Over mijzelf
Ik ben Jill
Ik ben een vrouw en woon in Kortrijk (België) en mijn beroep is maatschappelijk assistent.
Ik ben geboren op 10/01/1981 en ben nu dus 44 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: reizen.
Het plan aangevat om rond te trekken door Argentinië, Bolivia en Peru. Deze blog opgestart om vrienden en familie op de hoogte te houden over mijn avonturen. Hopelijk heb ik enkele boeiende verhalen te vertellen ;)
Categorieën
Jill's reisdagboek

31-01-2012
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Arequipa & de Colca canyon + Cusco, Sacred Valley & Machu Picchu

Arequipa of de witte stad zal ik vooral herinneren als de stad der taxi’s. 90 % van de auto’s zijn er taxi’s, een grappig uitzicht soms. De stad is gelegen aan de voet van een vulkaan. Vanuit mijn hostel had ik dan ook een prachtig uitzicht op de bergen en de vulkaan J. De stad zelf staat vol koloniale gebouwen. Naar mijn mening een zeer levendige en toffe stad. Na lange tijd zelfs een supermarkt gezien ;). De stad verkend met Geraldine, een Belgische dat ik voorheen al had ontmoet. Er zijn toch enkele boeiende bezienswaardigheden in de stad. Zo is er het museum van de ijsprinses. Op de vulkaan zijn er drie kindermummies gevonden, één ervan is door de koude extreem goed bewaard. Haar haar en nagels heeft ze nog, ook al is ze 500 jaar dood. De kinderen werden door de Inca’s aan de vulkaan geofferd. Verder nog een groot klooster bezocht waar enkele zusters nog steeds geïsoleerd leven. Na al dat stadgebeuren, kreeg ik wel zin om de natuur in te trekken. Een driedaagse trekking in de Colca Canyon gedaan. Eerst de vallei volledig naar beneden en hierna, pff, terug naar boven. Wel adembenemend mooi. Tijdens de neerdaling zijn er zelfs twee condors rakelings langs mij gevlogen. Nog even getwijfeld om deze trekking samen met enkele andere backpackers te doen maar hierna toch besloten om dit georganiseerd te doen, dit met een leuke bende. Achteraf gezien een goede beslissing. Terug in Arequipa leerde ik een Nederlands meisje kenen die de trekking met enkele anderen had gedaan. Ze waren verloren gelopen en zo ook door giftige planten gelopen waardoor ze nu met brandwonden zit.

Het leek me tijd om naar Cusco te gaan. Ik was aangenaam verrast door de stad. Ik had één en al toerisme verwacht, wat ook wel het geval is maar de sfeer zat goed. Enkel de voortdurende vraag “ Machu Picchu, signorita”, begon wat te enerveren. Een beetje teveel Machu Picchu op het einde ;). Wel een stad waar er altijd iets te doen is en een party gevonden kan worden. Daar begonnen aan de jungle trek naar de Machu Picchu. Naast trekking heb ik zo ook mountainbike en rafting gedaan. Vanaf nu een fan van rafting J. Na een klim met veel teveel trappen (ze vertelden me dat er 1800 trappen zijn maar ik heb ze niet geteld ;)), eindelijk Machu Picchu bereikt. De stad is fascinerend om te zien maar vooral de omringende natuur deed het voor mij. Ik kon het bijna niet geloven dat ik er was. De moeite meer dan waard.









































31-01-2012 om 23:38 geschreven door Jill  

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (5 Stemmen)


Archief per week
  • 06/02-12/02 2012
  • 30/01-05/02 2012
  • 16/01-22/01 2012
  • 02/01-08/01 2012
  • 24/12-30/12 2012
  • 19/12-25/12 2011
  • 12/12-18/12 2011
  • 28/11-04/12 2011

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    forum

    Druk op onderstaande knop om te reageren in mijn forum


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs