Reeds vroeg vertrokken,al de koffers en het nodige nat in flessen zitten aan de juiste kant van de bus,om het uitstappen gemakkelijk te maken en onze chauffeur had er zin in,voor de terugtocht.
Na de nodige tussenstops en de wissel van de chauffeurs in Parijs,terug naar huis.
Langs deze weg willen we al onze reisgenoten bedanken,voor de mooie en ontspannende dagen,welke we samen hebben doorgebracht.
Hopelijk kunnen we volgend jaar,terug, een mooie reis aanbieden.
Langs deze weg,wil ik vragen,om eventuele foto's digitaal door te sturen,we maken er een mooie reportage van,dank bij voorbaat,
Na een waterrijke nacht,bezoeken we de marktplaats in Esperaza,iedere zondag is het hier boeren en hippiemarkt,alles is hier zowat te koop,van eetklare paella,vis,vlees,kaas,tot tapijten,juwelen en een aparte markt voor tweedehands kledij aan spotprijzen.
Verder blijkt Esperaza de bakermat te zijn van de hoedenmakerij,de plaatselijke fabriek voert uit naar heel de wereld,natuurlijk is er dan een hoeden museum,waar we te weten kwamen hoe een dames of heren hoed,van schaap tot mensenhoofd,tot stand komt,echt verrassend.
In de namiddag ,koffers pakken,de streek al wandelend nog eens verkennen,een afscheidsreceptie,en dan tijdig naar bed,want de terugtocht start reeds om 5u in de ochtend.
Een uitstap naar zee,gezien de afstand en het gebrek aan autostrade in de Pyreneeen,zijn we wat vroeger vertrokken,door het goede weder hadden we onderweg,een prachtig uitzicht op de katharen burcht,,Peyrperthuse,, en de hoogste Pyreneeen spits,zonder sneeuw.
Langs de grootstad Perpignan en dan plots,achter een hoekje,de hemelsblauwe Middelandse zee,een kuststadje met een fort en een garnizoen van het Franse leger,zeer pittoresk en een drukte ,welke we niet meer gewend waren.
Na een vijftal uren zonnebad,keerden we terug naar l'Espinet,waar een groots huwelijksfeest aan de gang was,tot in de vroege uurtjes
Een miezerig weertje bij het ontbijt,enkele vakantiegangers besloten op l'Espinet te blijven,blijkbaar was de dansavond gisteren iets teveel. Met de meesten,eerst naar Alet les Bains voor een bezoek aan een voormalige Benedictijnerabdij en bronnen met geneeskrachtige werking.Voor diegenen,welke na een slok reeds genezen waren,was er een bezoek aan de ,,Blanquette de Limoux,, met overdadige proeverij.Limoux is een vred Aude stadje,heel karacteristiek.Verder met de autobus naar Rennes les Bains,met zijn warme bronnen.Ondertussen was de zon reeds lang terug en was er keuze tussen een korte en een lange wandeling en genoten van de rust op de Place de deux Rennes met een ,,Affligem,, van het vat.
Een vrije dag voor onze chauffeur Ivo,de wandelaars zijn reeds op stap vanaf 9u30,de andere vakantiegangers doen ofwel een Pyreneese kookcursus,of een stevige wandeling naar het buurdorpje Quillan,4 km van l'Espinet.Quillan is een typisch bergstadje,met pleintjes,smalle straatjes en een zeer mooie kerk,compleet met een massieve rode marmer communiebank en 2 op maat gebogen schilderijen,verder vandaag luierikken,lezen,kubb spelen,zodat we er morgen weer tegenaan kunnen.
Een schuchtere zon maakt ons wakker,na een klein stormpje deze nacht.We rijden vandaag naar Carcassonne,40 km verder,eens ter plaatse,is iedereen onder de indruk,van deze grote vesting.,het bezoek aan het kasteel en bijbehorende stadje neemt enkele uren in beslag.Op de terugweg,bezoeken we de kathedraal en het klooster van St Hilaire,de bakermat van de ,,Blanquette de Limoux ,,die volgens de overlevering en de kenners,de vader is van de champagnes.Hopelijk is ook in Stabroek,de zon terug van de partij.
Dinsdag 10 september in de ochtend nog een waterzon,eens op de autobus,een lichte regen,geen aanleiding om de uitstap uit te stellen.De wandelaars naar de Gorges de Calamus(diepe bergkloven) en St Paul de Fernouillet,begonnen droog aan de wandelin,maar bij de aankomst,was regen troef.Toch nog met allemaal,het heremietenkerkje in de rotsflanken bezocht,daarna werd de uitstap naar de Katharenburcht Quèribus uit gesteld,we troosten melding van het regenweer in Stabroek.