Inhoud blog
  • Perth
  • Beermullah
  • Ledgepoint
  • Leemans
  • Geralton
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Reis Australië

    29-01-2017
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Ceduna
    Hallo, gisteren op het gemak vertrokken en langs deels verlaten wegen een tweehonderdtal kilometer gereden. We staan nu in Ceduna, een kuststadje waar de weg naar het westen begint. Er is namelijk slechts een weg naar Perth die een kleine 2000 kilometer hier vandaag ligt. Het wordt dus weer kilometers vreten. We gaan rijden tot er een afslag is waar we dan naar het noorden zullen trekken. Het is weer van hetzelfde liedje, je mag geen fruit of groenten west Australië binnenbrengen, dit staat hier, hoewel de grens nog 500 kilometer ver is. Zij denken daarmee de vliegenplaag aan te pakken want het is best een echte plaag. Hier aan de kust gaat het nog, trek,je het binnenland in dan vallen ze je constant aan, ze gaan voor je ogen, oren, neus en je mond. Ook de Australiërs vinden dat hier lastig. Ze dragen dus lange mouwen en een netje over het hoofd. We zijn juist gaan wandelen en constant zie je die beestjes op je netje landen maar zo kan je tenminste nog buiten komen. Er is hier een pier, door hen een jetty genaamd waar je kan vissen op krabben. Het deed me denken aan de pier van Nieuwpoort waar we als kind een netje neerlieten en dan hoopvol ophaalden. Ze laten hier een soort rond net neer aan een touw, in het net leggen ze vissenkoppen. Na een tiental minuten halen zedie weer op. Ze halen hier effectief een soort krabben op met bleekblauwe poten. De dieren worden gemeten en terug geworpen indien te klein. De krabben worden gekookt en koud opgegeten. See you

    29-01-2017 om 02:33 geschreven door Paul en José  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    27-01-2017
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Wudinna
    Jow, vandaag warm tot 39 graden en geen wolkje aan de lucht. De mensen verklaren ons zot maar toch hebben we 30 km gewandeld. Het grootste deel langs onverharde wegen. Ons doel was turtle rock. Dit zijn rotsen uit graniet die zomaar uit het land oprijzen. Die rotsen zijn gestolde lava en als je die rotsen oploopt zie je ook dat het zo is, precies of je ziet slijk die van het land afloopt en versteend is. Even over het voedsel hier. Eigenaardig maar sinds we hier zijn is onze stoelgang drastisch verbeterd. Het vrouwke kookt zoals thuis dus is het voedsel hier veel eerlijker. De tomaten smaken als tomaten, het fruit rot niet zelfs in deze warmte. Het varkensvlees is van varkens die buitenlopen, het rundvlees eveneens. Ze hebben hier nu eenmaal immense ruimte en niet zoveel mensen te voeden. We rijden nog altijd langs immense graanschuren, graan die bijna altijd voor de uitvoer is. Morgen trekken we verder. See you folks.

    27-01-2017 om 13:00 geschreven door Paul en José  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (1 Stemmen)
    >> Reageer (1)
    26-01-2017
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Wodinna
    Hallo vanmorgen gratis ontbijt gaan eten bij de haven, dit doen ze overal voor de Australische feestdag. Prachtig weer, mooi uitzicht op de haven vriendelijke mensen. Het ontbijt was typisch Engels toast en ei, spek worstjes, een soort gebakken aardappel en witte bonen in tomatensaus. We zaten bij een vrouw die naar hier geëmigreerd is als kind vanuit Nederland. Ze kon nog altijd Nederlands praten. Heel toffe mensen, iedereen was op zijn zondags zoals vroeger. We zijn nu 120 km verder naar het westen. We wilden een natuurgebied bezoeken maar die is helaas maar te bezoeken met een 4x4. We hebben een eind op die wegen gereden maar het was nog minimum 40 km en de weg is niet echt geschikt voor onze mobilhome.Morgen gaan we een 12 km te voet naar een rots genaamd schidpadrots. Een nadeel, het is hier warm.en droog en daárdoor zijn de vliegen massaal terug. Oh ja toen ik gisteren in het donker naar de wc ging zaten er een heleboel kleine kangoeroes te grazen. Je kon er heel dichtbij komen maar de mensen van hier raden je af ze te dicht te benaderen of eten te geven. Toch mooi om.te zien want ze hadden kleintjes mee.

    26-01-2017 om 10:41 geschreven door Paul en José  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    25-01-2017
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Coffin bay
    Hallo, toen we gisterenochtend wilden vertrekken gaf de camper niet thuis. Dan maar de garage gebeld. Na anderhalf uur daagden twee mannen op. Ze sloten de auto aan op de computer en de diagnose was een fout in de brandstofleiding. Die stukken moesten besteld dus zaten we vast, we hebben dan.maar een grote wandeling gemaakt en op de terugweg gaan winkelen. Winkelen zonder auto is nogal zwaar dus een taxi terug naar de camping genomen, toch een drietal kilometer. Deze morgen om 8u30 de bevrijdende telefoon, de stukken waren binnen. Na een half uur stonden ze er met een pick up om de camper te slepen. We zijn dan maar een tweede maal te voet naar stad getrokken. We kennen nu elk hoekje van port Lincoln van buiten. Met een grote zucht van opluchting zijn we sinds 13 uur weer vrije mensen. We staan nu in Coffin Bay. Gekend en geroemd voor zijn oesters. De baai is helemaal.omringd door bergen en daarom ideaal voor de kweek. Aanpalend is er een natuurgebied met een diepte van een 20 kilometer. Stel je de duinen voor van De Panne naar Frankrijk zo ziet dat eruit. Er loopt een weg door die kronkelt tussen de begroeide duinen. Het gebied is een schiereiland. De stranden erond zijn de mooiste die wij ooit hebben gezien. Parelwitte stranden, kliffen en een zee die gaat van groen over turquoise naar diepblauw. Stel je een staalblauwe lucht voor en het witte schuim van de aanrollende golven, zo ziet het eruit. Op zulke stranden lopen dat maakt een mens diepgelukkig van dat te mogen aanschouwen. Morgen is het Australia Day, dat is de nationale feestdag van Australië. Ze geven dan overal gratis breakfast. We zijn benieuwd. Groetjes de globetrotters. .

    25-01-2017 om 09:13 geschreven door Paul en José  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 3/5 - (1 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    23-01-2017
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Port Lincoln
    Jow, vandaag een helse tocht van wel 45 km. Na lang wachten op een telefoontje van Apollo hebben we een adres van een garage gekregen in port Lincoln. Helaas die mens was overstelpt van het werk en of we morgen kunnen terugkomen. We staan op een camping aan een baai, het uitzicht is mooi maar helaas is vandaag een sombere dag met veel regen. Port Lincoln is de voornaamste vissershaven van Australie. We hebben een boot een grote hoeveelheid tonijn zien lossen en dat zijn toch wel serieuze vissen. Het stadje zelf is niets speciaals, er loopt een drukke weg door, drukke weg wil hier ook zeggen road trains, vrachtwagens met nog twee aanhangwagens door een drukke straat zien rijden, daarvoor moet je hier zijn. Het stadje maakt wel een welvarende indruk met Marina's, met errond mooie villa's, in het water voor de villa een grote boot, langs achter een grote caravan. Als je de auto's ziet maakt het land over het algemeen een rijke indruk. De mensen verdienen veel geld maar zijn toch heel vriendelijk en zorgen voor elkaar. Bey folks

    23-01-2017 om 13:06 geschreven door Paul en José  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    >> Reageer (1)


    Archief per week
  • 27/02-05/03 2017
  • 20/02-26/02 2017
  • 13/02-19/02 2017
  • 06/02-12/02 2017
  • 30/01-05/02 2017
  • 23/01-29/01 2017
  • 16/01-22/01 2017
  • 09/01-15/01 2017
  • 02/01-08/01 2017
  • 26/12-01/01 2017
  • 19/12-25/12 2016
  • 12/12-18/12 2016
  • 05/12-11/12 2016
  • 28/11-04/12 2016
  • 14/11-20/11 2016

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs