
Aanwezigen voor BBTK : Kestemont Myriam Van Cauter Greta Van Geyt Roger Coomans Luc Verhoeven Marc
1) Goedkeuring verslag vorige vergadering
Het verslag wordt goedgekeurd
2)Opvolgingspunten
2.1 Overstap van arbeider naar bediende
De werknemersafvaardiging merkt op dat er vooral meer uitleg moet gegeven worden op de financiële toestanden bij de overstap van arbeider naar bediende. Nu zijn er achteraf maanden dat de bediende maanden heeft dat het loon veel minder is dan het normaal zou moeten zijn. Dit wordt in veel gevallen niet gemeld als de overstap van arbeider naar bediende aan bod komt. Dit heeft natuurlijk te maken met het verlofgeld en andere zaken. De werkgeversafvaardiging zegt dat alle Locale H.R. Managers hiervan op de hoogte zijn en dat dit probleem zo goed als opgelost is.
2.2 Voordelen Telenet
De werknemersafvaardiging vraagt een stand van zaken in dit dossier.
De werkgeversafvaardiging zegt dat zij na lang onderzoek dit dossier heeft afgerond. Zij hebben besloten om niet in dit avontuur te stappen.
De werknemersafvaardiging betreurt dat, omdat dit toch een kans was om het personeel van gunstige tarieven te laten genieten bij Telenet.
2.3 Wachtvergoedingen
De werknemersafvaardiging vraagt of er geen mogelijkheid bestaat om de wachtvergoeding in het ex-ENI statuut aan de index te koppelen. Dit bedrag is al 10 jaar ongewijzigd gebleven. Bij verschillende andere statuten is dit wel index gekoppeld. Waarom geen harmonisatieovereenkomst voor alle bedienden die in aanmerking komen voor een wachtvergoeding?
De werkgeversafvaardiging zegt dat het de bedoeling is om alles te centraliseren en via een Call-center te laten verlopen. Er zal ook nagekeken worden bij welke klant er nog wacht moet gelopen worden en waar dit overbodig is. Want er zijn bedienden die van wacht zijn waar dit echt niet nodig is. Het is de bedoeling om tot één gemeen systeem te komen wat betreft verloning. Er zal navraag gedaan worden bij alle verantwoordelijke operationele van wat nog echt nodig is en wat financieel haalbaar is. De oefening is nog volop bezig en van zodra het resultaat gekend is zal het medegedeeld worden aan de sociale partners.
2.4 Personeelslijst
De werknemersafvaardiging dringt nogmaals aan om een degelijke lijst te krijgen van het personeel dat tewerkgesteld is bij Fabricom. Deze vraag is al verschillende malen gesteld maar er is nog geen beterschap waar te nemen in de lijsten die nu doorgestuurd worden. Gaat deze er nog komen?
De werkgeversafvaardiging zegt dat het inderdaad niet opportuun is zoals het er nu aan toe gaat. Maar dat zij zelf gebonden zijn aan deze lijsten die door een externe firma aangemaakt worden. Alles zal pas terug in orde zijn vanaf begin volgend jaar; dan is het de bedoeling om terug te gaan naar het oude systeem.
2.5 Functie op loonbrieven
De werknemersafvaardiging zegt dat er nog steeds niets gedaan is aan het probleem wat betreft het terugvinden van de functie op de loonbrieven. Deze vraag is al herhaaldelijk gesteld zowel op syndicaal vlak als in de ondernemingsraad. Het gaat niet enkel om de functietitel maar voor de bedienden van ex-ENI ontbreekt ook de maturiteit. Maturiteit is toch essentieel wat betreft het loon.
De werkgeversafvaardiging is verwonderd dat dit probleem nog niet opgelost is. Zij hebben nu de garantie gegeven om daar zo snel mogelijk werk van te maken en dit in orde te brengen. Punt dat zal moeten blijven opgevolgd worden.
3.Nieuwe punten
3.1 C.A.O. Arbeidsregeling voor weekendwerk
Deze collectieve arbeidsovereenkomst wordt voorgelegd ter ondertekening aan de sociale partners. Deze zou in voege trede op 1 oktober 2009. Wat houd deze overeenkomst in?
- De nieuwe arbeidsregeling is gebaseerd op 2 opeenvolgende ploegen op zaterdag en zondag,
volgens volgende uurroosters : - Dagploeg: 06u00 tot 18u00
- Nachtploeg: 18u00 tot 06u00
- Dus iemand die overstapt van het voltijdse regime naar het weekendregime zal dit doen met
behoud van loon van voltijdse maatstaf (39,20 uur).
- Gepresteerde uren boven de 24 uur zullen aanzien worden als overuren.
Voor meer info kan men altijd terecht bij een syndicale verantwoordelijke van BBTK.
3.2 C.A.O met betrekking tot de uitoefening van het recht op 1/5de loopbaanonderbreking
Deze collectieve arbeidsovereenkomst wordt voorgelegd aan de sociale partners ter ondertekening. Deze hebben toch nog enkele opmerkingen waarvoor een oplossing zal gezocht moeten worden. De doelstelling van deze overeenkomst is dat er een mogelijkheid is dat werknemers 4 volledige weken werken en dan 1 week loopbaanonderbreking nemen. Bedoeling is dat alles op vrijwillige basis zal geschieden. Het verzoek tot alternatieve organisatie kan zowel van de werknemer als van de werkgever komen. Bedoeling is dat deze overeenkomst in voege gaat vanaf 1 oktober 2009. Wil je hier meer over weten, neem contact op met je BBTK-verantwoordelijke.
3.3 Invulling van het sectorakkoord
De werkgeversafvaardiging stelt voor om voor 2009 een ecocheque uit te betalen van 125. Voor 2010 zouden zij dan een ecocheque voorzien van 250. Zij zijn van oordeel dat dit het best is voor het bedrijf en dat dit ook beter te organiseren is op gebied van verdeling.
De werknemersafvaardiging gaat hier niet mee akkoord en stelt voor om de maaltijdcheques met 1 euro te verhogen en het resterende bedrag uit te betalen in ecocheques . Aangezien er voor 15 september 2009 een akkoord moet zijn tussen alle partijen of anders worden het in ieder geval ecocheques, begint de tijd te dringen.
De werkgeversafvaardiging gaat gedeeltelijk akkoord en zal een voorstel uitwerken. Als het voorstel van de maaltijdcheques aangenomen wordt, zal dit met terugwerkende kracht zijn vanaf 01/07/2009. Er zal ook berekend worden wat het resterende bedrag in ecocheques nog zal zijn. We houden jullie op de hoogte.
De werkgeversafvaardiging zegt dat alle groepsverzekeringen boven 1,77% zitten behalve Bracke-Monin, maar aangezien het over een kleine populatie gaat zal men deze mensen gelijk zetten met de andere statuten. Er is tevens verteld dat de oefening gaande is om de mensen van Bracke-Monin en Broux het Fabricom-statuut te geven. Dit is voorzien tegen 1 januari 2010.
3.4 C.A.O Werking Syndicale Delegatie
Deze C.A.O wordt voorgelegd ter ondertekening, maar volgens de werknemersafvaardiging zijn er toch nog enkele struikelblokken. De werkgeversafvaardiging is hier niet over te spreken en zegt dat dit een inbreuk is op de gemaakte afspraken. Na wat aanpassingen is er dan toch een akkoord tot stand gekomen en zal de C.A.O. ondertekend worden door beide partijen. Nu maar hopen dat alles goed weergegeven wordt in de nieuwe teksten.
3.5 Verdeling Uittreksel Extra-legaal pensioen
De werknemersafvaardiging vraagt wanneer de verdeling van het uittreksel aangaande de groepsverzekering zal gebeuren.
De werkgeversafvaardiging antwoordt dat dit kortelings zal gebeuren maar dat de uttreksels voor alle statuten nog niet binnen waren.
3.6 Kilometervergoeding in opdracht
De werknemersafvaardiging vraagt of het cijfer al gekend is voor de kilometervergoeding in opdracht aangezien de teller op nul gezet wordt begin september en alles herberekend wordt. De werkgeversafvaardiging is de berekening aan het maken en deze zal klaar zijn eind deze week. Het cijfer zal minder zijn dan het afgelopen jaar .Van zodra het gekend is zal het officieel meegedeeld worden.
Het BBTK-TEAM.

09-09-2009 om 13:22
geschreven door /écrit par alex&marc
|