 |
|
 |
11-03-2009 |
DUIDSLAND AL 15DODEN EN DADER ZELF DOOD |
Ex-leerling schiet 15 mensen dood nabij Duitse school
Kaartgegevens ©2009 Tele Atlas - gebruiksvoorwaarden
HLN breaking news Bij een schietpartij in het Duitse Winnenden, in de omgeving van Stuttgart, zijn minstens vijftien mensen om het leven gekomen. Een gewapende man stormde rond 9.30 uur in zwarte gevechtskledij de Albertville-school in Winnenden, een stadje van 27.000 inwoners, binnen. Zonder een woord te zeggen schoot hij in het wilde weg om zich heen. Bij de schietpartij in de school kwamen twaalf mensen - negen scholieren en drie leerkrachten - om het leven.
Ex-leerling
Na het bloedbad in de school vluchtte de dader de binnenstad in. De politie zette de omgeving af en ging koortsachtig op zoek naar de man. Het zou gaan om een 17-jarige ex-leerling van de school, van wie de ouders thuis achttien wapens in bezit zouden hebben. Of de dader één van die wapens gebruikt heeft voor zijn slachtpartij, is voorlopig niet geweten.
Chauffeur gegijzeld
Bij zijn vlucht gijzelde de man een autobestuurder. Daarbij doorbrak hij een politieversperring en schoot onderweg nog een dertiende slachtoffer neer. Op het parkeerterrein van een grootwarenhuis kwam het tot een vuurgevecht met de politie. Twee toevallige voorbijgangers werden dodelijk getroffen, twee politieagenten liepen zware verwondingen op. Een politieagent kon de man tenslotte doodschieten. (lpb/belga)
|
|
 |
Reacties op bericht (0)
|