1MILJOEN AMERIKANEN BESMET MET MEXICAANSE GRIEP 27-06-2009 22:39:50
FOTO VTM/HLN
Sinds drie maanden geleden de Mexicaanse griep voor het eerst de kop opstak, zijn in de Verenigde Staten al meer dan een miljoen mensen besmet geraakt met het H1N1-virus. Dat schatten de Amerikaanse gezondheidsdiensten.
Meer dan gemeld Volgens de Amerikaanse Centers for Disease Control and Prevention (CDC) ligt het totale aantal besmettingen veel hoger dan de gevallen die gemeld worden bij de autoriteiten. "Het aantal gemelde gevallen vormt slechts het topje van de ijsberg", zei Anne Schuchat van de CDC.
Minder dodelijk? De CDC maakte op basis van een rondvraag een schatting met behulp van wiskundige modellen en kwam uit op meer dan één miljoen besmettingen. Indien deze schatting correct is, zou dat alleszins betekenen dat de Mexicaanse griep minder dodelijk is dan werd gevreesd. In de VS eiste de griep tot dusver 127 mensenlevens.
Verbazende besmettingsgraad De besmettingsgraad van het H1N1-virus blijft niettemin verbazing wekken. In Groot-Brittannië bijvoorbeeld registreerden de autoriteiten vrijdag in een bestek van 24 uren liefst 535 nieuwe besmettingen. Groot-Brittannië telt aldus 4.323 bevestigde gevallen. Ze situeren zich vooral rond de grootsteden. Twee weken geleden overleed een eerste patiënt.
Herfst De Britse gezondheidsdiensten vrezen dat de Mexicaanse griep met de intrede van de herfst nog harder zal toeslaan. In Zuid-Amerika, waar de winter van start is gegaan, steeg de balans zaterdag tot veertig doden nadat Chili en Argentinië nieuwe sterfgevallen aankondigden.
Groot-Brittannië is met ruime voorsprong het zwaarst getroffen land in Europa. Spanje volgt op de tweede plaats met 541 gevallen. Over de hele wereld zijn er volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) ongeveer 60.000 mensen besmet. De griep eiste wereldwijd 263 mensenlevens.
MBN NIEUWS ZATERDAG 27-06-09 meer nieuws op vtm.be of hln.be
|