Miljoenen kinderen hebben geen toegang tot goede gezondheidszorg, onderwijs, voedsel en bescherming. Over de hele wereld overlijden meer dan negen miljoen kinderen onder de vijf jaar aan ziektes die behandelbaar zijn. Save the Children stelt zich als onafhankelijke internationale kinderrechtenorganisatie ten doel om de leefomstandigheden en toekomstperspectieven van kinderen en jongeren, waar ook ter wereld en ongeacht geslacht, ras, geloof, nationaliteit of politieke gezindheid, te verbeteren. Dit doen we door:
- noodhulp ten tijde van crises gericht op primaire levensbehoeften; - structurele hulp in stabiele situaties gericht op het verminderen van armoede.
Tot op de dag van vandaag is er geen goede behandeling voor mensen met ernstig astma. Hierdoor leven Anne en vele andere patiënten met ongeneeslijke longziekten constant met de angst om benauwd te worden.
Daar moet verandering in komen. Onderzoek naar nieuwe medicijnen Het Astma Fonds strijdt tegen chronische longziekten. Er is nog veel onderzoek nodig voordat we chronische longziekten kunnen genezen en voorkomen. Steun het Astma Fonds nu en help in het onderzoek naar nieuwe medicijnen tegen ernstige astma! Met uw hulp een betere toekomst Al is er nu nog geen directe oplossing voor Anne, het idee dat er hard gewerkt wordt aan betere medicijnen geeft haar hoop. ‘Tijdens mijn revalidatie in Zwitserland heb ik voor het eerst gevoeld hoe het is om gewoon te kunnen ademen’, zegt Anne. ‘Dat was ontzettend fijn. Ik zou er alles voor overhebben om dat gevoel te kunnen behouden. Daarom ben ik heel blij dat er mensen zijn die proberen om betere medicijnen voor mijn ziekte te vinden. Ik blijf hopen dat ik ooit – net als normale mensen – kan ademen zonder bang te zijn.’ Help personen zoals Anne en steun het Astma Fonds!
Redt uw donatie het leven van een kind dat ernstig ziek is? Of helpt uw bijdrage een hele klas naar school? Als donateur van Terre des Hommes maakt u écht een verschil.
Terre des Hommes is er trots op dat het grootste deel van uw gift terecht komt bij de kinderen in ontwikkelings- landen. Afgelopen jaar was dat 79 eurocent van elke euro. Het overige bedrag gebruiken we om aandacht te vragen voor kinderrechten en om fondsen te werven. Bekijk voor gedetailleerde informatie het jaarverslag.
Terre des Hommes beschikt over het CBF-keurmerk voor verantwoorde fondsenwerving en is ISO-gecertificeerd.
Kinderhulporganisatie Terre des Hommes stopt uitbuiting van kinderen in ontwikkelingslanden. Met projecten op het gebied van onderwijs, gezondheid en microkrediet maken we kansarme kinderen weer kansrijk.
Terre des Hommes steunt in vier werelddelen meer dan driehonderd projecten die worden bedacht, opgezet én uitgevoerd door de lokale projectpartners. De projecten sluiten dus nauw aan bij de problemen van de lokale bevolking.
De vier regiokantoren in Indonesië, Sri Lanka, Kenia en Bolivia zorgen voor de directe begeleiding van de projecten en helpen projectpartners zich verder te professionaliseren. Daarnaast voert Terre des Hommes nationaal én internationaal campagne voor kinderrechten, zoals die in 1989 zijn vastgelegd in het VN Kinderrechtenverdrag.
Terre des Hommes stopt uitbuiting van kinderen in ontwikkelingslanden. Met projecten op het gebied van onderwijs, gezondheidszorg en microkrediet maken we kansarme kinderen weer kansrijk.
Terre des Hommes steunt in vier werelddelen meer dan 300 projecten die worden bedacht, opgezet en uitgevoerd door lokale projectpartners. De projecten sluiten dus nauw aan bij de problemen van de lokale bevolking. Naast de directe hulp aan jonge slachtoffers van uitbuiting richten we ons op het verbeteren van de levensomstandigheden van kansarme kinderen.
Terre des Hommes is een kinderhulporganisatie die in 1965 is opgericht door een groepje enthousiaste vrijwilligers. Inmiddels steunen we wereldwijd meer dan 300 projecten op het gebied van onderwijs, gezondheidszorg en zelfstandigheid. Speciale aandacht gaat uit naar kinderen met een handicap, kinderen die in aanraking komen met aids en slachtoffertjes van uitbuiting. De projecten worden bedacht, opgezet én uitgevoerd door lokale partnerorganisaties.
Terre des Hommes heeft projecten verspreid over vier regio's: Zuidoost-Azië, Zuid-Azië, Oost-Afrika en Zuid-Amerika. Binnen deze regio's hebben wij projecten in veertien landen.
Alle projecten die Terre des Hommes ondersteunt, voldoen aan een aantal criteria:
De projecten richten zich direct of indirect op kinderen.
De organisatie en uitvoering van het project moeten altijd in handen zijn van een lokale organisatie.
Het project moet vallen binnen de zes aandachtsgebieden van Terre des Hommes: gezondheid, onderwijs, zelfstandigheid, kinderen met een handicap, aids, uitbuiting.
Het project moeten plaatsvinden in de landen waar Terre des Hommes zich op concentreert.
Het probleem moet vanuit meerdere invalshoeken worden aangepakt. Dus niet alleen medische zorg bieden, maar ook voorlichting geven om bepaalde aandoeningen te voorkomen.
De visie van War Child: een vreedzame toekomst voor alle oorlogskinderen
Miljoenen kinderen groeien op in een oorlog. Ze worden geconfronteerd met geweld, verlies en verwoesting. Kinderen die een oorlog meemaken kunnen zich niet op een normale manier ontwikkelen. Kinderen horen niet thuis in oorlog. Nooit. Ze hebben het recht op te groeien in vrede. Zowel tijdens als na gewapende conflicten moeten kinderen en jongeren in een veilige omgeving op een gezonde manier opgroeien en zich ontwikkelen. Als kinderen zich ontwikkelen tot evenwichtige volwassenen, zijn zij in staat toekomstige conflicten te voorkomen of op te lossen. Deze nieuwe generatie vormt de hoeksteen van een vreedzame toekomst.
De missie van War Child: Een oorlogskind helpen de toekomst te veranderen
War Child gelooft in de kracht van kinderen en jongeren. Ondanks de verschrikkingen van een oorlog, zorgen wij ervoor dat kinderen en jongeren deze kracht kunnen ontwikkelen zodat ze hun toekomst en die van hun omgeving kunnen veranderen. De programma’s van War Child, en iedereen die er aan meewerkt, dragen bij aan het zorgen voor een essentieel en duurzaam verschil.
War Child gebruikt een creatieve en participatieve benadering in haar programma’s om mensen in (voormalige) conflictgebieden weer samen te brengen, vertrouwen op te bouwen en aan te sluiten bij de manier waarop kinderen de wereld zien. Samen met kinderen, jongeren, ouders, verzorgers, leraren en lokale gemeenschapsleiders werkt War Child aan een omgeving waarin de rechten van kinderen worden gerespecteerd.
War Child is vastbesloten om:
Kinderen te beschermen tegen gewapende conflicten en de uitbuiting en het geweld die daaruit voortkomen;
De psychologische en sociale ontwikkeling van kinderen te stimuleren;
Onderwijs te organiseren;
Ervoor te zorgen dat kinderen gehoord worden, zodat hun stem meetelt.
Kerk in Actie geeft over de hele wereld en in Nederland steun aan het werk van kerken en organisaties om mensen tot hun recht te laten komen en toekomstperspectief te bieden. Kerk in Actie werkt namens tien Nederlandse kerken en kerkelijke organisaties waaronder de Protestantse Kerk in Nederland.
Samen met ICCO wordt wereldwijd noodhulp bij rampen gegeven. Kerk in Actie en ICCO zijn lid van ACT, de oecumenische alliantie voor noodhulp.
Cordaid Mensen in Nood helpt wereldwijd al meer dan 90 jaar mensen die in nood verkeren als gevolg van natuurrampen, oorlogen, armoede of andere calamiteiten. Hierin maakt de organisatie geen onderscheid naar geloof, ras, afkomst of geslacht. Voor directe noodhulp na een ramp werkt Cordaid Mensen in Nood samen met lokale hulpverleners en partnerorganisaties die bekend zijn met de problematiek van de getroffen regio. Hierdoor kunnen onze hulpmiddelen snel worden ingezet ten behoeve van mensen die daar het meeste behoefte aan hebben.
Onze noodhulp bestaat heel concreet uit middelen voor de eerste levensbehoeften: tenten, dekens, voedselpakketten, drinkwater, medicijnen en vaccinaties.
Wederopbouw
Noodhulp is ons eerste aandachtpunt, maar Cordaid Mensen in Nood gaat verder. Want we blijven aanwezig totdat vluchtelingen en getroffenen van een ramp weer zelfstandig verder kunnen. Ook deze hulp bij wederopbouw verlenen wij door ondersteuning van lokale partnerorganisaties. Met hun kennis van de taal en cultuur weten zij het beste wat nodig is voor de wederopbouw van het gebied. Uitgangspunt van Cordaid mensen in Nood is om de bevolking zelf aan hun wederopbouw te laten werken. Wij ondersteunen de bevolking waar nodig met kennis en middelen (gereedschap, landbouwmaterialen, etc.) Preventie
In het verlengstuk van wederopbouw houdt Cordaid Mensen in Nood zich bezig om het gebied en de bevolking te wapenen tegen eventueel toekomstige rampen. Dit doen wij bijvoorbeeld door het bouwen van dijken en aardbevingsbestendige gebouwen, het plaatsen van signaleringssystemen voor orkanen en het opleiden van lokale reddingswerkers.
Cordaid Mensen in Nood is onderdeel van Cordaid. Andere werkterreinen waar Cordaid zich mee bezig houdt zijn gezondheidszorg (Cordaid Memisa), microfinanciering (Cordaid Microkrediet), kinderen in sloppenwijken (Cordaid Kinderstem), armoede in Nederland (Cordaid Bond Zonder Naam) en de jaarlijkse Vastenaktie. Kijk voor meer informatie op www.cordaid.nl
Tear (tegen armoede) is een christelijke ontwikkelingsorganisatie met als werkgebied Afrika, Azië en Latijns-Amerika. Ons doel is, mensen in de derde wereld mogelijkheden te bieden om te bouwen aan hun eigen leven en dat van hun kinderen. Wij hebben de ontwikkeling van de hele mens op het oog en richten ons daarom niet alleen op materiële, maar ook op psychische, sociale en geestelijke aspecten.
Noodhulp
Nood kan acuut ontstaan door een natuurramp (aardbeving, overstroming, orkaan), of zich langzaam ontwikkelen bij een burgeroorlog of ander gewapend conflict. Deze situaties leiden vaak tot vluchtelingenstromen. Verdreven door geweld, overstromingen, verlies van huisvesting en voedsel- en watertekorten zoeken mensen elders een goed heenkomen. Vaak keren zij later weer terug naar hun leefgebied.
Noodhulp heeft drie fases: acute hulpverlening, wederopbouw en preventie. Tear is op al deze gebieden actief, maar legt een accent op wederopbouw en preventie
Bij grote rampen werft Tear meestal via fondsenwervingsacties van de Samenwerkende Hulporganisaties. Rampen die minder media-aandacht trekken leiden meestal niet tot SHO-acties. In dit soort gevallen werft Tear fondsen onder eigen vlag. Vaak wordt daarbij afgestemd en/of samengewerkt met Red een kind, Woord en Daad en ZOA-Vluchtelingenzorg.
Klik in de linkerkolom voor meer informatie over recente noodsituaties en de hulp van Tear.Blijft u ook helpen? Klik hier en stort nu uw bijdrage op rekening 41400 t.n.v. Tear.
Categorie:Tear tegen armoede in de derde wereld Tags:Tear (tegen armoede) is een christelijke ontwikkelingsorganisatie met als werkgebied Afrika, Azië en Latijns-Amerika. Ons doel is, mensen in de derde wereld mogelijkheden te bieden om te bouwen aan hun eigen leven en dat van hun kinderen. Wij hebben de on
Twee miljard mensen voeren dagelijks een harde strijd om uit de greep van de armoede te komen. Oxfam Novib zet zich in voor hen. Omdat wij geloven in het zelfdoen van mensen. Armoede is oplosbaar, zolang mensen maar de mogelijkheid krijgen om te werken aan een zelfstandig bestaan.
Daarom steunt Oxfam Novib projecten in ontwikkelingslanden. We lobbyen en voeren campagnes en werken samen met burgers, organisaties, bedrijven en overheden. Ook zijn we actief in Oxfam International, een groep van dertien ontwikkelingsorganisaties wereldwijd. Samen werken we aan een rechtvaardige wereld, zonder armoede.
Kinderen in armoede verdienen een leven dat helemaal tot bloei komt. Je daarvoor samen inzetten is een van de mooiste dingen die je kunt doen.
World Vision staat met de voeten in de modder en bewerkt de harten van leiders. Doe mee! Geef met een warm hart en een scherpe blik. Help een kind en zijn omgeving. Geloof in verandering. Je zult zien dat het werkt.
Amnesty International zet zich sinds 1961 in voor de naleving van de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens. Aanvankelijk werd vooral actiegevoerd tegen schendingen die worden begaan door overheden, zoals het opsluiten van gewetensgevangenen, marteling en de doodstraf. Met de jaren breidde Amnesty haar mandaat verder uit en ondertussen nemen ook schendingen door gewapende oppositiegroeperingen en schendingen in de privé-sfeer, zoals huiselijk geweld, een belangrijke positie in. Sinds 2001 vallen ook schendingen van sociale en economische rechten onder Amnestys mandaat.
Vanaf 2,50,- per maand kunt u Unicef steunen en HIV voorkomen bij baby's in Afrika. Op dit moment wordt er bijna elke minuut een baby met HIV geboren. In 98% van de gevallen is dit te voorkomen door Unicef.
· Snel · Voordelig · Discrete verzending . Erkende Artsen · Authentieke medicijnen · De grootste online -apotheek · Geen afspraak nodig · Vertrouwelijk en veilig · Geen wachtkamer · Bestel thuis of op het werk · korting op sommige kosten voor trouwe klanten!