Vroeg uit de veren. Fietsen op de auto, ontbijt en we vertrekken naar Oudenaarde. Om 9u start onze fietstocht dwars door Vlaanderen. langs de klassiekers uit de Ronde van Vlaanderen.
We rijden naar Waregem waar we onze pick-nick kopen. Vervolgens richting Anzegem waar we ons neerzetten op een terrras voor een koffie. We ene trouwer passeert er na de andere aan het gemeentehuis.
Dan naar de Patersberg. Deze rijden we op langs de minst steile kant. Boven komt er een Hollander hijgend aan. Hij kan elk moment doodvallen. Dan volgen zijn 2 compagnons wielrenners met de fiets aan de hand. Dit laten we niet aan ons voorbijgaan. We fietsen langs de steile kant (kasseien) naar beneden en keren om. We fietsen zonder problemen met gewone fietsen en fietszak tot boven. De NL's zitten er nog steeds uit te rusten en bewonderen onze fietsen. Ze zullen wel denken dat de electr rijden.
We fietsen verder en passeren de Ronde van Vlaanderen straat. Op het wegdek staan er per jaar alle winnaars gemarkeerd.
Hier houden we halt voor onze pick-nick. In de VM was het bewolkt maar aangenaam fietsweer. Vanaf de middag breekt de zon door. Na onze deugddoende pick-nick smeren we zonne-crème.
Dan fietsen we de Oude Kwaremontop en dan richting Taaienberg. Ondertussen zijn we nog langs het pittoreske plaastje Louise-Marie gefietst. Hier zijn we ook weer een trouwer met alles er op en eraan.
Het blijft op en neer. Onze versnellingen worden goed getest (wat ook de bedoeling was).
In Mater houden we een drankstop. We zitten op een kleine 10km van onze bestemming Oudenaarde. Het is tijd voor een pintje en suikerwafel.
Even verder passeren we de brouwerij Roman. Ename lag ook op onze route.
Aangekomen in Oudenaarde om 17u zetten we ons op het terras van het oudste café op de markt. Alle terassen zitten stampvol. We steunen er de plaatselijke brouwerij en drinken er een Ename. Dat smaakt !!!
We slapen er bij Vrienden op de fiets (3 km uit het centrum).
Het is een zeer mooie kamer met eigen badkamer.
Om 19u30 hebben we een tafeltje voor 2 gereserveerd bij de Thai op de markt in Oudenaarde.
Het was er zeer lekker met een lekkere fles wijn.
Nadien een korte wandeling door Oudenaarde en dan in ons bed.
We zijn klaar voor onze tocht door Spanje. Bijlagen: 20170617_155318.jpg (449.6 KB)
|