Inhoud blog
  • Geen nieuws goed nieuws?
  • Fiets
  • Focus
  • PCOS
  • Tevreden
    Archief per maand
  • 06-2009
  • 05-2009
  • 04-2009
    Willekeurig Bloggen.be Blogs
    dansrustroest
    www.bloggen.be/dansrus
    Blog als favoriet !
    In de schaduw van de Linde
    Geheim dagboek van een vrouw op dieet.
    29-04-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Spoor
    We zijn woensdag en we liggen nog steeds mooi op het spoor. Zoals ik momenteel bezig ben, vind ik er niks moeilijk aan. Ik vraag me zelfs af hoe het komt dat ik er voorheen zoveel moeite mee had. The power of the mind. Dat is toch echt wel niet te onderschatten. Wat mensen kunnen als ze er maar genoeg in geloven! Hoeveel keer heb ik mezelf niet voorgenomen om op mijn voeding te gaan letten. Hoe vaak was het niet dezelfde dag nog dat het fout liep! Focus en vertrouwen, dat ontbrak er telkens. Als je iets écht wil en het vergt enkel wat discipline, dan kun je het. Om een of andere reden wist ik in januari dat het mij dit jaar zou lukken. Elk jaar maak ik een voorspelling van wat voor soort jaar het wordt. Ik volg dan mijn buikgevoel. Dit jaar voelde ik dat het een jaar van kansen ging zijn. Er kon veel veranderen dit jaar, maar ik moest er wel voor gaan. Het zou niet vanzelf komen. Dit jaar is initiatief belangrijk. En kijk! Ik ga het helemaal waarmaken.
    Wat stond er gisteren op de menu? Vegaballetjes in een tomatengroentensaus met rijst. Heerlijk lekker. Vanavond eten we rog met broccoli(saus) en pasta. Een beetje een probeersel, maar ik heb er vertrouwen in. Wie zegt dat gezonde dieetvoeding niet lekker is, die kan niet koken. Ik eet nu vaak lekkerder dan daarvoor. Ook al omdat ik niet langer van die rommel eet vol smaakversterkers. Mijn smaak begint terug te komen en ik proef alles terug beter en intenser. Mijn huid ziet er ook een stuk beter uit. Mede ook door het vele drinken. Er zijn echt alleen maar voordelen. Die zak chips en dat pak koeken mis ik écht niet. Ik heb simpelweg geen honger en heb er ook geen zin in. Zelfs de light siroop die ik vroeger in mijn water deed, die laat ik tegenwoordig. Het is alsof mijn hele lichaam is afgekickt van overdreven smaken. Heerlijk voelt dat!

    29-04-2009 om 00:00 geschreven door Linde  


    27-04-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Tussendoor
    Vandaag ging het ook weer prima. Ik denk ook veel minder aan eten dan vroeger. Daar waar ik een tijd terug altijd maar dacht aan wat het volgende was dat ik in mijn mond kon steken, nu vergeet ik zelfs mijn tussendoortjes te eten. Ik heb er al 2 gemist vandaag en zonder honger te hebben. Of hoe snel je lichaam kan wennen aan nieuwe gewoontes. Het is een beetje zoals stoppen met roken denk ik. Daar duurt het ook maar een weekje om van je fysieke verslaving af te raken. 't Is de psychologische verslaving die langer blijft spoken. Maar gezien het zeer goed zit in mijn hoofd, heb ik daar nu weinig last van eigenlijk. Ik heb echt besloten om anders te gaan leven en komaf te maken met mijn overtollige kilo's. Dat is echt al wat nodig is om te slagen: achter je keuze staan en in jezelf geloven. Als je er niet in gelooft dat je het zult volhouden, dan kun je er evengoed niet aan beginnen.
    Vanavond is het champignons en zeevruchten in tomatensaus met couscous geworden. Ik moest enkel voor mezelf koken en dan is couscous wel dankbaar. Dat kost écht geen moeite. Ik ga straks al eens beslissen waarmee we ons dinsdag en woensdag gaan verwennen.

    27-04-2009 om 00:00 geschreven door Linde  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De eerste week
    De eerste week van mijn nieuwe levensstijl zit erop. Het verdict van de weegschaal was niet meer "verdikt" zoals vroeger. Nee ditmaal was er zelfs meer dan verhoopt af: 2,5 kg. Ik had stiekem gehoopt op 1,5 kg bij wijze van vliegende start, maar 2,5 overtreft alle verwachtingen. De honger en de sterretjes heb ik niet meer gezien sinds donderdag. Ok, ik heb wel een licht hongergevoel als het tijd wordt voor mijn volgende maaltijd of voor een tussendoortje, maar dat is juist heel goed. Vroeger at ik als ik mij niet meer "vol" voelde. 't Is natuurlijk veel beter om pas te eten als je ook effectief honger begint te krijgen. Ik ben goed bezig, het mag gezegd.
    Misschien voor de geïnteresseerden nog even zeggen wat ik gegeten heb in de afgelopen dagen. Zaterdag is het uiteindelijk een steakje geworden met boontjes en ovengebakken aardappelblokjes. Daar heb ik heel erg van genoten. Een klein steakje uiteraard, maar ik hoef toch niet veel vlees eigenlijk. Gisteren, zondag, stond er een probeersel op het menu. Een "gratin" met wortel en pastinaak met daarbij wat ebly. Ik ga er verder geen woorden aan vuilmaken, want ik vond er eigenlijk niet veel aan. Dat komt ervan natuurlijk als je recepten van het internet gaat plukken. Vanavond gooi ik zeevruchten bij champignons. Hoe ik dat ga doen, daar ga ik nog wat over nadenken. Laten we eerst wat gaan werken.

    27-04-2009 om 00:00 geschreven door Linde  


    25-04-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Zalig
    Man! Die tonijn met zuiderse groentjes en couscous gisteren was LEKKER! Zalig gewoon! Allemaal verse groentjes en dan die tonijn nog lekker rosé, mmmm! Ik heb nog voor 2 maaltijden van die zuiderse groentjes en heb ze in de diepvries gestoken. Als ik eens geen tijd heb, dan gril ik rap een stukje vis of gevogelte, ik warm de groentjes op in de microgolf en ik maak snel wat couscous. Eten in 10 minuten. En zalig lekker. Dát is pas fastfood! Ik ben nog aan het tobben wat het de komende dagen wordt. Ik heb al enkele ideetjes, maar ik ga straks mijn lief eens consulteren.
    Tip: Ben je iemand die moeilijk kan beslissen wat klaar te maken, dan onnozel wordt van het tobben en uiteindelijk foert zegt en kiest voor ongezonde fastfood? Dan is het goed om op een rustig moment een aantal ideetjes op te schrijven voor de komende dagen. Zo vermijd je dat je als je moe en inspiratieloos bent voor fastfood kiest.

    25-04-2009 om 00:00 geschreven door Linde  


    24-04-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Sneller dan het licht
    Het is al vrijdag en ik ben nog steeds goed bezig met dezelfde goeie moed. Ik voel dat ik hier en daar soms mijn focus verlies, maar het feit dat ik mij hiervan bewust ben, zorgt ervoor dat ik op tijd kan bijsturen. Vooral in groep is het moeilijk om me perfect te houden aan de gezonde voeding. Als er met koekjes getrakteerd wordt, dan is het moeilijk om totaal geen koekjes te eten als iedereen er massa's zit te eten. Ik heb dus gisteren wel een tweetaal kleine koekjes gegeten, maar op zich kan dit niet zo heel veel kwaad. 't Is natuurlijk niet de bedoeling om elke dag thuis koekjes te beginnen eten, maar een verjaardag is toch een gelegenheid en ik moet nu ook niet compleet de gezondheidsfascist uit gaan hangen. Vandaar dus. 't Is alleen gevaarlijk om te stellen dat "het geen kwaad kan". Ik neem me toch echt wel voor om snoepen, ook al is het zeer beperkt, te reserveren voor gelegenheden. Dat maakt die gelegenheden dan ook extra speciaal en feestelijk.
    Wat is het nu gisteren geworden op mijn bord? Ik heb de wok weer ter hand genomen en heb kalkoenreepjes gewokt samen met sjalot, groene asperges en een paar amandelschilfertjes. Daarbij heb ik geurige basmatirijst gekookt. 't Was best wel lekker, 't zag er goed uit en het was echt wel heel snel klaar. Voor vanavond staat er gegrilde tonijnsteak met ratatouille en couscous op de menu. Ja, wie dacht dat gezond eten niet lekker is... Vergeet het maar.
    Tip: Als je maaltijd je niet smaakt, dan ga je automatisch hunkeren naar iets "lekkers". Vandaar dat het heel belangrijk is om werk te maken van je maaltijden als je je gewoontes wil veranderen. Zorg ervoor dat je het écht lekker vindt, eet traag en geniet ervan!

    24-04-2009 om 00:00 geschreven door Linde  


    22-04-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Honger en sterretjes
    Vandaag redelijk wat honger gehad en in de namiddag even sterretjes gezien. Maar ik heb me wel flink aan mijn porties gehouden en ben niet in verleiding gekomen terwijl er wel ongezonde dingen in huis zijn. Ik voel me echt de baas van mijn gedrag en dat is toch wel een groot verschil met de vorige pogingen die ik heb ondernomen. Alweer een dag met een perfect parcours. Ik ben echt geweldig bezig. En na een dag zoveel honger hebben, zal mijn maag zeker heel wat gekrompen zijn. Ik vermoed dat ik morgen nog wat honger ga hebben, maar dat het vrijdag voorgoed voorbij zal zijn. Tegen dan heeft mijn lichaam door dat er minder brandstof wordt aangevoerd. 't Is een leuk vooruitzicht om elke week ongeveer een kilootje te verliezen. Stapje voor stapje dichter bij mijn doel te komen. Het gaat echt gebeuren. Ik kijk er zo naar uit!
    Voor zij die willen weten wat ik gegeten heb vanavond: Ik heb voor 2 personen 600 gr groenten gewokt met 70g pasta en een bakje tofu. Morgen heb ik weinig tijd om te koken, dus het zal iets snel snel moeten zijn. Misschien een stukje vis. Ik zie nog wel. Nu tijd voor bed.

    22-04-2009 om 00:00 geschreven door Linde  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Lekker
    Al 2 dagen heb ik me netjes gehouden aan mijn nieuwe eetgewoonten én gisteren heb ik ook lekker (en vegetarisch) gegeten. Niks heel erg bijzonder, maar toch wel een aangename maaltijd. Ik had een groentenburger voorzien (zonder vet gebakken) en gekruid met mexicaanse kruiden, daarbij gestoofde verse spinazie met wat ajuin en een klein beetje geroosterde pijnboompitten en daarbij in de oven gebakken aardappelblokjes met een versnipperd zongedroogd tomaatje en oregano met enkel de olie die aan dat ene tomaatje hing als vetstof. Ik mag dan wel "op dieet" zijn, maar dat zal mij niet tegenhouden om lekker te eten! De maaltijd heeft me heel erg gesmaakt en ik moet zeggen dat ik er ook echt mee gevuld was. Blijkbaar is mijn maag toch al wat gekrompen door mijn nieuwe gewoontes.
    Vanmorgen heb ik wel redelijk wat honger gehad, maar ik had dan ook vrij vroeg ontbeten vandaag. De appel die ik mee had, heeft de honger eventjes kunnen stillen, maar het heeft niet genoeg geholpen. Maar ik weet dat ik gewoon deze week moet doorbijten en dat ik daarna geen honger meer ga hebben. Eenmaal mijn lichaam merkt dat het enkel energie tekort komt en geen vitaminen, mineralen en dergelijke meer, dan zal het zich hier wel aan aanpassen. Ik heb genoeg reserve aan energie, dat is geen enkel probleem.
    Het gaf me gisteren heel veel voldoening om het eten klaar te maken. Ik was eerst van plan om simpelwel spinaziestoemp te maken met een burger erbij, maar terwijl ik de aardappelen aan het schillen was, kwam de inspiratie en uiteindelijk zag het er vreselijk lekker uit en smaakte het ook 10 keer beter dan de simpele spinaziepuree had gesmaakt. Zo'n maaltijd opeten voelt als verwennerij. Dan heb je helemaal niet het gevoel dat je op dieet bent. En eigenlijk ben ik ook niet op dieet. Het is de bedoeling om deze manier van koken en eten als "normaal" te gaan zien en dus niet alleen gezond te worden, maar het ook te blijven.
    Ik ben trots op mezelf dat het schijnbaar goed zit in mijn hoofd. Ik besef dat ik het zelf in handen heb en voel me daardoor gesterkt. Wat er ook mag tegenzitten, dat betekent nog niet dat ik dit doel niet tot een goed einde kan brengen. Ik weet dat ik het kan.
    tip: Het geld dat je anders zou uitgeven aan zoete en vette tussendoortjes, kun je investeren in de kwaliteit van je verse gezonde producten. Door jezelf op die manier te verwennen, zul je nog minder het gevoel hebben dat je jezelf dingen ontzegt.

    22-04-2009 om 00:00 geschreven door Linde  


    21-04-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Hopla!
    Gisteravond was ik op bezoek bij een vriend die voor me heeft gekookt. Ideale gezonde voeding was het niet, maar ik heb me beperkt in de hoeveelheid en ik ben er gerust in dat het goed zat. Vandaag ben ik supermoe opgestaan. Dat belooft een beproeving te worden. Als ik moe ben, dan heb ik altijd de reflex om te eten om meer energie te krijgen en kan me het afvallen op dat moment niet zoveel schelen. Alweer een gewoonte om af te leren. Ik hou me voor ogen dat ik gewoon maar moet volhouden en dat de rest vanzelf gaat volgen. De focus is belangrijk. Zolang ik harder gezond wil worden dan iets in mijn mond te steken dan komt het allemaal goed

    21-04-2009 om 00:00 geschreven door Linde  


    20-04-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Strak schema
    Het zit goed vandaag. Ik ben excellent bezig. Ik eet precies wat ik moet eten en niks teveel. Als ik de avond even goed afwerk, dan mag ik trots zijn op mezelf. Elke goeie dag is een stap in de goeie richting. Elke 100g is een overwinning. Al wat ik moet doen is mijn gedrag veranderen en dat heb ik zelf in handen. Als ik het écht wil, dan lukt het me zonder probleem en zoals ik me nu voel, gaat het zeker lukken. Niets houdt me nog tegen!

    20-04-2009 om 00:00 geschreven door Linde  


    19-04-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Today is the first day of the rest of my life
    Al jaren zeg ik het ondertussen: Ik ga terug gezond leven en van al mijn overgewicht afraken. Telkens draait het echter op een fiasco uit. Maar nu meen ik het. Ik ga ervoor. Ik ga gezond worden en blijven. Het wordt een lange weg, want ik weeg 36 kg teveel voor een normaal gewicht. Al die kilo's! Het lijkt wel onmogelijk om zoveel af te vallen. Maar toch ga ik het doen. Langzaam maar zeker. Tegen de aanvang van het volgende jaar hoop ik mijn doel bereikt te hebben. Tegen dan hoop ik 36 kg lichter en 36 keer gezonder en gelukkiger te zijn.
    Ik hoop met deze blog een bondgenoot te hebben die mij door de moeilijke momenten helpt. Misschien inspireer ik iemand om ook wat aan zijn of haar gezondheid te doen. Ik doe het in ieder geval in de eerste plaats voor mezelf. Gezond gaan leven doe je nu eenmaal voor jezelf.
    Daar gaan we dan! De eerste dag van de rest van mijn leven.

    19-04-2009 om 00:00 geschreven door Linde  




    >

    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs