Collega dokter Fabienne Richard is werkzaam bij het Tropisch Instituut in Antwerpen. Zij heeft voor de kranten een rapport kenbaar gemaakt dat spreekt van duizenden meisjes die gevaar lopen om te worden besneden.
Volgens het rapport van deze onderzoekster van het Instituut voor Tropische Geneeskunde lopen meer en meer Belgische meisjes tussen nul en veertien jaar het gevaar om te worden besneden.
De sterke toename houdt verband met de toestroom van vluchtelingen in Antwerpen. Dit is te lezen in haar " Studie over de prevalentie van en het risico op genitale verminking in Belgie".
Randbemmerking blog: wat met tussenkomst van het ziekenfonds als er na de verwijdering van schaamlippen en clitoris medische verwikkelingen ontstaan ? Het ziekenfonds moet dit kunnen terugvorderen van de daders van dit misdrijf.
Genitale verminking is strafbaar volgens het strafwetboek. Zie mijn eerdere publicaties over sexuele misdrijven en juridische kwaificatie.
Over sexuele verminking van moslim meisjes is nog meer te lezen in Gazet Van Antwerpen van 4 februari 2016 editie metropool. De tekst van mijn blog is een samenvatting van wat in de krant is te lezen.
Collega dokters die actief zijn als huisarts hebben me al herhaaldelijk dit probleem voorgelegd. In de raadplegingen komen zij ongewone aandoeningen tegen die de meisjes hebben opgelopen na een rituele besnijdenis in families in Antwerpen.
Het slachtoffer van genitale verminking kan een klacht doen bij de politie en letselschade recupereren van een dader. Minderjarigen kunnen een pro deo advocaat aanstellen gespecialiseerd in jeugdrecht.
|