AARDBEVING ITALIÃ: 260 DODEN"PREMIER ZEGT EEN WEEKJE VAKANTIE"
Berlusconi: "Beschouw het als een weekendje kamperen"
De Italiaanse regeringsleider Silvio Berlusconi heeft de slachtoffers van de aardbeving die in tentenkampen ondergebracht zijn, op zijn eigen kenmerkende manier een hart onder de riem gestoken. Natuurlijk is dit "absoluut tijdelijk", zei hij aan het Duitse televisiestation n-tv bij een bezoek aan een verzamelplaats na de aardbeving in de streek Abruzzen, "maar men moet het opnemen als een weekend kamperen". Er ontbreekt niets, er zijn medicijnen, warm eten en dekens voor de nacht, aldus Berlusconi. Er zijn 2.962 tenten opgezet voor ongeveer 18.000 mensen.
Trip naar de zee
Gisteren had de premier, die bekendstaat om zijn omstreden uitlatingen, de mensen in Aquila wier woningen vernield of onbewoonbaar zijn, aangeraden op kosten van de staat een uitstap naar de Adriatische kust te maken, terwijl de overheid een lijst van de beschadigde woningen opstelt. Ongeveer 3.000 daklozen zijn in de kuststreek al in hotels en pensions ondergebracht. De linkse krant L'Unità vatte de uitspraken van de miljardair en mediamagnaat als volgt samen: "Ga naar zee, ik betaal alles".
260 doden
Berlusconi deelde vandaag ook een nieuwe update over het aantal slachtoffers mee. De aardbeving van maandag heeft nu al aan 260 mensen het leven gekost. Onder de doden zijn zestien kinderen. "Van de 260 doden moeten er nog negen geïdentificeerd worden", aldus Berlusconi, die aankondigde dat er vrijdag een staatsbegrafenis volgt in L'Aquila.
Dinsdagnacht werden verschillende mensen opgepakt terwijl ze verlaten huizen wilden plunderen. (belga/sps)