Chocolade
chocolade is een lekkernij, dat wordt gemaakt uit de pit van de vrucht van een cacaoboon. De cacaobonen zijn afkomstig van de cacaoboom. De cacaoboom groeit in tropische streken. De cacaobonen worden altijd gedroogd en gefermeteerd voor de productie. wanneer de cacaobonen rijpen verandert de kleur van de peulen van geel naar groen en dan worden ze rood. Ze worden 2 keer het jaar geoogst. In Afrikaanse landen zijn de belangrijkste oogst in oktober en in maart. De tweede periode van oogst gebeurd van mei tot augustus. elke peul bevat 40 à 50 kostbare cacaobonen.
De cacao bonen worden gegist en gedroogd
de gistingperiode duurt 5 tot 7 dagen. De bonen worden geleidelijk paars en hun smaak wordt ontwikkelt. Daarna moeten de bonen in de zon liggen en drogen dat duurt 6 dagen ze verliezen meer dan de helft van hun gewicht.
een controle van de kwaliteit
ze kiezen willekeurig de cacaobonen uit en ze openen ook enkele bonen om zeker te zijn dat ze al klaar zijn. Ze worden dan gesorteerd volgens kwaliteit en dan in jutte zakken gestopt.Dan gaan ze naar een magazijnen daar wachten ze op transport naar verschillende landen, die dan weer de cacaobonen kunnen verwerken hoe zij dat willen.
chocolade = ontspanning
de chocolade wordt soms ook wel een gebruikt voor onze kunst of ontspanning. Zo bestaan er nu ook al chocolade massages! Er zijn ook kleren die van chocolade worden gemaakt en in ons landje zijn er ook vele chocolatiers die echte kunst kunnen maken van hun heerlijke chocolade. Pasen met al die lekkere paaseitjes komt er ook aan!! :-D
Einde !!!
jana :shock:

|