Brood met zuurdesem
Hoe maak je zuurdesem?
* Zuurdesem maak je van het deeg van je vorig brood zelf.
Je houdt een beetje deeg over voor je hem in de oven doet en leg het in een klein kommetje.
Laat dit 5 dagen maximum 14 dagen rusten op een koele plaats (niet in de koelkast) met een doek er over.
Maak je het brood, dan haal je de korst er van af.
Benodigdheden: Voor een brood van 750 gr.
- 500 g Bloem voor grijs brood of boerenbrood,...
- 22 g bakboter (planta)
- Half blokje gist
- Zuurdesem
- 300 ml lauw water
- Snuifje zout
Bereiding:
1) Meet alles goed af en zet alles klaar.
2) Neem een grote kom of een keukenrobot.
3) Doe hierin de bloem en maak een kuiltje.
4) Doe langs de rand kleine klontjes boter bij en een snuifje zout. Zorg dat het zout niet het gist raakt want anders werkt de gist niet meer.
5) Neem een klein kommetje en doe hierin een beetje water en de gist. klop dit goed met een vork en giet dit in het kuiltje.
6) Neem dan de rest van het water en doe hierbij het zuurdesem en klop dit goed los met een vork.
7) Kneed het brood rustig en giet het watermengsel er bij.
8) Kneed dit 10 min. goed door tot het deeg niet meer aan de handen plakt.
9) Maak een bol van het deeg, doe er plastiek folie over en laat dit 30-40 min rijzen in een voorverwarmde oven van 40°c.
10) Haal het brood uit de oven duw het deeg 2x plat en leg deze in een beboterde broodvorm. Laat dit nog 3 kwartier rijzen met plastiek folie erover.
11) Haal het plastiek er af, verwarm de oven voor op 220°c.
12) Prik 3x gaatjes in het brood, smeer dit in met water vanboven en bak deze ongever 35 a 40 minuutjes in de oven.
(Dit mag met een vuurvaste kom water eronder, dan blijft het vochtig in de oven en smaakt het brood nog beter.) Bijlagen: Brood met zuurdesem.JPG (3.5 MB)
17-09-2013, 00:00 geschreven door Sarah 
|