Gisteren ben ik s ochtends heel vroeg opgestaan om Lin en Amelie op te pikken aan het treinstation in Shanghai. Ik kwam er om 7h30 toe, en moest nog eventjes wachten. Op die 45min tijd dat ik gewacht heb, zijn er 3 bedelaars langsgekomen en moest ik ook met iemand op de foto. Dat Chinees madammeke was wel vriendelijk, dus dan maak ik daar geen probleem van. Toch vraag ik me nog steeds af wat ze altijd met die fotos doen! Ik voelde me tijdens het wachten een beetje zoals Find Wally: zoek Katrien tussen alle Chinese hoofdjes :p We hadden wel een vaste plek afgesproken waar we gingen afspreken, maar dan nog, Shanghai Station heeft 2 pleinen, en elk plein is erg goot. Maar eventjes later zag ik ze dan toch: 2 blonde hoofdjes tussen al dat zwarte Chinese haar! Snel zullen we elkaar niet kunnen kwijtspelen, haha! Toen ze aangekomen waren, moesten we nog 3h wachten op onze trein. We zijn dan maar een cola gaan drinken in de Mc Donalds :D Daarna zijn we vertrokken richting treinstation, en het was er zoals altijd erg druk. Om 13h30 kwamen we aan in Nanjing, en dan was het weer zoeken naar de hostel. De taxichauffeurs aan het station van Nanjing wilden ons aanvankelijk niet meenemen (want de koffers waren veeeel te groot, 放不下,放不下!) Maar na veel aandringen zijn de valiezen toch in de koffer geraakt.. alleen geraakte de koffer nu niet meer toe :p We hielden ons hart al vast, want als er een koffer uitviel, zou dat toch wel vrij lastig zijn.. Uiteindelijk zijn we goed en wel bij de hostel geraakt, een Afrikaan heeft hen nog geholpen de koffers naar de hostel te dragen, vriendelijke mensen toch! Daarna zijn we iets gaan eten, want we rammelden van de honger! Indra, een ander Belgisch meisje dat van maandag al in Nanjing zit, gaat net zoals Amelie aan Nanjing Normal University studeren. Zij zijn dus onder hun tweetjes naar de universiteit gegaan om het kot en de registratie in orde te brengen, en ik nam samen met Lin de bus naar Southeast University om alles van haar kant in orde te brengen. De busrit was heeeel lang, ik denk dat ze beter int vervolg een fiets neemt, want de bus rijdt een groot stuk om! Na heel lang zoeken hebben we uiteindelijk de universiteit gevonden, en haar kot is ook vastgelegd. Vanaf maandag mag ze er op.
Straks gaan we samen Chinees ontbijten, en daarna ga ik met hen een Chinese simkaart en Chinese gsm kopen, want die hebben ze nog niet. Daarna gaan we waarschijnlijk naar xinjiekou, zodat ik nog saaie zwarte schoenen kan kopen voor mijn tweede gesprek morgen bij de Kamer van Koophandel.
Ik laat jullie morgen zeker weten of ik er ben binnengeraakt! Ik ben zelf ook heel hard benieuwd!
31 augustus ben ik op gesprek gegaan bij de Europese Kamer van Koophandel. Patricia (de manager) zag mij er superlief uit! Ze heeft me alles uitgelegd over wat ze juist doen, en zei ook dat indien ik daar kan beginnen ze me een businessvisum willen geven, maar dat ik dat dan wel in Hong Kong moet gaan halen.. Ik weet dat je daar niet met de vlieger kan geraken, dus dan moet ik met trein.. Als het zo ver is, gaat King misschien wel mee, hij is daar ook nog nooit geweest. Maandag weet ik of ik daar ben aangenomen, spannend spannend! Ik zou dan ook verlof krijgen om in december naar huis te gaan, dat is wel goed want de meeste bedrijven doen daar moeilijk over. Als ik ben aangenomen, ga ik ook polsen om 2 weekjes vrijaf te krijgen in april, zodat iedereen die wil mij kan komen bezoeken! Daarna ben ik treintickets gaan komen om Amelie en Lin, 2 Belgische meisjes die in Nanjing gaan studeren, te gaan ophalen in Shanghai zaterdag. Ik neem de trein s ochtends om 6h, kom in Shanghai aan om 7h30, en om 12h nemen we samen de trein naar Nanjing! Het is hun eerste keer in China, dus het is dan wel eens leuk dat ze iemand hebben die de weg een beetje kent!
1 september ging ik normaal nog op een ander gesprek, maar die kerel die mij daarvoor opbelde, leek mij helemaal niet zo vriendelijk en zelfs wat gemeen.. Ik kreeg zo zijn gsmnr, en ik heb de gewoonte om een gsmnr per 2 of 3 cijfers te zeggen, maar blijkbaar is dat bij de Chinezen anders, en dan zei hij zo oh, uw Chinees is blijkbaar ni zo goe.. ik dacht te zeggen is horen hoe goe uw engels is! stomme kerel. Kheb dus geen zin meer om daar naartoe te gaan zenne, dee sprak ook heel formeel Chinees, ik verstond da wel, maar kmoest toch wel wa moeite doen! Plus, dat bedrijf is ook vrij ver.. Ik heb hem gebeld en gelogen dat ik ergens anders ben aangenomen, hij vroeg hoeveel verdien je, en ik zei zo mijn verwachtte Chinese loon, en hij zei gewoon ok en legde dan af. Dat zegt genoeg, niet? Welja, ik heb er geen spijt van.
Die van DHL hebben ondertussen al iemand gevonden met meer ervaring, dus daar moet ik ook al nimeer naartoe gaan.. Hopen op de Kamer van Koophandel hé, en als dat niet gaat, dan zoek ik gewoon verder! Heb een visum nu voor 2 maanden, dus ik kan nog eventjes voort!
Ik ben begonnen met het appartement te kuisen, amai, hoe vuil dat dat hier was! De slaapkamer en ijskast zijn al gekuisd! De fotos van het appartement staan online, jullie gaan misschien denken ieeuw, wat is dat voor een vies appartement, maar dit zijn nu eenmaal Chinese appartementen.. J Ook nog niet letten op de rommel, King moet nog wat gerief van hem opruimen!
Trouwens, in de straat vlak bij ons is er een bakker en die maakt Belgisch-achtig brood! Rozijnenbrood en croissants enzo, allemaal heel goedkoop (6 kuai, evenveel dan een vies brood in de supermarkt!) mjammjam!
Vandaag, vrijdag 2 september, ben ik naar de h&m geweest om deftige kleren te kopen. Ik heb 1 volledige outfit (zwarte geklede broek, zwarte kokerrok, zwart vestje) en nog 3 bloesjes gekocht voor mijn werk. Ik heb echt wel deftig gerief nodig, want Chinese kleren zijn veel te klein en de kwaliteit ervan is ook niet alles. Als ik bij de Kamer van Koophandel binnengeraak, ga ik die outfit naar een kleermaker doen en vragen hoeveel het kost om dat volledig te laten namaken maar dan in een andere kleur (dat is waarschijnlijk goedkoper dan opnieuw een outfit te kopen in de h&m). Tijdens het sollicitatiegesprek zei ze dat ik er enkel heel deftig moet bijlopen op businessmeetings, maar blijkbaar vond ze mijn belgische deftige outfit niet deftig genoeg (en die was echt wel héél deftig (mama, ik had dat nieuw kleedje aangedaan dat Annelies ook heeft, dat is toch wel deftig, ni? :D) ), hoe saaier hoe beter dus! Kleur mag, maar het moet allemaal wel sjiek zijn.. kga dus morgen of overmorgen nog een paar zwarte hakken kopen, dan ben ik helemaal op en top saai, net zoals ze willen. King werkt daar bij die h&m in de buurt (bij xinjiekou), en ik heb inees ook iedereen van zijn werk ontmoet. Terwijl ik aan het winkelen was, kwam er een Chinees op mij af Spreek je Chinees? Ja Mag ik je vriendje zijn? Nee Mag is je gsmnr? Nee Ik wou nog vragen Mag ik u slagen haha, maar dat zou er misschien een beetje over gaan. Wat denkt dee nu? Sukkel.
Zoals ik al zei, moet ik morgen om half 5 s ochtends opstaan om Lin en Amelie in Shanghai te gaan halen. Dan is het in België 22h30.. vreemd hé, dat tijdverschil! :D Ik sta op, en jullie gaan slapen!
Indien iemand zich geroepen voelt om een kaartje te sturen, mijn adres is:
Katrien Maes 西康路24号2单504室 鼓楼区邮编:210024 南京市Nanjing 中国 CHINA 电话13770686653
(best adres kopieren en afdrukken, en zo op de enveloppe plakken dan)
Tot de volgende iedereen, en veel Chinese groetjes! ;)
Jullie zitten allemaal waarschijnlijk al op hete kolen te wachten om mijn eerste blog te lezen? ;) Mijn vlucht naar Shanghai was wel ok, op de vlieger van Londen naar Shanghai zat ik natuurlijk opnieuw aan het gangpad (terwijl ik expliciet had gevraagd om een plekje aan het raam te krijgen), maar in het midden (er waren 3 stoelen) zat niemand, dus dat was wel goed! Ik had een vrij toffee kerel bij mij zitten, een Spanjaard die een jaar tennisles ging geven in Shanghai! We hebben emailadressen uitgewisseld en gaan zeker nog eens afspreken als ik in Shanghai ben!
De rit naar Nanjing was weer heel vermoeiend, lang gewacht op een trein, rond een uur of 4 in de namiddag Chinese tijd kwam ik aan. Ik heb op het vliegtuig niets kunnen slapen, dus was op dat moment wel wat moe! Het appartement is dus op Xikang Lu, niet zo ver van waar ik het jaar ervoor zat! Ik ken mijn weg dus toch een beetje, das al iets, haha! We moeten wel nog iets zacht kopen om op ons bed te leggen, want Chinezen slapen graag op zo een 'strandmat',want dat is lekker koud in de zomer.. ok, dat is fris, maar ik wil toch iets zacht! Ik heb de voorbije dagen dus met een donsdeken onder mij geslapen..beter dan niets! Voor de rest hebben we alles: een keuken, een badkamer,... er is enkel nog vrij veel opkuiswerk aan, haha!
Gisteren (dinsdag) mocht ik op gesprek bij BASF Nanjing. Dat is heel ver gelegen, maar we hadden afgesproken met de baas van een vertaalbureau ergens bij de carrefour aan die grote brug in Nanjing. BASF schakelde een vertaalbureau in, en zij waren dus verantwoodelijk om goede vertalers te vinden (Chinees-Engels en omgekeerd). Dus, aangekomen bij de carrefour, kwam die kerel ons oppikken om ons met de auto naar BASF te vervoeren. Dat was nog 45min rijden, maar indien ik daar zou binnengeraken zou ik wel gemakkelijk naar daar kunnen geraken met een of andere bus van het bedrijf zelf! We waren in totaal met 6, en ze hebben 4 mensen nodig. Op het sollicitatiegesprek moest ik een klein stukje vertalen naar het Chinees. Woorden zoals 'synthaxis' en 'water cooler' moest ik blijkbaar kennen :p ik heb een poging gedaan, en ze zeiden dat het goed was, maar ik geloof er toch niet zoveel van, haha! Ik heb hen ook ineens maar gezegd dat ik met kestmis naar huis wil gaan, en ze waren daar precies niet zo blij mee :p aahja, en nog iets, als ik daar binnengeraak moet ik 12h per dag werken, soms met de dag en soms met de nacht... haha :D ok, toch maar niet voor mij dan! :D
Gisterenavond zijn we op de avondmarkt een kleerkast gaan kopen uit stof (want degene die hiet staat is veel te klein), en wat kuisgerief!Vandaag ben ik alleen op het appartement, mijn vriendje is gaan werken, om 2h heb ik een sollicitatiegesprek bij de Europese kamer van koophandel, hopelijk willen zij mij aannemen :) Sebiet begin in aan het appartement wat te kuisen en mijn gerief wat deftig leggen, want het is hier een beetje een mesthoop nu.. haha! Ik hou jullie nog op de hoogte he, ik probeer zo snel mogelijk opnieuw te bloggen!
Zoals de meesten van jullie misschien weten, vertrek ik deze zondag (28 augustus) opnieuw naar Nanjing (China)! Ik ga er een tijdelijke job proberen te zoeken en me vooral goed amuseren ;-) Op deze blog kunnen jullie alle nieuwjes, weetjes,... lezen tijdens mijn 10 maandjes in China!
Dit ism dan: de allerlaatste blog van dit jaar in China.
Ik moet zelf zeggen, de tijd is voorbij gevlogen, het lijkt pas gisteren dat we de Gele Berg zijn gaan beklimmen en gefeest hebben in de hal daar, of dat we naar het koude Harbin zijn geweest waar het -30 graden was.
De voorbije dagen was het vooral een gestress. Een gestress om mijn valies te maken, die veel te zwaar bleek te zijn, een gestress om King zijn papierwerk in orde te brengen. Oorspronkelijk dacht ik nog dat alles misschien wel in mijn valies ging passen, omdat er al zoveel dozen onderweg zijn naar huis. Maar niets dus he!! Ik ben gisteren met Tessa naar het postkantoor geweest, en het was echt verschrikkelijk! Mijn zakken krakten af door het gewicht, en ondanks het postkantoor maar 2 straten verder is, hebben we toch een taxi genomen. En geloof me, dat was nodig ook! Zo zwaaaaaaar dat alles woog! Ik heb 1 doos opgestuurd voor 1/2 weken, en 2 dozen voor 2/3 maanden. Omdat er problemen zijn in Rusland, kunnen we momenteel niets opsturen voor een maand, want dan bestaat de kans dat dat maanden vastzit in Rusland. Mijn valies woog nu nog een kilo te zwaar, en omdat ik nog war bier en baijiu wil meenemen voor mijn papa heb ik besloten om mijn nagellak aan King te geven, en hij kan dat dan in september mee naar Belgie nemen.
King zijn vliegticket is trouwens gekocht, hij vliegt rechtstreeks naar Belgie vanuit Shanghai met Hainan Airlines. Het ticket was 7100 kuai, ongeveer 800 euro, maar dat was een van de goedkoopste tickets dat we konden vinden! Ik snap echt niet waarom alle tickets zo duur zijn in september! Maar dus, rechtstreeks is goed, dan moet ik mij geen zorgen maken overt feit dat hij misschien zal vastzitten in Engeland omdat hij geen woord Engels kan. Eer we het vliegticket hadden geboekt, was het nog een hele last. Ik wou de tickets betalen via mijn visa, maar dat lukte niet, we konden enkel een Chinese bankkaart gebruiken. Ik was ook de enige van de twee die internetbanking had (om op de Chinese ebay dingetjes te kunnen kopen hihih) en dus zijn we nog om 12 u snachts naar de bank geweets om geld van King zijn Chinese rekening op die van mij te zetten. Als alles nog niet fouter kon lopen, ben ik door al het gestress mijn visakaart vergeten in de bankautomaat. Daarna gingen we terug naar mij thuis, en bleek dat er op mijn internetbanking een limiet stond van 5000 kuai (en dus te weinig he, het vliegticket was 7100!) en het aantal tickets was ook beperkt, er waren er nog maar 8... Dan zijn we maar gaan slapen, en ben ik s ochtens naar de bank geweest om te horen hoe ik mijn limiet kon verhogen. Ik heb meer dan een uur mogen aanschuiven in de bank eer het aan mij was. Mijn visakaart had ik terug, dar was tenminste al één goed nieuwsje! Daarna heb ik zo een pcbankingkaske gekregen, en ze zeiden dat ik dat ik dat zo wel kon betalen dan. Daarna ging ik naar huis, moest ik een hele hoop dingen installeren op mijn pc om dat te kunnen gebruiken, en dachten we we gaan eens een vliegticket boeken hé! .. lap, geen goedkope tickets meer.. al een geluk was King zo slim, hij had de dag ervoor een smsje gekregen van Hainan Airlines dat we het ticket al hadden vastgelegd, en dat we 24h hadden om te betalen online.. Hij is dat ticket gaan opzoeken op de site, en zo hebben we betaald. Hij komt dus naar Belgie van 6 september tot 4 oktober!
Morgen gaan we naar het consulaat in Shanghai om zijn visum te regelen. Wat we gisteren hebben gemerkt, is dat hij maar officieel verlof heeft aangevraagd bij zijn baas tot 2 oktober.. Ik hoop echt wat ze daar niet lastig over gaan doen!
Echt waar, nu mag niets, maar dan ook niets meer misgaan hoor! We hebben al té veel last gehad om alles in orde te brengen!
Vanavond gaan we Sara haar gerief bij King thuis zetten, want ze gaat reizen en kan dat niet allemaal meenemen. King wil ook de kerstboom houden en bij hem thuis zeten, haha! Morgennamiddag komt de huisbaas om de sleutels in ontvangst te nemen, en dan is het officieel gedaan hier in Nanjing! Pff, ik ga het hier toch missen hoor! Tenslotte was dat appartement een heel jaar onze thuis.
Morgenvroeg om 9u vertrek in met King en Julie naar Shanghai. Rond half 12 komen we aan, dan naar de hostel en dan naar het consulaat. In de namiddag gaan we slenteren door Shanghai, en s avonds gaan we cocktails drinken op het 91ste verdiep van de kurkentrekker als afsluiter. Woensdagochtend is het zo ver om naar Belgie te vertrekken.