Nick, een kle in woordje uitleg bij de foute uitrekening van de tussenstand.
Ik had, na Bredene, zelf mijn punten uitgerekend op de manier zoals ze nu staan. Ik heb toen een berichtje geplaatst op de blog met de voorlopige tussenstand, zijnde 206pt voor mij en 244 voor Nick. Wellicht is er een kleine wijziging in één van de uitslagen gebeurt want blijkt dat dit 207 en 245 moest zijn.
Toen jij je berichtje hebt gepost (op 17 november) dat ik 87ste was en jij 81ste ben ik gaan kijken naar de uitslag. Ik verstond niet waarom we ze hoog stonden. Mijn uitslagen (215ste en 219de) in gedachten vond ik een 87ste plaats nogal vreemd. Bleek dat ik 355 punten had en jij 377. Ik heb toen het reglement nog eens nagelezen en verstond niets van de puntentelling. Er waren bijna 150 punten bonus bijgekomen die ik niet kon thuisbrengen. Te meer daar ik bv een paar plaatsen boven Meirhaegen geklasseerd stond en dat jij "slechts" een 5 tal plaatsen na Jelle Hanseeuw stond die toch 7de was in Oostende.
Opeens had ik door dat de filter op "Heren" stond. Je kon het klassement enkel per categorie bekijken en de renners zoals Brentjes en Vandevelde (+dames, + junores) waren er vantussen gefilterd. Ik heb toen de berekening herdaan met de gefilterde daguitslagen (=plaats bij de elites) en kwam idd aan resp. 355pt en 377pt uit. Op dat moment kon je ook de uitslag enkel bekijken per categorie.
Ik weet niet wanneer men de uitslag (en de berekeningsmethode) aangepast heeft maar ons klassement als resp 81ste en 87ste heeft alleszins een tijdje online gestaan. Vandaar dat ik er vanuit ging dat ik in DePanne zelfs zonder punten te pakken voor je zou uitkomen (355+30 > 377).
Gisteren heb ik de daguitslag bekeken en uitgaande van de eerder gebruikte puntentelling ook de filter "heren" aangezet. In die categorie zat ik in de top 200 en pakten zowel Pete als ik nog een handje vol punten. Wellicht was voor de wedstrijd het klassement al aangepast (want je zei me zaterdagavond dat Jan VdV tussen de Elites gerankschikt stond) maar dat heb ik pas vandaag gezien.
Zo zie je dat de quote "Je moet niet slim zijn om coureur te zijn" toch weer eens van toepassing is. In het vervolg het rekenwerk van de organisatie afwachten, is de boodschap... in plaats van zelf voor Einstein te spelen. En dan hopen dat het niet continu verandert.
Nu ondanks je verdiende leiderstrui wil ik toch nog eens kwijt dat de speculoos gesmaakt heeft.
Groetjes
P.S.: Je verstaat wel dat mijn advocaat deze week nauwgezet de transacties naar de bankrekeningen van de organisatoren zal navlooien. Wordt daar een forse overschrijving met opdrachtgever Nick G. tussen gevonden dan weten we hoever je bereid bent te gaan voor een zak overheerlijke winegums.