Woensdag: de eerste dag
Als het Sint-Lambertuscollege op reis vertrekt zullen ze het in Bilzen geweten hebben. In de vroege ochtend een file van de Kimpel tot verder dan de tweede rotonde ter hoogte van Gymna Uniphy, je moet het maar klaar krijgen natuurlijk.
Hoe dan ook, met ruim een kwartier vertraging vertrok de rode garde richting autosnelweg en de eerlijkheid gebiedt ons te vermelden dat voor deze vertraging, noch de school, noch de ouders of hun spruiten verantwoordelijk waren.
Hoe dan ook, ruim anderhalf uur later arriveerden de 8 bussen netjes achter elkaar op het domaine de Massembre. En ja, zelfs de zon toonde zich bereid om van het eerste moment haar bijdrage te leveren aan het welslagen van de driedaagse.
Nauwelijks tijd om de valiezen uit de bus te laden, in de eetzaal te verzamelen en toch even aandachtig te zijn voor de welkomstwoorden waar de belangrijkste kampafspraken nog eens overlopen werden, of het was al tijd voor de eerste activiteit: de verkenning van de omgeving. Onder de vorm van een fotozoektocht, afgewisseld met een aantal leuke spelletjes (chinees voetbal, blindemannetje, menselijke piramide, enz
) probeerden de verschillende klassen zich een beetje te oriënteren op het uitgestrekte domein en maakten ze kennis met de voornaamste gebouwen, waaronder de feestzaal, de refter, het crisiscentrum en natuurlijk hun eigen slaappaviljoenen. En inderdaad, reeds tijdens deze eerste, eigenlijk onschuldige activiteiten werden de eerste kleine ongelukjes genoteerd, een schaafwondje hier, een kneuzinkje daar
allemaal onschuldig natuurlijk, maar meteen hadden de monis (7de jaars Kantoor uit IKSO Hoeselt) hun eerste slachtoffertjes over de vloer.
En dan was het al etenstijd
Een broodjesmaaltijd was ons voor de eerste middag beloofd, maar wie dacht dat dit zich zou beperken tot enkele sneetjes brood met wat choco of confituur had de Heerse keuken toch wat onderschat. Ja, er was brood en beleg , maar er was meer
een heerlijke brok stokbrood en alle mogelijke ingrediënten om zelf een lekker broodje gezond in elkaar te knutselen. En wees maar zeker dat er flink wat veel van die zelfgemaakte smosjes in de hongerige maagjes verdwenen.
Nog even wachten voor de respectieve slaapkamers op te zoeken, want in de namiddag waren er eerst nog twee activiteiten voorzien. De helft van de leerlingen mochen hun hersenen pijnigen, want de quiz die Mevr. Nelisssen, Mevrouw Stippelmans en de vijfkoppige jury hen voorschotelden was niet van de poes. En dat de jongelui meer op de hoogte zijn van het wel en wee van pakweg Tokyo Hotel dan van vanzelfsprekendheden als bijvoorbeeld de naam madeliefje was al vlug duidelijk. En of het spannend was: na 80 vragen en evenveel bijna juiste antwoorden slaagden 2 van de 20 teams er in nog een gelijk puntenaantal te behalen.
Een schiftingsvraag dus waarbij het winnende team er in slaagde op 3 kg nauwkeurig het gezamenlijke gewicht (142kg) van broer en zus Poelmans te raden. De afzonderlijke cijfers moeten we jullie echter schuldig blijven.
Intussen haspelden de andere leerlingen hun natuurzoektocht af. De afstand (8km), het glooiende Waalse landschap en de vaak niet bijster goed begaanbare paadjes, droegen ertoe bij dat de eerste leerlingen bijna twee uur na hun vertrek moe maar voldaan zoals dat dan heet terug op het domein arriveerden. M. Kerhofs verklaarde de laatste dagen meer koeien gezien te hebben dan in zijn hele leven, maar waar die uitspraak op sloeg is weer een heel ander verhaal.
En dan was het tijd om de kamers te verkennen en om in te trekken. En dat viel , zo bleek uit de eerste reacties, voor de meesten flink mee. Met zijn vieren (of meer) gezellig samen, voor een aantal klassen zowel toilet als douche en ruime badkamer binnenshuis
kortom de niet tevreden waren op een halve hand te tellen. Alhoewel, mamas en papas, misschien bij de eerstvolgende gelegenheid zoon- of dochterlief toch eens leren hoe ze op een efficiënte manier een donsovertrek over een donsdeken dienen te trekken J
Hoe dan ook
uiteindelijk was ieders bedje gespreid en konden we ons begeven naar het avondmaal.
En wonder boven wonder
zelfs dat bleek mee te vallen
Natuurlijk, niemand kookt zo lekker dan mama (of papa?), maar veel klachten hebben we niet echt gehoord.
Groentensoep als voorgerecht en dan witloof in kaassaus of aardappeltjes met varkensgebraad en boontjes als plat de resistance. Och ja, we zouden het nog vergeten
een lekker ijsje als toetje!
En dan was het tijd voor hetb serieuzere werk. Meer dan 250 leerlingen kozen voor de avontuurlijke zaklampentocht, die hun ruim 2 uur in de duistere (maar veilige) bossen van Massembre onderdompelden. Als we hen mochten geloven waren er vleermuizen, muizen, ratten, everzwijnen, ja zelfs poema's en schorpioenen op het gvarieerde traject waar te nemen. Wellicht een ietwat te rijke verbeelding, maar leuk was het wel! En voor we het vergeten, geen enkel ongeval onderweg, tenzij misschien het verloren lopen van Mevr. Meuris en Mevr. Poelmans, die nota bene zelf het parcours uitgestippekld en afgebakend hadden. Nu ja, je moet niet blond zijn om dom te zijn ;)
Intussen werd op het thuisfront naar naarstig geboetseerd met klei, ontstonden er kleurrijke armbandjes, werd er lenig gedanst, sportief met de bal gespeeld "en uitgebreid naar de moordenaar gezocht in de live-versie van Cluedo. Duidelijk voor elk wat wils dus!
En dat alles perfect getimed en gesmeerd liep getuigt he uur van 'slapen gaan': 10 uur stipt. En zelfs daarna geen klachten: logisch eigenlijk, want de donderdag beloofde nu al een drukke dag te worden!
Klik hieronder voor uitgebreid fotomateriaal: http://www.sint-lambertuscollege.be/Albums/Massembre woensdag/
24-09-2008, 00:00
Geschreven door Chris 
|