Ik ben Mattheus Gitte
Ik ben een vrouw en woon in Mechelen (België) en mijn beroep is onderwijzeres.
Ik ben geboren op 01/10/1984 en ben nu dus 40 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: .
Ik heb het knutselen met de paplepel meegekregen. Ik vind het nu zelf fantastisch om te knutselen met mijn dochters.
Magritte's creaties
Geniet van gisteren, droom van morgen maar leef vandaag !
30-06-2015
Geheim
Beste blogbezoekers,
binnen ongeveer twee weken word ik meter van het kindje van mijn zus.
Ik ben dus al een hele poos naarstig aan het werk. Mijn twee cadeautjes zijn nu klaar maar ik kan ze jullie nog niet laten zien.
Wel al een klein voorsmaakje.
Wanneer het nieuwe wondertje geboren is post ik een volledige foto.
onze allerliefste collega die de opvang deed bij ons op school heeft vandaag haar laatste schooldag gewerkt. Het was best een emotioneel gebeuren. Bij een pensioen hoort uiteraard een kaartje en een cadeautje van de klas. We maakten samen een zin, er werden foto's genomen die ik dan op de computer bewerkte met het programma 'gimp'; Daarna ging ik thuis aan de slag om er een sterboek van te maken. Daarvoor sneed ik 10 papieren 5 x 10 inch, 10 keer 5 x 11,5 inch en 10 keer 5 x 13 inch. Tot slot moest ik het kaftje nog maken, daarvoor heb ik twee stukjes karton gesneden. Dat karton heb ik bekleed met een leuk scrappapiertje. De stempel is van Stampin'up en de vlindertjes zijn gemaakt m.b.v. een pons van Nellie Snellen.
Ik ben best wel trots op het resultaat en de ontvangster was er ontzettend blij mee.
vandaag is het dan de creamarkt op de school van mijn dochtertjes. Ik heb nog de laatste twee portemonneetjes afgemaakt. Het werd nog een blokpatroontje en een wit roosje. En nu kunnen we vertrekken naar de school. En nu maar hopen dat mijn werkjes een beetje in de smaak vallen.
Op het internet ontdekte ik de granny squares, leuke vierkantjes ideaal om een portemonneetje mee te maken. Deze granny squares zijn ideaal om alle restjes wol op te gebruiken.
Dit zijn alvast de eerste twee modelletjes die ik gemaakt heb. Ik naaide twee stukken vilt aan elkaar en bevestigde dit binnen in mijn portemonneetje zodat er zeker geen muntjes uit kunnen vallen.
op de school van mijn dochtertjes is het op 9 mei rommel- en creamarkt. Daarom vroeg mijn buurvrouw of we niet samen een standje zouden delen en enkele zelfgemaakte spulletjes zouden verkopen. Aangezien ik maar een kleine drie weken meer had toen ze het me vroeg, ging ik op zoek naar een relatief 'snel' projectje. Het werden dus portemonneetjes.
Dit portemonneetje werd in een keer gehaakt. Nadien bevestigde ik er een ritssluiting aan en klaar is het eerste modelletje.
Aangezien het hier thuis soms tot een ruzietje kwam omdat Jelano ging lopen met de poppen van zijn zussen, heb ik maar beslist om voor hem ook een pop te maken.
Het moest een jongenspop worden en ik vind dat het toch aardig gelukt is. Ik gaf deze pop kort haar, en een onderbroek.
Nadien breidde ik een T-shirt met wol die zelf van kleur veranderde en een tuinbroek. Deze broek werd aan de randen met een blauw biesje afgehaakt. Tot slot nog twee knoopjes aannaaien en de broek kon toegedaan worden.
Dus drie popjes klaar! Ik ben best wel tevreden over het resultaat.
Yanina wilde ook graag een pop. Zij koos voor een pop met 'kousenbroekbenen'. Ook deze pop werd in één keer gebreid met sokkenpennen nr. 2,5.
Ook Yanina had haar keuze gemaakt wat de garderobe voor de pop betrof . Ik breide een rokje met verschillende kleurtjes wol. Daarbij een bijpassend truitje met rolkraag en een haarband met bloemetjes.
Nadien maakte ik ook nog schoentjes. Op de schoentjes werden twee bloemetjes bevestigd die apart gehaakt werden en waarop ik een knoopje in het midden bevestigde.
mijn eerste zelfgebreide pop voor Elyana is een feit. De pop werd in zijn geheel gebreid op sokkenpennen nr. 2,5 en opgevuld met poppenvulling. De ogen werden apart gebreid en nadien vastgenaaid. Elyana koos voor lang haar dat vastgehaakt werd op het hoofd.
Ze wilde ook graag een kleedje met bloemetjes op de rand. De bloemetjes werden er opgenaaid met verschillende restjes wol. Ik maakte een bijpassend truitje met 4 knoopjes en een broek waarop ik ook een bloemetje heb laten terugkomen.