Ik ben Leus Frankie, en gebruik soms ook wel de schuilnaam Joggerke.
Ik ben een man en woon in Herenthout (Belgie) en mijn beroep is arbeider.
Ik ben geboren op 17/07/1962 en ben nu dus 63 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: hardlopen/marathon.
getrouwd met Carine Cautaerts (hardloopster)
twee zonen Jorgi en Kenney
(hardlopers)
10de en hopelijk laatste looploze dag, morgen begin ik met een korte trage training, we zien wel hoever het lichaam wil komen. Ik denk dat het gaat lukken maar niet dat het pijnloos gaat gaan, uit ervaring weet ik dat ik minimaal evenveel dagen nodig heb dan ik gerust heb! Een keer beginnen met lopen en dan dag per dag beter worden en hopen dat het compex electro stimilatie apparaat een beetje spierspanning hebben kunnen zetten. Iets waar ik niet aan twijfel omdat ik soms de intensiteit moest minderen omdat b.v. de hamstings in kramp gingen, gelukkig mag ik morgen eindelijk weer de loopschoenen aantrekken!
9de looploze dag, het begint te korten nog een rustdag te gaan en zeggen dat ik de rustperiode al in twee gedeeld heb, dat wil zeggen dat de ribben nog een tiental dagen last gaan geven. Toch zie ik er naar uit om zaterdag de loopschoenen aan te trekken en door wind en weer te gaan lopen, ik mis het!
8ste looploze dag, atleet af ik denk er aan de loopschoenen aan de haak te hangen. Zo rap krijgen ze mij niet klein natuurlijk, de pijn in de ribben is aan het krimpen naar de plaats waar de impact geweest is. zaterdag plan ik dus de eerste looptraining, als het goed gaat en de pijn is te harden train ik door, zoniet herzie ik het om de drie dagen! Mijn volgende wedstrijd word sowieso een trainingsloop en een paar uur wandelen, ik wil zes uur in beweging blijven, als dat maar goed komt!
Vandaag de rib laten in tapen met kinesiotape, bedankt Donald voor de tip, ik had er zelf aan moeten denken. Het heeft effect de rib doet geen pijn als ik lig of zit alleen bepaalde bewegingen voelen pijnlijk aan. Maar nu zie ik het weer wat beter zitten om tegen het weekend, wat meer belasting op de ribben te zetten. Voor de veiligheid ga ik toch minimaal 10 dagen volledige rust in acht nemen, zodat de pijn minimaal is. Gelukkig heb ik een compex apparaat om de beenspieren te stimuleren, zelf in rust, want ik heb nog een zwaar loopseizoen.
6de dag zonder sporten, na een zwaar weekend met veel eten en drinken en weinig bewegen, zit ik weer op het gewicht van 6 weken geleden en ik heb er zo hard voor moeten trainen om aan dat wedstrijd gewicht te komen!
5de loop loze dag, met een licht herval wat betreft de pijn aan de ribben, waarschijnlijk door een slechte positie bij het slapen. Ik mag maximaal vier pijnstillers op een dag nemen, ik beperk het tot drie pijnstillers en zou vanaf morgen naar twee pijnstillers per dag willen overschakelen indien ik de pijn kan verdragen.
4de looploze dag, vandaag doet het nog een beetje meer pijn aan het hart, want er was een wedstrijd gepland, de vierde van de vijf natuurlopen van Lier een wedstrijd over 25 kilometer en de laatste echte test voor de zes uur van Stein, de 50 kilometer in Hamme en de marathon van Lier in een bestek van vier weken. Ik hoop tegen volgende zondag de trainingen te kunnen hervatten, dan heb ik 10 dagen rust gehad en zal de grootste pijn wel verdwenen zijn, misschien geraak ik dan nog in het ritme om die zware wedstrijdperiode aan te vatten en de dag van de wedstrijd beslissen of we dan vol uit gaan!
3de dag zonder lopen, na een rx is gebleken dat de rib niet gebroken of gebarsten is maar gekneusd. Het wil niet zeggen dat de pijn daarom minder is die zal vier tot zes weken duren maar afnemen na tien dagen. Daarna zal ik in het beste geval alle activiteiten langzaam aan kunnen hervatten, dus moet ik geduld oefenen en hopen op dit in best case scenario!
Een 2de loop loze dag en er zullen er nog wel een paar volgen, want de pijn is nog wat erger. Morgenvroeg een rx van de ribben om uit te maken of het een kneuzing of een barst is! Het enige positieve is dat de benen kunnen herstellen en ook de overbelastingen kunnen wat verminderen. zo heb ik weinig last van de voetpezen en ook de rechter kniepees doet minder pijn. Hopelijk kan ik binnen een dikke week hervatten, maar ze spreken van 3 tot vier weken pijn!
Eerste looploze dag van het jaar, pijnlijke rib, waarschijnlijk gekneust. Een dom ongeval uitgegleden op een verhoog en met de ribbekas tegen de hoek van een leuning gevallen. Hopelijk gaat de pijn snel weg, want diep ademen is al pijnlijk!
Trage duurloop van 13 kilometer, de benen voelen nog zwaar aan maar het is nog geen zaterdag, we leven dus op hoop! Afstand 13.00 km Calorieën 746 Cal.... Hartslag bpm % max. Zones 120 bpm Gem. HS 2.9 Aeroob TRAIN EFF Timing Tempo Snelheid 1:00:24 Tijd 4:39 min/km Gemiddeld tempo
De ultratraining moeten afbreken na 33 km geen jus meer in de benen, de batterij volledig leeg, de laatste drie km tegen amper 11 km/uur dus maar gekozen om naar huis te lopen. Als ik wat hersteld ben loop ik deze namiddag het resterende deel van de training. ik had waarschijnlijk een van mijn mindere dagen dit jaar, en als ik er een heb liever tijdens een training. Afstand 33.00 km... Calorieën 2,046 Cal. Hartslag bpm % max. Zones 133 bpm Gem. HS 143 bpm Max. HS 4.8 Training Effect Timing Tempo Snelheid 2:32:12 Tijd 4:37 min/km Gemiddeld tempo
Herstel duurloop, de benen actief laten herstellen want morgen staat er een training van minimaal vier uur op het programma. Een ultratraining om deze zwaarste trainigsweek af te sluiten en dan een paar weken taperen richting de Zes uur van Stein! Afstand 15.15 km Calorieën... 606 Cal. Hartslag bpm % max. Zones 104 bpm Gem. HS 117 bpm Max. HS 1.4 Training Effect Timing Tempo Snelheid 1:14:47 Tijd 4:56 min/km Gemiddeld tempo
Lange herstel duurloop, als je de gemiddelde hartslag (106) mag geloven, die is altijd wat lager bij koude temperaturen. zo gaan we langzaam maar zeker naar het einde van de zwaarste trainingsweek tot nu toe dit jaar! Afstand 24.00 km Calorieën... 981 Cal. Hartslag bpm % max. Zones 106 bpm Gem. HS 123 bpm Max. HS 1.8 Training Effect Timing Tempo Snelheid 1:57:42 Tijd 4:54 min/km Gemiddeld tempo
Vandaag duurloop van 14 km tegen marathon tempo van juist onder de drie uur, klein beetje kwaliteit trainen in de zwaarste trainingsweek kan gevaarlijk zijn voor kwetsuren maar de benen voelden goed aan!
Vandaag een tempotraining van 15 km tegen 3:58/km zo weet ik dat ik normaal volgende zaterdag de 25 km tegen 4:00/km moet kunnen lopen. Deze zwaarste trainingsweek van het jaar moet ervoor zorgen dat de uithouding en weerstand op punt staan voor de volgende wedstrijden. De volgende twee afbouw weken moeten zorgen voor frisheid in de benen en daar door gaat ook de snelheid omhoog gaan!
Vandaag een tempotraining van 15 km tegen 3:58/km zo weet ik dat ik normaal volgende zaterdag de 25 km tegen 4:00/km moet kunnen lopen. Deze zwaarste trainingsweek van het jaar moet ervoor zorgen dat de uithouding en weerstand op punt staan voor de volgende wedstrijden. De volgende twee afbouw weken moeten zorgen voor frisheid in de benen en daar door gaat ook de snelheid omhoog gaan!