Inhoud blog
  • De laatste week is ingezet
  • Nog drie weken!
  • Laatste week vakantie, en dan terug naar school
  • Vakantie!!!
  • 1/3e van ons verblijf is al voorbij... nog 2 maanden te gaan...
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    STAGE IN SURINAME !!!!

    10-04-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Laatste week vakantie, en dan terug naar school
    Hallo iedereen,

    Het spijt ons dat jullie weer zo lang op een bericht hebben moeten wachten. Maar zoals in de vorige blog vermeld, het internet in Paramaribo is niet altijd even evident en zeker niet snel.

    Zo, waar waren we vorige week geeindigd? De zondagavond stappen naar White Beach als ik me niet vergis. Wel, maandag hadden we een luilekkerdag, maar dinsdag vertrokken we al weer op trip. Deze keer gingen we een tweedaagse savannetour doen in Gusterie. De toer zou plaats vinden in de savanne en in het bos. En jawel, Tine ging mee en ze heeft zich super geamuseerd!!!!! Wij dachten aanvankelijk dat Gusterie een indianendorpje zou zijn, maar niets was minder waar, het was een vakantieoordje. Het waren 2 super dagen!!! De activiteiten: varen in een korjaal (smal houten bootje), bezoek aan het indianendorp Bigi Poika, kampvuur, een avondwandeling, een nachtelijke tocht op de kreek op zoek naar Kaaimannen (maar geen gevonden), zwemmen, boswandeling, met de jeep de savanne in op zoek naar 4-potige dieren. Jaja, iets om terecht jaloers op te zijn.
    De trip naar Gusterie was wel moordend!!! Het heeft heel lang geduurd, want onze gids moest nog 100 boodschapjes doen, het was super warm en de airco werkte niet. En waarom hebben jullie de ramen van de wagen dan niet open gedaan zullen jullie je afvragen? Wel om de heel simpele reden: er waren bijna geen ramen die open konden, en als dat al wel kon, mochten ze bijna niet open, omdat de tocht over een bauxietweg ging. Bauxiet is rood en als het droog is, dan is hij super stoffig, waardoor je helemaal rood ziet als je je ramen open laat.
    Het varen in de korjaal was wel echt geweldig!!! Jammer dat onze bootsman wat tegenviel. Bij de uurdurende heentocht (met de stroom mee) wilde hij steeds onze voorgangers inhalen, waardoor we steeds tegen hen aanbotsten, en met de we terug (tegen de stroom in), konden wij meer dan de helft van de tijd alleen peddelen. Maar de natuur, die was echt prachtig!!!! Magnifiek!!!
    Het bezoek aan Bigi Poika was ook heel erg leuk. Men had voor ons een plaatselijke gids geregeld: een indiaans meisje van 15. Ze was echt super lief en heeft ons heel erg veel verteld en veel van het dorp laten zien. Jammer genoeg bestond het souvenirswinkeltje nog maar net, waardoor ze bijna nog niets hadden. Helemaal geen kettinkjes en armbandjes zelfs. Omdat onze gids Dolores zoveel moeite heeft gedaan, hebben we haar dan ook 20 SRD gegeven, wat overeen komt met ongeveer 5 EURO.
    Dan hadden we aan kampvuur waar we aan gegeten hebben. Dat was echt heel erg gezellig, met zijn allen rond het vuur. Daarna is Leen, samen met Sanne en Jef een avondwabndeling gaan maken, op zoek naar dieren. Tine bleef aan het mooie kampvuur met enkele wernemers van Gusterie. Je weet het wel e, de slangenfobie nam de overhand. Na de wandeling zijn deze 3 nachtavonturiers nog een boottocht gaan maken. Dezelfde als we overdag hebben gedaan, maar nu op zoek naar Kaaimannen en andere dieren. Maar jammer genoeg, geen kaaimannen gezien. Wel een stekelvarken, hoog in een boom, een ratje, nog een ander diertje waarvan de oogjes enorm blonken, een vogeltje en een spin (geen tarantula hoor). Het was wel heel anders dan overdag. Muisstil, anders jaag je de dieren weg en enkel een licht van een zaklamp.
    En dan slapen.... Maar niet erg goed hoor. Het was koud en de hangmat sliep echt niet goed. Die van in Galibi was veeeeeeeel beter!!!!
    De dag nadien hebben we nog heel even gezwommen en dan stond er een boswandeling op het programma. Maar die slangenfobie heeft ook dit keer Tine tegengehouden om mee te gaan. Jammer, want uiteindelijk hebben we geen slang gezien. Maar dat kan je natuurlijk op voorrand niet weten, want een paar weken ervoor hadden ze nog wel een anaconda van 6 meter gevangen!!!!! Tijdens de boswandeling hoopten we wat dieren te zien, maar uiteindelijk is het enkel mar een spinnenjacht geworden. Onze plaatselijke gids zag het ene web na het andere (reuzegrote webben) en ging dan op zoek naar de spinnen. En elke keer wachte hij tot we een foto maakten. Grappig hoor.
    En dan kwam dat waar we alle 4 naar uitkeken: de jeepsafarie, op zoek naar viervoetige dieren in de savanne en apen in het bos. Jammer genoeg hebben we enkel een surinaamse dinosaurus gezien (precies een krokodil, met de kop van een hagedis en een glibberig lijfje).
    En toen was het al weer tijd op terug naar Paramaribo te keren. En weet je wat we onderweg zijn tegengekomen??? Aapjes!!!!! Op jeepsafari ga je op zoek en zie je niets, en als je gewoon in de wagen zit zonder te zoeken naar dieren, dan kom je ze tegen. Dat was echt wel de kers op de taart van dit tweedaagse.

    En ondertussen ligt deze supertrip al meer dan een week achter ons. En hebben we er al weeral bijna een week school op zitten. in de vakantie hebben we alvast heel wat materiaal voor de school gekocht en deze week hadden we nog maar een heel heel klein beetje meegenomen: voor elke kla een opbergton voor in de poppenkamer, voor elke klas een doosje kleurtjes, en slijpers. Ook hadden we zandlopers gemaakt om het opruimen beter te kunnen laten verlopen. Je had die leerkrachten moeten zien: Zo blij!!!! Elke leerkracht vroeg waar we die tonnen hebben gehaald, want ze willen er ook voor thuis. Kun je dat geloven??? Ik ben eens benieuwd hoe ze gaan reageren als we al de rest bij gaan hebben. En hier hebben we een auto voor nodig e om het op school te krijgen!!! Maar we wachten hier nog mee tot de dozen zijn aangekomen met speelgoed die we vanuit Belgie hebben opgestuurd. Maar die van Tine zijn al zo lang onderweg, het is te hopen dat die boot niet gezonken is!!!

    Zo lieve mensen, we gaan jullie weer laten voor deze keer. Nog exact een maand en we vetrekken weer naar huis!!!
    Tot dan! Dikke knuffels van ons xxxx

    10-04-2008 om 23:01 geschreven door Tine en Leen  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)


    Hey, wij zijn 2 studentes kleuteronderwijs en zitten in ons laaste jaar. We hebben gekozen om onze stage in het buitenland te doen, namelijk in Suriname. Op deze blog kan je onze avonturen volgen, dus vergeet niet regelmatig te kijken.
    Om ook iets van het thuisfront te kunnen horen, is er ook een gastenboek op onze blog. Vergeet niet af en toe hier een berichtje op achter te laten, zodat wij ook wat op de hoogte blijven van het reilen en zeilen in Belgiƫ.
    Veel liefs en tot op deze blog! Leen en Tine
    Archief per week
  • 05/05-11/05 2008
  • 14/04-20/04 2008
  • 07/04-13/04 2008
  • 31/03-06/04 2008
  • 17/03-23/03 2008
  • 10/03-16/03 2008
  • 25/02-02/03 2008
  • 18/02-24/02 2008
  • 11/02-17/02 2008
  • 04/02-10/02 2008
  • 28/01-03/02 2008
  • 26/09-02/10 2005

    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Blog als favoriet !



    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs