Foto
Zoeken in blog

Startpagina !
Inhoud blog
  • Prettige vakantie!!!!
  • foto's afscheid 6de
  • laatste turnles
  • WK-dag
  • workshop technopolis: Houd de dief!
  • talentenmarkt
  • Techniek: katrollen en de balans
  • België: gemeenschappen, gewesten en provincies
  • Dode hoek
  • Dode hoek
  • Scholenloop
  • Tabbouleh
  • Netbaltoernooi
  • Fata Morgana: Rode Kruis
  • Jeugdboekenweek
  • atelier 1ste, 2de en 3de leerjaar
  • carnavalsfoto
  • Carnaval in de klas
  • de 40dagentijd
  • taalles: Op een bankje in het park
  • toneel: Zigzag
  • vervolg foto's uitstap Aalst 2
  • vervolg foto's uitstap Aalst
  • Uitstap Aalst de foto's
  • Uitstap Aalst Jarne L. en Rune
  • uitstap Aalst Lisa en Britt
  • uitstap Aalst Jorre en Arthur
  • Uitstap Aalst Jarne S. en Siebe
  • Uitstap Aalst Hugo en Thibeau
  • Uitstap Aalst Sarie en Ineke
  • Uitstap Aalst Ella en Yenna
  • Uitstap Aalst Joris en Jasper
  • talentenmarkt (denk- en taalspelletjes)
  • lessen SO
  • Pannenkoeken maken
  • kunstwerken pointillisme
  • muziek: Wat zullen we doen met ....?
  • Boekpromotie: Sarie
  • op de catwalk (studiekeuzebeurs)
  • op de studiekeuzebeurs
  • op weg naar de studiekeuzebeurs
  • 1ste talentenmarkt
  • schaatsen in Liedekerke
  • Foto's ontbijt
  • Ontbijt in de klas
  • vervolg cadeautjes van onder de kerstboom
  • De cadeautjes van onder de kerstboom
  • Techniek: aan de slag met ijzerdraad
  • Onze klasstrip van Dokus
  • vervolg foto's kerstmarkt
  • kerstmarkt
  • Godsdienst: thema 'Vuur'
  • De Sint en de pieten
  • De zak van Sinterklaas
  • De boot van Sinterklaas en op bezoek bij Sinterklaas en zijn pieten
  • De boot van Sinterklaas
  • Sinterklaas en zijn pieten
  • hygiëne
  • beeldles: gezichten
  • Roadshow
  • De bekpoppenshow
  • Toneel met bekpoppen
  • Atelier 3de kleuterk
  • The cup song
  • Bekpoppen
  • Halloweenfuif
  • muziekles: In het bos woont een griezelige tovenaar
  • foto's The cupsong
  • bordspel Saved by the bell
  • 4 kamp (verspringen, hoogspringen, tennisballenworp, sprint)
  • het grote Roald Dahl spel
  • bladwijzer knutselen
  • klasfoto's
  • tutorlezen met de petertjes en metertjes
  • Dag van de sport
  • Koninkrijk 't Klavertje Vier
  • Stemmen voor de smosproffen
  • De eerste schooldag
    Blog van de zesde klas
    Welkom op onze blog
    21-02-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.toneel: Zigzag
    De mannen van het toneel Zigzag zetten de klas op stelten.
    De kinderen wisten helemaal van niets en waren verwonderd.

    Na het toneel konden we nog even naspreken met de twee acteurs.




















    21-02-2014 om 00:00 geschreven door juf Stefanie  


    14-02-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.vervolg foto's uitstap Aalst 2
























    14-02-2014 om 00:00 geschreven door juf Stefanie  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.vervolg foto's uitstap Aalst




































    14-02-2014 om 00:00 geschreven door juf Stefanie  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Uitstap Aalst de foto's
    Wil je meer uitleg weten bij de foto's? Lees dan zeker de verslagen van de leerlingen.





































    14-02-2014 om 00:00 geschreven door juf Stefanie  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Uitstap Aalst Jarne L. en Rune

        

     Uitstap Aalst

    Vorige vrijdag gingen we  met de trein naar Aalst.

    Het leukste van de uitstap waren de carnavalshallen .Daar kon je zien hoe ze de carnavalswagens maakten . Ze  kosten veel geld tot €50000. De carnaval in Aalst staat bekend voor ‘De voil jeanetten stoet’. Daarin verkleden mannen zich als vrouwen.

    We zijn ook naar een museum geweest. Daar hadden ze veel info over carnaval Aalst. Ook dat de betekenis van carnaval ‘vlees vaarwel’ betekent. In het museum was een standbeeld van Valerius De Sadeleer. Dat was een bekende Aalsterse schilder. Hij schilderde vooral natuurlandschappen en rivieren.

     Daarna zijn we  naar de kerk(ST.MARTINUS KERK) geweest met een gouden lijn, die licht gaf als het 12 u was  en de zon scheen, zo konden de mensen zien hoe laat het was (Ze hadden toen nog geen klok).

    Op de grote markt staat een standbeeld van Dirk Martens. Ze gaven hem de bijnaam ‘de zwarte man’. Dat was omdat hij de allereerste drukker in Vlaanderen was en vaak vol inkt hing.

     

            Einde!

    14-02-2014 om 00:00 geschreven door juf Stefanie  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.uitstap Aalst Lisa en Britt
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    http://www.persregiodender.be/wp-content/uploads/2014/01/Aalst-Carnavalsaffiche-2014-Persregio-Dender1.jpgAalst carnaval

    Vrijdag 14/02/2014 gingen we op daguitstap naar Aalst.

    Vooraleer we konden vertrekken moesten we wat opzoekwerk doen over Aalst carnaval.      

    Dan vertrokken we van uit  de school tot aan het

    station om de trein naar Aalst te nemen.

    Toen we aangekomen waren vertrokken we naar

    het stedelijk carnavalsmuseum.

     Vooraf hadden we al een boekje gekregen waar we allerlei vragen moesten invullen over carnaval. De oplossingen vonden we dan in het museum.

    Nadien zijn we naar schilderijen gaan kijken van Valerius De Saedeleer.

    Net voor we naar buiten gingen zijn we nog gaan kijken naar een oude drukmachine die Dirk Martens gebruikte om kranten te drukken(hij was de eerste drukker in België). Daarna zijn we naar  zijn standbeeld gaan kijken,ook wel “de zwarte man” genoemd. We zijn dan naar de Sint-Martinus kerk gaan kijken, daar hingen veel schilderijen op! We hebben ook iets bijgeleerd over de gouden lijn, die werd vroeger gebruikt toen er nog geen uurwerken waren, als het middag was dan blonk de gouden lijn en wisten de mensen hoe laat het was. Verder zijn we ook nog iets gaan drinken in een café, daar hebben we ook onze boterhammen gegeten. Toen we klaarwaren zijn we naar de carnavalshallen vertrokken. Daar hadden we een gids, hij legde ons alles uit over de wagens en de koppen van de carnavalspoppen hoeveel ze kostte en hoe ze zijn gemaakt. We waren verbaasd dat een kop al zoveel kostte, namelijk 250 euro. De gids was na een tijdje klaar met zijn uitleg. We zijn toen terug naar het station gestapt. Daar namen we de trein richting Sint-Martens-Bodegem. Dat was onze uitstap naar Aalst.

    We danken juf Stefanie , juf Freya en juf Katrijn voor deze leuke dag.

    Lisa en Britt

     

     

    14-02-2014 om 00:00 geschreven door juf Stefanie  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.uitstap Aalst Jorre en Arthur
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcST7dktJpOYB0nyz-LImLEmWFxKWHmhyx3GSpn7Ml1ztjTsMoKImQhttps://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTrJKaz0fBw9n0ytQXXdyQ02Ie34v_iwLcRiZvSro-J2twswSvcSA{Carnaval} uitstap!

     

    Voordat we naar Aalst konden moesten we nog wat opzoekwerk verrichten over de treinuren en carnaval zelf. Toen we klaar waren konden we die vrijdag vertrekken naar Aalst. Vrijdag stond iedereen om 8.45u klaar aan de schoolpoort om naar het station te vertrekken.

    http://blogimages.bloggen.be/iknaarschool/28-3cebe7206e7a6ee268ac497091324358.jpgToen de trein er eindelijk was konden wij naar Aalst vertrekken. De reis duurde niet zo lang maar daar aangekomen was ze nog niet gedaan, we gingen nog te voet naar het museum. We hebben iets gegeten en zijn er meteen tegen aan gegaan.

     

    https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTDWH8O68CpdkeoiDx9bB1ON4-AszqyfRGDd2dR0UTQ2frtY_0tIn het museum waren allemaal interessante weetjes we hadden een boekje om in te vullen. Daarna konden we in een ander deel van het museum meer te weten komen over Dirk Martens (de eerste boekdrukker). In de Sint-Martinus kerk

    leerden we dat de gouden lijn diende voor de tijd te kunnen weten en dat de kerk heel groot is.

    In de carnavalshallen legde een gids ons van alles uit over hoe de wagens gemaakt worden, wat dat wel allemaal kost (veel) en welke groepen van wagenmakers er bestonden.

    De weg naar huis deden we met slecht weer, maar onze glimlach kon niet weg!         Arthur en Jorre  









    14-02-2014 om 00:00 geschreven door juf Stefanie  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Uitstap Aalst Jarne S. en Siebe
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Aalst

    Vorige week zijn we op uitstap naar Aalst geweest .

    Maar eerst moesten we wat info opzoeken over Aalst .

    Vrijdagochtend zijn we met de trein naar Aalst vertrokken

    Eens aangekomen maakten we een wandeling naar het stedelijk museum van Aalst en het carnavalsmuseum. In het  museum moesten we allemaal opdrachten doen. Daarna gingen we naar  het stedelijk museum zelf. En daarna zijn we gaan kijken naar het standbeeld van Valerius De Saedeleer.

    Toen gingen we naar de Sint-Martinus kerk .

    Daar moesten we de gouden lijn zoeken door deze  lijn wisten de mensen toen ze nog geen horloges  hadden hoe laat het precies was.

    In het café de barcode gingen we ons middageten opeten en we kregen er ook nog een drankje. Daarna zetten we onze tocht voort naar de carnavalshallen. In de carnavalshallen kregen we een heleboel uitleg over hoe dat het daar verloopt. Elk jaar kwam er een goede grafitti spuiter de hallen bespuiten. Hij vertelde ons ook hoe dat de wagens worden gemaakt het begint natuurlijk met een ontwerp. Dan worden uit grote isimo blokken de hoofden gemaakt daarvoor vragen de mensen 250 euro. Hij heeft ons ook nog verteld over de onderverdelingen je hebt een A,B,C dit is de route voor elke reeks wagens om zo een wagen te maken kost het heel veel geld. Je hebt ook verschillende  groepen je hebt de kleine, middel en grote groepen. De kleine groepen mogen van 10 tot 20m bouwen de middel grote groepen Mogen van 25 tot 50M. En de grote groepen mogen van 25 tot 6Om. Daarna gingen we met de trein terug naar school eens aangekomen daar mochten we nog even met de spelletjes spelen totdat de bel ging.

     

    Jarne en Siebe!

     

     

     

    14-02-2014 om 00:00 geschreven door juf Stefanie  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Uitstap Aalst Hugo en Thibeau
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Uitstap carnaval!

     

    Vorige week donderdag zei de juf dat we vrijdag naar Aalst gingen.

    We waren dolenthousiast, maar we kwamen er snel achter dat er ook gewerkt moest worden.

    En inderdaad, we moesten dingen opzoeken over carnaval.

     

    Vrijdag 14 februari: we vertrokken met de trein naar Aalst .Toen we aangekomen waren , gingen we de stad door en rusten we uit voor de  ingang van het museum.

    Er werden groepjes gevormd en we pakten ons boekje van Aalst.

     We losten de vragen op en keken rond.

     

    http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQlSXx45hgKl1DnTV5FDtPbCUwnfkQp97Ae0pvDNsy56kdQF_--5kziU8swToen we het museum uitkwamen, gingen we naar het pleintje van Valerius De Saedeleer, hij maakte zeer mooie schilderijen en hij is een bekende Aalstenaar.

     

    We gingen naar de Sint-Martinus kerk. Het 6de leerjaar nam hun boekje weer in de hand en ging op zoek  naar de antwoorden. We kwamen te weten dat er een gouden lijn was  en waarvoor deze diende.Toen gingen we de kerk uit.

     

     

    We kwamen op een plein en moesten een vraag stellen: wat was de bijnaam van het standbeeld op het plein? Het antwoord kwam vlug: De zwarte man.

     

     

    Toen gingen we naar een café in de buurt. We dronken daar een beetje en aten onze boterhammetjes op. Met nieuwe energie gingen we op pad naar de carnavalshallen, we gingen, samen met onze gids de hallen binnen.

     

     

    We kregen van alle informatie bv.: een kop van zo een pop in isomo kost €250 maar een wagen kost al snel €50 000.

    We gingen terug met de trein naar huis.

     

     

    einde

    14-02-2014 om 00:00 geschreven door juf Stefanie  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Uitstap Aalst Sarie en Ineke


    Op vrijdag gingen we naar Aalst maar voor we konden vertrekken hebben we gezocht welke trein we moesten nemen. Na lang zoeken hebben we de juiste gevonden.

    De dag zelf, vrijdag 14-2-2014, stonden we aan het station van Sint-Martens-Bodegem. We kwamen aan in Aalst. Als eerste op de planning stond: Het Carnavalsmuseum.

    We hadden daar een boekje met opdrachten gekregen. Er stonden  verschillende maskers en poppen, natuurlijk stonden er ook speciale voorwerpen en die hadden een Aalsterse naam zoals (een kinderkoets) een kinjerkoesj!

    Toen we met de optrachten klaar waren, zijn we naar een zaal er naast gegaan. Daar ging het over Valerius De Saedeleer. We zijn ook naar zijn standbeeld geweest.

    Net voor we gingen eten zijn we naar het standbeeld van Dirk Martens geweest. We hebben zijn bijnaam leren kennen: De Zwarte Man.

    Toen gingen we eten in een gezellig cafeetje: De Barcode. Daar hebben we iets gedronken en onze boterhammetjes opgegeten.

    Daarna zijn we naar de Sint-Martinus kerk geweest. Daar hebben we veel geleerd over de gouden lijn uit de Middeleeuwen.

    Ze hadden alles uitgelegd, dan hebben we een eindje gestapt naar de carnavalshallen. Daar hebben we een kwartiertje gewacht op de gids. Maar dat was niet zijn fout: er was gewoon file!

    Terwijl we aan het wachten waren aan de graffiti muren, heeft de gids ons uitgelegd dat er elk jaar nieuwe dingen opgespoten worden. Nu stonden er bijna naakte dames op de muren.

    Uiteindelijk gingen we naar de eerste hal. Daar legde hij ons uit dat alles uit piepschuim is gemaakt. Eén kop van een carnavalspop kost  maar liefst 250 euro.

    Toen hij daar een stuk had uitgelegd, gingen we naar de rest kijken. Daar hebben we meer uitleg gekregen. De mooiste hal vonden Sarie en Ineke … rommellomelom…. DE HAL MET 32 PAARDEN( uit piepschuim!).

    Ondertussen hadden we alles gezien en zijn we terug vertrokken naar Sint-Martens-Bodegem.

    Zo dat was onze fantastische uitstap naar Aalst. Wij hopen dat we nog zo een toffe uitstap gaan doen! Nu kunnen we wel een beetje pauze gebruiken!

    We bedanken hierbij juf Stefanie, juf Freya en juf Katrijn voor deze leuke uitstap. Tot ons volgende verslag!

     





    14-02-2014 om 00:00 geschreven door juf Stefanie  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Uitstap Aalst Ella en Yenna

    AALST

     

     Dinsdag zochten we op welke trein we moesten nemen. We namen de trein van 9:11.

    JOEPIE! We gaan naar Aalst. Om 8:45 vertrokken we vrijdag naar het station.

    Als we aangekomen waren,gingen we eerst de stad verkennen terwijl we naar het Stedelijk carnavalsmuseum stapten. Daar kregen we een boekje met allemaal vragen in.

    Wist je al dat er vanaf 1953 carnavalsprinsen zijn? Daarna zijn we naar de schilderijen van Valerius De Saedeleer gaan kijken.

    Toen zijn we naar het standbeeld van hem geweest. We gingen verder naar De Sint Martinus kerk. Toen we binnen kwamen was het een mooi groot gebouw. We gingen daarna naar een cafeetje om onze boterhammen op te eten. Op hetzelfde pleintje stond er een standbeeld van Dirk Martens. 

    De Aalstenaren noemen hem de zwarte man. Omdat hij de eerste boekdrukker was van Vlaanderen met zwarte inkt. We  stapten door naar de carnavalshallen. Daar kregen we uitleg over de verschillende manieren om een praalwagen te maken. Hij vertelde ons dat één hoofd 250 euro kost dus bedenk je hoeveel één praalwagen kost. We hadden heel veel dingen bijgeleerd. Dus vertrokken we gerust naar Sint-Martens-Bodegem. We kwamen toe in het station en het begon hard te regen. We waren kletsnat toen we op school kwamen. Het was een dag om nooit te vergeten!!                      


    Yenna en Ella







    14-02-2014 om 00:00 geschreven door juf Stefanie  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Uitstap Aalst Joris en Jasper
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    De dag in Aalst

    We zijn vorige vrijdag naar Aalst geweest maar eerst moesten we opzoeken welke trein we moesten nemen en om hoe laat (een paar dagen ervoor).

    Om 9:45 vertrokken we naar Aalst met de trein.

    Eenmaal in Aalst gingen we naar het stedelijk carnaval museum, we moesten daar een boekje invullen over carnaval en  moesten prenten in de juiste volgorde zetten.

    http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQpaz_lyov_ng-It56m_V7GbqaNgJ83TqJx__gBV2WsSWeuthynfxm1wIsNaast het carnavalsgedeelte zijn we naar een  plaats in het museum gegaan waar veel schilderijen hingen van Valerius De Saedeleer, vanuit een raampje dat daar was konden we uitkijken op z’n standbeeld. En in het gedeelte beneden hebben we een oud boekdruk machine gezien en ze moesten daarvoor alle lettertjes zoeken en in de juiste volgorde leggen. En de eerste Aalstenaar die dat deed was Dirk Maartens. Je kan zijn standbeeld bewonderen op het stadsplein, hij word ook wel de “Zwarte man” genoemd.

    http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQ6PwP4TDBpWecMERGxvLTs4071-_9xZ-f0i0noaDowatCrb_PWxNw9jcsWe zijn voor het eten naar de Sint-Martinuskerk geweest daar zat in de muur de grafsteen van Valerius De Sadedeleer.

     

     

    We zijn in een  cafeetje gaan eten genaamd “De Barcode”. Daar kregen we een lekker drankje bv. :”cola, Fanta, sprite, ice tea,…”

    We mochten naar de wagens gaan kijken onze gids was Etienne . Er waren 3 groepen grote wagens, middelmatige wagens en kleine wagens.

    De mannetjes op de wagens hadden 4 vingers in plaats van 5 aan één hand.

    Bijvoorbeeld: Ze hebben de burgemeester van Aalst, de secretaris en De Rode Duivels  nagemaakt op de carnavalswagens.

    Ze gebruikten ook materiaal uit China want daar is het veel goedkoper.

    De muren van de carnavalshallen werden elk jaar beschilderd.

    Één van de carnavalshallenmuren was een vrachtwagen door gereden dus ze moesten één van de muren daardoor repareren en herschilderen.

    We zijn helaas naar het station moeten terugkeren, want het was heel  slecht weer en tijd om naar huis te gaan.

    Daarna kwamen we aan in het station van Sint-Martens-Bodegem en vandaar keerden we te voet terug naar school waar de andere kinderen ons opwachten.

    We hebben nog even spelletjes gespeeld en daarna gingen we naar huis.

     

    Joris en Jasper

    14-02-2014 om 00:00 geschreven door juf Stefanie  


    02-02-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.talentenmarkt (denk- en taalspelletjes)








    02-02-2014 om 00:00 geschreven door juf Stefanie  


    26-01-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.lessen SO
    Klik op de afbeelding om de link te volgen In januari zijn we begonnen met seksuele opvoeding.
    We vlogen er meteen in en namen volgende thema's al onder handen: puberteit, mannelijke geslachtsorganen, vrouwelijke geslachtsorganen, menstruatie, voortplanting, voorbehoedsmiddelen, verschillende gezinsvormen, homoseksualiteit,... .

    26-01-2014 om 18:37 geschreven door juf Stefanie  


    20-01-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Pannenkoeken maken
    De leerlingen mochten met hun groepje lekker pannenkoekendeeg maken.
    Ze zorgden zelf voor het nodige materiaal. We bakten erop los.
    En daarna.... lekker smullen van de heerlijke pannenkoeken!!!

    We maakten ook mooie onderleggers om op te eten.
















    20-01-2014 om 00:00 geschreven door juf Stefanie  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.kunstwerken pointillisme
    Net zoals  Georges Seurat maakten wij echte kunstwerken.
    We gebruikten oorstokjes en verf. We stippelden erop los en toen verkregen we echte 'pointillisme' kunstwerken.
     






    20-01-2014 om 00:00 geschreven door juf Stefanie  


    11-01-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.muziek: Wat zullen we doen met ....?
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    11-01-2014 om 00:00 geschreven door juf Stefanie  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Boekpromotie: Sarie
    Sarie was tijdens haar boekpromotie veranderd in een muts.
    Als doe-opdracht moesten we bob-it spelen. 
    Telkens als er iemand fout was, moest hij/zij een muts opzetten.
    Op het einde waren we allemaal veranderd in mutsen. 
     

     







    11-01-2014 om 00:00 geschreven door juf Stefanie  


    02-01-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.op de catwalk (studiekeuzebeurs)
    Enkele sterren blinken op de catwalk.

























    02-01-2014 om 22:08 geschreven door juf Stefanie  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.op de studiekeuzebeurs
    De kinderen leerden kennis maken met verschillen beroepen zoals: slager, bakker, een 3D-laser printer, apotheker, programmeur, kapster, schoonheidsspecialist,... en zo veel meer.



































    02-01-2014 om 22:05 geschreven door juf Stefanie  





    Archief per maand
  • 07-2014
  • 06-2014
  • 05-2014
  • 04-2014
  • 03-2014
  • 02-2014
  • 01-2014
  • 12-2013
  • 11-2013
  • 10-2013
  • 09-2013

    Foto


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs