ROTTERDAM - De vliegeraar is in Nederland het best verkochte boek van 2008. Van Khaled Hosseinis roman werden 273.980 exemplaren verkocht. In 2007 gingen er al 521.926 exemplaren over de toonbank.
Hosseinis roman Duizend schitterende zonnen bleef ook een besteller: derde in de lijst met 210.788 stuks. Tweede werd Eten, bidden, beminnen van Elizabeth Gilbert met 232.732 exemplaren.
Op 6 mei weten we welke Nederlandstalige auteur de Libris Prijs dit jaar in de wacht sleept. De twee genomineerde Vlamingen zijn Koen Peeters met "Grote Europese roman" en Marc Legendre met de beeldroman "Verder". De genomineerden aan Nederlandse zijde zijn Jeroen Brouwers ("Datumloze dagen"), Marjolijn Februari ("De literaire kring"), Louise O. Fresco ("De utopisten") en D. Hooijer ("Sleur is een roofdier").
Onze Nederlandse taal is een leesteken rijker: het ironieteken, zo meldt de VRT op haar website. Het nieuwe leesteken komt er op initiatief van de Stichting Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek (CPNB).
Het ironieteken werd gisterenavond voorgesteld op het Boekenbal in Amsterdam, zo schrijft de VRT. Volgens de CPNB is het nieuwe leesteken makkelijk te schrijven met de hand en biedt het schrijvers nieuwe taalkundige mogelijkheden. Het ironieteken is vrij down te loaden via het internet.
Volgende maand komt er een boek uit van Christopher Ciconne (47), het jongere broertje van Madonna. "Ciccone's bijzondere memoires Life with my sister Madonna is gebaseerd op zijn leven met zijn zus, de beroemdste vrouw op aarde." Dit meldde de uitgeverij Simon & Schuster woensdag.