....maar de spinnen waren niet thuis! Ze zijn waarschijnlijk allemaal naar het spinnenbal! We vinden heel veel lege spinnenwebben maar niets, geen spin te zien. Gelukkig heeft juf Vanessa vorige week een superdikke reuzenspin gevonden! Die mogen wij even bewonderen. We knutselen een dansende spin en tekenen met wasco en ecoline de spinnen op het spinnenbal. We zoeken alle spinnetjes van heksje Hika en geven haar spinnen 8 poten. Tellen maar!
Vince vond paddenstoelen in zijn tuin en wij vonden een dikke spin in onze klas! Ze mocht een nachtje logeren in een bakje in de klas maar de volgende ochtend bleek dat de dikke spin ontsnapt was! Dus maandag gaan wij op spinnenjacht!! Verder kraken we noten en poffen we kastanjes. Smullen maar!
Vandaag zongen we het liedje "onder moeders paraplu" (één van die echte klassiekers) en spelen we zelf Anneke en Janneke. We leren ook de vriendjes van Ritsel kennen maar die zijn helemaal niet blij met het regenweer! "Wat een weer!" bromde de beer. "Ik blijf liever thuis"piepte de muis. "Wat is het slecht",tikte de specht. Maar de haas die wordt niet nat! Op zijn kop legt hij een blad! En dat is dat. En daarmee kennen wij ook direct een leuk versje!
En het regent in onze klas. Ritsel had vanmorgen een paraplu boven zijn boom. Dat was gek? Waarom? Even vragen...Ritsel dacht dat het zou binnen regen! Maar Ritsel toch! Dat kan toch niet. We kunnen wel zelf regen maken. Met de tikstokjes. We laten het zelfs stormen! Samen met Ritsel maken we een wandelingetje in het bos. Maar o wee, het begint te regenen. Koning Weer laat zijn regenwolken hard werken! Veel regen: druppeldruppeldruppeldruppel, gewone regen: drip drup drop, drip drup drop, zachte regen: drip drup, drip drup.... Kom op regenwolkjes! Laat die druppeltjes vallen! We stempelden en kleefden ook nog een mooie paraplu. En vandaag schilderen we met zwarte en witte verf, dikke grijze regenwolken.En weet je wat? Knippen op de lijn is best wel moeilijk! Maar toch knippen we de dikste regendruppels uit. Wat kunnen wij dat al goed!