Actualia en recensies van theatervoorstellingen, musicals, concerten, cd's, dvd's, strips & boeken
19-05-2020
THUIS LAAT DE FANS NIET LOS EN BRENGT DE AUDIO-FICTIE 'IK, KARIN' NAAR RADIO 2 EN ALS PODCAST NAAR EEN.BE
Voor alle Thuis-fans die hun favoriete dagelijkse fictiereeks niet willen missen tot na de zomer, heeft Thuis heel goed nieuws: vanaf maandag 25 mei kan iedereen de audio-fictiereeks Ik, Karinvolgen bij De Madammen op Radio 2 en op één.be.
Dat kondigde actrice Kadèr Gürbüz, rond wiens personage Karin Baert de reeks draait,zonet zelf aan bij Cathérine Vandoorne op de radio.
Zo hoeven de kijkers niet thuisloos achter te blijven, maar kunnen ze zich verder verdiepen in de wereld van Thuis.
Karin Baert: advocate, stiletto-liefhebster, ex van Tom, moeder van Kobe, en volgens velen de grootste feeks uit Thuis. Hoewel Karin niet bepaald een goede indruk naliet op het einde van het 25ste seizoen van Thuis, waren er heel veel Vlamingen die met haar meeleefden. De kijkers trokken zich Karins tegenslag aan, zo kon de Thuis-ploeg afleiden uit de vele reacties op sociale media.
Op dit begrip en medeleven van onze kijkers wilden we dieper ingaan, zegt Thuis-hoofdschrijver Stef Wouters.We geven in deze audio-fictiereeks een unieke kijk in de ziel van een straffe vrouw - waarom is Karin wie ze is? Dat doen we in een moderne podcast waarbij we in het hoofd kruipen van de personages en de sluier oplichten van Karins leven.
De Thuis-ploeg zag in het genre audio-fictie de ideale manier om dat waar te maken, en de kijker tot een luisteraar te maken die beroerd en geëmotioneerd wordt door het achtergrondverhaal van Karin en haar omgeving.
Naast Kadèr Gürbüz werken ook Ben Van Ostade (Steven in Thuis), Sid Van Oerle (Kobe) en Tina Maerevoet (Paulien) mee aan deze nieuwe audio-fictiereeks.
De opnames gebeuren in de iconische Studio Toots van de VRT.
Meeleven met de Thuis-personages:
Kadèr Gürbüz: Ik vind het super dat ik via deze audio-fictie weer in de huid kan kruipen van Karin, want ik heb haar de voorbije weken serieus gemist! Hopelijk vinden de kijkers het fijn dat ze via Ik, Karin toch van Thuis kunnen blijven genieten nu het 25ste seizoen jammer genoeg vroeger moest stoppen. We hopen dat we zo het wachten tot na de zomer toch wat draaglijker kunnen maken. Ik had nooit kunnen denken dat ik nog met Ben als Steven zou samenwerken. Echt een ongelofelijk leuke verrassing dit! Je ziet maar: in een soap zijn er nooit zekerheden. Doden kunnen altijd terugkeren."
Ben Van Ostade: Ik ben héél blij dat ik even uit de dood ben opgestaan en nog eens een jonge gast van 27 mag zijn! (lacht) Het is plezant om via deze audio-fictie terug te gaan naar het begin van Karin en Steven op de universiteit, waar hun prille verliefdheid ontstond en alle hartzeer die erbij hoorde. Steven stond eigenlijk op trouwen met Isabel en was helemaal verscheurd door de onmogelijke liefde. Ik vind het geweldig om nog eens in de huid te kruipen van die verliefde, jonge gast! De opnames van de audio-fictie vinden plaats in de legendarische Toots-studio op de VRT. De nostalgie hangt hier gewoon in de lucht. Ik heb hier al zoveel hoorspelen opgenomen - geweldige herinneringen!
Cathérine Vandoorne:Ik ben super fier dat Thuis de komende vijf weken bij De Madammen te beluisteren is. Ik heb de reeks altijd een geweldig decompressiemoment gevonden na een werkdag en de avondspits. Een kleine bekentenis: tijdens een van de vorige seizoensfinales kreeg ik telefoon van Michaël van Droogenbroeck, die ik gladjes heb laten passeren. Ik wist toen niet dat het nogal dringend was. Maar hey: first things first. Sorry Michaël! (lacht)."
Waar is Ik, Karin te beluisteren?
De audio-fictie Ik, Karin: vanaf 25 mei elke weekdag bij De Madammen op Radio 2 en meteen daarna in de Radio 2 app te beluisteren.
De audio-fictie is ook als podcast terug te vinden: vanaf 25 mei elke weekdag om 11.10 uur een nieuwe aflevering op een.be; en elke vrijdag om 11.10 uur als gebundeld weekverhaal op alle reguliere podcastkanalen.
Ook MNM zal audio-fictie van de Thuis-makers en met Thuis-personages uitzenden.
Het concept is op maat van de MNM-luisteraar.
Meer informatie hierover volgt later.
19-05-2020 om 18:44
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
PROGRAMMATOREN VAN 11 GEVESTIGDE FESTIVALS ORGANISEREN BEL JAZZ FEST OP 29 & 30 MEI
De huidige crisis treft onze jazzmusici net als veel andere kunstenaars hard.
Door de coronamaatregelen kunnen festivals deze zomer niet plaatsvinden, en werden ook Gent Jazz en Jazz Middelheim geannuleerd.
Maar de Belgische jazzwereld is dynamisch, veerkrachtig én solidair.
Dat bewijst Bel Jazz Fest.
Met dit online festival presenteren de programmatoren van 11 gevestigde festivals op 29 en 30 mei een mooie staalkaart van de Belgische scene.
De concerten vinden plaats zonder publiek in de studios van concertzaal Flagey in Brussel, een van de bekendste jazzzalen van ons land.
Jazz.be
Flagey is dan wel de fysieke locatie van waaruit alle concerten zullen worden gestreamd, jazz.be wordt de plaats van gebeuren.
Voor slechts 15 euro (en de mogelijkheid om extra te doneren) krijg je als bezoeker toegang tot de volledige line-up: een resem kleppers die het kruim van de Belgische jazz vertegenwoordigen.
Noord en Zuid, jong talent en gevestigde waarden, mannen en vrouwen, meer en minder traditionele geluiden.
Verbonden door de taal van muzikale improvisatie.
Belgische jazz lééft
De jazzfestivals BRAND! Mechelen, Brosella, Brussels Jazz Festival, Brussels Jazz Weekend, Jazz à Liège, Gaume Jazz Festival, Gent Jazz, Jazz Brugge, Jazz Middelheim, Leuven Jazz en Tournai Jazz Festival sturen met steun van Stilletto PRoductions, JazzLab en VI.BE een krachtig signaal de wereld in: Belgische jazz lééft en heeft je nodig.
We wachten allemaal op de liveconcerten die je kan bijwonen, maar je kan onze muzikanten (en technici, leveranciers,...) nu al steunen via deze weg.
Diversiteit en kwalitatieve streaming...
De organisatoren van Bel Jazz Fest gaan voor een rijk geschakeerd Belgisch jazzaanbod: De Beren Gieren, An Pierlé Quartet, Nordmann, Jean-Paul Estiévenart Quartet, Bram De Looze, Compro Oro, Esinam, DJ AliA, Tuur Florizoone, schntzl, Mâäk Quintet, Antoine Pierre Urbex Electric, Kurt Van Herck Trio, The Brums, Manuel Hermia Trio, Anneleen Boehme, Eve Beuvens, Casimir Liberski Trio, Lubiana, Commander Spoon, Karen Willems, Glass Museum, Nabou en Bert Cools!
Beide festivalavonden starten om 18.00 uur.
Vanuit zes verschillende locaties in het Flagey-gebouw, die allemaal garant staan voor een uitmuntende akoestiek, zullen de concerten soms deels gelijktijdig in hoge audio- en beeldkwaliteit worden gestreamd.
Sommige concerten worden eerder opgenomen.
Bezoekers kunnen online van podium wisselen en via chat met andere kijkers van gedachten wisselen.
Tickethouders hoeven geen noot te missen en kunnen de content tot een week na het festival blijven bekijken en beluisteren.
in de legendarische studios van Flagey
Onze ploeg neemt alle voorzorgsmaatregelen om artiesten en medewerkers in veilige omstandigheden te laten werken. Flagey keert met Bel Jazz Fest terug naar zijn roots: onze studios zijn oorspronkelijk gebouwd om opnames te kunnen maken met een perfecte akoestiek. Toen voor de radio, nu ideaal voor dit online festival, zegt Gilles Ledure, algemeen directeur van Flagey.
Blijvend platform
Op ditzelfde platform willen de organisatoren ook na het festival onze diverse jazzscene in binnen- én buitenland blijven promoten.
● Een organisatie van BRAND! Mechelen, Brosella, Brussels Jazz Festival, Brussels Jazz Weekend, Jazz à Liège, Gaume Jazz Festival, Gent Jazz, Jazz Brugge, Jazz Middelheim, Leuven Jazz en Tournai Jazz Festival
● Met sterke steun van: DB Video, Stilletto PRoductions, JazzLab, Les Lundis dHortense, VI.BE, Jazz & Mo, de Vlaamse Gemeenschap, de Franse Gemeenschap en het Brussels Hoofdstedelijk Gewest
● Sponsors: Payconiq by Bancontact, Kick, Pianos Maene
19-05-2020 om 18:40
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
DE WEEK VAN DE JAREN 70 OP NPO RADIO 5
De tijd van bruin/geel geruit behang, oranje stoelen en plateauzolen herleeft weer even tijdens De Week van de Jaren 70 op NPO Radio 5.
DJ Jan Rietman bijt zaterdag 23 mei om 07.00 uur het spits af met zijn programma Wekker-Wakker-Weekend!
Jan Rietman opent zaterdagochtend met collega-dj Bert Kranenbarg ook het NPO Radio 5 Clubhuis, waarin luisteraars virtueel kunnen samenkomen via nporadio5.nl om De Week van de Jaren 70 met elkaar te beleven.
Legendarische spelletjes Tijdens De Week van de Jaren 70 laten de djs van NPO Radio 5 legendarische radiospelletjes terugkeren. Zo zal Jeroen van Inkel in zijn programma met de luisteraars Raad een lied (of niet) spelen, herintroduceert Hans Schiffers Vijftig pop of een envelop en blaast Bert Kranenbarg Geen ja, geen nee nieuw leven in. In De MAX! is Raden maar te horen en Bert Haandrikman presenteert een radioversie van De lopende band, bekend van het tv-programma Eén van de Acht met Mies Bouwman.
Stemmen Luisteraars kunnen via nporadio5.nl tot en met donderdag 28 mei 12.00 uur stemmen op hun favoriete songs uit de jaren 70. Hun stemmen leiden tot de Evergreen Toplijst van de Jaren 70, die op vrijdag 29 mei tussen 07.00 en 20.00 uur de afsluiting vormt van De Week van de Jaren 70. Staat ook dit jaar Hotel California van Eagles weer bovenaan? Weet Queen met Bohemian Rhapsody de plek in de top 3 te prolongeren? En wat wordt de hoogste notering van eigen bodem?
Podcast Henkjan Smits maakt een podcast over het legendarische Holland Pop Festival in 1970 (Omroep MAX). Deze zomer is het vijftig jaar geleden dat het eerste meerdaagse muziekfestival in Nederland werd georganiseerd. Het festival veranderde de muziekcultuur in Nederland voorgoed. De podcast Holland Pop Festival is vanaf maandag 25 mei beschikbaar via de NPO Radio 5-app, de website nporadio5.nl en de bekende podcastplatforms.
NPO Radio 5 NPO Radio 5 is dé zender met muziek uit de jaren 60, 70 en 80 en is te beluisteren via kabel, internet, digitale tv, satelliet en digitale radio (DAB+).
19-05-2020 om 18:37
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
DIT ZIE JE IN JUNI OP CARTOON NETWORK EN BOOMERANG
Splinternieuwe afleveringen van Apple & Onion!
Vanaf 22 juni, elke weekdag om 16u20
Apple en Onion wonen nog maar net in de stad en alles is dus nieuw voor hen. De vele indrukken maken hen soms verward maar de twee vrienden blijven altijd positief en vinden hun eigen, unieke weg op het kleurrijke pad van het leven.
In de nieuwe afleveringen proberen Apple & Onion de trampoline van Burger te gebruiken, zonder hem te beledigen, lid te worden van een exclusieve club om een zeldzame walvis te kunnen zien, koste wat kost de Mega Achtbaan van de Toekomst te bezoeken, hun vrienden op te vrolijken tijdens een hittegolf en nog veel meer!
Nieuwe afleveringen van Mao Mao
Vanaf 8 juni, elke weekdag om 15u55
Maak kennis met Sheriff Mao Mao, een misdaadbestrijdende samoeraikat! Samen met zijn trouwe sidekicks Badgerclops, een cyborg lamzak, en Adorabat, de schattige vleermuis, beschermt hij de brave burgers van Pure Heart Valley tegen monsters, slechteriken en ander gespuis!
Mao Mao: Heroes of Pure Heart is een flitsende animatiereeks boordevol actie, avontuur en vriendschap! De reeks combineert typische Cartoon Network humor met zorgvuldige animatie en spannende verhalen.
De nieuwe afleveringen van Mao Mao: Heroes of Pure Heart zie je vanaf 8 juni elke dag om 15u55, alleen bij Cartoon Network!
Feesten met Teen Titans Go!
Vanaf 6 juni, elke dag om 7u35
De Teen Titans Robin, Starfire, Cyborg, Beast Boy en Raven zijn terug met gloednieuwe, hilarische avonturen in Teen Titans Go! Ontdek hoe het leven van een tiener-superheld er nu echt uitziet wanneer de cape af gaat. Stap in de wereld van deze superhelden en beleef alle avonturen die uiteenlopen van het redden van de wereld tot aan het samenwonen zonder volwassen toezicht, en natuurlijk alle grappige momenten daar tussenin. Één ding is zeker met deze Titans: ze staan altijd klaar voor avontuur!
Trek je dansschoenen aan en doe mee met het Teen Titans Go! Zomer Dansfeest, vanaf 6 juni elke dag om 07u35 bij Cartoon Network.
Mike is terug!
Vanaf 15 juni, elke weekdag om 16u
In Mighty Mike volgen we de slimme hond Mike, die elke ochtend weer wakker wordt met dezelfde gedachte: indruk maken op Cindy, de knappe hond van de buren. Helaas gooien drie schildpadjes, een poesje en twee gemene wasberen altijd op het verkeerde moment zijn plannen in de war.
Marathon: Baby Looney Tunes!
Vanaf 13 juni, elk weekend om 13u
Voor ze grote Looney Tunes-sterren werden, waren ze de Baby Looney Tunes! Half zo groot en twee keer zo lastig voor arme Granny.
Bugs, Daffy, Taz, Tweety, Lola en Sylvester zijn bij elkaar, spelen met elkaar, en belanden met elkaar in Looney Tunes-achtige problemen. Je favoriete Looney Tuners in peuterformaat, ze zijn jong en klaar om wat herrie te schoppen!
Bekijk de marathons van je favoriete Baby Looney Tunes ieder weekend om 13u, bij Boomerang!
19-05-2020 om 18:35
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
PRIMEUR: EEN LOST EERSTE BEELDEN VAN UNDERCOVER 2
Eén gaf vandaag de allereerste beelden van het tweede seizoen van Undercover vrij met een bloedstollende trailer.
Heel Vlaanderen mag beginnen uitkijken naar de eerste zondag van september, want dan start Eén met het langverwachte tweede seizoen van de populaire reeks.
Het actieterrein van Bob (Tom Waes) verlegt zich dit seizoen van een camping naar een country- en western-manege waar ze zich cowboys in het wilde Westen wanen.
Zijn doelwit: broers en wapenhandelaars Berger (vertolkt door Sebastien Dewaele en Wim Willaert).
Het verhaal: undercover in westernsfeer bij wapenhandelaars
Een klein jaar na de gebeurtenissen van het eerste seizoen werkt Kim (Anna Drijver) bij Human Rights, een organisatie die zich inzet voor vrede en mensenrechten. Omdat haar onderzoek naar illegale wapenhandel in Syrië niet opschiet, vraagt ze tegen de regels in de hulp van haar ex-collega Bob (Tom Waes). Zo komt Bob in contact met de spil van de Belgische illegale wapenhandel: de broers Laurent en JP Berger. Op het eerste gezicht zijn dat vriendelijke kerels die de El Dorado Ranch runnen, een country- en western-manege in het Belgische achterland. Maar achter de schermen zijn de broers meedogenloze wapenhandelaars met bloed aan hun handen. Bob gaat undercover en begeeft zich zo opnieuw in het hol van de leeuw. Hij probeert in de gratie te komen van de broers. Ondertussen zint Ferry Bouman vanuit de gevangenis op wraak. Hij wil Bob en Kim terugpakken en zet zijn zoektocht naar hun ware identiteit verder. En ook Polly, de tienerdochter van Bob, laat haar vader niet met rust. Zij wil eindelijk weten wie haar vader echt is en begint haar eigen onderzoek. Maar misschien brengt ze zo wel zijn missie in gevaar...
Tom Waes: Het draaien van Undercover 2 was een feest. Al vanaf de eerste lezing was het duidelijk dat de scenario's en de cliffhangers nog straffer zijn dan vorig seizoen. Bob Lemmens komt deze keer langs alle kanten onder druk te staan, heerlijk om een man met zoveel verschillende maskers te spelen. De fans van Undercover, zowel in België als Nederland en de rest van de wereld, zullen tien afleveringen lang op het puntje van hun stoel zitten.
Vlaams-Nederlandse topcast voor tweede seizoen
Naast vertrouwde gezichten Tom Waes, Anna Drijver, Frank Lammers (Ferry Bouman) en Elise Schaap (Danielle Bouman), sluiten onder anderen Wim Willaert(Eigen kweek, De twaalf),Sebastien Dewaele (Eigen kweek, De dag),Ruth Becquart(Over water, Chaussée damour), Sanne Samina Hanssen(Zie mij Graag, Vliegende Hollanders), Jeroen Van der Ven(Salamander 2, Generatie B) en Chris Lomme(Achter de wolken, In Vlaamse velden) zich aan bij de cast.
Het eerste seizoen was niet enkel in Vlaanderen een succes met gemiddeld 1.176.300 kijkers (4+; Live +7; kijkcijfers + VRT NU), maar scheerde ook internationaal hoge toppen: Undercover was in 2019 de best bekeken reeks op Netflix Nederland, waarmee Tom Waes en co. kleppers als La casa de papel, The Irishman en The witcher achter zich lieten. Ook in Latijns-Amerika was Undercover een succes op Netflix.
De reeks was te zien in Frankrijk op Canal+ en in Duitsland op ZDFNeo en won awards voor beste serie op de festivals Cinequest in Californië en Seriencamp in München.
Het tweede seizoen van Undercover werd geproduceerd door Ivy Vanhaecke en Pieter Van Huyck. Nico Moolenaar schreef opnieuw samen met Piet Matthys en Bart Uytdenhouwen het scenario en is ook weer showrunner.
De regie was dit keer in handen van Pieter Van Hees (Chaussée damour, Versailles) en Cecilia Verheyden (Achter de wolken, wtFOCK).
Undercover is een reeks van productiehuis De Mensen voor Eén, in samenwerking met Netflix, Proximus, het Brussels Hoofdstedelijk Gewest, Source Investments/DFW, Federation Entertainment, Les Gens, Gardner and Domm, Gallop, en de Tax Shelter maatregel van de federale overheid.
Nieuw dit seizoen is dat ook Netflix de reeks buiten België zal aanbieden vanaf 6 september.
Undercover: vanaf 6 september te zien op Eén.
19-05-2020 om 18:33
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
THE ANALOGUES BRENGEN LET IT BE:ABBEY ROAD THEATERTOUR VOOR HET EERST NAAR BELGIÃ
Op 1 april 2021 spelen The Analogues opnieuw in Kursaal Oostende en brengen er voor het eerst in België hun Let it Be:ABBEY ROAD theatershow die alle zalen in Nederland deed vollopen.
Volle focus dus op de twee laatste albums die de Beatles opnamen en uitbrachten, aangevuld met klassiekers uit de andere albums.
The Analogues gelden wereldwijd als de ultieme vertolkers van The Beatles van na 1966.
The Beatles die niet meer live optraden en vanuit de beslotenheid van de opnamestudio een serie meesterwerken de wereld in stuurden.
Die meesterwerken werden door The Beatles nooit live uitgevoerd maar The Analogues hebben die missie alsnog met grootste onderscheiding volbracht.
Zonder verkleedpartijen, maar mét het originele instrumentarium en bijgestaan door strijkers, blazers en alles wat er verder nodig is voor de ultieme authentieke reproductie.
The Analogues tourden de afgelopen jaren langs uitverkochte zalen in binnen- en buitenland met integrale vertolkingen van de Beatles-albums Magical Mystery Tour, Sgt Peppers Lonely Hearts Club Band, The White Album, Abbey Road en Let it Be; albums die worden gekenmerkt door een enorme diversiteit, complexe arrangementen, innovatieve studio-experimenten en boven alles: songs die na meer dan 50 jaar nog niets van hun zeggingskracht verloren hebben.
Wie The Analogues vorig jaar aan het werk zag in Kursaal Oostende ("The White Album") en de Antwerpse Lotto Arena ("Abbey Road 50th Anniversary Edition") weet dat dit een niet te missen, onvergetelijke én emotionele ervaring is.
'Bijna beter dan The Fab Four zelf' zoals een gereputeerd journalist het uitdrukte.
Let It Be: ABBEY ROAD ? Hebben de Beatles-archeologen van The Analogues in hun ondoorgrondelijke wijsheid besloten om de laatste twee albums te verenigen in één concert?
Bart van Poppel (bassist en musical director): We hebben de laatste jaren chronologisch het latere werk van The Beatles aangepakt. Na The White Album was de vraag: wat nu? Let It Be kwam weliswaar als laatste uit, maar Abbey Road werd als laatste opgenomen.
Fred Gehring (drummer en initiator): The White Album was een vijf maanden durende zware bevalling, met de nodige spanningen en onrust. Maar wel met resultaat: een fenomenaal dubbelalbum. Je zou zeggen voorlopig even genoeg. Toch gingen The Beatles zes weken later, in januari 1969, alweer de studio in voor het volgende project. Het werd een moeizame maand; de opnames verdwenen in de la en het einde van The Beatles leek nabij. Maar een paar maanden later vonden ze, bijna miraculeus, de kracht en inspiratie om samen met de teruggekeerde George Martin nog één maal als collectief te excelleren en hoe! Het absolute meesterwerk Abbey Road was het gevolg. Bijna een jaar later kwamen die eerdere opnames alsnog van de plank onder de titel Let It Be maar toen was de band dus al uit elkaar gevallen. Dus zeg jij het maar: wat is het laatste album?
Van Poppel: Abbey Road natuurlijk. Dat was hun laatste productie. En Abbey Road is natuurlijk een echt coherent album dat integraal moet worden gebracht. The Beatles op hun best. Een geweldig hoogtepunt.
Gehring:Maar op Let It Be staan toch ook wel een aantal fantastische nummers. Die verdienen het zonder meer om meegenomen te worden in deze show. En waarschijnlijk heeft het zo moeten zijn moesten ze door die chaotische Let It Be sessies om de voedingsbodem te creëren voor het maken van Abbey Road.
Van Poppel: Precies. Let It Be: ABBEY ROAD dus.
Er zullen tijdens Let It Be: ABBEY ROAD weer genoeg nummers te horen zijn waarbij de hulptroepen (blazers, strijkers) en het volledige vintage instrumentarium kunnen schitteren.
Denk onder meer aan Here Comes The Sun, Come Together, Octopuss Garden, Something, Let It Be en Across The Universe.
En The Analogues kennende zullen ze in deze nieuwe show zeker ook nog verschillende andere albums bezoeken.
De mond van Ruth Beeckmans en Sven De Ridder valt weer wagenwijd open van verbazing in een nieuwe aflevering van Ge Hadt Erbij Moeten Zijn op donderdag 21 mei.
Kürt Rogiers biecht een verhaal op dat hij al 10 jaar voor iedereen verborgen houdt. Speelde hij ooit onbewust mee in een pornofilm?
Lesley-Ann Poppe vertelt op haar beurt over een kant van zichzelf die maar weinig mensen kennen: haar innerlijke metal chick.
Kürt Rogiers zit al meer dan 20 jaar in het vak, maar 10 jaar geleden gebeurde er iets dat hij nooit eerder meemaakte. Een van de grootste mysteries uit mijn leven, klinkt het. Al die tijd heeft hij er met geen woord over gerept. Ik heb het ooit in een interview verteld, maar net voor het in druk ging laten schrappen omdat ik het er zo over vond. Zijn verhaal begint met een veelbelovende uitnodiging van een Nederlandse casting director en actrice, die samen met haar man en regisseur een droomrol in gedachten had voor Kürt. Die regisseur wilde me laten levelen, zoals dat heet. Mezelf laten overstijgen in een film in de stijl van de gerenommeerde Spaanse regisseur Pedro Almodóvar. Ik zag het helemaal zitten. De eerste opnamedag verliep heel normaal. Tot we op een tweede locatie begonnen te draaien: een CS of closed set. Wat daar precies gebeurde, is geschiedenis
Lesley-Ann Poppe vertelde vorig seizoen een waanzinnig verhaal over spoken. Maar dit verhaal is helemaal anders. Vrij ranzig zelfs, verwittigt ze Ruth Beeckmans. Lesley-Ann toont zich van een andere kant dan mensen van haar gewoon zijn. Als 18-jarige was ik een echte metal chick. Black metal. Ze bespeelde toen de keyboards in het metalgroepje Opus Nocturne. Maar we waren echt héél slecht. Men vroeg ons als voorprogramma van het voorprogramma van het andere voorprogramma dat had afgebeld. Tot de groep op een dag de kans kreeg om door te breken. Al kostte dat wel bloed, zweet en tranen. Véél bloed.
19-05-2020 om 18:11
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
AVRIL LAVIGNE OP MAANDAG 22 MAART 2021 IN VORST NATIONAAL: NIEUWE DATUM!
Om de verspreiding van het coronavirus (COVID-19) in te dijken, zijn concerten momenteel niet toegelaten.
Het concert van Avril Lavigne, dat zou plaatsvinden op 18 maart 2020 in Vorst Nationaal, wordt hierdoor uitgesteld naar maandag22 maart 2021.
Tickethouders worden persoonlijk via mail gecontacteerd.
Er zijn nog tickets te koop voor deze nieuwe datum, meer info via livenation.be.
De gezondheid en veiligheid van artiesten, fans en medewerkers is onze grootste prioriteit.
De richtlijnen van overheden volgen.
Verantwoordelijkheid nemen.
Het virus een halt toeroepen.
Daar draait het om.
Dank voor jullie begrip.
Take care, stay safe.
Per verkocht ticket gaat 2 naar The Avril Lavigne Foundation. The Avril Lavigne Foundation ondersteunt mensen die getroffen werden door de ziekte van Lyme, een ernstige ziekte of een handicap. Met behulp van programmas en subsidies zorgt de foundation voor preventiemiddelen en financiering van behandelingen, en versnelt ze het onderzoek dat hoop moet geven en levens moet veranderen.
19-05-2020 om 18:09
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
"ONZE POLITICI ZIJN MACHTELOZE FIGURANTEN"
Drie gasten.
Een uitdagende stelling over een belangwekkende kwestie.
En Jan Leyers.
Met die ingrediënten probeert Nachtwacht klaarheid te scheppen en uitwegen te vinden temidden van de stortvloed aan problemen en opinies die we vandaag over ons heen krijgen.
In deze aflevering gaat het over de vraag of politici van vandaag eigenlijk nog de macht hebben om iets fundamenteel te veranderen in ons sociaal-economisch bestel.
Voor filosoof Thomas Decreus is politiek vandaag weinig meer dan een show waarmee politici ons doen geloven dat ze wat kunnen veranderen. De echte macht zit bij internationale bedrijven, instellingen en verdragen. Daardoor worden politici steeds meer acteurs die in de media een spektakel opvoeren, doen alsof ze ons vertegenwoordigen, en op onze emoties spelen. De nieuwe politicus is een Trumpist.
Decreus gaat in debat met politicoloog Carl Devos en Jolien Paeleman van Extinction Rebellion.
Geen macht en geen inspraak
Volgens filosoof Thomas Decreus, auteur van De spektakeldemocratie en journalist bij De Wereld Morgen, zit de reële macht vandaag niet bij de politici, maar bij internationale instellingen die we nauwelijks controleren, bij multinationals die boven elke regering staan, bij vrijhandelsverdragen die de macht van de verkozen politici beknotten en bij de internationale markten die elk afwijkend beleid afstraffen. Daarom is de inspraak van de burgers ook nep: de uitslag van verkiezingen verandert nauwelijks iets aan het gevoerde beleid.
Conflict en spektakel
Om de illusie van de democratie in stand te houden, wordt in de media een spektakel opgevoerd. Politici en media kunnen niet zonder mekaar: de media zijn het theater en bepalen het format, de politici zijn de acteurs. En omdat de media om commerciële redenen steeds meer op onze emoties spelen, doen ook de politici dat. Sinds de komst van de sociale media is de nadruk op conflict en sensatie nog veel groter geworden. In zon omgeving gedijt een nieuw soort politicus: de Trumpist. Een echte ideologie heeft zon politicus nauwelijks, hij waait liever met de wind mee om zijn populariteit te vergroten. Bij de Trumpist draait alles rond stijl: rauwe emoties in plaats van argumenten, provocaties in plaats van dialoog.
Alternatieven
En aan die logica valt niet meer te ontsnappen, zegt Decreus. Wie aan politiek doet, moet de medialogica volgen. Wie met de Trumpisten wil concurreren, moet zich tot hun niveau verlagen. De ouderwetse staatsman maakt geen kans meer. Het enige alternatief dat we hebben is buiten de politiek en buiten het spektakel te gaan staan. Dat doen volgens Decreus de nieuwe burgerbewegingen, zoals Occupy en de gele hesjes. Zij weigeren het spel mee te spelen, en kunnen daarom de basis vormen voor een nieuwe vorm van democratie.
Decreus gaat in debat met politicoloog Carl Devos en met Jolien Paeleman van de radicale klimaatbeweging Extinction Rebellion.
Nachtwacht: zaterdag 23 mei om 22.35 u. op Canvas en canvas.be
19-05-2020 om 18:03
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
18-05-2020
KETNET EN STUDIO 100 STELLEN SHOWS 'KETNET MUSICAL: KNOCK-OUT' UIT TOT VOORJAAR 2021
Met Ketnet Musical gaat Ketnet samen met Studio 100 al enkele jaren op zoek naar jong musicaltalent.
Die oproep levert telkens opnieuw een straffe cast op, die maandenlang hard werkt om de musical in de theaters te brengen.
Op 8 maart 2020 schitterden de 25 kinderen en jongeren tijdens de première van Ketnet Musical: Knock-Out.
De cast was er helemaal klaar voor om daarna ook de theaters van Gent, Antwerpen, Hasselt en Oostende knock-out te slaan, maar de coronamaatregelen hebben daar een stokje voor gestoken.
Ketnet en Studio 100 willen er absoluut voor zorgen dat de 25 kinderen en jongeren kunnen schitteren op het podium in de beste omstandigheden.
Daarom is ervoor gekozen om de shows naar het voorjaar van 2021 te verschuiven.
Zo kunnen de shows gedeeld worden met zoveel mogelijk familie, vrienden en Ketnet Musical-fans.
Wanneer de shows van Ketnet Musical: Knock-Out precies zullen doorgaan in voorjaar 2021 wordt zo snel mogelijk gecommuniceerd.
Alle tickethouders worden per e-mail verwittigd.
Wie nog geen ticket heeft, kan binnenkort terecht op ketnetmusical.be voor de beschikbare plaatsen.
Studio 100 zal via zijn sociale kanalen de exacte data aankondigen en laten weten wanneer de tickets terug in verkoop gaan.
De verschuiving van de shows heeft als gevolg dat er dit jaar geen nieuwe oproep naar nieuw musicaltalent gelanceerd zal worden en het programma Ketnet Musical dit najaar niet op Ketnet te zien zal zijn.
De cast van Ketnet Musical: Knock-Out zal wel af en toe opduiken op Ketnet.be en in de Ketnet-app.
Ketnet Musical: Knock-Out
Voor het zesde jaar op rij hebben Ketnet en Studio 100 de handen ineen geslagen om een gloednieuwe Ketnet Musical op touw te zetten.
De Ketnet Musical: Knock-Out speelt zich volledig af in Campus 12-sfeer: Nina Rey, Jasper Heyman, Lennart Lemmens en Naomi Janssens van Campus 12 zullen de volwassen rollen op zich nemen.
De andere hoofdrollen worden vertolkt door Goele De Raedt (bekend van Ketnet Musical: Team U.P.), Britt Bellens, Robbe Christiaens, Leonie Van Gool en Nicolas Marsoul.
Zij zullen samen met de 21 andere kindercastleden schitteren in Ketnet Musical: Knock-Out in het voorjaar van 2021.
Het verhaal
Met de hulp van Campus 12 probeert Liam met zijn vrienden de sluiting van zijn boksclub tegen te houden. De eigenares van het pand wil dat de in haar ogen ordinaire boksclub plaats ruimt voor een balletclub, waar haar dochter Anja haar ballettalenten verder kan ontwikkelen. Slagen Liam en Anja erin hun krachten te bundelen, en zorgen ze er samen voor dat de balletschool en de boksclub broederlijk naast elkaar kunnen bestaan?
18-05-2020 om 17:33
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
BEZOEK HET KUNSTUUR EXCLUSIEF MET JE 'BUBBEL'
Deze voormiddag herknipte minister Bart Somers het opnieuw geplakte lint en blies een anderhalve meter-fanfare de heropening van Het KUNSTUUR feestelijk op gang.
Ook Burgemeester van Mechelen Alexander Vandersmissen, Goedele Liekens en initiatiefnemers Joost en Hans Bourlon waren aanwezig.
De anderhalve meter-fanfare was De Vrije Vlaamse Zonen en jeugdfanfare SMIK uit Kapellen op de Bos.
Ze speelden o.m. We zullen doorgaan!
Het KUNSTUUR toont in Mechelen in de Heilige Geestkapel op een unieke manier in exact 60 minuten tijd schilderijen van Valerius de Saedeleer, Gustave Van de Woestijne, Frits Van den Berghe, Gustave en Léon De Smet, Rik Wouters, Emile Claus, Jenny Montigny, Constant Permeke, James Ensor, Théo Van Rysselberghe, Albert Servaes, Anto Carte, Eugène Laermans, Prosper De Troyer en Oscar Verpoorten.
Bij elk werk worden persoonlijke verhalen verteld door Tom Boonen, Gert Verhulst, Goedele Liekens, Bart Somers, Pascale Naessens, Stijn Coninx, Mark Uytterhoeven, Geert Noels, Bashir Abdi, Jozef De Kesel, Hans Bourlon, Kurt De Boodt, Kathie Vierstraete en Anneleen Van Speybroeck.
Jo De Meyere leest levensverhalen van de schilders.
Fien Sabbe is gastvrouw.
Regie: Frank van Laecke - Muziek: Dirk Brossé Ontwerp en projectcoördinatie: King concept. Het Kunstuur is een initiatief van Joost en Hans Bourlon.
Naar aanleiding van de feestelijke heropening verwelkomt Het KUNSTUUR gratis de eerste 25 BUBBELS die intekenen op de website www.hetkunstuur.com.
Wat Het Kunstuur de bezoekers vanaf nu garandeert:
Bezoek enkel met de mensen uit uw bubbel.
Hydroalcoholische gel beschikbaar aan de balie.
Baliemedewerkers achter plexiglazen schermen met mondmasker en handschoenen.
Audiogidsen worden voor en na elk bezoek ontsmet.
Voor elk bezoek wordt koptelefoon ontsmet en voorzien van een nieuwe hoesjes.
Balie en kapstokken worden voor elk bezoek ontsmet.
Tijdens het bezoek moet u geen enkele deur aanraken.
Museumstoeltje ontsmet voor elk bezoek en wordt meegenomen gedurende het bezoek
Contactloos betalen is mogelijk (bij reservering ter plaatse)
Aankomende bezoekers en vertrekkende bezoekers kruisen mekaar niet
Wat Het Kunstuur verwacht van zijn bezoekers:
Reserveren bij voorkeur via de website.
Enkel reserveren samen met mensen uit uw bubbel.
Een mondmasker opzetten voor het binnenkomen.
De handen te wassen bij het binnenkomen.
Zo licht mogelijk te reizen, vestiaire niet beschikbaar (enkel kapstokken).
Indien mogelijk uw eigen koptelefoon of oortjes meebrengen (standaard 3.5mm aansluiting).
Wat niet verandert:
Een bezoek duurt één uur.
Om de 20 minuten een bezoek, maar nu per bubbel.
Bezoekers volgen een vast parcours, dus enkel éénrichtingsverkeer.
Alle deuren open of gaan automatisch open.
18-05-2020 om 17:24
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
KINDEREN ZORGEN VOOR EXPLOSIE VAN BLOEMEN MET NPO ZAPP YOUR PLANET: FLOWER POWER
Zojuist was de online aftrap van de kleurrijke campagne Zapp Your Planet: Flower Power.
Na het succes van Zapp Your Planet: SOS Koala roepen NPO Zapp en de EO kinderen op om Nederland in bloei te zetten en zoveel mogelijk bloemen te planten om bedreigde bijen aan voedsel te helpen.
Met zogenaamde bloembommen kunnen kinderen in de tuin, bij het verzorgingstehuis van opa en oma, op het balkon of op het schoolplein kleine BIJ-tuintjes planten.
Zo geven ze Nederland ook tijdens de coronacrisis een beetje meer kleur.
De bijen hebben het zwaar in Nederland en samen met kinderen willen Zapp en de EO ze graag een handje helpen.
Want mensen hebben bijen nodig.
Niet alleen voor honing, maar ook omdat ze ervoor zorgen dat we fruit kunnen eten, koffie kunnen drinken en chocolade kunnen eten.
Vanaf maandag 18 mei worden er 10.000 bloembommen verspreid; bollen aarde met daarin zaadjes van bloemen die geliefd zijn onder bijen.
Kinderen kunnen ze gratis aanvragen via zappyourplanet.nl en zorgen zo voor een explosie van bloemen in Nederland!
BIJ-tuintjes Kinderen kunnen zelf aan de slag met een bijentuintje, maar het is ook mogelijk om iemand op te geven die een BIJ-tuintje verdient.
Opa, oma, juf of meester krijgen dan een BIJ-tuintje vol vaste bloemen en planten die de bijen helpen aan voedsel.
De bekende Zapp-gezichten komen in duos langs om de tuin aan te leggen.
Omdat ook zij de anderhalve meter maatregel moeten handhaven, dragen ze 'De Corona Constructie': een pak voor twee personen met daaraan een stok van anderhalve meter bevestigd, waardoor het niet mogelijk is dichter bij elkaar te komen.
Dat maakt het tuinieren een grotere uitdaging en vergt wat extra creativiteit van de Zappers.
Uitzendingen In de tv-uitzendingen zien kinderen hoe de Zapp-duos de BIJ-tuintjes aanleggen in hun Corona Constructie.
In 10 afleveringen van ongeveer 5 minuten gaan de duos in opdracht van de kinderen langs bij de ontvangers van de bij-vriendelijke tuin en is tenslotte het eindresultaat te zien.
De presentatie is in handen van Anne-Mar Zwart (EO).
Tonnie van der Neut (Michiel Eijsbouts), bekend van de Beste Vrienden Quiz (NTR) is aanwezig als bloem- en bijendeskundige.
De afleveringen zijn vanaf zaterdag 30 mei op woensdag, zaterdag en zondag te zien op NPO Zapp om respectievelijk 15.30, 18.00 en 19.00 uur.
Ook zijn alle acties terug te zien op de social media kanalen van NPO Zapp.
Zapp Your Planet Zapp Your Planet is een jaarlijkse actie van NPO Zapp en de EO om kinderen bewuster te laten opgroeien. Terugkerende themas van de actie zijn bedreigde diersoorten, het klimaat en duurzaamheid. Laatstgenoemde past goed bij de EO, omdat het een belangrijk thema voor de omroep is. In eerdere edities werd aandacht gevraagd voor bedreigde diersoorten zoals haaien, orang-oetans en olifanten. Begin dit jaar hebben kinderen geld opgehaald voor de bedreigde dieren in Australië met de noodactie Zapp Your Planet: SOS Koala, dat maar liefst 246.351 euro heeft opgebracht. Deze zomer komen kinderen tijdens Zapp Your Planet: Flower Power in actie om bloemen te planten en bedreigde bijen in Nederland te helpen.
18-05-2020 om 17:13
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
KETNET MAAKT INNOVATIE FICTIEREEKS 'IK U OOK' MET ACTEURS IN BESTAANDE BUBBELS
Door de coronamaatregelen liggen opnames van (fictie)reeksen al wekenlang stil.
Kwalitatieve en geloofwaardige reeksen maken is niet evident wanneer er anderhalve meter afstand moet worden bewaard en acteurs en crew met mondmaskers moeten rondlopen.
Het daagt de sector uit om na te denken over alternatieve manieren om fictiereeksen te produceren.
Ketnet is niet bij de pakken blijven zitten en heeft nagedacht over hoe de kinderzender (fictie)reeksen kan maken in tijden van corona.
Ik u ook: sitcom met bubbels
Ketnet start binnenkort met de opnames van de sitcom Ik u ook waarbij de cast bestaat uit acteurskoppels en acteursfamilies.
Het gaat met andere woorden om acteurs die in het dagelijkse leven in elkaars bubbel zitten, waardoor er kan worden gedraaid zonder rekening te moeten houden met die anderhalve meter afstand.
Ketnet is daarmee de eerste in Vlaanderen die op deze manier te werk gaat: een fictiereeks draaien met verschillende gezinsbubbels die samen één grote fictieve familie vormen.
Ketnet wil zo een voortrekkersrol spelen en volop meewerken aan een fictielandschap waarin rekening moet worden gehouden met deze nieuwe realiteit.
Els Roovers, aanbodverantwoordelijke Ketnet:"We willen met Ketnet blijven durven en ons engageren, ook in deze tijd. Met deze sitcom verkennen we nieuw terrein. Alles wordt gefilmd bij de acteurs thuis en we experimenteren volop met eigentijdse beeldtaal. We zullen de geldende coronamaatregelen tijdens de filmopnames altijd respecteren, maar kiezen er bewust voor om inhoudelijk en visueel nooit naar de huidige pandemie te verwijzen. Zo maken we ook een duurzame reeks die 100% Ketnet is: even niets moeten, positief en herkenbaar, en waar onze kijkers nog lang van kunnen genieten."
De fictiereeks wordt een sitcom met 20 afleveringen van telkens 15 minuten.
De productie van de reeks is in handen van Eyeworks.
De opnames starten binnenkort, om in het najaar op antenne te gaan.
Peter Bouckaert, producent Eyeworks:"Ik u ook is ontstaan uit goesting om niet bij de pakken te blijven zitten. Met een heel enthousiaste ploeg van cast en crew zullen we het laten knetteren tussen onze 'bubbels' om samen met Ketnet een warme, blije en vooral grappige reeks te maken voor kinderen en hun ouders."
Warme en kleurrijke familiekroniek
De reeks Ik u ook is een kroniek van één familie: oma en opa, mama, papa en pluspapa, nonkels, tantes, neefjes en nichtjes.
De reeks wordt een warm en kleurrijk geheel waarmee Ketnet voor het eerst in fictie het verhaal van gescheiden ouders brengt.
De 18-jarige Lou (Gloria Monserez) is filmstudente.
Ze leeft de ene week met haar moeder en pluspapa op een woonboot, de andere week spendeert ze bij haar geniale vader.
De cast wordt gevormd acteurs die ook in het dagelijkse leven onder één dak wonen:
Danny Timmermans en Machteld Timmermans (pluspapa en mama van Gloria) spelen de pluspapa en mama van Lou.
Acteur Koen Monserez speelt de papa van Lou. In het echte leven is hij ook de papa van Gloria.
Oma en opa van Lou: Ron Cornet en Anne-Mieke Ruyten
Nonkel Andy en nichtje Bobbi van Lou: Sven De Ridder en dochter Robin
Neef en nicht van Lou: acteur Bas Van Weert en Sarah-Lynn Clerckx (huisgenoten van regisseur Brecht)
Ik u ook is een coproductie van Eyeworks en Ketnet, en zal in het najaar van 2020 te zien zijn op Ketnet.
Het scenario is geschreven door Jimmy Simons en Catherine Baeyens, de regie is in handen van Brecht De Groot en Frederik Sonck.
18-05-2020 om 17:09
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
SIMON ZIJLEMANS PRESENTEERT 'DE RTL SPORTQUIZ' LIVE BIJ RTL 7
Na weken zonder sport is afgelopen weekend in Duitsland de bal weer gaan rollen.
De afgelopen weken werd ook pas echt duidelijk hoe erg sport gemist kan worden.
Dit is voor RTL 7 de aanleiding om in een allesomvattende live sportquiz (oud)-sporters, bekende Nederlanders en de kijkers thuis het vuur aan de schenen te leggen en middels verschillende vragen de sportkennis te testen en mooie herinneringen op te halen.
Dit alles komt samen in De RTL Sportquiz, die vanaf aanstaande zaterdag 23 mei wekelijks live om 19.00 uur te zien is bij RTL 7 en gepresenteerd wordt door Simon Zijlemans.
Vanaf zaterdag ontvangt Simon acht weken lang twee bekende Nederlanders of (oud)-sporters in de studio die het tegen elkaar opnemen.
In verschillende rondes en een finale ronde komen alle facetten van de sportwereld langs: Van bijvoorbeeld vragen over de Olympische Spelen en sportfilms tot blunders en gedrag van sporters in hun privéleven.
In totaal zijn er tien rubrieken waarvan er elke week verschillende worden gespeeld.
Zo komen elke aflevering wisselende rubrieken, anekdotes en herinneringen voorbij en is geen week hetzelfde.
De finaleronde is elke week wel hetzelfde.
In deze jaartallen-ronde wordt veel gevraagd van het sportgeheugen van de studiogasten en de kijkers.
In de eerste aflevering nemen Peter Heerschop en Viggo Waas het tegen elkaar op.
Meespelen
De gasten in de studio zijn niet de enige die hun sportkennis kunnen testen.
Via www.dertlsportquiz.nl kun je als fan, kijker en sportliefhebber live meespelen met de quiz.
Via deze weg kunnen kijkers en fans hun sportkennis testen en het opnemen tegen de (oud)-sporters en bekende Nederlanders.
De RTL Sportquiz wordt geproduceerd door Southfields.
'De RTL Sportquiz' vanaf zaterdag 23 mei om 19.00 uur live bij RTL 7
18-05-2020 om 17:06
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
16-05-2020
PSYCHO 44 LOST VANDAAG HUN LOCKDOWN VIDEO BIJ SINGLE âRATIONAL LOVEâ
Voor de videoclip van deze single riep de band hun fans via social media op om virtueel mee te spelen in deze video.
Er kwamen heel wat reacties binnen en het resultaat verschijnt vandaag!
Rational Love' is onze versie van 'Should I Stay or Should I Go Now'. Een simpel liefdesliedje, dat zowel de rooskleurige als minder rooskleurige facetten verkent. Meer synths dan gewoon gewoonlijk, maar scheurt en kraakt nog steeds langs alle kanten."
16-05-2020 om 18:07
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
FLYING HORSEMAN DROPT NIEUW NUMMER UIT AANKOMEND ALBUM
Iets meer dan een jaar na zijn eerste, The Long Now, is er met Waves Holding Time de tweede worp van SJ Hoffman.
Geen pek en veren voor die eersteling, alleen gènant veel lof.
Maar lauweren en stoef zijn niet SJ Hoffmans ambitie, wél om muzikaal weer nieuwe wegen in te slaan.
Zijn tweede album klinkt anders, volwassener, avontuurlijker ook.
Geproduceerd in een minimumbezetting (Sam Pieter Janssens en SJ Hoffman zelf) en opgenomen met de hulp van talentrijke vrienden als Pieter Van Dessel van Marble Sounds, Leonie Gysel van Arsenal en Pascal Deweze (Metal Molly, Sukilove, Broken Glass Heroes).
De muziek en de teksten zijn geheel van SJ Hoffman hemzelf.
Zijn doel is even helder als ambitieus: zoals hij al duizend keer gepakt werd door muziek van een ander, zo hoopt hij ook met zijn muziek iemand te raken.
Want muziek is emotie voor SJ Hoffman, geen intellectuele bezigheid, eerder een expressie van wat je anders niet uitdrukken kan.
Waves Holding Time verschijnt vandaag bij Starman Records.
16-05-2020 om 17:53
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
COMPACT DISK DUMMIES STELLEN NIEUW ALBUM âNEON FEVER DREAMâ VOOR
Een futuristische koortsdroom, dat is Neon Fever Dream, het nieuwe album van Compact Disk Dummies. Op hun tweede langspeler dromen de West-Vlaamse MIA-winnaars Lennert en Janus Coorevits van hologrammen, drones, drugs, hitte en eenzaamheid. Om dan wakker te worden, het gordijn open te trekken en te beseffen dat fictie niet bestaat. Neon Fever Dream is de coming of age van de Dummies en zet de verwarring van onze tijd om in een donkere, dreigende, maar o zo dansbare popplaat.
In 2017 flitst de titel door zijn hoofd: Neon Fever Dream. Dat wordt m. Lennert Coorevits neemt snel pen en papier en tekent een klein, raamloos, neonverlicht hotel dat wegzakt in drijfzand. De tekening verbeeldt de vervreemding die een koortsdroom opwekt. De sfeer van het desolate hotel en het neonlicht voeren hem in gedachten naar de jaren zestig, en herinneren Lennert aan sciencefictionromans. Hij kruipt door de konijnenpijp, glijdt naar beneden en belandt in de futuristische wereld van auteurs als J.G. Ballard (The Drought), Herbert Frank (Dune) en Philip K. Dick (Do Androids Dream of Electric Sheep?). Om dan te beseffen, zegt Lennert, dat het schijnbaar absurde toekomstbeeld waar zij in de jaren zestig over schreven, nu werkelijkheid is geworden.
Drie jaar na die éne flits en tekening is er nu Neon Fever Dream, is het hotel een dorp, en is de koortsdroom uitgegroeid tot een langspeler, over opgroeien in de nieuwe, technologische wereld, over liefde, over seks, over de roes en al wat waarheid is geworden. Het nieuwe album begint heel jazzy, heel seventies, met saxofoons die de droom oproepen, waarna de fictie vervelt tot non-fictie en de Dummies je de werkelijkheid in trekken, in hun gekende universum van synths, drums, en snaren.
Janus: Muzikaal is alles begonnen met Columbo, de Amerikaanse detectiveserie uit de jaren zeventig. Lennert zette me op dat spoor. De intro van Columbo riep vragen bij me op: wat maakt die muziek nu zo sferisch, zo dromerig? Uit die vraag is de jazzy intro van onze plaat ontstaan, en kleedden we de rest van de nummers in, op onze eigen manier.
Lennert: Vooral dat laatste telt: de eigen manier. Ook in de muziek leidt de complexiteit van onze wereld, de Unheimlichkeit, vaak tot onverschilligheid. Het is zo makkelijk om een genre of een muzikant klakkeloos na te bootsen. Het is net aan de jongeren om een eigen wereld te scheppen, met eigen ideeën, een eigen sound. Deze plaat is beïnvloed door scienfictionromans, ook door de filmmuziek van François de Roubaix en Piero Umiliani, maar Neon Fever Dream is vooral onze eigen twist, het is onze eigen interpretatie van de wereld om ons heen.
Toen Compact Disk Dummies in 2012 Humos Rock Rally wonnen, repeteerden ze in de prefab- garage van vader en moeder Coorevits, in Desselgem. Tussen broodkruimels en bierviltjes schreven de broers aan een eigen verhaal. Acht jaar later is die garage uitgebouwd tot een professionele studio, tot de nok gevuld met gitaren en synths. De nieuwe plaat kwam deels tot stand in een onverwarmde hoeve in Brakel, daar schreven de broers nieuwe nummers, dronken wijn en verjoegen de ram die Janus aanviel, maar het is vooral in Desselgem, daar waar alles ooit begon, dat de Dummies hun nieuwe songs tot een koortsdroom smeedden.
Compact Disk Dummies komen op deze plaat technisch tot wasdom. Je voelt de kilometers die de kerels de voorbije jaren maalden: van huisband van De Ideale Wereld, tot het producen van een hiphopalbum (Uberdope - Graag Gedaan), het schrijven van een soundtrack (VTM-serie De Kraak) en een aantal maanden geleden lanceerden de Dummies nog een EP, Satellites, waarvan singles Cry for me en het gelijknamige titelnummer wekenlang te horen waren op de radio. De EP gaf de broers de vrijheid terug waar ze naar verlangden, en mondt nu uit in Neon Fever Dream: 10 songs, waaronder één geremixte song van de EP, Easy Life.
Lennert: We hebben mekaars kop meer gezien dan die van ons lief. Maar die veelheid aan projecten hield ons scherp en bracht ook veel bij. Bij De Ideale Wereld noopt de tijdsdruk van een televisieproductie tot snel en efficiënt werken. En het schrijven van een soundtrack verplicht je om de bestaande muziekstructuren los te laten, om meer op sound te werken en zonder tekst een verhaal te vertellen. Janus zette ook een forse stap voorwaarts als producer. Dat voel je aan alles.
Voor het artwork van Neon Fever Dream bouwden Compact Disk Dummies met fotograaf Athos Burez een miniatuurdorp met zinkende huizen. Andres Algaba verzorgde de mixage van het nieuwe album en Luuk Cox (Shameboy) sprong mee aan boord als coproducent. Neem daar nog een schare vrouwelijke backingvocals bij, jazzcats Mattias De Craene (saxofoon) en Elias Devoldere (drums) in openingsnummer On Repeat, en de temperatuur loopt op, tot je ijlt van de koorts en s nachts wakker schrikt van de drones, de hitte en de hologram: But we will never fall apart. Theres a life.
16-05-2020 om 17:46
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
JEBROER NEEMT JE IN ZIJN GEDACHTEN MEE 'NAAR DE HEL'
Na Rebel, een nummer dat hij met Regi uitbracht én Machinegeweer, komt Jebroer nu met Naar de hel, een hit zoals hij die alleen kan maken.
Ik hou van risicos en leef vaak op het randje, waar ik balanceer tussen goed en slecht. Daarom lijkt de hel mij veel gezelliger, daar zitten de meeste mensen waar ik me mee kan identificeren. Met dit nummer neem ik je mee in mijn gedachten, die zich vertalen in de song en bijhorende videoclip.
Jebroer zn nieuwste track is opnieuw een energieke mix van Hardstyle en Trap, en gaat over het maken van goede of slechte keuzes in het leven.
Naar de hel is de 3de single die op het Nederlandstalige gedeelte van zijn nog te verschijnen 3-delige album Zes Sechs Six komt te staan.
Jebroer scoorde met een aantal tracks van dit album inmiddels internationaal succes.
Van het Duitse gedeelte Sechs stond Mutter eerder al op #1 in de Beatport Hard Dance Lijst.
Internationaal
Jebroer, die tijdens de recentste Warmste Week het StuBru-podium in Kortrijk nog in vuur en vlam zette, is goed bezig om zijn internationale droom te realiseren.
De vertalingen naar het Duits van zijn gouden Kind van de Duivel, Engeltje, Leven na de dood en 'Marathon zijn in Duitsland, Oostenrijk én Zwitserland inmiddels een succes.
Ook in de Lage Landen is Jebroer een begrip en trakteert hij zijn fans steeds weer op verrassende singles en verhalen.
Ongetwijfeld wordt Naar de hel opnieuw een voltreffer en in afwachting van het moment waarop hij net als zijn collega-artiesten weer de podia onveilig mag maken, is hij nog steeds trending en wordt hij goed gevolgd op de sociale media.
Jebroer: Ik kijk nu al uit naar de filmpjes en varianten op Naar de hel die mijn fans gaan maken. Ze mogen mij erin taggen. Graag zelfs, zegt hij geamuseerd.
Naar de hel van Jebroer is vanaf vandaag digitaal beschikbaar en verschijnt op het ROQ N ROLLA Music-label.
MEER DAN 12.000 HANDTEKENINGEN VOOR MEER STEUN AAN LIVE EVENT INDUSTRIE
Een aantal organisaties uit de evenementensector hebben zich naar aanleiding van de coronacrisis verenigd en voeren campagne onder de slogan Your Culture, Our Future.
Ze schreven een open brief aan de federale regering.
Al meer dan 12.000 mensen uit de sector hebben ondertussen hun handtekening onder het document gezet.
Er bestaat heel wat onbegrip rond onze sector waardoor heel wat beroepen, zelfstandigen en bedrijfjes in het gedrang komen en geen ondersteuning krijgen. Toch zijn ze essentieel voor onze toekomst, aldus Coralie Berael, venue manager van Vorst Nationaal.
Dat is meteen ook de reden waarom we vanuit Vorst Nationaal en de volledige Sportpaleis Group deze campagne voluit ondersteunen.
Binnenkort zullen onze beroepen van het toneel verdwenen zijn. Alle actoren die van idee tot factuur voor of achter de schermen in de weer zijn om eender welk evenement mogelijk en authentiek te maken, zullen immers verdwenen zijn. De economische gevolgen van de huidige crisis voor de cultuurwerkers is nu al dramatisch te noemen. Zonder federaal cultuurfonds, halen wij het einde van de crisis niet stellen de initiatiefnemers.
En wat als wij er niet meer zijn? Wie zal uw steden leven inblazen? Wie zal uw gala-avonden opluisteren? Wie zal uw straten kleuren? Wie zal u aan het zingen en dansen brengen? Wie zal u doen dromen? Wie?
Donderdag 14 mei werd in een leeg Vorst Nationaal een videotrailer opgenomen om de campagne Your Culture, Our Future kracht bij te zetten.
De komende weken zal deze clip worden gebruikt om het publiek te sensibiliseren over de crisis waarin de evenementensector is terecht gekomen.