Inhoud blog
  • Schooljaar 2015-2016
  • Joepie vakantie!
  • Sportdag op school!
  • Schoolreis (deel 3)
  • Schoolreis naar zee!
    Zoeken in blog

    De Hazelaar klas1

    16-12-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kinderyoga
    Naar aanleiding van ons jaarthema 'ik reis de wereld rond' deel 2 'Azië' kwam er een yogalerares ons een initiatieles geven.

















    16-12-2011 om 19:05 geschreven door juf Ilse


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Knutselen: kerststukje
    Bijna Kerstmis! Traditiegetrouw maakt het eerste leerjaar dan een bloemstukje. Vandaag deden we dit dus ook!





    16-12-2011 om 19:00 geschreven door juf Ilse


    14-12-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Chocoladetempel
    Woensdag 14 december: 49 zenuwachtige kinderen vertrekken met de bus richting Halle om een bezoekje te brengen aan de Chocoladetempel. We trekken eerst allemaal een schort en een haarnetje aan (we willen niet dat er haren in de chocolade terecht komen). Dan gaat het richting fabriek waar we met eigen ogen kunnen zien hoe chocolade wordt gemaakt. De juf van de chocoladetempel vertelt een heleboel en stelt heel wat vragen (iedereen had in de klas bij de voorbereiding al goed geluisterd , want er gingen telkens heel wat vingertjes in de lucht). Na het bezoek in de fabriek maakten we een tocht doorheen de tijd waarbij een kapitein ons vertelde hoe chocolade hier terecht kwam en daarna gingen we zelf aan de slag. Ieder kind maakte zelf een reep en ontwierp ook de verpakking.
    Toen was het tijd om terug te keren en op school kreeg iedereen nog een zakje met lekkers in!








































    14-12-2011 om 20:17 geschreven door juf Ilse


    12-12-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Sinterklaas
    Dinsdag 6 december: 200 kinderen staan ondeguldig te wachten op Sint en Piet. Uit volle borst zingen ze de alom gekende liedjes. In de zaal moet alle klasjes om beurt een liedje, versje, dansje, ... naar voor brengen. Na de derde kleuterklas is het de beurt aan het eerste leerjaar om ons dansje/liedje 'Sinterklaas wil dansen' te doen. Nadien krijgen alle kinderen een zakje vol met lekkers, ook voor onze klas is er nog een cadeau nl. 4 smart games, een leuk voorleesboek 'een heel jaar feesten' en bloempotjes om mee te knutselen. De potjes hebben we op vrijdag 9 december al geschilderd en op vrijdag 16 december maken we daarmee een bloemstukje voor Kerstmis (foto's daarvan volgen later).
    Hier enkele sfeerbeelden van ons Sinterklaasfeest!








































    12-12-2011 om 18:06 geschreven door juf Ilse


    04-12-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Thema Sinterklaas (techniek: we bouwen een krukjel/stoel voor onze knuffel.
    Op vrijdag 2 december maakten we met papier een krukje of een stoel voor onze knuffel. We wilden de Sint wat helpen! Maar hoe kunnen we een krukje of stoel van papier stevig maken zodat onze knuffel er op kan gaan zitten? Door veel te proberen lukte dit bij heel wat kinderen. We leerden dat dit ook kan mislukken en dat we van onze fouten kunnen leren.  Het maken van profielen (wat ook in de bouw van steigers ook wordt gebruikt)  helpt om ons papier stevig genoeg te maken zodat onze knuffel kan zitten en de stoel of het krukje blijft staan.








































    04-12-2011 om 14:10 geschreven door juf Ilse


    24-11-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bosuitstap
    Nog enkele foto's (gekregen van de mama van Aster)!









    24-11-2011 om 19:38 geschreven door juf Ilse


    24-10-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Europees restaurant (deel 2)
    Op de volgende link vind je ook nog foto's van ons Europees restaurant van afgelopen vrijdag 21 oktober 2011.

    http://www.editiepajot.com/regios/24/articles/21551

    24-10-2011 om 18:36 geschreven door juf Ilse


    21-10-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Europese reisbeurs met proevertjes.
    Het eerste leerjaar werkte rond het Verenigd Koninkrijk en daarom maakten we vandaag ook een typisch Engels dessert 'trifle'. Wat was dat een werk! We moesten elk 8 glaasjes vullen met cake,bosvruchten en crème Anglaise (Engelse room); bovenaan kwam dan een toefje slagroom.
    Ook ons kraampje werd helemaal met zelf gemaakte versiering gedecoreerd!
















    21-10-2011 om 20:19 geschreven door juf Ilse


    11-10-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.uitstap naar het bos!
    Vandaag (11 oktober) gingen we naar het bos. We wilden de kinderen laten ervaren dat het herfst is en hoe konden we dat beter doen dan alle onze zintuigen aan het werk te zetten!



















    11-10-2011 om 17:04 geschreven door juf Ilse


    07-10-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Herfsttaartje'
    We leerden over de herfst en vandaag maakten we tijdens de knutselles een 'herfsttaartje. We gebruikten allerlei vindmateriaal om onze 'taart' te maken!









    07-10-2011 om 17:44 geschreven door juf Ilse


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.optellen en aftrekken!
    Vandaag leerden we optellen en aftrekken! We leerden dit aan de hand van ons busverhaal. vb. er zitten 2 kinderen op de bus, aan de halte stappen er 2 op, met hoeveel zitten we nu op de bus? OF er zitten 5 kinderen op de bus, aan de halte stapt er 1 kind af, met hoeveel zitten we nu nog op de bus?
    In de klas oefenden we dit door zelf buschauffeur te spelen en kinderen te laten op- en uitstappen. Kijk maar eens naar onze foto's!
























    07-10-2011 om 17:35 geschreven door juf Ilse


    04-09-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.EEN NIEUW SCHOOLJAAR!
    Een nieuw schooljaar wil ook zeggen een nieuw jaarthema. Dit schooljaar kozen we voor 'ik reis de wereld rond!'
                  Europa: we gingen op zoek naar alle landen
                  Azië: we maakten een waaier (origami)
                  Oceanië: kangoeroerace
                  Antarctica: pinguïndans
                  Afrika: we trommelen op Afrikaanse muziek
                  Amerika: skateboarden
    Hieronder enkele sfeerbeelden van onze eerste schooldag in het eerste leerjaar!


































    04-09-2011 om 16:06 geschreven door juf Ilse


    15-05-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Nog foto's van de boerderijklassen!








































    15-05-2011 om 15:48 geschreven door juf Ilse


    11-05-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Boerderijklassen dag 2 (dinsdag 10 mei 2011)

    6 uur30 (dinsdag): de eerste kinderen zijn al wakker en zijn al erg nieuwsgierig wat we vandaag allemaal gaan doen. Na het wassen en aankeden wordt er ontbeten en daarna tanden gepoetst. 
    Eerste taak van een boer/boerin is voor zijn/haar dieren zorgen en dat is ook wat wij gaan doen. De ezeltjes worden geborsteld, de varkens krijgen de restjes van de dag voordien,ook de konijnen, eenden, kippen,... worden gevoederd.
    De trekpaarden worden voor de huifkar gespannen en de boer gaat met ons op stap. iedereen mag eens vooraan op de bok.
    Middag en dus etenstijd. Eerst krijgen we garnaalkroketjes en daarna frietjes met worst en appelmoes. Als dessert is er een vanille-of chocoladepuddinkje.
    Na de middag spelen we het boerderijspel en daarna gaan we op wandel aan de hand van foto's. Wat was het warm tijdens de wandeling!
    Tijd voor een verfrissende douche. Elk om beurt gingen we onder de douche en deden we onze pyama aan. Na het avondeten werkten we in ons boerderijbundeltje. We schreven het menu van de dieren op, we leerden over dierenfamilies (vb. familie koe: papa= stier, mama= koe en het kindje is een kalfje); ook leerden we over de geluiden dat de dieren maken. Ondertussen ging het tweede leerjaar onder de douche.
    Toen iedereen fris gewassen was, keken we nog naar een stukje tekenfilm (het vervolg mogen de kinderen deze week nog zien in de klas).
    19u45: tijd voor bed, na het tanden poetsen kregen alle kinderen nog een dikke knuffel. We waren allemaal heet erg moe en na een half uurtje sliep iedereen!









































    11-05-2011 om 17:00 geschreven door juf Ilse


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Op boerderijklas met het tweede leerjaar van 9 t/m 11 mei 2011
    Maandag 9 mei vertrokken we vol goede moed en heel wat bagage op boerderijklassen. Daar aangekomen stond de tomatensoep al klaar, er werd heel wat afgesmuld! Daarna kregen we een rondleiding op de boerderij en kregen  we ook onze slaapkamers te zien. De  valiezen werden naar boven gedragen en onze bedden werden opgemaakt. Gelukkig kregen we hulp van Lina, Frieda (mama en tante van de juf) en juf Francine.
    's Middags werd er spaghetti geserveerd en weer ging het eten vlotjes naar binnen.
    In de namiddag bakten we chocoladebrood en maakten ook een medaille (voor het boerderijspel van dinsdag). Omdat het zo een mooie dag was, maakten we een wandeling door het bos.
    Toen was het tijd om ons te wassen en boterhammen te eten. Na het avondeten begonnen we al aan ons knutselwerkje. Om half acht werden de tanden gepoetst en las de juf nog een verhaaltje voor van Arthur de ezel.
    19u45: tijd voor bed, voor alle kinderen was dit heel spannend, maar al snel werd het in de kippen- en poezenkamer stil!






















    11-05-2011 om 16:32 geschreven door juf Ilse


    04-05-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dessertenbuffet van 29 april 2011
    Als afsluiter van rekenknap gingen we op vrijdag 29 april aan de slag om een lekker hapje te maken. We wogen alle ingrediënten goed af en mengden alles goed. Ieder kind maakte een aantal chocoladeroosjes. In de namiddag werden al die lekkere desserten in de zaal tentoongesteld. eerst gingen wenaar al die lekkere dingen eens kijken om daarna van alles te proeven. Wat was dat leuk!



























    04-05-2011 om 20:10 geschreven door juf Ilse


    31-03-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Carnaval 14maart 2011
    Net vakantie geweest en we vliegen er terug in met een stoet doorheen de straten van Nederhasselt!















    31-03-2011 om 20:46 geschreven door juf Ilse


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Sportdag maart 2011
    Bijna vakantie, maar wij vliegen er nog eens in!













    31-03-2011 om 20:42 geschreven door juf Ilse


    22-02-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.FUIF
    Enkele sfeerbeelden van onze eerste fuif!







































    22-02-2011 om 20:17 geschreven door juf Ilse


    31-01-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Gedichtendag ( donderdag 27 januari 2011)
    Toen we 's ochtends in de klas kwamen was het nog donker en werd de klas verlicht met enkele theelichtjes. De kinderen hadden allemaal een kussen mee en toonden enkele manieren hoe je kan slapen vb. op je buik, op je rechterzij, ... .
    De hele dag door luisterden we naar gedichtjes!
    Elke klas maakte een klasgedicht, wij kregen het diploma van grappigste gedicht.
    Het leukste 'elfje' werd door Leon gemaakt, al zei de jury dat het heel moeilijk was om te kiezen!
















    31-01-2011 om 20:16 geschreven door juf Ilse




    Archief per week
  • 07/09-13/09 2015
  • 29/06-05/07 2015
  • 22/06-28/06 2015
  • 04/05-10/05 2015
  • 27/04-03/05 2015
  • 20/04-26/04 2015
  • 30/03-05/04 2015
  • 08/09-14/09 2014
  • 24/02-02/03 2014
  • 16/12-22/12 2013
  • 09/12-15/12 2013
  • 02/12-08/12 2013
  • 25/11-01/12 2013
  • 11/11-17/11 2013
  • 21/10-27/10 2013
  • 14/10-20/10 2013
  • 07/10-13/10 2013
  • 23/09-29/09 2013
  • 26/08-01/09 2013
  • 24/06-30/06 2013
  • 27/05-02/06 2013
  • 22/04-28/04 2013
  • 11/03-17/03 2013
  • 04/02-10/02 2013
  • 17/12-23/12 2012
  • 03/12-09/12 2012
  • 26/11-02/12 2012
  • 19/11-25/11 2012
  • 15/10-21/10 2012
  • 08/10-14/10 2012
  • 01/10-07/10 2012
  • 24/09-30/09 2012
  • 17/09-23/09 2012
  • 10/09-16/09 2012
  • 25/06-01/07 2012
  • 30/04-06/05 2012
  • 23/04-29/04 2012
  • 19/03-25/03 2012
  • 13/02-19/02 2012
  • 12/12-18/12 2011
  • 28/11-04/12 2011
  • 21/11-27/11 2011
  • 24/10-30/10 2011
  • 17/10-23/10 2011
  • 10/10-16/10 2011
  • 03/10-09/10 2011
  • 29/08-04/09 2011
  • 09/05-15/05 2011
  • 02/05-08/05 2011
  • 28/03-03/04 2011
  • 21/02-27/02 2011
  • 31/01-06/02 2011
  • 03/01-09/01 2011
  • 13/12-19/12 2010
  • 06/12-12/12 2010
  • 29/11-05/12 2010
  • 22/11-28/11 2010
  • 11/10-17/10 2010
  • 04/10-10/10 2010
  • 27/09-03/10 2010
  • 20/09-26/09 2010
  • 13/09-19/09 2010
  • 30/08-05/09 2010
  • 28/06-04/07 2010
  • 21/06-27/06 2010
  • 10/05-16/05 2010
  • 29/03-04/04 2010
  • 22/03-28/03 2010
  • 15/03-21/03 2010
  • 08/03-14/03 2010

    Blog als favoriet !

    Gastenboek
  • Ben is op bezoek geweest. (I like it)
  • verlorenjavascript:emoticon(':-(')
  • hallo
  • wauw
  • Bedankt en fijne vakantie!

    Druk oponderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek



    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs