HERBOREN NUYENS SNOERT CANCELLARA DE MOND
Nick Nuyens (Saxo Bank-SunGard) heeft ze allemaal bij hun pietje genomen in de 95e Ronde van Vlaanderen. Onze landgenoot profiteerde van een onwaarschijnlijke inzinking van stoomtrein Fabian Cancellara op de Muur om de grootste zege in zijn carrière te behalen. Sylvain Chavanel finishte in de spurt met drie als tweede, terwijl Cancellara alsnog derde werd. Tweevoudig laureaat Tom Boonen kwam als vierde net te laat om mee te sprinten voor de zege. Philippe Gilbert eindigde na een doldwaze editie op de negende plek. Voor Nuyens is het na Dwars door Vlaanderen de tweede topoverwinning van het jaar.
Het was het vijftal Stefan van Dijk, Mitchell Docker, Sébastien Turgot, Roger Hammond en Jeremy Hunt die het eerste wedstrijdgedeelte mochten kruiden, dit na een heel snel begin. Na zowat 53 kilometer koers konden die zich losrukken uit het peloton en maximaal 8 minuten bij elkaar fietsen. Op de Oude Kwaremont spatte de boel bij de leiders uiteen. Wat verderop troepte alles samen. Het bleef zeer onrustig met tal van demarrages, maar het was toch wachten tot aan de Molenberg, op 48 kilometer van de finish, voor de grote tenoren zoals Flecha, Boonen, Hushovd en Cancellara het tempo opvoerden en zich echt presenteerden.
Alles ontploft op Leberg Maar hét moment van de koers leek de passage op de kasseien van de Haaghoek én op de Leberg te gaan worden. Het peloton zat op een minuut van de eerder ontsnapte eenzaat Chavanel. Het was aan Cancellara om de kloof te overbruggen, maar die wachtte en bleef maar wachten. Tot Boonen zowaar de registers opentrok op de kasseien van de Haaghoek. Hij overrulede Hushovd en trok door. Een kilometertje verder was het dan voorbij. Cancellara blies iedereen uit het wiel op de Leberg en knalde op en over vluchters als Lars Boom en Edvald Boasson Hagen.
Klop van de hamer voor Cancellara Op het moment dat Cancellara Chavanel meenam naar de Muur gebeurde iets onwaarschijnlijks, iets wat niemand meer verwacht had. De Zwitser trok krampen tot achter zijn oren en zag in no time iedereen in zijn zog zitten. Spartacus is dan toch een aardse sterveling. Het beste was er zowaar af, en ook bij Boonen was het vet van de soep. Gilbert rondde als eerste de Kapelmuur. Op de Bosberg trapte 'Phil' zich het snot voor de ogen voor een bonus van 10 seconden. Alessandro Ballan en Chavanel haalden hem op 7 km van Meerbeke terug.
Nuyens schiet raak Sebastian Langeveld probeerde op 4 kilometer van de Hallebaan, maar ook deze poging strandde. Vervolgens glipten Nuyens, een beresterke Chavanel en Cancellara (al opnieuw hersteld) weg. Ze kregen nooit meer dan 10 seconden en maakten onder elkaar uit wie het laken naar zich toe zou trekken. Cancellara ging van ver aan. Nuyens zwiepte naar de andere kant van de weg en legde iedereen in de luren.
Devolder onzichtbaar Enkele van de favorieten hadden halfweg koers al door dat het niet voor vandaag ging zijn. Stijn Devolder liet zich al te vaak verrassen door achteraan te koersen. Wat dan gezegd van het triumviraat van Garmin-Cervélo. Thor Hushovd kwam nog in beeld, maar Heinrich Haussler was erg bleek. Tyler Farrar won uiteindelijk nog de pelotonspurt voor een stek net binnen de top-15. En Pippo Pozzato? Die liet zich even zien op de Leberg om vervolgens diep weg te zakken. Volgende week afspraak in Parijs-Roubaix.hln.be
|