Na wat vertragingen met vliegtuigen en trein, met klank en lichtspel (onweer) terug thuis gekomen. Rugzak uitpakken, kledij gewassen en alles van wandelgerief terug opgeborgen. Foto's geselecteerd om op blog te zetten. 'Compostella' ingekaderd, hangt aan de muur naast mijn bed samen met een tegeltje, de wegwijzer, schelp die de weg wijst naar Santiago. Gekocht als souvenir aan de Camino. Heb eveneens een speciale ring gekocht waarin gegraveerd staat : Estaenel Camino. Verkocht door een organisatie die het behoud van de Camino steunt. Betekenis , volgens bijgevoegd kaartje : Dat we de gevoelens, ervaringen onderweg en bezoek aan de Heilige Stad nooit zouden vergeten en eventueel terug zouden gaan naar Santiago de Compostela wanneer de kans zich voor doet.We zullen zien!
* Dank aan alle mensen, familie en vrienden, die mij hebben gesteund en die mij gevolgd hebben via de blog. Dank u wel voor de vele reacties ! * Dank aan Rik, dat ik dit mocht beleven en om mij te helpen bij de blog die keren dat er geen internet voorhanden was ! * Dank aan Rik's moeder, om het huishouden terug eventjes over te nemen ! * Dank aan mijn 2 rechterhanden en mw's op het werk, om tydens mijn afwezigheid alles in goede banen te hebben geleid !
Deze morgen laatste stukje van ongeveer 6 km. Het deed raar om opeens weer zoveel verkeer te zien, na dagen stappen door kleine dorpjes en gehuchtjes. Ben omstreeks 9u aangekomen aan de kathedraal van Compostela. natuurlijk wat foto's genomen en dan vlug naar het bureau voor de pelgrims, om mijn 'Compostela' te halen. Als je later toekomt staan er lange rijen. Daarom ook dat de meesten die laatste etappe onderbreken in Monte Gozo en daar overnachten. Blijkt dat voor mij 2 personen, uit Brugge en Tielt, ook de camino afgerond hadden. 'K hoorde opeens voor de eerste maal in 3 weken Wesvlams klappen! En ik had ze de laatste dagen meerdere keren tegen gekomen, tijdens stappen, eten, albergues. En altijd : Bonjour,buen camino. Ik wilde zo vlug mogelijk naar huis, dus reisbureau gezocht en heb kunnen vlucht boeken. Donderdag, eerst naar Barcelona en dan naar Brussel. Ik, met mijn grote vliegangst, 2 vluchten op 1 dag! Daarna slaping gezocht. Voor de laatste keer in albergue. Die is wel gelegen buiten het centrum. Zo'n 20' stappen van de kathedraal,als je niet verdwaald bent en dat is hier niet moeilijk, al die kleine straatjes en steegjes. Maar in al mijne stress (ben gn stress meer gewoon )om alles geregeld te krijgen, ben ik toch wel de pelgrimsmis om 12u vergeten zeker, en het was met het groot wierrookvat,de botafumero (als t niet juist geschreven is:ben mijn gids kwijt). Jammer. Ben dan deze middag in de kathedraal geweest. Indrukwekkend groot. Heb veel kaarsjes laten branden. Geen gewone daar, 't zijn flikkerende led-lampjes. En bij het beeld van St Antonius nog wat extra ingestoken, om mijn dagboek terug te vinden! Tot Later, tot thuis. ps: Zal volgende week enkele foto's op de blog toevoegen
Goed nieuws! Zonder problemen, enkel met beetje spierpijn op het laatst en met veel dorst ben ik vanavond om 7u aan gekomen in de laatste albergue voor Santiago. ben in Monte de Gozo, op 6 km van de eindstreep. Het is een albergue voor meer dan 500 personen. indrukwekkend, 't is een stad op zich en allemaal kamers met 8 bedden. Het was heel warm en droog vandaag.
Slecht nieuws, voor mij toch: heb mijn dagboek en gids achter gelaten in vorige refuge. Ik was al 10 km ver gestapt en bij de eerste koffiepauze wilde ik zien hoe ver ik al was. Gids nergens te vinden. dat is geen ramp, je moet maar de pijlen volgen. Maar mijn dagboek, waar ik al wat meer opschreef dan op die blog, was er niet goed van. Ik vond niemand bij de pelgrims die Engels en Spaans spraken: Toen zag ik die student uit Denver en weet dat hij het Spaans machtig is. Heb het hem uitgelegd en hij is direct in actie geschoten. Getelefoneerd naar refuge in Ribadiso, maar hebben niets gevonden, maar ben zeker dat hij daar ergens ligt of der moet een van de kamergenoten hem per ongeluk mee genomen hebben. Hoop dat als hij daar nog is, dat ze hem opsturen naar Belgie. We hebben het zo gevraagd. Via de inschrijving hebben ze toch al mijn gegevens. Zal extra kaars doen branden in de kathedraal. Dus morgenochtend sta ik op de trappen van de kathedraal! Tot later
Vanmorgen vertrokken uit albergue (kmpaal 72) om 6u50. Ofwel klopt mijn boekje niet, ofwel die kmpalen. ben rond 16u30 toegekomen in Ribadiso, aan kmpaal 38 of 39, weet niet meer juist. 'T was zonnig vanaf 10u, dus ben ik blijven stappen. Volgens mijn gids 28 km, volgens de palen 33. geen problemen gehad, gn extra blaren opgelopen. Zit in albergue, in de jaren 1800 een hospitaal geweest. Ben de 45 ste pelgrim die er slaping krijgt vannacht. mijn bed is juist naast zo'n oude houtoven, denk waar ze vroeger brood in bakten. 'T is 1 groot gat, hoop dat er geen muizen of zo in zitten. ben vanmorgen klein kerkje binnen gegaan om kaarsjes te laten branden. het doet je toch wat. was zelfs heel speciaal, want achter het altaartje dat er stond was er een nis waar er een streepje zonlicht door kwam en dat net op het mariabeeld scheen. heb het gefotografeerd maar 't is 1 grote witte vlek. je kon er ook een stempel krijgen en wat schrijven in een boek die daar lag. Mooie regio doorlopen vandaag waar inwoners proberen graantjes (euro's) mee te pikken van de pelgrims. Ze hebben gelijk ook, ze moeten ook het getik van de wandelstokken van 's morgens vroeg verdragen. Nog 2 dgn op de camino en dan aankomen aan de kathedraal. Denk dat het toch eƱotioneel zal zijn. maar we zijn zo ver nog niet. Morgen weer de bottinen in en rugzak aan en weg. Tot later