Modelbaan van Steven
Inhoud blog
  • 2025 - MSA Affiche Spoor 0 rijdag 30 augustus 2025
  • 2024 Koploper Saint Hilaire
  • Faller Car System: de basis
  • Wisselstroomassen
  • Märklin 47877 NMBS - SNCB Tp III set Oltimers wagens
  • Ringleiding II
  • Ringleiding voor het paradetraject en station
  • Helling in karton
  • Twee tunnelportalen
  • Landschap
  • Tunnelportaal paradetraject
  • Eerste kunstwerk
  • Niet snor...
  • Gordijnen
  • Op congé
  • Gipsmal Langmesser
  • Washes wat?
  • Marklïn lok onderhoud
  • Centraal bedieningspunt
  • Diorama fotopunt
  • Marklïn 46313 set
  • Toch maar eens testen met grote rijtuigen...
  • Boven elkaar liggende tunnelportalen.
  • Landschap uitwerken en schilderen.
  • Verkanting van je spoor.
  • Wissels en hun ondergrond: kurk.
  • Jeweha schötter materiaal en Faller brug
  • Eerste test van de gordijn boord rond deze hoek...
  • Märklin K-rail met mini-servo aandrijving.
  • Arcade muren inplanten en bodem maken
  • Parade traject tussen tunnelportalen.
  • Gras master gekocht en nu testen maar !!!
  • Overzicht 2013: terug weer beetje zin ...
  • Overzicht van 2013: testen van app Touchcab ...
  • Extra opbergruimte
  • Eerste proefritten over het viaduct...
  • Nieuw rijdend materiaal.
  • LCD-scherm een plaats geven.
  • Märklin C-rail wissel aandrijving bereikbaar maken.
  • Bezetmelders aansluiten.
  • Overgangsstuk naar brug Remouchamp.
  • Voorbereidend werk voor de brug van Remouchamps.
  • Sporenverloop vanuit en over het klimspiraal.
  • extra bataljon terugmelders
  • Nieuw bakbeest !!
  • Inrit klein schaduwstaion richting het klimspiraal.
  • Nieuw materiaal binnen.
  • Draadkanaal op de vangrails monteren.
  • Klein schaduwstation aansluiten op de hoofdlijn
  • Klein schaduwstation afwerken :

    Zoeken in blog


    Opstart en bouwwijze Ho-Wisselstroombaan.
    Bouwwijze Marklin HO-baan, Märklin scale HO railtrack construction.
    25-01-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.5907 met sleep wagons testrit
    Klik op de afbeelding om de link te volgen klik op de foto voor de film


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Geluidstest met professioneel dempingsmateriaal Unisound.
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Iedereen kent het fenomeen van trein die rijden op een houten plaat. Inderdaad de plaat fungeert als open klankkast en zet het geluid dubbel en flets terug inde ruimte.
    Maken de rails, de trein, de wagons of de ondergrond het meeste lawaai  ? ......

    Ter test even een gedeelte van de C-rails bloot en los op de plaat gelegd.
    Het andere gedeelte heb ik Unisound van quickstep onder de C-rails gelegd.
    De trein een model van Ls models ( lees: stil) rijd in een stille ruimte met een korte sleep van ertswagens. 
    De microfoon van de Sony camera werd uiterst gevoelig gezet. Je hoort dan ook alles. Sluit je ogen en je hoort wanneer deze over het dempingsmaetriaal rijd.  


    klik op de foto voor de film

    Bijlagen:
    http://www.youtube.com/watch?v=ByZ3RE6NdeA   


    24-01-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Schaduwstation gebied A

    Schaduwstation gebied A : de aanbouw van op stuk B is goed verlopen, enkel de keerlus vroeg wat meer werk. Bij dit uiteinde dient gelet te worden op ethetisch vlak en  functioneel vlak voor later. Normaal komt later hierboven een werkplaats voor lokomotieven en parade traject.

    Detail opname en de reeds zichtbare kabelkanalen voor de terugmeldingen.


    10-01-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Schaduwstation gebied B
    Terug wat tijd gevonden om aan gebied C en B te werken.

    Het resultaat van dit weekend. Het begint er al wat op te lijken.


    Aangezien ik niet meer in mijn ingebouwd elektrisch kastje kon, heb ik de verdeling gewijzigd van de achterste poten.
    Deze foto toont de betere uitvoering, merk ook de poot verstevigingen op door middel van gezaagde hoeken van 15/15/3 cm mdf.


    Op deze foto zie de geplaatste kabelkanalen langs de onderzijde. De rechtse kabelkanaal zal dienen voor de terugmeldingen, de nog te plaatsen linkse zal dienen voor de ringleiding. ( digitale stroom, baanspanning voor verlichting en dergelijke)





    05-01-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bouw van schaduwstation gebied C.
    De laatste dagen wat kunnen doorwerken aan dit eerste gedeelte. De proefopstelling even terug los gehaald en de multiplex plaat bevestigd.
    Langs de kanten dat de treinen er af kunnen denderen heb ik een smal 4 cm hoog multiplex latje van 5mm bevestigd.

    Draadkanalen werden bevestigd voor een goede verloop van de latere bedrading van bezetmeldingen en ringleiding.

    Info betreffende de draadkanalen :
    Merk :  Tehalit
    Type : VK Flex 30
    Best. nr. : 104395
    Afmetingen :  H31 * B33 * L500 mm




    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Schaduwstation 1 - Lay out.
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Tekeningvan het dynamisch schaduwstation.
    Dynamisch is het in die zin, dat het de mogelijkheid biedt om meerdere treinen op één spooor te zetten.
    Wanneer één trein wegrijd schuift de volgende een eindje op. Een soort doorschuifsysteem.


    04-01-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Reeks 60 Vanbiervliet ( line-up).
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Vandaag versterking gekregen van nog een reeks 61. Dit is dus wat we een knap model noemen. Zuiver afgewerkt, loopt goed en rijd de juiste snelheden.  Verlichtng schakelbaar voor, achteraan, twee cabine en noodstand ( knipperen). Rangeerstand zit er ook op.
    Digitaal adres 60.


    02-01-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Onderbouw : schaduwstation.
    Onderbouw Schaduwstation.

    Foto's van de eerste fase in de bouw van het schaduwstation.  (zoek de fout !!!!)


    Foto van de fout

    Foto van de voorziene sleuven voor de bedrading = latere fase.


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Nieuw Märklin 37080 - 37966
    Märklin 37080  MHI  10 jaar insider lid.



    Märklin 37966 Mallet



    01-01-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De knutselruimte annex speelruimte (voor de kids).
    De drukte van onze kleine mannen heeft aanleiding gegeven om eerst er voor te zorgen dat ze zelf hun eigen speelruimte hebben.
    De combinatie van kleine jongens en mijn Märklin treinen leek niet meteen bevorderlijk voor mijn gezondheid  

    Dus ... werden mijn werkzaamheden aan de treinbaan de voorbije twee maanden gestaakt en werd er een speelruimte voor de kinderen en knutselhoek voor mezelf ingericht.
    Het resultaat ...

    Mijn knutselhoek  (magazines - diverse bouwdozen - toekomstige projecten liggen te wachten)


    De speelruimte voor de kleine mannen.


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Grote vitrines kast.

    In de maand december terug wat tijd gevonden om deze af te werken.  Het model van de lijsten werd nagemaakt als de reeds bestaande kastjes, maar nu met een dubbele groef voor het 5mm dikke glas. Er werd een groef van 6mm ingefreesd en dit zorgt voor een goed resultaat.  
    Een vitrine slot van Burgwachter zorgt ervoor dat de kleine mannen er later niet in kunnen



     

    Enkele lokomotieven hebben terug een stek gevonden


    01-10-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Koploper aanleren.1.

    Ondertussen zijn we weer een tien dagen verder en heb ik proefondervindelijk kunnen merken
    dat jezelf de tijd moet gunnen om met koploper te leren werken.

    Het zit zodanig veelzijdig in elkaar dat je telkenmale opnieuw wilt testen.
    Het verloop van mijn treinen is dus best individueel in te stellen per trein per blok. Zo ondervind ik dat toch. Het is ook de kunst van zoveel mogelijk te rijden door al je blokken heen met al je rijdende lokomotieven. zo weten ze na een tijd wat ze mogen en moeten.

    Het is dus ZEER interressant om dergelijk proefbaantje aan te leggen vooraleer je begint aan het grote werk. De onnoembare mogelijkheden zijn legio. Ze bieden je het grote voordeel excact te doen wat jij wilt dat er gebeurd.

    Dit testbaantje is dan ook een baken van mogelijkheden en testen. 

    Voordelen en weetjes :   
     * inrij en stopmelder best twee C-rail stukken lng ongeveer 30 a 37 cm.
    * individueel je lok instellen per blok best optie.
    * lokomotieven ijken met koploper =  beter rij/stop-gedrag door de blokken.
    * beter zicht op waar je melders in toekomst moet plaatsen op je echte baan.
    * ...


    Wordt vervolgd !!!!


    22-09-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Koploper proef traject.

    Koploper proef traject werkt top !!!

    De ovaal gemaakt zoals beschreven in één van de koplopers beginners uitgaven.
    Blokken mooi verdeeld en dan ....
    Man, wat is dit super !

    Na een tiental ronden met drie lokomotieven gereden te hebben, bemerk je het mooi loopgedrag.

    Het optrekken en afremmen, het mooi stoppen aan het einde van een blok het is een plezier.

    Natuurlijk moet je hier en daar wat kleinigheden aan het programma vertellen en dan loopt alles naar behoren.

    Veel plezier met de film !!!!

    http://www.youtube.com/watch?v=TbQ76K8TSLk



    Steven


    16-09-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Werkmodule voor decoupeerzaag.

    Hoe maak je een werkmodule voor je pendeldecoupeerzaag?

    Doel  ? :

    het vereenvoudigen van moeilijkhandteerbare grote stukken hout tijdens het zagen
    met een wipzaag of decoupeerzaag.

    Voordelen ? :
      
    *  handen heb je vrij tijdens het zagen. 
    *  beter zicht op de zaaglijn. 
    *  door neerwaartse trekbeweginging van je zaagblad, perfecte zaagsnede aan je hout. 
    *  gemakkelijk stof af te zuigen.

    Nadelen ? :  
    * je heb eigenlijk nu twee decoupeerzagen nodig.
    Want demontage vs montage vraagt ongeveer 10 minuten.

    Het idee zat al een tijdje in mijn hoofd om iets gelijkaardig te maken zoals ze voorstellen
    op onderstaande link. Echter de aanschaf van dit beestje neemt een grote hap uit uw modelspoor- budget. 

     http://www.festool.be/NL/Products/Pages/Product-Detail.aspx?pid=561263&name=Werkmodule-voor-de-decoupeerzaag-CMS-PS-300-CMS-MOD-PS-300-EQ-Plus


    Eerst heb ik een prototype gemaakt om te zien of het wel haalbaar is.
    Kijk vooral of de bevestiging van uw zool van uw decoupeerzaag geschikt is om deze
    op één of andere manier met M5 of M6 bouten te bevestigen.

    Foto 1 laat zien wat ik bedoel. Hier zie je de interne schroefdraad op je machine.



    Foto 2 laat je het benodigde blokje hout zien dat aan je machine zal bevestigd worden.
    Boutjes van M6 * 30 mm lang.
     


    Foto 3 laat de bevestiging van het blokje hout zien aan de voorziene schroefdraad
    in je decoupeerzaag en dat bevestigd zal worden aan het werkblad van je module.



    Foto 4 Hier zie je het blokje voorzien van vier witte interne schroefdraad tappen voor M6.



    Foto 5 Hier zie je gemaakte prototype. Hij werkt super, we kunnen hem definitief
    bevestigen op onze geschikte tafel.
      



    Foto 6 De tafel is oud ijzeren onderstel geweest. Super sterk en uitermate geschikt.
    Gladde kant van een beton multiplex op de bovenkant gemonteerd .




    Foto 7 Bovenkant van het blad, bemerk in het midden de uitsparing waar het zaagblad uitkomt.
     : ter


    Foto 8 Montage van de machine aan de onderkant van het werkblad.


    Eerste proefstukken zijn er op gezaagd, nu de afzuiging aansluiten en dit zal een plezier zijn om grote bogen te zagen

    Foto 9 zaagblad in een stuk MDF van 6mm.

    Bijlagen:
    Blog (49).JPG (72.2 KB)   


    15-09-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Crossover kabel maken.
    Hoe maak je een crossover kabel ?

    Heb je de tijd om ze zelf te maken ... ?     Doe het dan zelf !!!!

    Het is enkel een kleine investering in de tang. Ik kocht ook geen dure om te starten. In mijn vaste elektrozaak koste ze ongeveer 17 euro. Nu bemerk ik dat er inderdaad verschil in de prijzen en de kwaliteit ervan.  Gebruik je ze met liefde lukt alles ook perfect.
    Op volgende link heb je natuurlijk de beter versie.
     http://www.conrad.be/goto.php?artikel=812189 


    De RJ45 connectoren kochte ik er ook. Deze kostten echt maar een kabbekrats. Ik zet voor de geïnteresseerden de link naar conrad erbij. Kosten behoorlijk duurder daar. http://www.conrad.be/goto.php?artikel=742220

    Wat heb je dan nog nodig ? UTP kabel ( de meest courante nu anno 2009 is CAT5e) , ofwel neem je een bestaande utp kabel die je nog liggen hebt van een Telenet/Belgacom box of van een internet aansluiting ... dan heb je al één kant van het snoer die goed is

    Heb je nu niets van eigen bekabeling ter beschikking kijk dan of je bij uw hifi specialist of electrozaak een aantal meter kan aanschaffen.

    Hoe te werk gaan ?
    1.
    Neem de afmeting van je gewenste lengte. Knip de kabel op maat. 
    2. Plaats je UTP tang met het ontmantel bereik op de kabel ongeveer dat je 17 mm stript.  
    (indien je merkt dat de tang de aders  beschadigt is het aangewezen de utp kabel voorzichtig met een klein cuttermes te ontmantelen.)
    3. Plaats één kant van de bekabeling in volgende volgorde :  NORMAAL
    WIT - GROEN
    GROEN
    WIT - ORANGJE
    BLAUW
    WIT - BLAUW
    ORANGJE
    WIT - BRUIN
    BRUIN
    Knip ze allemaal met één knip op gelijke lengte met je utp tang of een goede kniptang ( knipex)
    4. Plaats de andere kant van de bekabeling in volgende volgorde : CROSS
    WIT - ORANGJE
    ORANGJE
    WIT - GROEN
    BLAUW
    WIT - BLAUW
    GROEN
    WIT - BRUIN
    BRUIN
    Knip ze allemaal met één knip op gelijke lengte met je utp tang of een goede kniptang ( knipex)

    5. Neem nu je RJ45 connector en hou het lipje van u weg, naar de grond toe bijvoorbeeld. Schuif de adres in de bovenstaande volgorde volledig in de connector. Controleer of de volgorde niet gewijzigd is tijdens het inschuiven.
    6. Klik nu de connector in je UTP tang, hou de kabel goed in de connector en knijp nu in één keer dicht.
    De koperen pinnetjes drukken nu in de adres van je kabel.



    Iedereen mist wel eens de eerste keer, dus geen erg ... afknippen en opnieuw beginnen is de boodschap !










    13-09-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.PC + KOPLOPER geïnstalleerd.

    De laatste dagen bezig geweest met de pc een goede en makkelijk bereikbare plaats te geven.
    De netwerkkabel gemaakt voor wat internet betreft.
    De crossover kabel was al gemaakt . (scrol naar beneden, voor de info).
    Zoals verwacht liep de verbinding niet meteen vlekkeloos tussen de pc en de Marklin Central Station 1. 
    Voor wat uitleg kan je me gerust een mailtje sturen. 
    Nadat dit gebeurd was, dan het programma Koploper gedownload op de website van Pahasoft.
    Na wat instellingen te configureren, werk de pc aardig nu met de Central Station 1 van Marklin.

    Vandaag al eerste proefrit kunnen maken op een test-ovaal. Er werden al 3 lokomotieven geijkt met dit programma. 

    feit  : er meer tijd in de opstart kruipt dan verwacht
    feit : er meer moet opgekuist worden na iedere knutselbeurt

    Voordeel : ik krijg veel positieve reacties

     
    overzicht van plaatsing van de pc aan de treintafel.
     
    bedieningen dicht.
     
    bedieningen open.
     
     scherm op een verhoogje geplaatst.


    07-09-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Regelbare poten (onderstel).

    Een must bij de opbouw is doordacht tewerk gaan wat het onderstel betreft.
    Velen maken kleine fouten in de start om later al vloekend de zaag erin te zetten.
    Ga er dan ook van uit, het beter goed te doen van bij de start met de opbouw.
    Wat de poten van de grote modelbaan betreft, ga ik werken met een regelbare mogelijkheid.
    Willen we waterpas werken en eventueel later nog bij regelen dan kan dit super gemakkelijk.
    Op onderstaande fotoreportage zie je wat we gebruiken.
    Deze spullen zijn enkel en alleen maar te bestellen bij een echt vakwinkel.


    Foto1 : indien je deze allemaal zou gebruiken, kan je spreken van een grote modelbaan :
    Foto2:  Blokje hout ter illustratie.

    Foto3: Boor een gat met diameter van 12 mm,  ( Voorbeeldfoto).

    Foto4: Draai met zeskantsleutel de inbus in het hout.

    Foto5: Resultaat.


    05-09-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.PC-kast .

    Vandaag verder gewerkt aan het commando centrum, waar alle elektronica
    te samen komt en ook de PC en CS1 staan.
    Commando centrum mannekes wat een naam  
    Meteen het beetje goed gedaan en gezorgt dat er voldoende stopkontakten zijn en wat mini TL-verlichting. Niets is lastiger te werken in het donker, hé 
    Aan de achterkant van dit commando kastje is de mogelijkheid om transfo's te plaatsen en verschillende verdeelpunten. De wisseldecoders komen onderaan.
    De terugmelders van Viesman (testfase) komen rechtsboven .

    Morgen gaan we een test spoor leggen met een verdeling in wat blokken.
    Tot dan .
    Groeten Steven.








    04-09-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Overzicht foto's ruimte.





    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Testmodelbaan met koploper en CS 1.

    Ik had nog wat spullen liggen die bruikbaar waren van een eerdere treintafel.
    De afmeting is 2m44 op 1m22.
    De bouwwijze is een open frame. Kan je gemakkelijker hoogtes creeën. Je maakt eerst je rijbaan, dan eventueel je stratenbanen en dan kan je overblijvende opvullen met scenery. (decor)
    Onderstaande foto's tonen enkel simpele tafelpoten van een oude demo stand uit een winkel met regelbare poten. Spijtig er waren er maar 3, dus ene uit hout gemaakt.








    nieuw YOU TUBE KANAAL

    www.youtube.com/@stevensmodelling/




    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs