Ik ben Debusschere Christa, en gebruik soms ook wel de schuilnaam Mrs. Knit Crochet.
Ik ben een vrouw en woon in Belsele (België) en mijn beroep is .
Ik ben geboren op 04/09/1966 en ben nu dus 58 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: Breien, Haken, Confituur maken, Culinair genieten.
Mailinglijst
Geef je e-mail adres op en klik op onderstaande knop om je in te schrijven voor de mailinglist.
Mijn neefjes Maxim & Felix zijn zo blij dat hun tante Christa graag knuffels haakt.
Hun lijstje is nog km lang en hun bed ligt al eivol.
Maar als grote fans van Dino's en draken mocht deze zeker niet ontbreken.
Ik had hun het prachtige boek PICAPAU getoond. Daaruit mochten ze elk een diertje kiezen.
Stiekem hoopte ik dat ze elk een ander diertje zouden kiezen, maar dat was niet naar hun zin.
Dus liet ik mijn tante Hart zien, en mochten ze elk hun favoriete kleurtjes uitkiezen.
Vroeger durfde ik nog als eens een goedkoper katoengaren kopen, want ja knuffels die vliegen toch her en der in het rond.
Maar Maxim & Felix dragen echt wel zorg voor hun knuffels en was ik op zoek naar een betere katoen kwaliteit. Katia garen voldeed niet zo
aan mijn eisen. De draad durfde nog al eens te splitsen.
Dus ging ik ten rade bij Veronique, vertegenwoordigster LANGYARNS BELGIË.
Veronique raadde mij QUATTRO aan, een zacht aanvoelend katoen met een lichte glans zodat de kleuren nog beter tot hun recht komen.
En dus gaf ik het een kans.
Nu moet ik toegeven dat ik verslaafd ben aan dit katoengaren. Het splitst niet, het voelt goed aan en glijdt fantastisch over de PONY haakpen.
Ik ben tevreden, mijn neefjes zijn tevreden. Dus QUATTRO is vanaf nu mijn favoriete garen voor de komende knuffels op hun lijstje.
In mijn leuke accessoire tasje, gemaakt door Marie van MACREATIE, stopte ik mijn favoriete ergonomische haakpen van PONY NEEDLES, een schaartje,
een toerenteller, lintmeter of zoals mijn Nederlandse vriendinnen zo mooi zeggen: een rolmetertje, steekmarkeerders. En kon het haken beginnen.
Ik vind het altijd aangenaam wanneer ik gelijk waar zit te haken, ik al mijn attributen bij de hand heb. Dit tasje met eigen opschrift is daar het ideale opbergtasje voor.
Bekijk zeker eens het IG account MACREATIE, als je opzoek bent naar leuke gadgets voor baby, kleuter en peuter, geboortekaartjes en dergelijke.
De patronen in het boek PICAPAU staan heel duidelijk uitgelegd en soms ook voorzien van foto's, wat het werk veel aangenamer maakt.
De ergonomische haakpen is echt wel mijn favoriete haakpen geworden, hij ligt goed in de hand en ik krijg er geen kramp door in mijn vingers.
Het leuke aan het haken van 2 dezelfde knuffels is dat ik in serie kan werken en zo soms truckjes ontdek om de 2de knuffel beter te maken.
Het minder leuke is dat het soms bij delen van het patroon erg lang duurt vooraleer ik alles in het dubbel gehaakt heb.
Maar ja, een tante haar hart is groot.
Wanneer alle stukken in het patroon gehaakt zijn in tweevoud, komt de haakchirurg haar werk doen. Met de precisie schaar, de juiste naainaald
en de vulling komt de knuffel echt in zijn ware vorm. Dat is dan ook een heel secuur werk en iets wat ik niet altijd zo heel leuk vind. Maar dat hoef
ik de meesten onder jullie niet te vertellen. Die ervaring hebben jullie ook, denk ik dan.
Draak Gertrude in kwadraat, zoals ik ze noem, gingen nadat ze van de haakchirurg kwamen even naar hun evenbeeld kijken in het boek en
zagen dat ook zij er ook mochten wezen. Hoog tijd voor een fotoshoot.
Vorige donderdag mochten de draken mee richting Jabbeke, waar ze Maxim & Felix stonden op te wachten bij Eethuis Mint.
De jongens waren super content toen ze na hun schooldag hun nieuwe knuffel in ontvangst mochten nemen.
De foto spreekt voor zich. En Tante Christa die haar oogjes fonkelden.
De dag dat ik dankzij Jan, vertegenwoordiger van Langyarns Ndl, mijn 2de YARN DIVA PARTY mocht organiseren.
Bij Eethuis Mint in Jabbeke had ik 28 haakgekkies uitgenodigd voor een fantastisch haakfeest. Ik had alles tot in de puntjes voorbereid
en het zou nog groter, mooier en leuker worden dan de 1ste party.
De uitgenodigde Yarn Diva's waren alvast heel enthousiast en vol verwachting.
De eerste Diva's arriveerden een half uur voor aanvang van het feest. Rudi en ik waren nog niet klaar met de aankleding van de zaal.
Dus werd hun geduld nog even op de proef gesteld. Maar van zodra de tafels versierd waren met mooie bollen LANGYARNS en
WOOLADDICTS garen en een mooie PONY FLAIR haakpen, mochten de Diva's beginnen aan het feestgedruis. En geloof me de
decibels ging de hoogte in.
Mijn nichtje Stéphanie had een lekkere stukje grietfilet in een zuiderse korstje met een geplette aardappel op de lunch gezet. En het
werd gesmaakt, want tijdens het eten gingen de decibels naar beneden.
Onze hoofdsponsor WOOLADDICTS had een date met PONY NEEDLES
Ik werd door de Diva's overstelpt met mooie cadeau's die ze zelf gehaakt of gebreid hadden. Zo lief, zo waardevol. Ze krijgen allemaal een
mooie plek in mijn craftroom.
Tijdens het feest kon ik eindelijk mijn nieuwe ontwerp showen. De DIVA SUNSHINE SJAAL was het project op het feest.
Uit de nieuwe collectie van WOOLADDICTS had ik het mooie SUNSHINE katoen garen uitgekozen. De mooie warme rode kleur
werd door iedereen als wauwtastisch mooi gevonden.
Veronique, onze nieuwe vertegenwoordigster voor België en ikzelf mochten elke Diva verwennen met 4 bolletjes Sunshine, het nieuwe zomer magazine in een prachtige strandtas.
Ook konden de Diva's meteen aan de slag met het patroon dankzij de sponsoring van PONY NEEDLES. Zij hadden de houten
PONY FLAIR haakpen geschonken.
En het patroon, de garens en de haakpen werden getest en goedgekeurd.
Tijdens het feest zat de sfeer goed. Er werd gebabbeld, gelachen, geplaagd, lekker gegeten en gedronken. Er werden
nieuwe vriendschappen gesloten en het blije weerzien van gekende Diva's was zo hartverwarmend.
Mijn dag kon niet meer stuk.
Tijdens de middag had ik ook nog een verrassing voor ieder Diva. Ik had bij vele lieve mensen prijzen kunnen afdingen voor
de tombola. Zo kregen de Diva's naast het WOOLADDICTS haakpakket, de PONY NEEDLES haakpen, een goed gevulde
goodiebag, ook nog een zelf gekozen cadeau. Ik voelde me een echte cadeautjes madam.
Lieve Diva's, uit de grond van mijn hart, wil ik jullie één voor één bedanken voor deze mooie dag met een
gouden randje. Een dag waar ik heel veel energie en tijd ingestopt heb, waar ik mijn ziel in gestopt heb, mijn
eigen visie van een haakfeest heb kunnen verwezenlijken.
Dankzij jullie vriendschap is de YARN DIVA FAMILY een hechte groep geworden waar al veel mooie vriendschappen uitgegroeid zijn.
En er staan nog mooie momenten, uitstappen en activiteiten op ons programma.
Eerstvolgende activiteit is bij WOLCAFE op zaterdag 11 mei;
Vandaag mag ik jullie mijn nieuwste ontwerp showen.
Diva Sunshine sjaal.
Deze sjaal is gehaakt in de wondermooie Sunshine van Wooladdicts. Het is een katoen dat super geschikt is om een zomerse sjaal te haken.
De rode kleur werd door mij gekozen omdat ROOD mijn lievelingskleur is en ik op slag verliefd werd op deze mooie bol.
Samen met Jan, de vertegenwoordiger van Langyarns, besliste ik om er een mooie sjaal in te haken als project voor de YARN DIVA PARTY 2.
Over de party zelf vertel ik later in een andere blog wel.
Voor het ontwerp heb ik gekozen voor een eenvoudig patroon dat zich steeds herhaald. Zo kan je hem breed, smal, lang of kort maken, zonder
verlies van design of vorm.
Alsof het voorbestemd was, kwam ik toevallig in contact met de prachtige haakpennen van PONY NEEDLES EUROPE.
Sabine schreef ik een lieve brief met de vraag of ze wou mede sponsor zijn op het feest. In ruil zou ik haar producten promoten met veel liefde.
En ik moet zeggen, de PONY FLAIR haakpen, haakt goed en is bovendien nog mooi om naar te kijken. De haakpen en het katoengaren werden een
perfect koppel om mijn zomerse sjaal te creëren.
Dat WOOLADDICTS opnieuw een prachtige zomercollectie heeft gemaakt, moet ik velen onder jullie niet meer vertellen.
Ik ben overtuigd en verliefd op de SUNSHINE en daarom mag iedereen van mij het patroon gratis krijgen. De link aanklikken, de wol aanschaffen en beginnen maar.
De sjaal kan je op zoveel verschillende manieren dragen. Hij kan sportief, gekleed op elke outfit een meerwaarde uitstralen.
Ook de andere modellen van sjaals, jasjes en truien in de Sunshine collectie zijn zo mooi. Ga zeker langs bij je favoriete
wolwinkel.
Mijn favoriete wolwinkel is BOLLEKE WOL DESIGN in Melle. Els heeft het volledige gamma van de Wooladdicts zomercollectie.
Laat haar weten dat ik je gestuurd heb en ze zal gelukkig zijn met de vriendschapsreclame.
Haak er lekker op los, vertel het verhaal van de Diva Sunshine sjaal verder.
Post een foto met jouw versie en vergeet Mrs. Knit Crochet, Wooladdicts en Langyarns niet te taggen. En kijk ook eens of je
niet te overhalen bent om fan te worden van Pony Needles. Ze hebben zoveel moois in het assortiment. Als ambassadeur voor België
heb ik al veel mogen testen en ben ik er heel lovend over.
Op 20 september kreeg ik van Yvonne het volgende bericht op Instagram:
Hallo Christa, ik ben Yvonne van Huisje van Katoen.
Ik ben sinds kort begonnen met Wholesale. Nu ben ik hiervoor op zoek naar 1 verkooppunt in België.
Sta jij hiervoor open? Zo ja, dan neem ik telefonisch contact met je op om door te spreken wat dit inhoudt. Hartelijke groet. Yvonne.
Wat een leuk bericht. Maar ik moest Yvonne ontgoochelen. Ik ben een wooladdict, maar heb geen winkel of webshop. In mijn dromen wel, maar mijn lichaam zou het niet aankunnen. Ik heb een Burn out gehad in 2011 met chronische stress en schildklierlijden.
Maar ik ben wie ik ben, en iemand helpen, maakt me gelukkig. Dus ging ik op zoek naar een leuke wolwinkel in België met interesse voor dit mooie garen van Huisje van Katoen.
Ik contacteerde Yvonne en we gingen er samen werk van maken.
Op de Breidagen Beurs in Zwolle had ik afgesproken aan haar mooie kraam en de klik was er direct. We hadden een fijne babbel en als dank voor het aanbrengen van enkele mogelijke Wholesale adressen, mocht ik op het einde van de beurs 2 mooie bollen BARBANTE M mee nemen naar Belsele.
Wat een stoer uitzicht hebben de bollen van gerecycleerd katoen en ander gerecycleerde vezels. Maar bij het haken krijg je een zacht aanvoelend garen in je handen, wat het haken heel aangenaam maakt.
Ik moest niet lang denken wat ik er mee zou haken. Het mooie placemat/onderlegger patroon van mijn lieve Nederlandse vriendin Ingrid, Sunny Designs, ontworpen voor By Claire & Friends was het ideaal patroon.
Het resultaat in de 2 aardetinten is zo mooi geworden. Het is een grote, mooie, stoere onderlegger die nu ligt te stralen op onze houten salontafel.
Ik ben fan van dit garen en het is in zoveel mooie kleuren verkrijgbaar, ook in verschillende diktes van garen.
En op de website van Huisje van Katoen zal Yvonne je met heel veel plezier verder helpen.
Op een zonnige maandag belde de koerier van DPD aan, hij had een pakket van LANGYARNS bij voor Mevr. Debusschere.
Ik keek verbaasd, want ik had niks besteld. Dus vlug de verpakking openen, want mijn curiositeit nam het over.
Tot mijn verbazing mocht ik ontdekken dat ik de Little Box van de nieuwe lijn WOOLADDICTS ontvangen had. Amai, mijn dag kon niet meer stuk.
Wat een prachtige bollen wol zag ik in de doos zitten, samen met een mooi magazine en een toffe rugtas.
FIRE - AIR - WATER - LOVE
Wat een mooie collectie. Ik had er al veel over gelezen. Maar de bollen wol aanvoelen, was pas echt geloven hoe mooi die collectie wel is. De veel belovende promotie had niet gelogen. Dit zou het wonderkind worden van LANGYARNS.
Ik wou onmiddellijk mijn haakpen of breinaald grijpen en beginnen. Maar ik had andere klussen te klaren, de reiskoffer moest nog gepakt worden. Onze vakantie naar Toscane stond voor de deur. Gelukkig was er nog plaats in mijn koffer en kon ik de mooie bollen WATER, samen met enkele haakpennen en de haakbijbel meenemen.
Bij een temperatuur van 40°C begon ik het prachtige fluffy, super zachte garen te testen. Na lang wikken en wegen over de juiste steek, begon ik aan mijn eigen ontwerp van de Loopsjaal in wafeleffect. Een ode aan de Brusselse wafel. Mijn man keek af en toe eens op van de spannende thriller die hij las, om te zien of ik nog niet gesmolten was, want ik kon niet meer stoppen met haken. Na 2 dagen was mijn loopsjaal een prachtige project, waar ik best trots op was.
Thuis zou ik nog een Baret Parisienne ontwerpen want dit garen was zo aangenaam licht om dragen en warm aanvoelend. Zo zou ik een mooi wintersetje hebben voor de komende koude dagen.
De bollen AIR lagen ook te lonken en daar had ik het idee om een slofje te haken. Ik had het idee van de KIMONO Slofjes gezien op Pinterest. Ik nam het patroon van de kinderslofjes en paste de grootte aan mijn voetmaat.
Deze winter zal ik geen koude voeten meer hebben.
Met de prachtige chunky FIRE bollen wist ik meteen wat ik zou breien. In het magazine stond een prachtige sjaal in ribbelsteek. De wol moest in de spotlights staan. De Rookies' Choice Scarf werd in een week gebreid en is meteen ook mijn favoriete wintersjerp.
En dan was er nog de LOVE, een super zacht merino garen.
Daar ben ik momenteel nog mee bezig. Het wordt een asymmetrische sjaal in 3 prachtige kleuren. Maar daar vertel ik jullie meer over in een volgend blogbericht. Maar ik wil jullie toch al een tipje van de sluier laten zien.
Toen Leonie van WOLCAFE me uitnodigde om aanwezig te zijn bij de opening van haar nieuwe pand, moest ik haar jammer genoeg teleurstellen. Op 1 september was ik aanwezig op het leuke 'Haak het met bloemen' feest van Martine en Saskia in het pittoreske Brielle.
Maar ik beloofde om binnen de maand toch een bezoek te brengen aan het nieuwe pand.
En op een zonovergoten dinsdag in september reed ik richting het romantische Schoonhoven. Het was een prachtige Indian Summer dag en ik begon mijn dag met een heerlijke cappuccino op het gezellige plein. Daarna wandelde ik nog wat langs de grachten en de mooie bloembinderderij De Kaardebol. Wat een prachtige zaak. Daar kocht ik een mooi plantje voor Leonie.
En dan vol spanning richting Wal 36 waar ik binnenstapte in een wolwinkel met karakter en passie voor mooie wol. Leonie en Patricia waren blij verrast om mij terug te zien.
De winkel straalt zoveel liefde uit, je voelt je er onmiddellijk thuis. Alles is er tot in de puntjes mooi verzorgd en de rust die het uitstraalt is zalig.
Hier zou ik ogen te kort komen.
Bij de inkom stond een paspop met een prachtige creatie van de BIBI streng van Borgo De Pazzi.
Op de Yarn Diva Party hadden we een streng van deze prachtige kleurige BIBI gekregen. Het was voor mij liefde op het eerste zicht. Maar toen ik de creaties voorbij zag komen, vond ik het niet mijn ding. Tot ik dus het ontwerp van WOLCAFE zag. Ik wist het, dit wordt met BIBI creatie. Ik kocht een bolletje DROPS Alpaca en het patroon en was in de wolken.
Het werd een leuke middag met het bewonderen, voelen en zien van heel wat mooie kwaliteitsvolle wol.
Ik ging naar huis met nieuwe lading wol en kon met een goed gevoel beginnen aan de BIBI streng.
Het eindresultaat is geslaagd. Het werd een mooie, fleurige sjaal die op een grijze, koude winterdag mijn dag kleur zal geven.
Groot nieuws, vanaf vandaag is er een nieuwe telg in Blog land.
MRS KNIT CROCHET is geboren.
Hier zal ik jullie af en toe op de hoogte brengen van mijn wol avonturen.
Even mezelf voorstellen:
Mijn naam is Christa en ik ben nu 52 jaar jong. Ik haak en brei van kindsaf en leerde alles van mijn 2 oma's.
In mei mocht ik het allereerste Haakfeest in België organiseren.
YARN DIVA PARTY, was een feit en het zou niet bij dit enige feest blijven. Maar daarover meer in volgend blogbericht.
Door de promotie van dit feest en het delen van de mooie foto's van een van de sponsors LANGYARNS, werd ik uitgenodigd om deel uit te maken van hun wol familie. Wat een eer en wat een wereld van mooie kwaliteitsvolle wol ging er voor mij open.
De postbode bracht me een mooie box van hun nieuwe lijn en ik kon aan mijn eerste haakontwerp beginnen. Het werd een loopsjaal in het mooie garen ' AIR' by WOOLADDICTS