De Limburgse Stekskesmannen danken U voor Uw bezoek aan Hun blog
Lucifers en zoveel meer - Matches and more
Een club met een hart voor luciferverzmelen - A Club whit pasion for Collecting Jong & Oud of Beginneling IEDEREEN IS WELKOM IN ONZE VRIENDENCLUB - Jong, old or starter EVERYBODY IS WELKOM TO OUR FRIENDSCLUB - Young & Alter oder Anfänger JEDER IST WILLKOMMEN IN UNSEREM CLUB FREUNDE
01-03-2012
Danny Robben 40 JAAR Verzamelaar
Danny Robben is al 40 jaar verzamelaar: "Kleine doosjes met grote verhalen"
extern al 40 jaar verzamelaar kleine doosjes met grote verhalen
28/02
Ingestuurd door gerda nickmans
De 50-jarige Danny Robben uit Nieuwerkerken, werkzaam in de lerarenopleiding van Diepenbeek en Leuven, heeft een uitzonderlijke verzameling luciferdoosjes, maar vooral de etiketten ervan hebben hem betoverd.
De ruim 18.000 vooroorlogse etiketten en ook een groot aantal van daarna, heeft hij met de grootste geschiedkundige juistheid gerubriceerd en in mappen gestoken.
Als ik aanbel opent Danny de deur en hij toont me meteen zijn hobbykamer. Mooie antieken kasten verraden dat de inhoud ervan, zonder twijfel, zeer zeldzaam is.
Als hij een paar kasten opent, zie ik honderden mappen met verzamelingen van etiketten van luciferdoosjes. Veel zelf verzameld en ook veel overgenomen van collega-verzamelaars.
Alles is gerubriceerd volgens de vele verschillende fabrieken met hun eigen logos.
Van elke fabriek vind je de geschiedenis, de eigenaars, de machines, de vergunningen, het personeel en alle etiketten terug. Een tijdrovende en secure opdracht om deze gegevens te achterhalen.
Elke map geeft een beeld van een bepaalde periode uit onze geschiedenis. De map uit de belle époque steelt meteen mijn hart! Mooi om te zien wat voor evolutie de techniek van het grafisch ontwerpen doormaakte in een tijdspanne van 100 jaar.
Deze mappen zijn een vereeuwigde encyclopedie avant la lettre", aldus Danny.
"Alles vind je erin terug: historische figuren, wereldgebeurtenissen, reclames,
oorlogen
Als ik Danny vraag hoe hij aan dit alles begonnen is, glinsteren zijn ogen.
Ik was amper 10 toen ik samen met mijn neefje en papa al één keer in de maand naar Maastricht trok om daar etiketten bijeen te zoeken. Daarbij hadden we nog een tante nonneke in Noord-Korea. Die zorgde ervoor dat onze verzameling groeide met zeldzame exemplaren.
Nu, 40 jaar later, heeft Danny al drie boeken geschreven over zijn hobby.
'De Stekskesmannen' in 1998
'Tot de laatste lucifer' in 2003
'Stekskes uit Gent' in 2007
Naar aanleiding van de herdenking 'UNION ALLUMETTIERE 1912-2012'
brengt hij dit jaar drie artikels uit in het geschiedkundig tijdschrift Gerardimontium.
De Limburgse Stekskesmannen houden ook hun jaarlijkse grote beurs in de Witte Zaal, Bolderberg, Zolder, op 2 juni. Het is een aanrader voor de echte verzamelaars. Je kan er veel nationaliteiten ontmoeten, zelfs eentje uit Dubai, weet Danny te vertellen.
Zelf durft Danny de TGV nemen, naar het zuiden van Frankrijk reizen en terugkeren met één zeldzaam etiketje. Op de vraag of zijn familie zijn verzamelwoede deelt volgt een bescheiden antwoord:Niet echt!
Naast de doosjes, etiketten, tientallen stekkenhouders, prijken er aan de muren ook zeer zeldzame affiches. Elke affiche heeft een grote informatieve waarde uit vervlogen tijden, voegt Danny er nog aan toe.
Terwijl ik een paar fotos neem wordt mijn aandacht getrokken door een aantal beelden uit verfijnd porselein. Zo heeft mijn moeder er nog wel honderdvijftig staan. Ze beelden allemaal een bijbelverhaal uit. Mooi toch?
Nu ben ik echt overtuigd dat verzamelen hem in de genen zit en met de mijmering dat Danny nog ooit eens als dat moois en leerrijks tentoonstelt, neem ik afscheid van deze begeesterde maar toch bescheiden man.
Reacties op bericht (0)
Oude of Nieuwe luciferdoosjes
Heb Je Oude of Nieuwe luciferdoosjes en weet je niet waar Heen ermee?
Onze club kan deze altijd gebruiken die dan worden ingezet voor de tombola om Onze kas te spijzen .
Dank U bij voorbaat
Hebt U vragen wat betreft de waarde of herkomst van Lucifersdoosjes Wij helpen U graag verder of heb Je een uitgesproken mening over het verzamelen van Lucifersdoosjes laat het Ons & Anderen weten