FLUXYS VERANTWOORDELIJKE VOOR RAMP GELLINGEN 29-06-2009 15:54:05
FOTO HLN/VTM
Het openbaar ministerie (OM) heeft vandaag voor de correctionele rechtbank in Doornik gesteld dat gasnetbeheerder Fluxys de voornaamste verantwoordelijkheid draagt voor de gasramp in Gellingen.
Jean-Bernard Cambier, die het OM vertegenwoordigt, vroeg de maximumstraf voor Fluxys: 24 maal 2.000 euro. Omdat Fluxys een rechtspersoon is, kan er geen gevangenisstraf worden uitgesproken tegen het bedrijf.
Cambier sprak over "ontoelaatbare fouten" in het netwerk van Fluxys en over een "rampzalig beheer" van de crisis, nadat de brandweer op 30 juli 2004 een gaslek had gemeld.
"Diamant Boart offerde veiligheid op voor het economische" Diamant Boart, "dat de veiligheid heeft opgeofferd voor het economische" en de veiligheidscoördinator zijn volgens Cambier de op één na grootste verantwoordelijken.
Het openbaar ministerie vroeg om alle veertien beklaagden schuldig te bevinden. Voor Bruno Van Grootenbrulle en Marc Duvivier, respectievelijk de gewezen burgemeester en gemeentesecretaris van Aat, werd wel een opschorting van de uitspraak gevraagd. Zij dragen volgens het OM de kleinste verantwoordelijkheid.
De pleidooien van de burgerlijke partijen en van de verdediging volgen in september.
|