Het gaat niet om de bestemming maar de reis er naar toe. Eigenlijk maakt het pad niet uit,
enkel de wil om er te komen is genoeg.
Let wel :
Je pad wordt gevormd door het te bewandelen.
Vandaag woensdag 3 oktober, om 7u45 klaar om aan onze voorlaatste stapdagen te beginnen. Slechts een 22 tal kilometertjes te gaan over betrekkelijk begaanbare paden. Een halve rustdag dus. Het ontgaat ons nogsteeds dat het morgen onze laatste dag van onze " Camino Road " is. De weergoden zijn ons nog steeds goed gezind en zullen dat volgens de voorspellingen nog een tweetal dagen volhouden, maar dat zien we dan wel weer. Het landschap blijft wat Ardeens aandoen heel mooi maar minder exotisch. We zijn eveneens niet alleen meer op weg, drommen bussen met schoolkinderen en toeristen laten de wandelpaden regelmatig dichtslibben. Dit maakt een en ander wat minder aangenaam. Maar ok dat overleven we wel weer. Nu met goede moed naar de laatste stapdag uitkijken.
Stilaan begint het meer en meer door te dringen tot ons dat het einde van onze uitdaging nadert. Vandaag tot een 40 kilometers van ons doel genaderd. Een rustige trip door een Spaans Ardeens landschap dat sterk aan Malmedy en Bouillon doet denken. Het weer speelt nog steeds in onze kaart al is de hevige warmte van bij de eerste weken al wat afgezwakt. Het lijkt wel of we de invloed van de Atlantische oceaan al beginnen te voelen. Merkelijk meer wind maar gelukkig toch droog. Nog twee dagen te gaan en zonder ongelukken mission accomplished.
Varkens in Airexe, en hangt Jan daar het varken uit? Neen natuurlijk niet ! Hij krijgt een "free hug" gratis knuffel van een wulpse Braziliaanse schone !
Vandaag maandag 1 oktober zetten we onze laatste Caminoweek in. Nooit gedacht dat deze mooie ervaring zo snel aan haar einde zou komen. Jammer maar helaas, de ervaring zijn we echter rijker en kunnen ze ons niet meer afnemen. 25 kilometer lange tocht vandaag in heuvelachtige omstandigheden. Geen mist vanochtend maar wel een zuur windje. Er is klaarblijkelijk ander weer op komst. Hopelijk geen slecht weer. Als we de smartphone mogen geloven moeten we ons wat dat betreft geen zorgen maken. Vandaag zetten we de afstandsteller onder de 70 kilometer we kunnen Santiago al bijna ruiken, of ben ik het die dringend moet gaan douchen. 😂 Ik zal maar het zekere voor het onzekere kiezen en vlug naar de badkamer. Tot morgen.
Enkele beelden van het oorspronkelijke dorp Portomarin. De oorspronkelijke huizen werden vernietigd bij de aanleg van een stuwdam en de kerk werd steen per steen heropgebouwd op een hoger gelegen plek net zoals de huidige bewoning.
Vandaag zondag 30 september, reeds een maand onderweg op onze Camino. Deze maand is voorbijgevlogen met heelwahe up en downs, in de weg bedoel ik natuurlijk, maar zit het leven zo niet in elkaar? Al is het ZON-dag, van de zon was er tot na de middag niet veel te merken. Wel veel mist en vochtige lucht. In de beboste stukken leek het wel te regenen zoals de mist van de bladeren van de bomen druppelde. Het waren echter maar een luttele 17 km te ronden over op- en afweggetjes welliswaar, maar rond de middag waren we reeds ter bestemming en gesetteld voor vannacht. Morgen heel wat heftiger tocht met meerdere hoogtemeters. Vandaag zitten we eveneens onder de naam van de 100 km. tot Santiago. Het aantal Pelgrims en Medestappers neemt nog gestaag toe. Het wordt zoeken naar een vrij slaapplekje voor de volgende dagen. Maar ook dat zal wel meevallen zeker net zoals dat prachtige weertje dat ons tot op heden te beurt viel. Nog een fijne zondag verder en tot morgen. 😃😎