Inhoud blog
  • Nieuwe aanklacht tegen brein 9/11
  • Waar komt de EHEC-bacterie vandaan?
  • Opiniestuk Israël en Palestina
  • Vredesakkoord Israël en Palestina nabij?
  • Insecticide veroorzaakt coma
    Zoeken in blog

    Rondvraag / Poll
    Hoe moet België reageren op de situatie in Libië ?
    Niet, dat is niet ons probleem.
    Ja, België moet militaire steun verlenen.
    Ja, België moet financiële steun verlenen.
    Ja, België moet medische hulp verlenen.
    Bekijk resultaat

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Mijn favorieten
  • Alle blogs
  • News around the world (NATW)
    Wereldnieuws op niveau
    U bent terechtgekomen op een wekelijks aangepaste blog. Wij, studenten van het 6e jaar economie KSO Glorieux, presenteren u het belangrijkste wereldnieuws in een samengevat overzicht met beeld- en filmmateriaal.
    25-05-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Opiniestuk Israël en Palestina
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    We hebben dit onderwerp boven alle andere onderwerpen gekozen omdat dit conflict ons nauw aan het hart ligt. Het Israëlisch en Palestijns conflict is al jaren aan de gang en er lijkt geen einde aan te komen. Deze uitspraak van Obama vinden wij een licht in de duisternis, maar het is twijfelachtig of deze speech iets zal veranderen aan het conflict in het Midden-Oosten. Het is natuurlijk al een stap in de goede richting want hiervoor kozen  de Amerikaanse leiders vooral de kant van Israël. De grote wereldleiders zijn het eens dat er nu een einde moet komen aan de jarenlange vete.

    We zijn ervan overtuigd dat er langs beide kanten toegevingen zullen moeten komen. Israël is bijvoorbeeld niet bereid om Jeruzalem op te geven. Wij vinden dit geen goed standpunt en vinden dat Jeruzalem moet gedeeld worden in een oostelijk en westelijk deel want deze stad heeft voor beide volkeren een zeer religieuze betekenis. Voor de Joden heeft de Klaagmuur een zeer belangrijke waarde maar anderzijds bevindt zich in Jeruzalem ook nog de Al-Aqsamoskee die zeer geliefd is bij de Palestijnse Moslims. En dan zijn er ook nog de Palestijnse Christenen voor wie Jeruzalem  een belangrijke Bijbelse stad is.

    Zoals er in het artikel staat erkent Netanyahu  wel dat er ergens in het land plaats moet komen voor een Palestijnse staat, maar deze hoeft zich niet noodzakelijk op de huidige Palestijnse grondgebieden te bevinden. Onze meningen zijn hierover verdeeld. De ene vindt dat het goed is dat de Palestijnen nu eindelijk een eigen staat krijgen. Maar de andere vindt dan weer dat deze staat zich onder andere op de huidige Palestijnse grond moet bevinden en deze zal natuurlijk uitgebreid moeten worden.

    25-05-2011 om 10:02 geschreven door News around the world  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Vredesakkoord Israël en Palestina nabij?
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Woensdag 25 mei 2011 - Vorige week donderdag deed Barack Obama een uitspraak die de hele wereld aan het nadenken bracht. Hij zei dat de grenzen van Israël en Palestina terug moeten gebaseerd zijn op die van 1967.

    Hij wil met andere woorden terug een onafhankelijk Palestina. De dag erna reageerde de Israëlische premier Netanyahu krachtig op de uitspraak van Obama. Hij zei toen resoluut dat Israël zeker niet van plan is terug te keren naar de grenzen van 1967. Dinsdag heeft hij er wel aan toegevoegd dat het voor de vrede noodzakelijk is dat Israël delen van ‘zijn’ land zal moeten opgeven. Netanyahu blijft wel achter zijn eerdere uitspraak dat Israël niet zal terugkeren naar de vroegere grenzen en zeker niet bereid is om Jeruzalem op te geven. Maar hij erkende wel dat ergens in het land een Palestijnse staat moet komen die "groot genoeg moet zijn om levensvatbaar, onafhankelijk en welvarend te kunnen zijn."

    De Europese Unie, de Verenigde Naties, de Verenigde Staten en Rusland zullen vergaderen over een mogelijk akkoord. Het is nog maar de vraag of men de Israëlische en Palestijnse leiders samen aan de onderhandelingstafel zullen krijgen…

    Bron: Het Laatste Nieuws en Buitenland.nieuws

    25-05-2011 om 00:00 geschreven door News around the world  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Insecticide veroorzaakt coma
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Woensdag 25 mei 2011- Nadat een 9-jarige jongen aan het spelen was op de boerderij, kreeg hij allerlei symptomen waarop hij naar het ziekenhuis gebracht werd in Torhout. Niet veel later belandde hij in een coma.

    Op 15 mei speelde het jongetje op het landbouwterrein waar zijn moeder een huisje huurde, dit was één van zijn favoriete bezigheden. Wanneer hij echter thuis kwam kreeg hij last van zijn ademhaling, hij zweette, kon amper praten en was zeer angstig. Zijn moeder ging daarom naar het ziekenhuis in Torhout. Daar ontdekte men het insectenbestijdingsmiddel Malathion in zijn lichaam. Dit is een zeer giftig middel die al sinds 2007 verboden is. De jongen werd overgeplaatst naar het ziekenhuis in Gent voor verder onderzoek. Daar geraakte hij in een coma.

    Het ziet er niet al te best uit voor de 9-jarige jongen uit Eernegem. Men is volop op zoek naar de verspreiders van dit insecticide.

    Bron: De Redactie

    25-05-2011 om 00:00 geschreven door News around the world  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Nieuwe EHEC-bacterie
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Woensdag 25 mei 2011 - Onlangs werd in Duitsland een nieuwe bacterie ontdekt, de EHEC-bacterie. Er zijn al ongeveer 400 besmettingen waargenomen. De meeste slachtoffers zijn vrouwen die hoogstwaarschijnlijk besmet raakten door vervuilde groenten of besmet vlees bij het klaarmaken van een maaltijd.

    Onderzoekers zijn dag en nacht bezig met het onderzoek naar de oorzaak, dit echter zonder resultaat. De bron van de infectie is onduidelijk en de bacterie is mogelijk nog aanwezig in omloop waardoor meer en meer mensen besmet zullen geraken. Deze bacterie kan dodelijk zijn en heeft al 3 slachtoffers gemaakt. Symptomen van deze besmetting zijn hevige diarree, braken, misselijkheid en buikpijn ook beschadigt ze de nieren en stijgt de kans op bloedarmoede. Deze ziekte kan niet bestreden worden aangezien men niet weet waar ze vandaan komt. Het aantal besmettingen in Nederland en België is gering, in Duitsland daarentegen verspreid de bacterie zich meer en meer.

    Een goede raad om hier niet in contact mee te komen, is het grondig wassen van handen en groenten en bij het waarnemen van symptomen snel naar de dokter te gaan en veel water drinken.

    Bron: Nos en Het Laatste Nieuws

    25-05-2011 om 00:00 geschreven door News around the world  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Miljoenen gevonden bij familie drugsbaron
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Woensdag 25 mei 2011 – De Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD) is gisteren bij de ex-echtgenote van een reeds veroordeelde drugshandelaar binnengevallen. In haar woning in Venlo hebben ze maar liefst 4.349.075 euro gevonden.

    De drugshandelaar T. X. werd vorig jaar veroordeeld tot 6 jaar voor het bezitten van een mobiel drugslaboratorium waar hij een grote hoeveelheid amfetamine had geproduceerd. De FIOD kreeg in het begin van de week aanwijzingen en daarmee startte het onderzoek in 3 verschillende woningen. In de keuken van zijn ex-echtgenote werd het grootste bedrag aangetroffen, zo’n 4 miljoen euro, verstopt achter een koelkast. In de 2 andere woningen was er nog een ‘kleine’ vondst: 1 miljoen euro en een wapen. Vervolgens werd het gevonden geld via een waardetransportbedrijf naar een bank gebracht en geteld.

    Dit is echter niet de eerste vondst, de FIOD heeft immers in de voorbije 10 jaar al enkele keren grote sommen aangetroffen bij familieleden van T. X.

     

    Bron: Nos en Het Laatste Nieuws

     

    25-05-2011 om 00:00 geschreven door News around the world  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    18-05-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bruinen, een verslaving ?
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Woensdag 18 mei 2011 - Het is algemeen geweten dat roken en alcohol een verslavend effect hebben. Maar nooit is er echt bij nagedacht dat eens je begint te bruinen, je dit elke zomer opnieuw wil doen. Deze gewoonte wordt vaak vastgelegd rond de leeftijd van 17 à 18 jaar en gaat door voor het hele leven. Op deze leeftijd vinden jongeren het belangrijk om bruin te zijn en er goed uit te zien.

     

    Het Universitair Ziekenhuis van Luik heeft dit dermatologisch getest en kon bewijzen dat zonnen of onder de zonnebank gaan verslavend werkt. Ook zijn de mensen er zich vaak niet van bewust dat ook deze verslaving zeer negatief kan zijn voor de gezondheid. Toch is het algemeen geweten dat UV-stralen kankerverwekkend zijn, hoewel de menigte zich hier niet altijd voor beschermd, zeker niet in eigen omgeving. Men denkt immers vaak dat zonnecrème het bruinen tegengaat, waardoor men zijn witte huid behoudt.

    Bron: Het Nieuwsblad

    18-05-2011 om 00:00 geschreven door News around the world  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 1/5 - (1 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Leraar neergestoken op school
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Woensdag 18 mei 2011 - Gisterenmorgen gebeurde er een tragisch incident in een school voor middelbaar beroepsonderwijs in Saint-Maximin, een stad ten noorden van Frankrijk.


    Een man, die in het zwart gekleed was en een pet droeg, drong de school binnen. Volgens enkele leerlingen, die getuigen waren van het gruwelijke incident, hadden de mannen een woordenwisseling en kwam het tot een gevecht. De dader stak de leerkracht verscheidene keren neer en vluchtte. De dader kon even later worden opgepakt en zit in voorlopige hechtenis. Voor het slachtoffer kwam alle hulp te laat en  hij overleed aan zijn verwondingen.

    Het gaat vermoedelijk om een echtelijke ruzie. Nadat de dader te weten kwam dat zijn vrouw hem bedroog met de leerkracht, sloegen de stoppen door. Het slachtoffer zou de vrouw van de dader op school hebben ontmoet aangezien zij daar als kuisvrouw werkt.

    Bron: De Morgen

    18-05-2011 om 00:00 geschreven door News around the world  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Ontplofte, Chinese meloenen verpesten oogst
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Woensdag 18 mei 2011 - De Chinese boer, Liu Mingsuo stond versteld toen hij zoals dagelijks zijn meloenen gingen verzorgen. Voor hem lag een echt slagveld, 2/3 van zijn oogst was helemaal verwoest. Zijn meloenen waren ontploft: de pitten lagen overal, de schillen lagen in verschillende stukjes op de grond en het vruchtvlees zag er niet meer smakelijk uit!

     

    Liu Mingsuo gebruikte een chemisch groeimiddel, forchlorfenuron dat 20% meer opbrengst zou moeten opleveren. Er is een grote kans dat  dit chemisch middel de oorzaak is van de ontploffing maar dit is echter nog niet bewezen. Dit middel wordt gebruikt door zeer veel Chinese boeren en niet iedereen kampt met een mislukte oogst. Ook het omgekeerde is het geval: boeren die geen forchlorfenuron hebben gebruikt, kampen ook met ontploffende watermeloenen. Misschien ligt de oorzaak bij de geïmporteerde Japanse zaden.

     

    Dit is niet de eerste keer dat China te maken heeft met problemen in verband met voedsel. Er zijn vroeger al metalen gevonden in rijst, giftige melamine in melk en arsenicum in sojasaus. Dankzij het publiceren van deze problemen in de media, probeert China de landbouw te stimuleren.


    Bron: Het Nieuwsblad en De Morgen ; Bron foto: Het Nieuwsblad

    18-05-2011 om 00:00 geschreven door News around the world  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Vrouw Moebarak na betalen borgsom vrij
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Woensdag 18 mei 2011 - Suzanne Moebarak, de echtgenote van voormalig Egyptisch president Hosni Moebarak, is gisterenavond vrijgelaten. Na het betalen van een borgsom van maar liefst 2,8 miljoen euro.

    Deze 2,8 miljoen euro komt neer op al het geld dat Suzanne Moebarak op de Egyptische banken had staan. Suzanne werd net als haar man meteen na haar arrestatie opgenomen wegens hartklachten in een ziekenhuis in de badplaats Sharm el Sheikh. Beiden worden verdacht van corruptie en zelfverrijking ten nadele van het Egyptische volk. Daarenboven wordt Hosni Moebarak ook nog eens verdacht van machtsmisbruik en geweld tegen onschuldige betogers.

    De Arabische media beweert ondertussen dat Moebarak bereid is om zijn excuses aan te bieden voor al zijn misstappen tijdens zijn regime. Moebarak hoopt dat de regerende macht hem amnestie wil verlenen in ruil voor al zijn bezittingen.

    Bron: Nos en Het Laatste Nieuws

    18-05-2011 om 00:00 geschreven door News around the world  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 3/5 - (4 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Opiniestuk hangjongeren
    Klik op de afbeelding om de link te volgen


    Als jongere kunnen wij ons inleven in de situatie en dit artikel vanuit een ander standpunt bekijken dan de auteur. Wij vinden dat de vooropgestelde stappen vrij logisch zijn, maar hun doel toch zullen missen aangezien jongeren vaak het tegenovergestelde willen doen dan wat hen is opgelegd. Dit is immers veel spannender dan de maatschappij volgen en als men jong is wil men actie beleven. Jongeren verwachten niet dat er iets interessant kan gebeuren op een verplichte plaats en zullen daarom nieuwe oorden opzoeken. Dit wordt inderdaad vaak gezien als overlast en storend door volwassenen, maar dat is echter niet hun bedoeling. Zij willen enkel plezier beleven en dit gaat meestal gepaard met groot lawaai, waar zij zich niet altijd bewust van zijn.

    Wij vinden wel dat de ‘Hangman’-campagne gelijk heeft bij stap 1. Jongeren zoeken inderdaad grote pleinen, waterplaatsen, natuur, … op om zo nieuwe contacten te leggen. Ook zullen de vooropgestelde plaatsen wel gebruikt worden door enkele jongeren, maar zeker niet door de hele jongerengemeenschap.

    Wanneer het echter gaat over criminele feiten zoals in Brussel vaak het geval is (vandalisme,..), vinden wij wel dat het stadsbestuur drastisch mag ingrijpen. Deze jongeren moeten leren wat mag en wat niet en moeten het juiste pad op gezet worden.

    18-05-2011 om 00:00 geschreven door News around the world  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 1/5 - (1 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Oplossing hangjongeren
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Woensdag 18 mei 2011 - Een veel voorkomend probleem in Brussel zijn de zogenaamde hangjongeren. De volwassenen zien deze jongeren als overlast, storend of bedreigend. Vaak worden er verkeerde maatregelen genomen door het stadsbestuur, zoals het oprichten van een jongerenhuis. Dit probleem wordt volgens de ‘Hangman’-campagne echter fout aangepakt. Zij zijn op onderzoek uitgegaan en kwamen tot het besluit dat de oplossing gevonden kan worden in 4 stappen.

    1.       Zoek de juiste plaats

    Jongeren vertoeven het liefst op grote pleinen met de aanwezigheid van water of grote ontmoetingsplaatsen, zoals scholen, winkels, snackbars,… Ook plaatsen waar wegen samenkomen zijn vaak een afspraakplaats door de gemakkelijke bereikbaarheid. Jongerenhuizen zijn dus foute beslissingen aangezien jongeren houden van open ruimtes met veel natuur en actie.

    2.       Breid de ontmoetingsplaatsen uit

    De jongeren van nu zijn veel mobieler dan vroeger, met hun brommers, fietsen, skateboards,… Daardoor willen zij vaak van plaats veranderen. Dus moeten er meerdere ontmoetingsplaatsen zijn binnen één gemeente.

    3.       Vermijd woonzones

    Een veel voorkomende fout is het plaatsen van jeugdpleinen aan de zijde van achtertuinen. Hierdoor worden de jongeren sneller gezien als overlast en storend, aangezien zij niet meer aan de publieke zijde vertoeven maar aan de intieme ruimte van de bewoner.

    4.       Sociaal contact is belangrijk

    Er moet contact gecreëerd worden tussen de jongeren en hun buurtbewoners. Dit contact is belangrijk voor een vlot verloop van afspraken.

     Bron: De Morgen

    18-05-2011 om 00:00 geschreven door News around the world  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (1 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De torenhoge schulden van Griekenland
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Woensdag 18 mei 2011 - Vorige week vergaderden de Europese ministers van Financiën in Brussel over de berg schulden die Griekenland op dit moment heeft. Er wordt hoe langer hoe meer gefluisterd dat Griekenland er niet in zal slagen om de miljardenschuld, onder andere aan Europa, terug te betalen.


    De EU en het IMF verschaften Griekenland een lening van maar liefst  110 miljard euro op voorwaarde dat de Griekse regering streng zou bezuinigen en privatiseren. Ondertussen is gebleken dat de bezuinigingsdoelstellingen niet zullen worden bereikt. Een voorstel was dat Griekenland een tweede lening zou kunnen krijgen om de eerste af te betalen…

    Maar er werd in Brussel niet enkel over Griekenland gesproken. Ook over Portugal werd er druk vergaderd. Er werd beslist dat Portugal een lening zal krijgen van maar liefst 78 miljard euro. Of Portugal zijn lening wel zal kunnen aflossen, is nog maar de vraag…

    Bron: Volkskrant en De Standaard

    18-05-2011 om 00:00 geschreven door News around the world  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (3 Stemmen)
    11-05-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Vluchtelingen verdrinken onderweg naar Europa
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Woensdag 11 mei 2011 - 600 Afrikaanse migranten, die aan boord zaten van de boot die vrijdag nabij de haven van Tripoli is gezonken, zijn volgens de VN allemaal om het leven gekomen.

    De VN acht de Libische regering verantwoordelijk voor het stijgende aantal boten die voorzien zijn voor mensensmokkel. Een ander schokkend feit is dat deze migranten, vooral van Noord-Afrikaanse origine, werden gedwongen om aan boord te gaan van deze overvolle boten.

    Italië beweert dat Kadhafi op deze manier handelt om Europa te vernietigen. De toegenomen migratie is de prijs die Europa moet betalen omdat ze militaire en politieke steun levert aan de Libische opstandelingen.

    Het toenemend aantal schepen startte sinds de NAVO Libië is binnengevallen en waarmee de militaire operatie is begonnen. Er zonken al 3 schepen met zeker 800 slachtoffers en daar zijn er nu nog eens 600 slachtoffers bijgekomen.

    Maar niet alle boten zonken onderweg naar Italië, 5 boten met in het totaal 2 400 opvarenden kwamen levend aan wal op het Italiaanse eiland Lampedusa. Deze boten kregen wel allemaal hulp van de Italiaanse kustwacht.

    De UNHCR, de vluchtelingenorganisatie van de VN, heeft meegedeeld dat Europa onmiddellijk hulp moet bieden aan deze vluchtelingen in plaats van te wachten op een noodoproep.

    Bron: De Standaard

    11-05-2011 om 00:00 geschreven door News around the world  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (1 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Fatale afloop op Mount Everest
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Woensdag 11 mei 2011- Toen de 82-jarige Shailendra Kumar Upadhyay een poging waagde als oudste man ter wereld de Mount Everest te beklimmen, kreeg de man ademhalingsproblemen door de stijgende druk en verminderde zuurstof. Deze stunt werd hem fataal.

    Tijdens een recordpoging om als oudste man de Mount Everest te beklimmen, stierf de Nepalese oud-minister Shailendra Kumar Upadhyay aan een hoogteziekte op 5800 meter. Het record staat dus nog steeds op naam van de Nepalees Bahadur Sherchan, die de berg heeft beklommen op 76-jarige leeftijd. Nadat hij bezweek op de berg, hielpen redders hem naar beneden. Men probeerde hem nog te redden, tevergeefs.

    Upadhyay stond in Nepal bekend om zijn politieke activiteiten. Eerst werkte hij als activist bij de beweging van Mahatma Gandhi. Daarna zetelde hij in de Nepalese regering. Vervolgens werd hij vertegenwoordiger voor de VN. Uiteindelijk eindigde hij zijn politieke carrière als minister van Buitenlandse Zaken van Nepal.

    Bron: NOS ; Bron foto: www.nepalnews.com

    11-05-2011 om 00:00 geschreven door News around the world  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Iedereen Amerikaan!
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Woensdag 11 mei 2011- De Amerikaanse president, Barack Obama pleit voor een grote hervorming van het Amerikaanse immigratiesysteem. Hij wil ervoor zorgen dat illegale arbeidskrachten niet meer uitgebuit worden. Hij wil iedere illegaal een Amerikaans paspoort toekennen, waardoor zij echte Amerikaanse burgers worden.

    Uitbuiting van migranten is in de VS al jaren een feit. De illegalen krijgen maar een kleine beloning voor hun harde werk. Dit heeft ook grote nadelen voor de legale werknemers, want hierdoor gaan hun lonen sterk dalen. President Obama voorspelt ook dat de hervorming enkel voordelen zal hebben voor de economie, waar vooral de burgers uit de middenstand van kunnen profiteren. Indien de hervorming zal doorgevoerd worden, zullen zo’n 11 miljoen illegalen gelegaliseerd worden tot Amerikaan.

    Wel krijgt Barack Obama veel tegenstand van de Republikeinen. Zij willen juist de grensbewaking bij Mexico nog strenger maken. Ze vinden dat illegalen zwaarder aangepakt moeten worden.

    Bron: NOS ; Bron foto: Google

    11-05-2011 om 00:00 geschreven door News around the world  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Tornado’s actief in Amerika

    Woensdag 11 mei 2011- Al jaren lang wordt Amerika geteisterd door talrijke tornado’s. Vorige week vond het grootste aantal tornado’s op eenzelfde tijdstip ooit plaats. Tussen 25 en 28 april werden 362 tornado’s waargenomen, waarvan 312 op één dag tijd. Hiermee werd het record van 1974 verbroken, waar er 148 tornado’s op 2 dagen waren. De tornado was zo’n 2,4 km breed en doorliep een afstand van 125 km.

    Reeds 350 mensen kwamen om in de staten Alabama, Arkansas, Tennessee, Mississippi en Georgia. Men heeft zo’n extreme situatie niet meer meegemaakt sinds 1936. De kostprijs van de schade wordt geschat tussen de 70 en 100 miljoen dollar. Hele steden moeten opnieuw gebouwd worden. Denk maar aan elektriciteit, gebouwen, natuur,…

    Het is zelfs zo dat er verschillende Amerikanen ‘tornadojagers’ zijn geworden. Zij worden gefascineerd door de tollende kracht en wind van een tornado. Wanneer de nieuwszenders een tornado-alarm geven aan de burgers, begeven zij zich naar de storm. Voor vele burgers klinkt dit waanzinnig want de schade in de getroffen gebieden is enorm.

    Bron: Het Laatste Nieuws; Bron foto's: Het Laatste Nieuws







    11-05-2011 om 00:00 geschreven door News around the world  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Memphis onder water
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Woensdag 11 mei 2011 - Al sinds 1927 wordt Memphis geteisterd door de overstromende Mississippi. Deze rivier is al meerdere keren uit zijn oevers getreden en er wordt verwacht dat de recordhoogte van 16 meter de volgende dagen zal bereikt worden.

    De stad Memphis wacht met een bang hart op de gevaren van moeder Natuur. Meteorologen hebben immers voorspeld dat de recordhoogte verbroken zal worden aangezien er veel smeltende sneeuw is en de zware regenval nog een tijd zal aanhouden. Ook is er de alarmerende verwachting dat er zo’n 60 miljoen liter water per seconde door de straten zal spoelen. Meer dan duizend omwonenden van de Mississippi werden gevraagd om hun huis te verlaten uit voorzorgsmaatregelen.

    Men kan zich dan afvragen waarom de Mississippi niet beter afgeschermd wordt, aangezien er al vele overstromingen plaatsvonden. Dit is echter niet evident. Er zijn wel overloopbekkens langs de rivier, maar deze worden telkens weer overspoeld door het vele water. Ook probeert men via zandzakjes het water tegen te houden, maar tevergeefs.

    Gisteren, 10 mei 2011, werd de piek van het waterpeil bereikt, 14,63 m. Vele gebieden rond de Mississippi staan onder water, zoals Illinois, Missouri en Kentucky. En er wordt gevreesd voor de gevolgen.

    Door te klikken op de foto kan u nog een filmpje bekijken.

    Bron: De Redactie

    11-05-2011 om 00:00 geschreven door News around the world  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    04-05-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Busongeval in Nepal eist doden
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Woensdag 04 mei 2011 - Bij een busongeval die plaatsvond in het Nepalese district Doti, hebben zeker 16 mensen het leven gelaten.

    Het is nog niet duidelijk hoe de bus van de weg is geraakt en hierdoor 300 meter naar beneden stortte.14 slachtoffers overleden ter plaatse en twee andere overleden later aan hun verwondingen in het ziekenhuis.Men verwacht dat dit dodental nog kan oplopen aangezien er nog enkele slachtoffers in kritieke toestand verkeren.

    Bron: De Morgen, BN De Stem

    04-05-2011 om 00:00 geschreven door News around the world  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Biodiversiteit in de wereld
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Woensdag 4 mei 2011 - Het is algemeen geweten dat de wereld steeds meer achteruitgaat op vlak van milieu. Vele dierensoorten sterven uit en dit is slecht voor de gezondheid en de economie.

    Wereldwijd blijven er steeds meer diersoorten uitsterven, aan een tempo die 100 tot 1 000 keer sneller is dan de normale natuurlijke gang. Dit is te wijten aan de opwarming van de aarde, veroorzaakt door de mens, de intensieve landbouw en veranderend grondgebied. Hierdoor is meer dan een kwart van de diersoorten met uitsterven bedreigd. Europese leiders hebben hun doel om biodiversiteit meer te behouden tegen 2010 duidelijk niet bereikt.

    Deze evolutie heeft als gevolg dat de volksgezondheid en economie er sterk op achteruitgaan. Zelfs een klein dier betekent veel voor de Europese economie. Zo betekent een afname van bestuiving door insecten een verlies van 15 miljard euro. Veel beter zou men deze biodiversiteit behouden en erin investeren, zoals afgesproken in verschillende verdragen. Ook zijn er veel studies omtrent dit onderwerp gedaan waarin staat dat een omzet van 2 tot 6 biljoen gerealiseerd kan worden wanneer er in de biodiversiteit geïnvesteerd wordt.

    De EU wil de situatie veranderen, tegen 2020 wil de Europese Commissie de biodiversiteit terug vergroten en de diensten van de natuur meer in de economie te gebruiken. Dit wil men doen door de landbouwsubsidies te veranderen: landbouwers met meer respect voor het milieu, krijgen meer subsidies.

    Toch is het Wereldnatuurfonds niet zo positief, de EU heeft vroeger reeds zo’n beloftes gedaan, maar net zoals nu zijn deze doelen niet meetbaar. De EU heeft goede bedoelingen maar niet de kracht om biodiversiteit terug tot leven te roepen.

    Bron: De Redactie ; Bron foto: Google

    04-05-2011 om 00:00 geschreven door News around the world  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Belangrijke restanten van Airbus gevonden
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Woensdag 4 mei 2011 - In 2009 stortte een Airbus A330 van Air France neer in de Atlantische Oceaan, tijdens een vlucht van Parijs naar Rio de Janeiro. Door het slechte weer, raakte het vliegtuig van de radar. 3 jaar later hebben onderzoekers een stemrecorder gevonden die een mogelijke oorzaak van de crash kan duidelijk maken.

    Aangezien alle passagiers om het leven kwamen in de crash was tot nu toe de oorzaak onbekend. In het jaar van de crash werden er enkele brokstukken teruggevonden, maar van de meeste slachtoffers was er geen spoor.Vorige maand ging men opnieuw op zoek en werd een groot deel van het wrak gelokaliseerd, daardoor kon men op zoek gaan naar nog meer restanten van de crash, zoals de zwarte dozen. Deze dozen werden gevonden en bleken nog in goede staat te verkeren. Deze toestellen moeten echter nog geopend worden om informatie te kunnen verschaffen. Dit onderzoek zal plaatsvinden in Frankrijk, daar zal zowel de doos met vluchtgegevens als die met gesprekken uit de cockpit grondig worden onderzocht.

    Thierry Mariani, de Franse minister van Binnenlandse Zaken hoopt op resultaten binnen de drie weken.

    Meer informatie over de stemrecorder kan u bekijken door op de foto te klikken.

    Bron: De Redactie

    04-05-2011 om 00:00 geschreven door News around the world  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)


    NATW: Wereldnieuws op niveau

    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Archief per week
  • 30/05-05/06 2011
  • 23/05-29/05 2011
  • 16/05-22/05 2011
  • 09/05-15/05 2011
  • 02/05-08/05 2011
  • 04/04-10/04 2011
  • 28/03-03/04 2011

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Bloggen.be, eenvoudig, gratis en snel jouw eigen blog!