Dit jaar had ik als GWP een dag les volgen tussen de studenten aan de hogeschool en universiteit. Nieuwsgierig, maar toch een tikkeltje nerveus begon ik aan mijn dag. Ik keek er enorm naar uit om eens tussen de echte studenten rond te lopen en vond het werkelijk een geslaagde dag. Allereerst ben ik naar Groep T geweest om daar de les Wereldoriëntatie te volgen. Ik vond dit zeer boeiend. We hebben, net zoals de studenten zelf, opdrachten mogen uitvoeren en we voelden ons dus echt opgenomen in de groep. Het was zeer fijn hoe vriendelijk en joviaal de leerkrachten tegen ons waren. Het was ook opmerkelijk dat de leerkrachten, ondanks dat ze veel studenten hebben, de namen kennen.
Vervolgens ben ik naar de KUL geweest. Dit is uiteraard een hele andere manier van les krijgen. Het was beangstigend om plots in zon grote aula terecht te komen. Toch was dit een zeer leuke ervaring en heeft deze dag mijn studiekeuze versterkt.
Zowel in Groep T als in de KUL werd er heel duidelijk les gegeven en kon je goed notities maken.
Valentijn Heydens zit samen met Hannelore Martens, onderzoeksrechter en vrouw van Pieter Van In op café, wanneer Marcus Heydens zelfmoord pleegt.
Alles wijst erop dat het een zelfmoord is, omdat hij verhangen is. Toch is dit een verdacht overlijden.
Valentijn is de ex van Hannelore en heeft de breuk met haar nog steeds niet kunnen verwerken.
Valentijn en Hannelore zien elkaar regelmatig in het geheim bij hem thuis en op zon moment bekent hij dat hij via zijn gsm het krukje, waar zijn vader opstond, heeft doen kantelen.
Valentijns moeder heeft altijd kortstondige relaties gehad, zo ook met de koning.
Dit verklaart dan ook de titel. Valentijn heeft blauw bloed.
Toen Valentijn pas na enkele jaren te horen krijgt wie zijn echte vader is, wil hij dan ook al zijn schijnvaders vermoorden.
Valentijn ontvoert Hannelore en wil samen met haar uit het leven stappen. Hij heeft haar opgesloten in een schuur en wil haar op dezelfde manier vermoorden als Marcus Heydens.
Pieter Van In heeft door dat Valentijn met de ontvoering en moorden te maken heeft en laat de gsm-verbinding uitschakelen.
Guido Versavel, brigadier en trouwe vriend van Hannelore en Pieter, ontdekt de schuur en bevrijdt Hannelore.