VTM KZOOM START 1 OKTOBER
17-09-200916:48:58
Vanaf donderdag 1 oktober 2009 krijgen de Vlaamse kinderen er een nieuwe zender bij: vtmKzoom. Iedereen kan vtmKzoom terugvinden tussen zijn vertrouwde, analoge kanalen.
Elke dag kinderprogramma’s
vtmKzoom is er elke dag, van 6 uur ‘s ochtends tot kwart voor 8 ’s avonds en richt zich tot de 2- tot 12-jarigen. Directeur-generaal Peter Quaghebeur: “Sinds 1989 al maakt en programmeert vtm kinderprogramma’s, ook al was dat voor een commerciële zender niet evident.
Met vtmKzoom breiden we dat aanbod nu stevig uit met een hele nieuwe zender. Qua programmering en aanpak zal vtmKzoom volledig in de lijn liggen van vtm zelf: Vlaams verankerd, kwalitatief, verbindend,..”
Oude reeks weer populair
Een aantal reeksen zullen de kinderen zeker herkennen : De Wereld Van K3, Sta Op Met Plop, Teletubbies, Big & Betsy, Nijntje, Booh!, de WaWa’s, Wolleke, Elias,e.a. Maar er zijn ook flink wat nieuwe titels te ontdekken, die dan weer voor de ouders een aangenaam weerzien kunnen zijn.
Station Manager a.i. Michael Dujardin: “ Heel wat populaire reeksen uit onze jeugd worden met de modernste technieken bewerkt : Maja De Bij, Wickie De Viking, Nils Holgersson, Pinokkio, Lassie, Adventures of Black Beauty, Pippi Langkous, … De verhalen zijn universeel en tijdloos. En uit onderzoek weten we dat heel wat ouders maar al te graag samen met hun kinderen zullen genieten van deze oude bekenden”
Geen geweld
Bij vtmKzoom staat geweldloze kindertelevisie centraal. De nieuwe zender brengt ook dagelijks een nieuwsupdate op kindermaat in Zoom Jr.. Kinderen bewust maken van de nood aan veiligheid in het verkeer doen we met Zeppe & Zikki, de Levenslijn-reeks die ook bij vtmKzoom gepland staat.
Het programma-schema is horizontaal en duidelijk opgebouwd. In geen tijd kunnen kinderen, naargelang hun leeftijd, ontdekken welke afspraken ze niet willen missen. Op zaterdag en zondag in de vooravond staat er telkens speciale kinderfilm gepland.
vtmKzoom heeft ook een digitaal broertje, vtmKzoom+, dat binnen het kidspakket van Prime 24 uur op 24 een aanvullende kinderprogrammatie biedt.
|