Meg is vandaag gaan crossen in Assenede. We maakten deze morgen een kleine omweg om vriendin Fien in De Pinte op te halen, die mee kwam supporteren.
Na de parcoursverkenning wist Meg te zeggen dat het een leuk parcourske was, slechts 1 of 2 keer van de fiets, beetje modder en wat beekjes en een heuvel ...
Met 51 renners stonden ze aan de start waarvan 2 meisjes : Caithlyn en Meg. Er waren vandaag dubbele punten te verdienen in dit regelmatigheidsklassement.
Na de start was er al een eerste oponthoud. Meg werd even gehinderd maar kon snel weer aansluiten. Het zou een moeilijke wedstrijd worden om niet te vlug gedubbeld te zijn, want de 2e jaars nieuweling en Belgisch Kampioen Quinten Hermans had al vlug het hazepad genomen.
Meg reed echt vlot en trok telkens goed op na de vele bochten. Op het overzichtelijke parcours konden wij haar goed volgen.
Slechts in de voorlaatste ronde werd Meg gedubbeld door Quinten en ze liet hem mooi passeren, maar kwam hierdoor ten val. Vliegensvlug stond ze recht, graaide haar fiets mee en crosste verder naar de finish toe. Met ruime voorsprong werd ze 1e meisje en tussen die hele bende jongens 47e van de 51.
Daar dit de laatste wedstrijd was voor dit klassement werd al een kleine huldiging voorzien en ook de dames jeugd mochten op het podium. Daar enkel Meg en Caithlyn aanwezig waren, konden zij samen genieten van het applaus voor hun welverdiende prestaties in dit klassement van de Vlaamse Cyclocrosscup. Als 1e en 2e meisje van de 15 meisjes die de meeste crossen reden dit seizoen en volgens hun uitslagen, worden zij op 11 maart nog gehuldigd op het eindfeest.
Proficiat meisjes !


Meg gaat nog crossen tot zondag 20 februari. Waar en wanneer lees je binnenkort op dit blog. Wegens WK in Sankt-Wendel koerst Meg volgende week niet.
|