Archief per jaar
  • 2016
  • 2011
  • 2010
  • 2009
    Mbn nieuws

    19-04-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Vliegverbod tot morgen

    VLIEGVERBOD VERLENGD TOT MORGENNieuws

    19-04-2010 20:45:53
    MBN NEWS EUROPA

    Het Belgische vliegverbod dat volgde op de vulkaanuitbarsting in IJsland blijft nog minstens tot dinsdagochtend 8u van kracht. Dat meldt staatssecretaris voor Mobiliteit Etienne Schouppe vandaag. "Indien de luchtkwaliteit het toelaat" zal het aankomend luchtverkeer vanaf dan gedeeltelijk worden hervat. Opstijgen gebeurt ten vroegste weer vanaf 14u.

    Vanaf morgenochtend 08.00 uur zou ook het vliegverbod in Europa versoepeld moeten worden, zegt eurocommissaris voor Transport Siim Kallas.
     
    "Indien de luchtkwaliteit het toelaat en de inspectie van de 'ferryvluchten' een goed resultaat oplevert, kan vanaf morgenochtend 08.00 uur lokale tijd gedeeltelijk en op langzame wijze het aankomend luchtverkeer worden hervat", aldus Schouppe. De voorwaarden daarvoor moeten nog worden vastgelegd.
     
    Conference call Europese ministers
    "Vanaf 14.00 uur zou dan ook het vertrekkend luchtverkeer stelselmatig kunnen hervatten", gaat de staatssecretaris verder. Maar ook dat hangt natuurlijk af van de Europese luchtkwaliteit op dat moment. Vanavond volgt hoe dan ook nog overleg met Belgocontrol.
     
    Intussen wordt in Europees verband onderzocht hoe het luchtverkeer weer kan worden opgestart. Maandag om vier uur - door technische moeilijkheden een uurtje later dan gepland - hielden de bevoegde Europese ministers een "conference call" over de kwestie.

    Vloot hergroeperen
    Luchtvaartmaatschappij Brussels Airlines liet vandaag al tien vliegtuigen op Zaventem landen die in het buitenland geblokkeerd stonden of staan. Het gaat om "ferryvluchten" die geen passagiers vervoeren, aldus woordvoerder Geert Sciot.
     
    De vliegtuigen keren naar Brussels Airport terug voor het onderhoud dat om de 24 uur moet gebeuren en dat moeilijk in het buitenland kan worden uitgevoerd. Ook wil de maatschappij haar vloot in Brussel hergroeperen om de activiteiten vlotter te kunnen herstarten wanneer het luchtruim opengaat, zei Sciot. Brussels Airlines voert voorlopig geen commerciële vluchten uit tot dinsdagmiddag 12 uur.
     
    Over hoeveel klanten van Brussels Airlines in het buitenland geblokkeerd zitten of niet uit Brussel konden vertrekken door het vliegverbod boven delen van Europa, kon de woordvoerder geen precieze cijfers geven. De maatschappij vervoert gemiddeld 15.000 reizigers per dag.

    Luchtcomponent leger
    De luchtcomponent van het leger laat ook een van zijn in het buitenland geblokkeerde toestellen naar België terugkeren. Het betreft een van de Embraers die zich in Madrid bevond toen donderdag het Belgische luchtruim dichtging.
     
    Het toestel keert zonder passagiers terug naar Melsbroek en zal dezelfde regels volgen die van toepassing zijn voor burgerlijke vliegtuigen.
     
    Koerierbedrijf TNT
    Eerder landde er op de luchthaven van Luik een vliegtuig van TNT. Het zou het eerste toestel (een BAe 146) geweest zijn dat op het Belgische grondgebied landde sinds donderdagavond. Een tweede toestel van dezelfde maatschappij landde (om 11.18 uur) op Brussels Airport. De twee toestellen waren leeg.
     
    Het vliegtuig dat in Luik landde, kwam uit Polen. De vlucht kaderde in de toestemming die de Belgische autoriteiten aan luchtvaartmaatschappijen geven om hun vloot te hergroeperen.
     
    TNT, dat zowat overal in Europa en Azië geblokkeerde vliegtuigen heeft, tracht de toestellen terug in België te krijgen met het oog op de toekomstige opening van het luchtruim. Sinds de sluiting ervan blijft de maatschappij goederen over de weg vervoeren naar het zuiden en noorden van Europa. Zo worden bloedzakjes met bestelwagens naar Genève gebracht. Bij intercontinentaal transport, onder meer naar Azië, stellen zich wel problemen.
     
    Waarnemingen door piloten
    Ook bij Jetair denken ze eraan om enkele lege vliegtuigen vanop Zaventem te laten opstijgen om er later passagiers mee naar België te vervoeren. De toestemmingen voor de hergroepering van vliegtuigen worden in België door het directoraat-generaal van de burgerluchtvaart gegeven.

    HLN.BE

    HET NIEUWS ELKE DAG BIJ VTM



    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail
    URL
    Titel *
    Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (0)



    Foto

    Inhoud blog
  • MBN NIEUWS BLOG STOPT
  • Geen tijgertje in 3de reeks Oh Oh ...
  • Rihanna naast Madonna en Michael Jackson
  • Auto van vader uitgemoord gezin terug gevonden
  • Tia Hellebaut terug?
  • Deze week in tv familie
  • Deze week in story
  • Franse politie vindt heel gezin dood terug in tuin
  • Sportvliegtuigje neergestort in Genk
  • Verkeershinder richting zee door warm weer
  • Jongeren vallen opnieuw bus aan in Borgerhout
  • Madrid wint tegen Barcelona
  • Grootmoeder Wouter Beke overleden
  • Misdienaar Vangheluwe pleegt zelfmoord na misbruik
  • SBS Belgium verkocht
  • Japan herdenkt natuurramp
  • De Crem houdt Cyprus-trip tegen
  • Winkelcentrum Alphen voorlopig dicht
  • Dader schietpartij Alphen had al jaren zin om mensen dood te maken
  • Veel mensen op bijeenkomst Alphen
  • Dader bloedbad winkelcentrum zat in instelling
  • Johan Vansummeren wint Parijs-Roubaix 2011
  • Potestactie aan IKEA in Zaventem
  • Stand van zaken 24u na bloedbad Alphen
  • Kiptoo wint marathon van Parijs
  • Netanyahu dreigt met meer geweld
  • 100de doden en gewonden bij protest Jemen
  • Weer mensen op Tahrirplein
  • Mensen gaan kring vormen aan winkelcentrum
  • Polen herdenken 1ste verjaardag vliegramp Smolensk


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs