|
Medcan: betrouwbaar?
Op 6/01/2018 om 11:46 schreef ik de volgende brief aan MEDCAN:
- Ik ben een chronische pijnlijder.
- Via de website heb ik mijzelf geregistreerd op Medcan.
- Dat dwingende van de registratie komt tot uiting in de mail die ik ontving.
- Ik heb uw website grondig bekeken en ook de bijscholingen.
- Ik heb heel wat vragen vooraleer ik verder ga met MEDCAN en een afspraak maak.
- U spreekt over een hoofdgeneesheer zoals in een ziekenhuis. Een hoofdgeneesheer veronderstelt ook andere geneesheren die onder zijn leiding komen te staan. Wie zijn die?
- De vermelde dokter is blijkbaar een huisarts in Mechelen.
- Kan ik ook bij hem terecht voor een advies?
- Kent u andere gespecialiseerde dokters die dichter bij mij wonen, ofwel in Nederland, of juist voorbij de Belgische grens?
- Er zijn er zeker, het probleem is te weten te komen welke dokter specialist is in cannabis. Of in Nederland waar cannabisbehandeling toegelaten is?
- Wie is Dominique van Gruinen? Wat zijn zijn wetenschappelijke kwalificaties? Is het omdat hij weed kweekt in Amerika en hierover een boek geschreven heeft dat hij medisch expert is?
- In Newsmonkey sprak men ook van een oncoloog, een neuroloog, een cardioloog-internist. Niets daarvan te vinden op uw website.
- Waarom wordt uw mailadres niet vermeld? Evenmin uw adres. Toch vind ik dat terug op andere plaatsen op het internet. En als ik geregistreerd ben. Nu aangepast!
- Een intakegesprek: voor mij zeer overbodig. Ik heb ernstige pijn en wil geholpen worden. Trouwens, ter informatie, ik ben psycholoog.
- En wie doet wat? Hoe gespecialiseerd zijn de personeelsleden?
- Screening: hoe zal u te werk gaan? Via overbodige vragenlijsten? Wat houdt deze screening inhoudelijk in?
- Eveneens: wie is daarvoor verantwoordelijk? Wie zijn die experten?
- Adviesverslag: kan ik eens het model krijgen waar u gebruik van maakt? Wie maakt dit adviesverslag op? Is dit een dokter?
- Kan in ter informatie een dergelijk adviesverslag, liefst meerdere, eens lezen (uiteraard zonder herkenbare namen)?
- Wat is dan de tussenkomst van de huisarts?
- Mogelijk allemaal moeilijke vragen en opmerkingen.
- Als u voldoende wetenschappelijk bent, dan zou u daar moeten durven een gemotiveerd antwoord op te geven.
- Mogelijk heb ik dat allemaal fout voor maar probeer mijn bedenkingen te ontzenuwen.
Gesitueerd in een nieuw gebouw met nieuwe kantoren: dit MOET opbrengen want wie betaalt de huur of de afbetaling? Is dit geldklopperij op kosten van mensen die in nood zitten en die bereid zijn alles te doen om van hun pijn of ziekte af te geraken?
Het volgende beperkt antwoord kreeg ik van Medcan:
Beste,
Wij hanteren vaste procedures en een intake gesprek is wel degelijk noodzakelijk om zicht te krijgen op de problematieke en voor de keuze van cannabissoort en toedieningsmethode.
Alle info mbt werkwijze staat op de website te lezen, indien u meer specifieke info wenst te bekomen nodig ik u alvast uit op 1 van de gratis infomiddagen bij ons op kantoor die speciaal voorzien zijn om alle vragen van patiënten te beantwoorden. De data kan u terugvinden via de 'agenda' op onze website, evenals ons mail adres en adres (op de home pagina).
Hopelijk tot binnenkort.
Mvg,
Beste José, Wij hebben uw inschrijving goed ontvangen! U kan een intakegesprek voor de aanvraag van een adviesverslag vastleggen via ons online boekingssysteem. U kan: een intakegesprek voor de aanvraag van een adviesverslag vastleggen via ons online boekingssysteem. Het intakegesprek gaat door bij ons op kantoor: Leuvensesteenweg 643, 1930 Nossegem. Luxueuze kantoren te bekijken op de website! Vergeet niet dat u na afloop van het intakegesprek 150 euro dient te betalen.
· een intakegesprek voor de aanvraag van een adviesverslag aanvragen bij u thuis (hiervoor vragen wij 50-80 euro extra, afhankelijk van de locatie, dit kan via mail naar info@medcan.be
Hierin zit inbegrepen:
Openen van uw dossier
Intake gesprek +-30min
Screening van uw medisch dossier door onze medische raad
Opmaken van adviesverslag en samenstellen van infopakket, aangepast aan uw noden en specifieke behandeling
Nazorg via mail en telefoon in geval u of de behandelende arts vragen of bijstand nodig moest hebben
In contact brengen met behandelende arts indien u geen gehoor krijgt bij de eigen arts
70-100 euro korting op de medisch gecertificeerde verdampers
LET OP: indien u een afspraak boekt en u niet komt opdagen zonder ten minste 24 uur op voorhand te verwittigen, zijn wij genoodzaakt om een administratieve 'no show' kost van 50 euro in rekening te brengen voor het openen van uw dossier. Tevens raden wij aan om de pagina FAQ op onze website goed door te nemen, zodat uw meest gestelde vragen beantwoord kunnen worden en u weet wat u van ons mag verwachten. BELANGRIJK: u wordt verzocht om tijdens het intakegesprek een kopie van uw medisch dossier en een geschreven of getypt document te overhandigen waarop u uw behandelingsgeschiedenis in eigen bewoording omschrijft, met daarin de data van de verschillende behandelingen die u reeds heeft geprobeerd, alsook de medicatie die u neemt of genomen hebt, de dosis en eventueel de nevenwerkingen van deze medicatie. Dit is informatie die onze Medische Raad nodig heeft om een correct advies te kunnen verlenen.
Alvast bedankt en tot snel! Haast u, precies de tactiek van en advertentie! Pieter Geens, Voorzitter MEDCAN vzw Leuvensesteenweg 643 1930 Nossegem BTWnummer: BE 0597-996-783 Contact: info@medcan.be www.medcan.be
Heel veel GRATIS en objectieve informatie over medicinale cannabis is te vinden op:
https://www.stichtingmediwiet.nl
https://www.cbddrogist.nl
|