MixArt is een ondersteuningsproject voor kunstenaars dat allerlei betaalbare diensten aanbiedt: een traditionele en een virtuele galerij. MixArt is er voor elke kunstenaar die zijn werk op een professionele én betaalbare manier wil voorstellen. Dankzij MixArt kan je gebruikmaken van moderne technologieën om je werk tentoon te stellen en om het bijvoorbeeld digitaal te laten weergeven.
Tentoonstelling op zaterdag 18 en zondag 19 september telkens van 14h20h.
José werd geboren in Jamaica. Hij studeerde aan verschillende nationale schilderscholen en kreeg door adoptie de Dominicaanse nationaliteit. Hij leefde geruime tijd in België. Na het verstrijken van zijn visum keerde hij terug naar zijn land. Een paar jaar later is hij van onze aardbol verdwenen Deze tentoonstelling zou dan ook een in memoriam kunnen zijn. Ze omvat 2 thema's, de Genesis (de Schepping) en de Apocalyps (het Einde der Tijden), twee hoofdstukken uit het Oude Testament.
De tentoongestelde acryl schilderijen op doek zijn opgebouwd uit felle kleuren met vaak een grenzeloze schakering van blauwtinten. Ieder werk is figuratief en zeer expressief. Een vrije en impulsieve ondertoon loopt als een rode draad doorheen zijn hele oeuvre.
TIP: Bezoek de virtuele galerie van José op www.mixart.be
Hier kom je meer te weten over deze kunstenaar en zijn werk.
Abstract kleurrijk werk ontstaan vanuit een oprecht buikgevoel
WEEKENDTENTOONSTELLING Vernissage op Vrijdag 18 juni van 19h-22h Tentoonstelling op Zaterdag 19 juni en Zondag 20 juni telkens van 14h-20h.
Johan Hoogewijs (composer) over Cloo: "Cloo schildert als een bezetene, ze kleurt duidelijk niet binnen de lijntjes, ze rekent af met de demonen in haar geest en ze vertaalt dat in veelal abstracte werken, met een heel divers kleurenpalet, soms grillig en complex, veelal hevig en temperamentsvol, soms ingetogen en discreet, maar nooit neutraal. En net zo abstract, grillig en onvoorspelbaar als de werken ogen, net zo onvoorspelbaar is de weg die ernaar toe leidt. Een heus gevecht met kleuren, veeleer vanuit een emotionele impuls, niet altijd met een vooropgesteld plan.
Een quote van Jackson Pollock is haar op het lijf geschreven: "When I'm painting, I'm not aware of what I'm doing. It's only after a get acquainted period that I see what I've been about."
Pavlin Karadimov is geboren op 25 april 1964 in Razgrad, Bulgarije. Als zoon van beeldend kunstenaar Vasil Karadimov groeide Pavlin op in een omgeving waar kunst centraal stond. Het was dan ook niet te verwonderen dat Pavlin in 1979 startte met een kunstenaarsopleiding. Gedurende vier jaar werd hij onderricht in verschillende takken van de kunst. Deze opleiding volgde hij in het plaatselijke gymnasium. Aansluitend hierop volgde hij gedurende vier jaar intensief onderwijs in tekenen. Vervolgens specialiseerde Karadimov zich gedurende één jaar in industrieel tekenen. Hij rondde zijn opleiding af met als specialisatie schone kunsten. Deze vervolmaking in beeldhouwen, schilderen (olieverf en acryl) evenals het maken van collages vormen de basis van al zijn kunstwerken.
De stijl
Surrealistisch met een rijk kleurenpallet. Een vorm van magisch realisme. Zeer sterke composities. Ieder werk is volledig uitgewerkt. De technische uitvoering is van zeer hoge kwaliteit.
Exposities
Pavlin exposeerde in Praag, Wurzburg, Brussel, Overijse, Halle
EXPO MONIQUE BECUE en JOHN ALOSSERY TWEE KUNSTENAARS TWEE VERSCHILLENDE WERELDEN
UITNODIGING
Twee kunstenaars, twee verschillende werelden
Schilderijen in Olieverf door Monique Becue
en John Alossery
Het figuratief-expressionistisch werk van deze kunstenaars is zeer sterk maar verschillend. Beiden werken vanuit het buikgevoel. Dit is de enige link tussen hun werk. Monique werkt los en vrij. Het werk van John is precies en afgelijnd.
Hartelijk welkom op deze tentoonstelling .
MixArt Galerie Vernissage op Vrijdag 16/04/2010 van 19h tot 22h
Tentoonstelling op Zaterdag 17/04 en Zondag 18/04 en op Zaterdag 24/04 en Zondag 25/04 telkens van 14h tot 20h
In de week van 19/04 tot en met 23/04 bezoek mogelijk op afspraak. Hier kan je ons vinden
Monique Becue
Opleiding:
Aquarel: bij kunstschilder Nand Depondt.
Olieverf: Stedelijk Academie voor Schone Kunsten te Brugge o.l.v. L.Berghmans, J.Demarest, J.Janssens, R.Vanhaecke, J.Verbeke, G.Ververs, e.a.
Keramiek: Stedelijke Academie voor Schone Kunsten te Brugge o.l.v.
J.Kerkhof.
John Alossery
Kunstschilder keramist.
Volgde vanaf 14 jaar een opleiding bij de kunstschilderes Lucie MERGAERT. Volgde daarna een opleiding in de Academie te Brugge voor schilderen en keramiek.
Behaalde reeds tal van prijzen en selecties onder andere in Italië (Milaan), Frankrijk (Bailleul, Ribemont sur Ancre, Thionville, Lamotte Brebière), alsook in eigen land (Veurne, Bredene, Oostende, Ninove, Moucron).
Stelde tentoon in binnen- en buitenland, zowel individueel als in groep.
Voor bijkomende info over deze kunstenaars en hun werk kan u rechtstreeks en vrijblijvend contact opnemen met Hugo Tanghe 0485/520 853
Onze MixArt Galerie toont voor de eerste maal recente tekeningen en schilderijen van deze ambachtelijke expressionist, voor wie de kleur absolute voorrang blijft hebben.
Graag nodigen wij jullie uit op deze tentoonstelling. Voor een aantal tentoongestelde werken liet Ward zich inspireren door het Pajottenland. De tentoonstelling is opgebouwd uit olieverfschilderijen en enkele tekeningen.
Vernissage op vrijdag 19/02/2010 van 19h tot 22h
Tentoonstelling op zaterdag 20/02 en zondag 21/02 en op zaterdag 27/02 en zondag 28/02/2010 telkens van 14h tot 20 h
In de week van 22/02 tot en met 26/02 bezoek mogelijk op afspraak.
Kunstschilder Ward Lernout
Geboren te Geluwe (1931). Kunstopleiding: deeltijds Stedelijke Academie Menen en Sint-Lucas Brussel. Na een lang verblijf in Afrika woonachtig te Tervuren. Sedert 1970 exposeert hij regelmatig in binnen- en buitenlandse galerijen, o.m. te Maastricht, Les Baux de Provence (Fr), Madrid,... Stelde driemaal tentoon in het Koninklijk Museum voor Midden-Afrika te Tervuren.
Over deze schilder verschenen drie monografieën: bij Artiestenfonds Antwerpen (1978 - Remi De Cnodder), bij Roularta Art Media Zellik (1975 - R. De Cnodder/Anita Nardon) en bij de Vrienden van de School van Tervuren (1996 - Frans Boenders).
In 1999 werd hij opgenomen in de uitgave "Lithografieën van 10 hedendaagse Vlaamse kunstenaars" van Flemish Art Brussel, met o.m. Hugo Claus, Pjeeroo Roobjee, Jef Van Tuerenhout, ...
Werk van Ward Lenout is in het bezit van Kunstpatrimonium Dexia en van de Stad Mechelen.
EXPO UNITED COLOURS L.T.D.3 Vernissage op zatzerdag 12 december 14u-20u Tentoonstelling op zondag 13 december 14u-20u
Op zaterdag 12 en zondag 13 december kan je in de MixArt galerie terecht voor de derde UNITED COLOURS L.T.D. De coloristen Dr Kloot Per W en Hugo Tanghe draaien de klok terug naar de jaren zestig. De Pop Art schilderijen van Kloot en Hugo verwijzen naar de iconen en de stijl uit die periode. Tijdens de vernissage op zaterdag 12 december wordt er live muziek gespeeld. Dr Kloot Per W en William Souffreau creëren er met hun instrumenten een ware sixties sfeer.
Wat is pop art?
Kleurige, simpel neergezette figuratieve werken worden pop genoemd, zeker als ze een duidelijk sixties karakter hebben en nog wat assemblage-elementen bevatten.
De popkunstenaar haalt zijn beelden uit de media en combineert reclames en logos, filmsterren en pin-ups, nieuwsbeelden en kunstreproducties, strips en cartoons. Het gaat om een fusie tussen de lagere cultuur van de massa en de hogere cultuur van de kunstwereld.In België is het bekendste popwerk Molly Peters van Panamarenko, een volumineuze sekspop met een huid van vilt uit 1966, die het portret is van de gelijknamige figuur in de James Bondfilm Thunderball van 1965. Panamarenko maakte nog een tweede pop, die de naam Feltra kreeg, maar daar bleef het bij.
Het volledige artikel is hier terug te vinden op theartserver.
De galerie is gelegen in de stationsbuurt van SMB. Wegwijzer
Het werk:
De kunstwerken van Errik zijn opgebouwd uit verschillende materies. Hij combineert er op los en slaagt er in om diverse materies met elkaar te (ver)mengen tot volwaardige kunstwerken. Elk kunstwerk staat op zich en heeft een betekenis een onderliggende boodschap. Het zijn stuk voor stuk schitterende creaties ontstaan uit de fantasiewereld van deze kunstenaar. Inderdaad, het vergt enige inspanning om deze kunst te begrijpen. Het energieke artwork neemt de bezoeker mee naar een andere wereld. Een wereld waar men niet meer hoeft tussen de lijntjes te lopen en waar alle grenzen vervagen. Dit werk is zeer sterk en enig in zijn soort.
Wat is materiekunst: Materiekunstenaars zijn kunstenaars die het materiaal waaruit ze hun werk vervaardigen centraal stellen. Deverf is geen middel waarmee je een afbeelding maakt, maar een doel op zich. De materie is geen hulpmiddel, maar een inspiratiebron en doel van het artistieke proces. Oppervlaktestructuur ontstaat door allerlei materialen, zand, zaagsel, textiel, as etc. door deverf te mengen. Daardoor ontstaat er een reliëf en een opvallende textuur.
Laurence Faes en Carine Hantson stellen ten toon in de MixArt Galerie
MixArt geeft u van 11 tot 20 september de gelegenheid om kennis te maken met het werk van deze kunstenaars.
Iedereen is van harte welkom op de vernissage en de tentoonstelling
Programma: Vernissage op vrijdag 11/09/2009 van 19u.-22u. Olieverfschilderijen van Carine Hantson en Keramiek van Laurence Faes Het Mixen van kunstvormen loopt als een rode draad doorheen deze tentoonstelling. Een combinatie van olieverfschilderijen met als onderwerp 'Jazz muziek' en keramieken beelden worden tijdens de vernissage ondergedompeld in een ultra modern NEW-Jazzy sfeertje. Mr.Willy Faes, gewezen jazzproducent zal deze tentoonstelling toelichten. Synchdub alias Carine Dehaene zorgt voor de muzikale opluistering en de projectie. Zij gebruikt Jazzmuziek als basis voor haar MIXwerk en PROJECTIE.
Met dank aan 'Muzieklabo Noise Gate' voor de logistieke ondersteuning.
De tentoonstelling loopt van, Zaterdag 12/09/2009 en Zondag 13/09/2009 Zaterdag 19/09/2009 en Zondag 20/09/2009 (Telkens van 14u.-20u.) In de week van 14/09 tot en met 18/09 bezoek mogelijk op afspraak. Contact : Hugo Tanghe 0485/520 853 of info@mixart.be
PLACE TO BE: GALERIE MIXART SINT-MARTINUSSTRAAT 101 1700 SINT MARTENS BODEGEM (DILBEEK) De galerie is gelegen in de stationsbuurt van Sint Martens Bodegem
Frank De Clercq stelt in juni ten toon in de MixArt galerie
MixArt geeft u van 12 tot 22 juni de gelegenheid om kennis te maken met het werk van deze kunstenaar.
Vernissage: Vrijdag 12/06/2009 van 19u.-22u. Zaterdag 13/06/2009 en Zondag 14/06/2009 Zaterdag 20/06/2009 en Zondag 21/06/2009 (Telkens van 14u.-20u.) In de week van 15/06 tot en met 19/06 bezoek mogelijk op afspraak.
Contact : Hugo Tanghe 0485/520 853 of mailen naar info@mixart.be
Frank De Clercq is geboren te Geraardsbergen op 21 september 1961. Studies Hoger Kunstonderwijs Sint-Lucas Gent / monumentale kunsten en scenografie; Stages Nederlands Toneel Gent / VRT - werkzaam Koninklijke musea; Leraar praktijk Academie Vilvoorde - Londerzeel
Werk : geabstraheerd figuratief schilderen ( expressionisme ), bijeenbrengen van materialen (plaaster/potlood/pasta/verf/hout) - vol kleur of uitsparend voor lijn- vlakverdeling. Het 'gevoelsmatig' overbrengen van een idee, de impressie voortvloeiend uit hetgene we tegenkomen in het alledaagse, zowel als van verderaf, is een continu gebeuren. Het harmonieus samenbrengen van dat alles is een waar genoegen.
Permanente Pop-Art expo van Hugo Tanghe in de Gains-Bar
Permanente Pop-Art expo van Hugo Tanghe in de Gains-Bar en dit in het hartje van het Pajottenland.
De link tussen de pastagerechten en de kunstwerken is creatie. Beide worden op ambachtelijke wijze gemaakt.
Je kan er genieten van de zelfgemaakte pasta's in een rustiek decor met Pop-Art kunst aan de muur. Dit sterk contrast is de uitdaging die de zaakvoerders en kunstenaar wilden aangaan. De eigen realisatie van zelfgemaakte pasta's en kunstwerken staat hier centraal.
SNACK GAINS-BAR Carla en Rudi Drie Egyptenbaan 14 1755 Gooik 054/59 88 28 0473/767 501