Vroeg, heel vroeg 's morgens komen we aan in Lima. Aan onze linkerzijde waren we getuige van een mooie zonsopgang. De taxirit richting downtown Lima was minder idyllisch. We hebben natuurlijk nog niet veel gezien, maar de eerste indrukken zijn: somber, vuil, arm en vervallen. Na de oriention walk straks zullen we wel meer kunnen vertellen... We hebben ook voor het eerst een blik kunnen werpen op de groepslijst. Wij denken. allemaal vrouwen! Merinda, Noreen, Kirsten, Mairead, Mary, Paula, Rachel en Anna. Groepsleider Edward zal de handen vol hebben
Straks of later meer... We zullen ook proberen wat foto's toe te voegen. Nog even melden dat Nele met haar gsm hier niks kan aanvangen (Leen gelukkig wel) dus via die weg zal je van haar niet veel horen.
Tegen 8u in Zaventem gearriveerd... En een uur later ging Leen al een eerste keer 'af' De metaaldetector was alvast gevoelig voor haar charmes... Jammer dat de fouillering door een vrouw moest gebeuren, anders had ze misschien in Zaventem al de liefde gevonden! Na een lange vlucht naar JFK (zonder video: kiezen wij volgende keer nog wel voor American Airlines??? Jawel, voor de licht verwijfde steward met meche in het blonde haar ) komen we aan, en mogen we nog eens door de veiligheidscontrole. Net iets anders toch dan in Zaventem... De eerste Amerikaan met wie Nele in contact kwam, leek ons eerder een Pakistaan, maar dat zullen we door de vingers zien. Vervelender was dat haar vingerafdrukken, zowel links als rechts, niet wilden 'pakken' op het toestel, en als er dan ook nog een foto moet genomen worden met een webcam blokkeert het systeem helemaal... Leen vindt dat allemaal zo grappig dat ze beslist om snel stiekem een foto te nemen van het eerste 'verhaal'. Ze beseft echter te laat dat ze daaarmee zelf voor het tweede verhaal zorgt... want foto's van de douane daar kunnen ze in de VS niet mee lachen... en Leen mee 'naar achter'... 'Don't do it again, Miss!!!' Dan maar opnieuw aanschuiven, bij een 'echte' Amerikaan. een goodlooking, vlotte en goedlachse 'neger' (in de best mogelijke betekenis van het woord) die zijn ogen ten hemel slaat als hij hoort dat we niet blijven. ' Just passing through, Sir': 'You don't know what you're missing!' Nog niet, nee, nog niet... De volgende controleur reageert minstens even verwonderd: 'To Lima? Do you speak Spanish?' 'No, we don't.' (hoofdschuddend:) 'Then what the hell are you going to do there???' Tja, we zin wel... we hebben altijd nog het beduimelde want veel gebruikte woordenboekje van Filip! Na lang (9 uur) wachten op de volgende vlucht vertekken we richting Lima. Dit keer wel video, keuze zelfs uit 32 films, videogames, series en... En half slapend gaan we dag twee in.