Inhoud blog
  • Laatste les FLL
  • Zesde les FLL
  • programma's + flowcharts
  • De vijfde les FLL
  • vierde les first lego league.
    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Junior Robotics
    Jarne van Dongen
    25-10-2016
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Laatste les FLL
    Het was onze laatste les FLL.
    Onze programma's zijn allemaal af maar werken niet altijd, soms doen ze het maar, soms willen ze even niet mee werken.
    Hopen dat ze het doen op onze eindevaluatie die volgende week is.
    We hebben zo hard mogelijk gewerkt aan ons programma en het recht krijgen van onze sleutel maar het probleem was een beetje dat de andere groep natuurlijk ook de baan van de FLL nodig had dus dat wij dus op sommigen momenten moesten wachten (en dat is natuurlijk verloren tijd).
    Ik hoop echt terecht dat al onze programma's vrijdag werken zonder problemen en dat we daardoor een goed cijfer krijgen.

    Als je onze programma's en onze robot wil zien dan kan je altijd eens kijken op het berichtje van programma's en van info robot.

    25-10-2016 om 18:38 geschreven door Jarne van Dongen  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 3/5 - (2 Stemmen)
    Tags:LEGO
    >> Reageer (0)
    20-10-2016
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Zesde les FLL
    Deze les hadden we onze 2de tussentijdse evaluatie het programma van deur openen ging goed dus dat punt hadden we.
    Het programma van deur openen werkt nog niet helemaal we moeten er enkel nog voor zorgen dat hij terug naar de base komt dus daar verloren we wel een puntje.
     

    Zelf had ik een 8/10 dat komt dan ook vooral omdat mijn blog helemaal in orde is dus daar kreeg ik alle punten voor.

    Binnen 2 weken hebben we onze eindevaluatie dus dan moet alles af zijn, ik ben een beetje zenuwachtig maar ik dank wel dat het mij gaat lukken en dat het voor de rest van mijn groepje ook gaat lukken.


    20-10-2016 om 18:53 geschreven door Jarne van Dongen  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    Tags:LEGO
    >> Reageer (0)
    13-10-2016
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.programma's + flowcharts
    Op deze update vind je alle programma's en flowcharts tot nu toe.

    Deur openen is af.

    Cloud toegang is af.

    Zoekmachine is af.

    Bijlagen:
    Afbeelding(1).png (650.4 KB)   
    Flowchart Deur openen.PNG (32.6 KB)   
    Flowchart Zoekmachine BR.PNG (62.8 KB)   
    Flowchart Zoekmachine G.PNG (32.2 KB)   
    Juniorrobotics cloud toegang.ev3 (4.1 KB)   
    Programma deur openen werkt.JPG (540.2 KB)   
    Programma zoekmachine blauw.PNG (123.3 KB)   
    Programma Zoekmachine Duwen.PNG (99.9 KB)   
    Programma zoekmachine geel.PNG (136.4 KB)   
    Programma Zoekmachine Rood.PNG (119.2 KB)   
    Screenshot Cloud toegang.docx (240.8 KB)   

    13-10-2016 om 00:00 geschreven door Jarne van Dongen  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    Tags:LEGO
    >> Reageer (0)
    12-10-2016
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De vijfde les FLL
    In onze vijfde les moest ik het programma van de cloud toegang afmaken omdat we tegen de volgende les evaluatie krijgen.
    Na veel proberen en aanpassen is het programma niet afgeraakt. :( Dus moest ik het thuis verder afmaken zodat we het zeker de volgende les af hebben. Ons idee van de cloud toegang is ook een beetje aangepast we zouden eerst met de voorkant van de robot recht met de sleutel in het sleutelgat gaan, maar nu doen we dat met de achterzijde van de robot, dit zal iets gemakkelijker zijn omdat we anders  niet konden draaien. 
    Het programma heb ik ondertussen ook af gemaakt U kan het hieronder terug vinden maar ik kan je niet verzekeren dat het de juiste graden zijn bij de hoeken.


    Foto's van ons programma:

    Bijlagen:
    Cloud toegang juniorrobotics.docx (230.4 KB)   
    Juniorrobotics cloud toegang.ev3 (4.1 KB)   

    12-10-2016 om 00:00 geschreven door Jarne van Dongen  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Tags:LEGO
    >> Reageer (0)
    24-09-2016
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.vierde les first lego league.
    In onze vierde les van first lego league ben ik al wat verder geraakt met ons programma als we nu de juiste bochten nog instellen dan rijd onze robot vlot tot daar en zal hij de sleutel voor de cloud toegang al plaatsten waar hij hoort.
    Ik heb ook een nieuwe sleutel gemaakt de vorige sleutel was niet zo stevig, de nieuwe sleutel is veel sterker waardoor we hem er makkelijker in kunnen steken.

    hier onder ziet u ons programma, de nieuwe sleutel en de flowchart.(programma kan enkel geopend worden  met mindstorms)







    Bijlagen:
    flowchart.png (650.4 KB)   
    Nieuwe sleutel.png (681.3 KB)   
    programma.ev3 (3.4 KB)   

    24-09-2016 om 15:15 geschreven door Jarne van Dongen  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Informatie robot
    Hier in deze upload schrijf ik de informatie over onze robot.

    ROBOT
    -Het is een EV3 robot van lego mindstorms
    -Hij word geprogrammeerd met het officieel programma van lego mindstorms

    -hij werkt met de poorten A en B voor de 2 grote motors hij maakt van poort C gebruik voor de kleine motor,
    voor de kleurensensor gebruikt hij poort 3.


    Bijlagen:
    De robot.png (783 KB)   
    EV3 Robot Juniorrobotics.png (777.5 KB)   
    Sleutel af.png (714.3 KB)   

    24-09-2016 om 00:00 geschreven door Jarne van Dongen  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Tags:LEGO
    >> Reageer (0)
    17-09-2016
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De derde les!
    In de derde les hebben we zoveel mogelijk aan onze sleutel gewerkt voor de cloud toegang want die hadden we nog nodig.
    De sleutel werkt goed en is makkelijk op de robot te plaatsen als hij in de base aankomt.
    Ons programma is nog niet af we konden ook moeilijk proberen omdat we met 3 groepjes zitten en onze robot was nog eens plat ook.
    Dus ons programma is niet veel verder gevorderd.

    Het deur openen gaat al vlotjes, enkel het terug rijden gaat nog wat moeilijk.
    normaal gezien zal de robot de volgende les alles prima doen.

    De programma's voor de zoekmachine zijn 2/4 af (er zijn dus al 2 programma's af).

    Naar mijn mening zullen we hier nog veel werk aan hebben dus dat zal nog een tandje bijsteken zijn!

    Bijlagen:
    de sleutel.png (805.2 KB)   

    17-09-2016 om 11:16 geschreven door Jarne van Dongen  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    Tags:Lego
    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Onze tweede first lego league
    In onze 2de les van FIRST LEGO league hebben we hard gewerkt aan ons programma we rijden al met gemak naar de plaats waar de cloud toegang staat in de derde les proberen we ons programma af te maken.

    Het groepje van het deur openen is ook al goed bezig hij het enkel nog terug rijden en een beetje specifieker afgestemd worden maar voor de rest is het programma helemaal in orde.

    Het programma van de meisjes is nog veel werk aan ze maken 4 programma's om de zoekmachine te kunnen voltooien namelijk 
    1. voor uit te maken welke kleur ze moeten grijpen
    2. Als het kleur geel is gebruiken ze dit programma 
    3. Als het kleur blauw is gebruiken ze dit programma
    4. Als het kleur rood is gebruiken ze dit programma

    we hebben de 3de les en de volgende lessen dus nog wat werk maar dat komt (hopelijk) allemaal in orde!

    17-09-2016 om 10:55 geschreven door Jarne van Dongen  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Tags:lego
    >> Reageer (0)
    11-09-2016
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De eerste les first lego league!
    De eerste les kregen ik en mijn groepje onze opdrachten we kregen 3 opdrachten in totaal.
    We moesten zelf uit elke categorie (makkelijk,gemiddeld,moeilijk) een opdracht kiezen en dat zijn geworden...

    ... Als eerste hebben we de gemakkelijke gekozen: dat was 'deur openen' waarbij de robot een deur moet openen en daarna er ook door moet rijden.  
    Deze opdracht wordt gemaakt door onze teamgenoot Michiel.

    De tweede opdracht die we trokken was de gemiddelde: het was 'Cloud toegang' waarbij we een sleutel moeten maken en waardoor dan een chip in de 'cloud' terecht moet komen. Deze opdracht maak ik samen met mijn teamgenoot Tuur.

    De laatste en moeilijkste opdracht was 'de zoekmachine' waarbij ze eerst een kleur moeten scannen en daarna de juiste kleur nemen uit de 3 keuzes die er zijn. Aan deze opdracht werken de 3 meisjes namelijk: Sylvie, Stephanie en Merel

    Voor de rest van de eerste les hebben we wat info gekregen en zijn we al een beetje begonnen aan ons programma maar daar komen nog meer updates over in de volgende dagen/weken.

    Bijlagen:
    Cloud toegang achter.png (741.4 KB)   
    cloud toegang boven.png (673.5 KB)   
    Cloud toegang voor.png (649.8 KB)   
    Deur openen Achter.png (759.4 KB)   
    Deur openen Voor.png (692.3 KB)   
    The base.png (784.8 KB)   
    Zoekmachine.png (752.9 KB)   

    11-09-2016 om 00:00 geschreven door Jarne van Dongen  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    Tags:Lego
    >> Reageer (0)


    Zoeken in blog


    E-mail mij

    Druk oponderstaande knop om mij te e-mailen.


    Blog als favoriet !

    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek



    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs