Op deze site vind je peuterpraat, foto's en allerlei leuke dingen die wij in onze klas doen.. Heb je zelf nog vragen, opmerkingen of suggesties? Dan is dit vast en zeker welkom!
Wij spelen, leren en werken in Basisschool Zele-Heikant
20-11-2009
Jarigen van deze week: Lars
Wat hadden we een drukke dag vandaag! En wat hebben we veel gegeten!
Eerst kwam Oma Mia langs om heerlijke soep te maken. Smulle-smulle-smul !!
En dan was er natuurlijk ook nog de verjaardag van Lars. Lars had ook SUPERlekkere dingen meegebracht. Maar deze lekkernijen hebben we bewaard tot de namiddag.
Juf Eva heeft ervoor gezorgd dat het een leuk feestje werd. Eerst hebben wij samen met haar gedanst op een lied van Kabouter Plop. 'Draai een keer in het rond, stamp met de voeten op de grond. Zwaai je armen in de lucht, ga nu zitten met een zucht. Draai nu rond als een gans, zo gaat de kabouterdans' ! Dat vonden wij allemaal een heel leuk lied.
Lars kreeg een kroon van Bumbalu, met een ballon en een micro. Hij was heeel heeel heeel heeel trots op zijn kroon. Hij mocht ook op de verjaardagsstoel zitten. Dan hebben wij voor Lars gezongen, eerst 'Happy birthday' en daarna 'lang zal hij leven'. We maakten ook vuurwerk, geel vuurwerk, want dat is Lars zijn lievelingskleur. Ook zijn kroon was geel.
Wij kregen van Lars wel 2 wafels, want zijn mama had er heel veel gebakken. Onze buikjes waren goed gevuld na deze lekkernij, mjam mjam.... Maar o nee, toen kwam er nog taart ook! 'Kijk eens, een taart', zei juf Eva. 'Zullen wij daar eens van proeven?'. 'NEEEE!, dat is een taart met de cadeautjes erin!' Gelukkig wisten onze kleuters dat al.
Lars mocht een rolfluitje en een geschenkje kiezen. Hij koos opnieuw voogele dingen. Een geel fluitje, waarop hij al heel flink kon blazen. En een gele krokodil, die haar tong kon uitsteken. Lars glunderde helemaal bij alle belangstelling die hij vandaag kreeg.
Geniet nog van je verjaardag Lars.
Dikke kussen van juf Xenia, juf Eva en alle vriendjes!
Maandag zagen we allerlei nieuwe dingen in onze klas!
Er was een snoezelhoekje, waar de kleuters in konden snoezelen. Er waren ook echte snoezeldekens om onder te liggen! Lekker warm!
We maakten ook ons eigen snoezeldeken met verfstiften. Dat was fijn!
Dinsdag en woensdag is er geturnd met juf Eva. We zijn op bezoek gegaan in het huisje van oma en opa. Hun poes was er ook bij! We hebben ook ‘Sherborne’ gedaan! Elkaar knuffelen en masseren met een bal. Wat zijn we lief voor elkaar!
Omdat onze vriendjes zo flink waren, kregen ze van juf Eva dikke duimen! Wanneer de kleuters 10 dikke duimen hadden, blies de juf een ballon op voor in de klas.
We maakten ook een koffertje om te gaan logeren bij oma en opa. Samen met het versje, bereidden we ons voor op het bezoek van oma Mia en opa Antoine vrijdag! Met oma Mia hebben we lekkere soep gemaakt! Alle kinderen hebben er van geproefd. Hmmm…
Opa Antoine las ons een gek verhaaltje voor over een konijn dat geen soep lust.
Groetjes,
Juf Eva
dagen
Speciale gebeurtenissen:
Maandag
‑ fruitdag
Dinsdag
- turnen met juf Eva
Woensdag
-turnen met juf Eva
Donderdag
Koffertjes maken en dikke duimen verdienen
Vrijdag
-Soep maken met een oma in onze klas
-Opa komt een verhaaltje voorlezen
Volgendethema:
Op weg naar de Sint!
Opmerking!
Zie extra brief
Knuffelen en rusten in de snoezelhoek
Oma en opa-puzzels maken
Logeerkoffertje schilderen
Parels rijgen voor oma
Prentenboeken over oma en opa
Gedichtenkaartjes voor oma en opa maken
Foto's van onze grootouders.
Koken in het keukenhoekje
Febe met opa's pet
Turnhoekje
Noah heeft appelsientaart gemaakt
Oma Mia op bezoek, zij komt samen met ons heerlijke soep maken!
Oma kon de soep zelfs laten zingen: 'zzzzzzzzzzzzzzzz...' en toen waren de groentenbrokjes verdwenen
MMMMMMMMMMMmmmmmmmmmmmmm, lekker!
Woeps, allemaal op....
Toon op de turnmat
Xander strijkt, net zoals de oma dat doet.
Opa Antoinne komt een verhaaltje voorlezen. Een heel gezellig moment!
Maandag maakten wij kennis met 5 nieuwe sloebers. Dit zijn Oona, Joaquin, Matthias, Ruben en Tezeta.
Al snel voelden deze kampoenen zich thuis in onze klas. Ze gingen op ontdekking en kregen hierbij veel hulp van alle andere kindjes. Want zij kennen onze klas immers al heel goed en konden de nieuwe vriendjes alles tonen.
Met alle kleuters gingen we op onderzoek in de hoeken. Wat staat er? Wat kunnen we ermee doen? Hoe spelen wij met de spulletjes? Hoe moeten we opruimen? Hoe kunnen we samen spelen/elkaar helpen?
Kleuters hebben volop genoten van het spellen in de hoeken. Ook de juf speelde vaker mee, want deze week maakten wij niet zoveel werkjes.
Op donderdag mochten enkele kindjes eens bij Juf Eveline (1Kb) in de klas gaan voor de muzische activiteit. Zij experimenteerden met muziekinstrumenten. Enkele kindjes van 1kb kwamen dan in onze klas om naar een grappig poppenspel te kijken.
Groetjes,
juf Xenia
DAGEN
Speciale gebeurtenissen:
Maandag
‑ fruitdag
Dinsdag
- turnen met juf Mieke
Woensdag
Geen school
Donderdag
-muzische activiteit met 1Kb
-maandopener in de zaal
Vrijdag
Volgende thema:
“Oma & opa/logeren”
Opmerking!
- Vanaf volgende week is juf Eva in de klas (16/11 t.e.m. 27/11/’09)
- Gelieve tegen maandag geld en/of foto’s mee te geven.
- Aangezien onze voorraad zakdoeken bijna op is, hadden wij graag opnieuw een doos papieren zakdoekjes gehad voor in de klas. Alvast bedankt!
KLeuren volgens voorbeeld
Popjes verzorgen
Huisjes bouwen
Een toren bouwen
Febe gaat op stap met haar babypopje
MMMmmm, lekker smullen in de poppenhoek
Wauw, wat een mooie toren. Flink zo, Alexander!
Fleur gaat op stap met popje Marieke
Matthias wandelt door de klas
Ssshtt, de baby slaapt!
Ilke en Tezeta geven samen de baby eten.
Een moeilijk plakwerkje: 'bouw een toren'
Gezellig tafelen in de poppenhoek.
Parels rijgen...
Keuzesysteem: symbooltje kleven bij het hoekje waar je speelt.
Dit was onze laatste week voor de vakantie. We bleven in de herfst- en bossfeer.
We leerden en werkten met bosdieren. De juf vertelde het verhaaltje van Remi en de egel. En op dinsdag kregen we zelfs een echt bosdier in de klas, namelijk een egel. Deze had de juf toevallig in haar tuin gevonden.
We hebben de hele dag aandachtig gekeken naar het dier. Dat vonden we super leuk!Nadien boetseerden we zelf een mooie egel met echte stekels.
We leerden waar de bosdiertjes slapen en wat ze doen om in de winter te overleven.
Verder hebben we ook nog puzzels gemaakt, geschilderd en naar verhaaltjes geluisterd. Op donderdag kwamen de leerlingen van het vierde leerjaar voorlezen. En op vrijdag vierden we de verjaardag van Maxime en hebben we de dag beëindigd met een leuke herfstafsluiter.
Prettige vakantie!
juf Xenia
dagen
Speciale gebeurtenissen:
Maandag
‑ fruitdag
Dinsdag
- turnen met juf Mieke
Woensdag
- turnen met juf Mieke
Donderdag
Vrijdag
- verjaardag Maxime
-herfstafsluiter
Volgende thema:
“De hoekjes van onze klas”
Opmerking!
9 november is een instapdatum. Dan komen er nieuwe kindjes naar onze klas. Vermoedelijk zullen er 7 vriendjes bijkomen.
Egel schilderen volgens voorbeeld
Een echte egel in de klas
Een egel boetseren met echte stekels
Gezamenlijke waarneming van de egel
Bosdieren puzzelen in 2 of 4 stukken
De egel slaapt onder de blaadjes...
Het grote dierenbos waarbij elk dier zijn eigen slaapplaats heeft.
De egel slaapt ONDER DE BLAADJES.
Het konijn slaapt ONDER DE GROND/ IN EEN HOL.
De eekhoorn slaapt IN DE BOOM.
4a komt voorlezen: een leuk verhaal van Dikkie Dik
Vrijdag sluiten wij de week af met een herfstafsluiter. Dan doen wij allerlei leuke dingen i.v.m. wat we leerden tijdens de thema's 'herfst en kabouters', 'het bos' en 'bosdieren'.
Eerst bekijken we een filmpje van Piet Piraat, dit wordt gevolgd door een toneelvoorstelling. Nadien gaan wij op zoek naar een schat op onze school. Als we de schat gevonden hebben krijgen wij heerlijke cake als beloning!
Nadien kunnen wij aan een welverdiende vakantie beginnen.
Deze week waren we weer sterk verbonden met de natuur. Na onze superleuke bosuitstap vorige week hebben we veel te vertellen. We starten de week met een kringgesprek over de voorwerpen die we meebrachten uit het bos.
Nadien gingen we hiermee aan de slag. We schilderden boomstammen. Met takken en bladeren maakten we hiervan echte bomen. Zo hadden we een speelbos in onze klas.
We leerden enkele noten kennen (okkernoot, eikel, kastanjes)en deden er verschillende spelletjes mee. We konden noten sorteren, we leerden de benamingenen deden raadspelletjes, en we hebben sommige noten geproefd.
We hebben ook een leuk liedje gehoord over blaadje van de bomen.
Verder hebben we onze kabouterpaddenstoel afgewerkt en hebben we nog enkele moeilijke werkjes gemaakt.
Groetjes,
juf Xenia
dagen
Speciale gebeurtenissen:
Maandag
‑ fruitdag
Dinsdag
- turnen met juf Mieke
Woensdag
-turnen met juf Mieke
Donderdag
Vrijdag
Volgende thema:
“Bosdieren”
Opmerking!
Boomstammen schilderen
experimenteren met een schaar: blaadjes knippen
Stippen stempelen
Herfstverhaaltjes 'lezen'
het grote paddenstoelenboek
Op zoek naar nootjes in ons kabouterbosje
opdracht: op elk kruisje een herfstblad kleven (rood, geel en bruin)
Weer dubbel feest in onze klas. Deze keer waren Alexander en Fleur aan de beurt.
Op maandag hebben we lekkere plopkoekjes en piratencake gegeten. Nadien hebben we nog heerlijk appelsap gedronken.
In de namiddag hebben we ons fruitje van deze week opgegeten, mmmm.. lekkere peren!
En op dinsdag aten we de overheerijke cake van Fleur. Dat was weer smullen!!!
Voor onze jarigen werd een mooie kroon gemaakt. Alexander kreeg een kroon van Bumbalu en Fleur kreeg Nijntje op haar kroon. Onze 2 feestvarkens pronkten door de klas.
Ook deze 2 kapoenen kregen een leuk cadeautje. Alexander koos een vrachtwagen en Fleur een oranje eendje.
Varkentje kwam het feest in gang steken. Nadien zongen ook wij onze liedjes en maakten we mooi vuurwerk. Nog snel 3 kaarsjes tellen en 1,2,3 'pfffffffffffffffffffffffffffffff' weg vlam! Er bleef enkel nog wat rook over...
Eindelijk het verslag van vorige week. Mijn excuses voor de vertraging!
THEMA-verslag: “Kabouters/Herfst”
Datum: 12/10/2009 – 16/10/2009
WERKEN – SPELEN – KNUTSELEN - LEREN
We speelden een hele week met kabouters, paddestoelen, nootjes en blaadjes.
Op maandag had Jules een gekke hoed op zijn hoofd. “Dat is een kaboutermuts”, zegt Jules. “Die heb ik zelf gemaakt!” Zo’n leuke muts wilden wij ook, dus gingen we onmiddellijk aan de slag…
Op dinsdag speelden we met het lied ‘Op een grote paddenstoel’. We mochten dit liedje uitbeelden en eindigden steeds met onze benen in de lucht. Dit was zo leuk dat we het telkens opnieuw deden.
We maakten ook onze eigen paddestoel waarin we als kaboutertjes konden wonen en koekjes bakken.
Op woensdag hadden we bezoek van 6 nieuwe vriendjes die ons klasje al eens kwamen bekijken. Wat een drukke dag met zoveel kapoenen in de klas!
Op donderdag deden we een spelletje met gekleurde blaadjes. De juf speelde een kabouter die in het bos allerlei blaadjes geraapt had. Wij mochten helpen om de blaadjes te sorteren.
Eindelijk was het vrijdag (het witte dagje). Vandaag gaan we naar het bos. Met onze laarzen aan gingen we op stap. We hebben blaadjes en nootjes geraapt en gingen op zoek naar kabouters.
Groetjes, juf Xenia
dagen
Speciale gebeurtenissen:
Maandag
-Verjaardag Alexander
-Fruitdag
Dinsdag
- turnen met juf Mieke
- verjaardag Fleur
Woensdag
Openklasdag: 6 nieuwe vriendjes op bezoek
Donderdag
Vrijdag
- turnen met juf Mieke
- uistap naar het bos
Volgendethema:
“het bos” → wie wil mag nog herfstvruchten of boekjes i.v.m. het bos (naamtekenen) meebrengen.
Opmerking!
Gelieve mutsen en sjaals te naamtekenen!
Kaboutermutsen maken
Jules met zijn kaboutermuts
Ons eigen kabouterhuisje maken
Onze nieuwe aanwinst: de schildersezel! Hierop kunnen we heel flink werken!!
Tellen met kabouters: op elke stip moeten we 1 kabouter leggen. (1-1relatie inoefenen)
Dan tellen we hoeveel kabouters er in deze paddenstoel wonen.
Spelen met een lied: "op een grote paddenstoel" ... en allebei de beentje HOPLA in de lucht
Ons kabouterbos...
Tijdens de openklasdag: 6nieuwe vriendjes op bezoek met hun mama en/of papa
Samen dansen!
Daan in onze kabouterpaddenstoel
Daan en het gekke kabouterhoedje... (het dak van ons smurfenkabouterhuis)
Met deze doos gaan wij een mooi kadertje maken!
Kabouter Kwebbel
Met juf Bernadet bouwden wij kabouterhuisjes..
Kabouters moeten ook eens gaan slapen, vind Maxim.
Lennert bakt kabouterkoekjes...MMMMMmmmmmmmm...
Louise met Kabouter Slaap
Daan met Kabouter Bril
Jonas met Kabouter Boos
als ons huisje klaas is, dan mag er en kaboutertje in wonen...
In onze klas en tijdens onze uitstapjes trek ik regelmatig foto's van jullie kindjes.
Als gevolg van de wet op de privacy van 8 december 1992, heeft iedereen het recht om gegevens of foto's met betrekking tot zijn eigen persoon of zijn/haar minderjarige kinderen, van deze site te laten verwijderen.
Indien u dit wenst, gelieve me via bovenstaande link een mailtje te sturen.