Party_People_love_to_go_to_Foreign_Countries De reisverslagen van Mira Breban en Erwin ten Berge!
25-09-2012
Van Pankor naar Penang ...
Hallo iedereen,
Vandaag zijn we dinsdag 25/09 en we hebben er een drukke maar zeer geslaagde dag op zitten! Vanmorgend eenvoudig maar lekker ontbijtje gekregen bij `Nani`, onze super sympathieke uitbaatster van de `Ombak Inn`. Tas super zwarte koffie, toostbrood met roerbakei en schijfjes meloen en ananas achterna. Niet klagen want dit hebben we `s morgens in Belgie niet! Tijdens het ontbijt ontmoeten we nog een Fransman, Alain uit Toulouse. Gezellige babbel gehad en ervaringen uitgewisseld.
Tegen 11 uur nemen we met spijt afscheid van Nani en brengt het taxibusje ons naar de ferry, richting Lumut. Onze Honda accord staat nog mooi op de parking en we vertrekken nu richting Penang.
In Pantai Remis houden we een lunchstop, nasi ayam (rijst/kip) en een tas koffie (bier of frisdrank is hier niet) en dit voor 10,40 RM (2,60 euro)...
De weg naar Penang is er een met veel bochten en Erwin leeft zich uit, Mie neemt halverwege een motilium!!!
Nu, een echt eiland kan je Penang niet meer noemen want Mie en Erwin gaan niet met de ferry maar gewoon via de moderne Penang Bridge! Wat had je anders van ons kunnen denken!!! De GPS brengt ons zelfs tot vlak voor de deur van ons hotelletje `The Hutton Lodge`. Niet gereserveerd maar op goed gevoel -van onze Trotter reisgids- op afgegaan! Een gerenoveerd herenhuis, zo opvallend anders in het straatbeeld, dat we er onmiddellijk verkocht voor zijn. Wij verkiezen de 2-persoonskamer met airco en badkamer inclusief (aan 100 RM/nacht of 25 euro/nacht) ipv de kamer met gemeenschappelijke wc/douche aan 70 RM! Lijkt ons logisch maar echte trotters zouden hier wat besparen!
In de namiddag gaan we op verkenning in de stad en na een half uur zijn we al verplicht 2 paraplukes te kopen want de stortregens volgen elkaar hier op. Zoals elk jaar vergeten we op de belangrijke momenten ons Belgisch parapluke uit de koffer te halen ... We waren netjes gedoucht maar zijn dus terug `zeik nat`! Dan koopt Mie zich maar een `Angry Birds` nachtkleedje in een van de vele straatwinkeltjes (vooral Chinese verkopers!). We schuilen in een soort magazijn, uitgebaat door chinezen met allemaal plastic tafels en stoeltjes, soort cafe/restaurant (Dirk C. zou hier een ferm lounge bar van maken!).
Na 1 week zijn we ook al eens toe aan de Westerse keuken (lees: alleen Mie). Even geen kip meer voor Mie! We steken de straat over, richting `Penaga Hotel`. Wat een goed keuze ... we bestellen een flesje rode wijn (Luis Felipe Edward ... klinkt toch al chique); Erwin bestelt kalfswangetjes en Mie de lamsbout, allebei met een heerlijk zachte puree ... ooohhhhh!!!!! Daarna een lekker dessert, cappuchino creme brulee voor Erwin en een witte panacotta met woudvruchtensaus voor Mie ...(Kris maat, dat moogt gij ons proberen namaken ... gij gaat dat kunnen!)
Weer echt iets voor ons, in de namiddag lunchen we voor 2,50 euro en de schade halen we `s avonds al in voor 100 euro !!! (voor de Aziatische normen was deze keuken alvast top; nikske spijt dus!)
Namiddag hebben we `culineair Penang` ontdekt, morgen is het tijd voor de culturele bezienswaardigheden! Sorry Doke en Peter maar ons reisschema is niet helemaal verlopen zoals gepland dus ons verhaal en foto`s wijken weer af van wat jullie indertijd gezien hebben!
Lieve knuffels van Mie en Erwinneke!!!!