Inhoud blog
  • BROEKMANS Frans
  • BRASPENNING Frans
  • BERGE Willem
  • BERGE Jacobus
  • ARTUS Maurits
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    JONGENS VAN BIJ ONS
    De Hoogstraatse oorlogsslachtoffers '14-'18
    21-10-2017
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.AERTS Petrus

    AERTS Petrus

    ° 02.01.1892 Meerle

    + 20.10.1918 Bellem

    Kpl. / patrouilleur, 8e Linieregiment

    Werd doodgeschoten door een sluipschutter bij een verkenningspatrouille. Vrijwel meteen nadat zijn lijk was gevonden werd hij  – met twee andere Belgische militairen - begraven naast de Hoeve E. Herteleer aan de Moerstraat te Bellem. Herbegraven op 22.06.1921 te Meerle. Peer Aerts was een uiterst moedige patrouilleur. Hij werd verschillende keren geciteerd op de dagorders van het bataljon en het regiment en in november ’17 zelfs op de legerdagorders. Toen tijdens het interbellum in Turnhout de Majoor Blaironkazerne werd gebouwd werd een van de manschappenblokken naar Petrus Aerts vernoemd.

    Hij was de oudste zoon van Jan Arnold Aerts en Maria Elisabeth Verheyen. P. Aerts was landbouwer en woonde te Heerle, een gehucht van de Hoogstraatse deelgemeente Meerle.

    Over zijn sneuve­len schreef zijn aalmoezenier, de uit Zonde­reigen afkomstige E.H. Mertens: "De jongen was te moedig; door iedereen was hij gekend als één der beste patrouilleurs en stond hoog in aanzien bij zijne oversten. In Bellem, alvorens aan 't derivatiekanaal van de Leie te komen, weerstonden de Duitsche achterhoeden nog. Pieter alleen trok eene hoeve binnen die bezet was en onver­schrokken, zonder zich te beschutten, schoot hij op de Duit­schers van op de koer der hoeve. Spijtig trof hem een kogel in volle borst en Pieter stortte ineen, zielloos. Zijn commandant en makkers, die hem opvolgden konden zijn papieren en geld niet meer redden; de vluchtende Duitschers hadden hem reeds geplunderd. Ik heb het geluk dan ook niet gehad den braven jongen de Heilige Rechten toe te dienen, doch daarin mag men gerust zijn. Voor het offensief zijn bijna al de soldaten van het bataljon te biechten en te communie geweest en Pieter ook. In alle geval, zoo'n heldendood is een ware marteldood, want, was die brave jongen zoo buitengewoon moedig, dan was het dat hij zulk een hoog besef had van zijne plicht en zijn leven ten beste gaf tot heil van 't Vaderland en zijner fami­lie en vrienden. Vroeger reeds werd hij tweemaal gekwetst en was hij tweemaal gedecoreerd. Moge dan deze heldhaftige dood voor de diep beproefde ouders een zoete balsem zijn op hunne smart..."

     




    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail *
    URL
    Titel *
    Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (0)



    Archief per week
  • 16/10-22/10 2017

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !

    Klik hier
    om dit blog bij uw favorieten te plaatsen!

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs