Inhoud blog
  • Hoe kan je je PC een upgrade geven?
  • Israël: een start-up nation
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    IT en meer!

    06-12-2017
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Hoe kan je je PC een upgrade geven?
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Wat doe je best als je PC al wat verouderd is, en hij is al wat trager aan het functioneren. Dan kan ik je hierbij helpen.

    Ten eerste zou ik je aanraden om je windows opnieuw te installeren omdat er veel oudere en verwijderde bestanden op je harde schijf staan. Daardoor kan je PC soms wat vertragen. Je moet natuurlijk eerst de data die je nog gebruikt back-uppen.

    Als dat nog niet werkt zou je best de RAM upgraden naar een grotere capaciteit. Je RAM zorgt ervoor dat je snel aan data kan die je aan het gebruiken bent. Als je geen weg weet wat je moet kopen voor RAM haal dan gewoon een RAM-latje uit je PC, ga naar je plaatselijke computerwinkel en vraag daar  extra RAM-latjes van dezelfde soort.

    Als je PC nog te traag werkt is het best dat je een nieuwe harde schijf koopt. Het beste is om een SSD (Solid State Drive) te kopen. Je kan een SSD zien als een groten USB-stick. Het werkt sneller dan een klassieke harddisk want in een SSD zitten er geen bewegende deeltjes. Je PC start sneller op met een SSD. Het nadeel is wel dat een SSD ongeveer 6 keer zo duur is dan een harddisk.

    Daarna zou ik je CPU (Central Processing Unit, dat is de centrale chip in je PC) vervangen door een nieuwere generatie. Let wel op dat je de juiste grootte van CPU gebruikt want je hebt verschillende groottes van CPU’s. want niet elke CPU gaat past op je moederbord. Het kan handig zijn om je moederbord te vervangen zodat je eventueel meer geheugencapaciteit of snellere kabels kan hebben om met je harde schijf te verbinden. Je hebt keuze tussen 2 merken, Intel of AMD.  Je blijft best bij het merk dat al in je PC zit.

    Als je graag games speelt op je pc dan voorzie je beter een nieuwe videokaart in je pc in plaats van een nieuwe processor.  Je zorgt er dan ook best voor je grafische kaart te verbinden met je moederbord omdat je verschillende connectoren kan hebben op je moederbord. Het is nutteloos om een goede grafische kaart te kopen terwijl je een CPU van 10 jaar geleden hebt. Je kan hier opnieuw kiezen voor 2 merken, Nvidia en AMD. De meesten gebruiken Nvidia. Voor beginners volstaat het om de GTX 1050 te kopen van Nvidia. De prijs voor zo’n kaart bedraagt ongeveer 130 euro. De personen die in 4k resolutie willen gamen, kunnen kiezen tussen de GTX 1060 / 1070. Met de GTX 1070 heb je meer FPS (frames per second), dat wil zeggen meer beelden per seconde. De prijs is rond de 450 euro. De high-end gamers die in VR(Virtual Reality) willen spelen, kiezen beter een  GTX 1080. De prijs zal ongeveer 1000 euro zijn.

    Als je een Apple gebruiker bent is het vervangen van onderdelen een stuk moeilijker. Want bij een gewone PC hoef je gewoon een paar schroeven los te draaien maar een Mac kan je veel moeilijker openen. Het enige wat gemakkelijk vervangbaar is in een Mac, is de RAM. Hiermee wil Apple zo veel mogelijk geld in hun eigen zakken steken. Als je bij de aankoop van je Mac kiest voor al de upgrades gaat dat niet zo veel kosten. Kies je echter voor een standaard Mac en je wilt hem upgraden  zal men vlug 700 à 800 euro vragen om 1 onderdeel te vervangen. Je kan ook zelf je onderdelen vervangen maar dat is moeilijker en riskanter en natuurlijk zal je je garantie verliezen. Gelukkig zijn er op YouTube video’s te vinden die het proces uitleggen.

    Bron: Petitjean, F. (2017, 25 november). Geef uw computer een tweede leven. De Tijd, p 49.

    06-12-2017 om 21:42 geschreven door Kobe D.  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    28-11-2017
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Israël: een start-up nation
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Silicon Wadi is een regio in Israël die zich uitstrekt van Tel Aviv tot Haifa en zit vol met Start-ups. De naam Silicon Wadi komt van het Hebreeuws want wadi is Hebreeuws voor valley dus het is een verwijzing naar het Amerikaanse silicon valley gelegen in Californië. Israël wordt ook nog de startup nation genoemd want het land telt het meeste aantal start-ups per inwoner. De laatste 10 jaar waren er 7 duizend start-ups. In Israël worden je ondernemersvaardigheden aangeleerd door het leger. Dat is niet zo verrassend want het ligt in een conflictgebied en is niet bepaald “bevriend” met zijn buurlanden.

     In Antwerpen nemen ze een voorbeeld aan Silicon Wadi omdat Antwerpen een “smart city” wilt worden, daarom zijn Antwerpen en Haifa al sinds de jaren ’60 zustersteden. De Antwerpenaren zijn gefascineerd door het Israëlisch Rambam-ziekenhuis. De 3 ondergrondse parkings kunnen binnen de 3 dagen omgevormd worden in een zieken huis voor het geval dat ze aangevallen worden. Het ziekenhuis opende over het laatst nog een medische incubator van MedTech. Een bedrijf dat vergelijkbaar is met het Antwerpse bedrijf BlueHealth. Het verschil tussen Antwerpen en Israël, in Antwerpen wordt er meer gefocused op het pure digitale luik terwijl ze in -Israël meer nadruk is op medische trails.  Er zijn over het laatst nog 6 Belgische start-ups naar Silicon Wadi getrokken om venture capitalists te pitchen over hun start-up dat met succes gebeurde. 1 van de bedrijven mag zelfs nog eens terug gaan voor een uitgebreidere meeting te doen.  Maar Jan Bormans van startups.be zegt wel dat we nog te bescheiden zijn en dat dat merkbaar is aan ons taalgebruik.

    Alle grote Tech fondsen in de wereld hebben een vestiging in Silicon Wadi. De meeste Israëlische start-ups worden vrij snel verkocht aan vooral Amerikaanse bedrijven waaronder Mobileye werd verkocht aan Intel en Waze aan Google. Dat is niet toevallig dat het 2 bedrijven zijn die een link hebben met auto’s want Israël is een van de sterkste spelers in de auto-industrie alhoewel ze zelf geen auto’s maken. Veel bedrijven in de cybersecurity zijn gevestigd in België. We hebben momenteel ongeveer 450 cybersecurity start-ups in België. Dat komt doordat we een gebrek aan grondstoffen hebben dus we moeten ons bijna volledig focussen op ondernemen. We slagen er altijd in om nadelen om te buigen in voordelen. Bijvoorbeeld een van de grootste agrarische regio’s is in het midden van de woestijn gelegen. Onze overheid wilt dat tegen 2027 30% van de bevolking in hightech werkt.

    Bron: Data News 13/10/2017

    28-11-2017 om 17:45 geschreven door Kobe D.  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)


    Archief per week
  • 04/12-10/12 2017
  • 27/11-03/12 2017

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs