de boeddhisten offeren geld en krijgen daarvoor in ruil oranje doeken. Deze doeken worden op een gegeven momenten in de schoot van Boeddha geworpen. Daar worden de doeken aan touwen gehangen en die worden nadien op hun beurt terug over de boeddhisten verspreid. Op deze manier worden de Boeddhisten gezegend.
de boeddhisten offeren geld en krijgen daarvoor in ruil oranje doeken. Deze doeken worden op een gegeven momenten in de schoot van Boeddha geworpen. Daar worden de doeken aan touwen gehangen en die worden nadien op hun beurt terug over de boeddhisten verspreid. Op deze manier worden de Boeddhisten gezegend.
Verder bezochten we het kleine indrukwekkende museum en de oorlogsbegraafplaats. Ongeveer zevenduizend geallieerde soldaten die stierven bij de aanleg van de spoorlijn liggen begraven in Kanchanaburi.
En onderweg zagen we de eerste aapjes, lief van ver hé!
Kanchanaburi's belngrijkste monument en een beroemde herinnering aan de Tweede Wereldoorlog in heel Zuidoost-Azië is de eenvoudige brug met dwarsbalken aan het noordeinde van de stad.
Vanmorgen vertrokken we richting Kanchanaburi. Als eerste bezochten we een kleurrijke drijvende markt. We vaarden er zelf naartoe, waar marktkooplui uit de omgeving met hun bootjes van alles verkopen.
Deze namiddag trokken we er op uit met de fiets. We fietsten door straatjes met een bonte afwisseling van winkels, werkplaatsen en eetgelegenheden. We staken per boot de rivier over. We mochten deze namiddag Bangkok horen, ruiken en zien. Al fietsend konden we af en toe 'gluren bi de buren'.
We begonnen ons bezoek aan Bangkok met een boottocht door de 'klongs' op de Chao Praya rivier. Vroeger noemde men dit gebied het 'Venetië van het Oosten'.
Na een rustige autorit zijn we vlotjes aangekomen in Schiphol. We verkenden de kamer, we namen de tijd om ons in te checken voor de heenvlucht via het internet en maakten nog een wandelingetje vooraleer we een pizza gingen eten. Morgen vertrekken we in het hotel om 11u. Het vliegtuig stijgt om 13u20 en we hopen dan om 6u45 (plaatselijke tijd) aan te komen. We hebben dan zo'n 11u en 25 minuten gevlogen. Slaapwel, tot in Bangkok!
We trekken naar Cha-Am / Hua Hin (een mondje vol) gelegen aan de Golf Van Siam. Momenteel maken we ons nog geen zorgen over ons bounty-verblijf. Wordt het relaxen, fietsen, zwemmen, snorkelen, varen, ...?
Maar last but not least: alles kan nog veranderen, dit is maar een planning!
Nog een half dagje lesgeven ... we vertrekken morgennamiddag richting Schiphol: onze vakantie kan beginnen!
We reizen verder in noordelijke richting: historische parken, oude paleizen, tempels, Boeddhabeelden, ... tot we aankomen in Chiang Rai waar we verblijven tussen de rijstvelden. In Chiang Rai willen we een bezoek brengen aan de bergstammen en hopen we kennis te maken met de Mekong rivier. Wat moeten we ons voorstellen van de Gouden Driehoek? Allicht ook de moment om onze laatste hebbedingetjes te kopen op een avondmarkt.
Vanuit Bangkok trekken we richting Kanchanaburi. Onderweg stoppen we bij de beroemde trein-markt. Vervolgens bezoeken we de kleurrijke drijvende markt en natuurlijk ook de dodenspoorlijn en de beroemde brug over de River Kwai.
Via Ayutthaya en Phitsanulok trekken we dan richting Chiang Rai.
We komen 's morgens aan in Bangkok en maken die dag alvast een boottochtje door de klongs voor een eerste kennismaking met de hoofdstad en z'n tempels. Ook een bezoek aan het Koninklijk Paleis en enkele boeddha's staan op ons programma. En als het kan willen we Bangkok ook wel eens verkennen per fiets.