Party_People_love_to_go_to_Foreign_Countries De reisverslagen van Mira Breban en Erwin ten Berge!
28-09-2008
Ons avontuur in Trinidad
Ola todos,
Donderdagavond 25/9 uitgeweest in Disco AZUL in Hotel Pinar del Rio. Hier is dit een topdiscotheek maar wij vallen er niet van achter over! Ik (Mie) heb toch wel mijn lange `dure esprit` broek aan en een lekker luchtig bloesje maar de jonge dames hier zijn opgekleed in hotpants met binkend riempje of een `nachtkleedje`tot net onder de billen ... jaja mannen gij zou hier allen liggen kwijlen als `Homer-kes`. We blijven tot 00.30 uur en laten ons met 2 fietstaxis naar onze casa brengen. Samen op 1 fietstax is wat veel als je 1 Erwinneke bij hebt ....
Vrijdag 26/9 `s morgens hebben we een lekker ontbijtje, rekenen we af en we beginnen aan onze aftocht naar Havana. Aangezien de eigenarers van de Casa `Mari` naar het ziekenhuis moet in Havana (problemen met haar bloed ofzo) beslissen we haar en Roberto mee te nemen. Als tegenprestatie brengen ze ons nadien naar een Casa Particulares (Arnaldo Garcia, Calle 19 nr 356 in Vedado, Ciudad de la Habana) van een vriend van hun (zij ruilden deze Casa in Havana voor de Casa in Pinar). Wij denken toch dat Roberto liever in Havana was gebleven maar Mari is `la cheffa` ... Arnaldo is een lieve maar verlegen kerel en onze Casa is prachtig en dit voor 35 CUC (slaapkamer, badkamer, een keukentje en een buitenterrasje. We gaan lekker uit eten en treffen dan een warme regenbui en zijn `zeiknat`bij terugkomst.
Zaterdag 27/9 vertrekken we tegen 10u30 richting Trinidad en opnieuw doen we er een uur over voor aleer we uit Havana City geraken. Opnieuw 10 keer de we moeten ragen maar zonder wegsignalisatie duurt het een eeuwigheid om de `ocho-via` te vinden ( 4 rijvakken links en 4 rijvakken rechts). Alleen door lifters mee te nemen, kan je hier je plan trekken op de autowegen. De Guia de Carreterras is- in tegenstelling tot de boekjes zeggen- geen echt hulpmiddel. Na 328 km gaan we tanken bij ORO NEGRO en we betalen 39 CUC voor 26 liter benzine. De rit naar Trinidad duurt -tussenstop voor lunch incl- 5 uren. Onze laatste lifster moet gelukkig ook naar Trinidad en zozijn we zeker dat we op de juiste weg blijven. Ze wilt ons natuurlijk haar `Habitat` aanprijzen maar we leggen uit dat ons verblijf reeds afgesproken is door Roberto en Mari. Wij Belgen houden ons woord en maar goed want als we eindelijk op de kasseiweggetjes van Trinidad arriveren, stat een jonge Cubaan ons op te wachten (een uurtje) en hij blijkt de zoon te zijn van de Casa `Hostel Lodging`. Alessandro legt ons uit dat ze problemen hebben met het toilet en ze hebben voor ons een betere Casa geregeld en zelfs korter bij het centrum. We verblijven nu bij een lieve dame `CLARA`en de Casa is weer 100% in orde. Twee dubbel bedden met een lekkere rode spreien astel blauw en pastel groene hartvormige kussentjes ... laten we het de `Honeymoon Suite` noemen. Een beetje kitsch maar heel properkes en een goede service. Als we rondwandelen in het stadscentrum, merken we al vlug dat er te weinig toeristen zijn en dat we veel aangesproken zullen worden.
Ik voorspel dat ze ons sigaren en rum willen verkopen en jawel mijn voorgevoel is meestal goed! Erwin moet telkens blijven uitleggen dat zijn voorraad Cohiba`s nu al op zijn maximum zit. In een gezellig cafeetje drinken we een koele cervesa `Cristal` en we luisteren naar mooie gitaarmuziek van een goede Cubaanse zanger. Hij zingt zelfs een nummertje van Adamo en ik alleen herken het liedje `La neige`. Ik dank onmiddellijk aan mijn lieve tante Josette (Adamo is haar lievelingszanger). We kopen een CD`tje voor 10 CUC want hij zingt echt goed!
Tegen 20 uur gaan we samen met Alessandro (23 jaar) en zijn liefke Rose-Mary uit eten in een illegaal restaurantje. Erwin heeft `alweer` kreeft en de rest heeft gamba`s en dit voor 40 CUC. We hebben niet zoveel conversatie, de vrouwen dan toch, omdat ik geen Spaans kan spreken en zij geen Engels en bovendien superverlegen is. Gekke toestanden hier maar wat wil je in Cuba?
Zondag 28/9 ontbijten we lekker in onze Casa en tegen 9u15 komt Alessandro ons halen om naar The Beach `ANCON` te gaan. Het is een publiek strand maar we mogen toch geen gratis stoelen gebruiken. Alessandro zorgt dat we voor 2 CUC toch een strandstoel mogen inpalmen. Het is heerlijk op het strand, temperatuur is nogal hoog en wat zwemmen zorgt voor een zalige verfrissing. Tegen 12u30 brengt Alessandro ons opnieuw naar een illegaal restaurantje (is gewoon een plaatsje in de achtertuin bij privé mensen die u lekker eten maken) waar Erwin kreeft (natuurlijk) en wij lekkere vis eten en dat voor 10 CUC (= 10 dollar) per persoon. Daarna komen we terecht in dit internetcafeetje om dit verslag weer te geven.
In de namiddag bezoeken we nog een paar historische plaatjes en gaan we naar El Mirrador de Trinidad voor een prachtig overzicht over de stad.
Zo, ik sluit het hier bij af want Mie heeft blijkbaar een uur internet opgebruikt (ben dan ook kabouter Kwebbel zoals mijn broertje zou zeggen)