Hoi hoi iedereen,
Ik had een clipje gezien op youtube waar een meisje suikerwas had gemaakt om te ontharen. Suikerwax zou naar het schijnt heel goed zijn voor de huid... Het is iets wat voornamelijk in de Arabische landen gebruikt wordt. Ik heb er zelf niet veel ervaring mee, dus heb ik even gegoogled om te kijken wat het precies inhoudt en dit is wat ik terug kon vinden:
Wat is sugaring? Suikerwax of perzische ontharing is een traditionele ontharingsmethode die reeds in de Oudheid werd gebruikt. De origine van suikerontharing gaat terug tot het oude Egypte. De pasta is een mengsel van suiker, citroensap en water die gekneed wordt tot een soepele massa. Dit wordt koud op de huid verdeeld en met een speciale techniek terug afgenomen. De pasta blijft enkel aan de haartjes hechten en niet aan de huid. Het zorgt tevens voor een peeling effect, u heeft een superzachte huid na de ontharing. Suikerontharing is compleet veilig, minder pijnlijk dan traditionele wax ontharing en bij herhaald gebruik blijven haren zelfs weg. Bron: http://www.supremebeauty.eu/ontharing.html
Voordelen van ontharen met suikerwax t.o.v. andere ontharingsmethoden
- Suikerwax is één van de goedkoopste ontharingsmethoden; het enige wat je ervoor nodig hebt is suiker, citroensap en water.
- Suikerwax is de enige goedkope ontharingsmethode die de haren er met wortel en al uittrekt, maar toch volledig pijnloos is. Het duurt enkele weken voordat de haren terug groeien, en ze komen dunner en lichter terug!
- Omdat ontharen met suikerwax pijnloos en veilig is, kun je het voor het hele lichaam gebruiken. Benen, armen, gezicht, oksels, bikinilijn... Alles is mogelijk met suikerwax!
- Suikerwax neemt direct de dode huidcellen mee, dus je hoeft na het ontharen met suikerwax niet meer te scrubben
Bron: http://www.leerwiki.nl/Ontharen_met_suikerwax
Genoeg positief nieuws vond ik. Dus ik heb besloten om het uit te proberen. Het recept dat ik heb gevolgd ga ik hierna plaatsen, het is een youtube clipje.
Het staat op het moment af te koelen. Zodra ik het heb geprobeerd zal ik een verslagje geven :-)
Dikke zoen,
Naoual
|