Actualia en recensies van theatervoorstellingen, musicals, concerten, cd's, dvd's, strips & boeken
15-04-2020
SALEM SAMHOUD EN TOP CEO'S ADVISEREN MKB IN 'MISSION POSSIBLE'
Vanaf aanstaande donderdag 16 april zal twee keer per week het nieuwe programma Mission Possible worden uitgezonden bij RTL Z.
Top CEOs schuiven aan bij ondernemer en organisatieadviseur Salem Samhoud om prangende vragen van MKBers te beantwoorden en om inspiratie, advies en handelingsperspectief te bieden.
Ook wordt in dit spreekuur voor ondernemers aandacht besteed aan de uitdagingen waarmee de CEOs zelf te maken krijgen in hun bedrijf, de gevoelsbarometer van het land en op positieve initiatieven vanuit het bedrijfsleven.
Dit is een van de vele manieren waarop ondernemers, MKBers en kleine zelfstandigen informatie, advies en inspiratie kunnen inwinnen over hoe om te gaan met alle uitdagingen die de coronamaatregelen met zich meebrengen.
Op donderdag 16 april gaat de reeks bij RTL Z van start met als eerste gast Barbara Baarsma, directeur kennisontwikkeling bij Rabobank.
Salem Samhoud
Salem Samhoud is oprichter van het succesvolle adviesbureau &samhoud.
Als ondernemer en organisatieadviseur realiseert hij doorbraken door mensen te inspireren en met elkaar te verbinden.
Mission Possible is vanaf donderdag 16 april elke dinsdag en donderdag om 9.30 uur en rond 23.00 uur te zien bij RTL Z.
15-04-2020 om 15:39
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
TRANEN VAN GELUK BIJ DINA, BART EN BEA NA EEN ONZEKERE EN INTENSE HUIZENJACHT
Rob en Phylicia hopen snel te verhuizen naar een gelijkvloerse woning. Ze worden ondertussen gek van de onwetendheid, maar Dina verlost hen uit hun lijden door hen het gekochte huis te laten zien. Of wordt het net erger?
Locatie, locatie, locatie
Voor Mila en Mathias is er maar één ding echt heel belangrijk: de locatie. Ze willen dichtbij hun vrienden blijven wonen in centrum Aalter, maar er staat daar maar weinig te koop. Béa hoopt het koppel te kunnen overtuigen om hun zoekregio uit te breiden
Blind Gekocht - Woensdag om 20u35 bij VIER
15-04-2020 om 15:20
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
STAF TOVERT ZICHZELF OM TOT ILLUSIONIST IN DAT BELOOFT VOOR LATER
Staf Coppens serveert woensdag 15 april om 20.35 bij VTM in Dat Belooft Voor Later een stevige, maar speciale maaltijd van VTM-kok Loïc Van Impe aan Marie-Jo (7 jaar, Staden), Gijs (5 jaar, Peer) en Amélie (7 jaar, Aardooie).
De gerechten van het driegangenmenu?
Zeewierballetjes in tomatensaus, hamburgers met meelwormen en snoepjes van sprinkhanen.
Gaan de mensen van de toekomst, onze drie kinderen in dit geval, het eten van de toekomst wel lusten? Dat gaan we testen.
Als het hen lukt om van elk gerecht te proeven, mogen ze een dessert kiezen uit de rijkgevulde tafel.
In zijn eigen Staf-Lab wil Staf weten of er kleine MacGyvers in de drie kinderen zitten. Hij test het logisch denken en de nieuwsgierigheid van Gijs, Marie-Jo en Amélie met twee proeven. Het eerste experiment is de proefbuis-badeend. Als ik het sleuteltje met daaraan een badeend in de proefbuis gooi, hoe krijgen onze drie helden dat sleuteltje er dan uit? Wetende dat ze de sleutel nodig hebben om de kast te openen waarin een taart voor hen klaarstaat?, vertelt Staf.
Tijdens de tweede proef heeft hij nog meer lekkers in de aanbieding. Ze moeten het kleine, rode snoepbeertje goed in het oog houden en volgen, want het beertje zal misschien belanden onder één van de drie bekers, aldus Staf.Wanneer hij tijdens de proef de ruimte verlaat, wordt de nieuwsgierigheid van de kinderen serieus op de proef gesteld: spieken ze onder de bekers om te weten te komen waar het snoepbeertje zich schuil houdt?
Na de avonturen bij VTM keert Staf met de kinderen terug naar de oertijd. Hij neemt hen mee op uitstap naar het museum van Kunst en Geschiedenis in Brussel. Wanneer Staf per ongeluk twee poppen, die verkleed zijn als holbewoners, uit elkaar doet vallen, besluiten ze zelf de kleding aan te trekken en in de plaats van de poppen te gaan staan. Maar hoe reageren ze wanneer het robotpoppen blijken te zijn? En ze alles kunnen doen wat de gids hen opdraagt via een afstandsbediening?
In de studio van Dat Belooft Voor Later krijgen Gijs, Marie-Jo en Amélie een doe-opdracht van Staf, die ze met de hulp van hun ouders proberen te volbrengen. Lukt het Gijs een LP op te zetten, Marie-Jo een kilogram snoep te balanceren en Amélie haar voornaam te typen met een typemachine en vervolgens het papier eruit te halen?
15-04-2020 om 15:16
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
14-04-2020
STEFAAN VAN LAERE LANCEERT (JEUGD)ROMAN 'OMA CORONA'
Kan het nog actueler?
Bij uitgeverij Partizaan verscheen zonet de (jeugd)roman Oma corona van de Gentse auteur Stefaan Van Laere.
Het boek mikt op jongeren vanaf 14 jaar, maar kan net zo goed volwassenen bekoren.
We schrijven april 2020. De wereld kreunt onder het coronavirus. De bijna 92-jarige Svetlana Vervaecke (geboren als Svetlana Zinoerova in Rusland) zit nu gedwongen thuis. Maar Svetlana is een overlever. Van haar kleinzoon Robbe krijgt ze alvast de troetelnaam Oma corona.
Wanneer zij en haar echtgenoot Alfred op een van die corona-dagen een geschilderd hakenkruis op een boom in hun tuin bemerken, komt haar verleden -dat ze dacht verwerkt te hebben- als een boemerang terug. Dweepte haar vader immers in de late jaren 1930 niet met de nazis en sleepte hij daarbij zijn gezin mee op een tocht naar Hitler-Duitsland? De familie strandde uiteindelijk in Polen waar op dat moment WO II begon. In de fabriek waar ze verplichte arbeid levert, leert ze de jonge Vlaming Alfred kennen. Ze overleven de oorlog en Svetlana, dan amper 17, volgt hem naar Vlaanderen waar ze een nieuw leven opbouwen.
Maar dan is het corona-tijd Terwijl asielzoekers uit Wit-Rusland pijnlijke flashbacks uit haar verleden oproepen, komen verveelde en opgefokte neonazis haar bedreigen Dat prikkelt een nieuwsgierige journalist. Hij wil haar verhaal optekenen, maar dat kan enkel via telefoon en Skype. Met de hulp van kleinzoon Robbe ontpopt Oma corona zich in een mum van tijd tot een actief gebruiker van de moderne communicatiemiddelen. Maar dan voeren de neonazis hun dreigementen uit, met aanslagen op haar hond en achterkleinzoon
Svetlana versaagt nooit en toont als oma corona een taaie weerbaarheid waaruit de jeugd alleen maar lessen kan trekken.
Praktisch:
Oma Corona van Stefaan van Laere, te bestellen via de webshop van www.partizaan.be aan 17,50 (incl. verzending, een handtekening en motto van de auteur).
Over de auteur:
Stefaan Van Laere (°1963) is van vele markten thuis. Hij schrijft zowel fictie en non-fictie als journalistiek werk voor jeugd en volwassenen, en is hoofdredacteur van Seniorennet, de grootste community voor senioren van het land.
Info op www.stefaanvanlaere.be, www.seniorennet.be, https://nl.wikipedia.org/wiki/Stefaan_Van_Laere
14-04-2020 om 12:37
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
F.C. DE KAMPIOENEN KRIJGT EIGEN MONOPOLY VERSIE
Eén heeft mooi nieuws voor alle fans van FC De Kampioenen: de populairste en plezantste café-voetbalploeg van Vlaanderen krijgt haar eigen editie van het populairste spel ter wereld: Monopoly.
Deze officiële Monopoly-versie blijft trouw aan het originele spelconcept, maar wordt in een Kampioenenjasje gestoken.
Alle locaties van het klassieke spelbord worden aangepast naar typische Kampioenenlocaties.
Zo worden de stations vervangen door de bekendste vervoersmiddelen uit de reeks zoals het bolleke van Marc.
Je zal bijvoorbeeld het veld van De Kampioenen of het café kunnen kopen, kan je met Nero een hondenshow winnen via een kanskaart en spreken we niet over de bank maar over de clubkas.
Het spel is dus in alle opzichten aangepast naar de plezantste ploeg van' t land.
Fans kunnen stemmen
Het originele Monopoly-bord bevat twee nutsbedrijven.
In deze speciale Kampioenenversie worden deze twee vakjes aangepast naar zaken die vaak in de reeks worden genuttigd.
Eén heeft voor de invulling van één van deze vakjes de hulp nodig van alle fans.
We roepen iedereen op om stemmen op hun favoriete personage met hun geliefkoosde versnapering op www.MONOPOLYFCDK.be
De Boma-worst
Het botje van Neroke
De chocomelk van Marc
De orangeade van Maurice
De porto van Carmen
De pralines van Pascale
De thee van Doortje
Het vieuxke van Fernand
Als ultiem eerbetoon aan Johny Voners werd er voor het andere vakje al gekozen voor de dagschotel van Xavier. Eerder raakte al bekend dat het personage van Xavier blijft verder leven in de strips. Xavier was met zijn dagschotel eerst opgenomen in de poll maar de ontwikkelaars van het spel hebben ervoor gekozen om Xavier, samen met zijn dagschotel, sowieso op te nemen en te vereeuwigen in het spel.
De poll wordt volledig in handen van de fans gelaten, want het prentje met de meeste stemmen krijgt een plaats op het bord.
Stemmen kan vanaf nu tot en met 20 april.
Daags nadien wordt het winnende vakje bekend gemaakt.
Op dezelfde site, www.MONOPOLYFCDK.be kan het spel trouwens nu al besteld worden via pre-order om je te verzekeren van een exemplaar.
In het najaar zal het spel te verkrijgen zijn in de winkels.
14-04-2020 om 12:32
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
BELLEWAERDE BEREIDT HEROPENING VOOR
In afwachting van een beslissing van de overheid omtrent een mogelijke openingsdatum voor Bellewaerde en Bellewaerde Aquapark, werkt de directie reeds aan een plan om een heropening in goede banen te kunnen leiden.
Verschillende maatregelen zullen genomen worden om het personeel veilig te kunnen laten werken en bezoekers toch een onvergetelijke dag vol plezier en avontuur te bezorgen.
Extra maatregelen
Ongeacht de huidige maatregelen tegen de verspreiding van het covid-19-virus, zijn de teams van Bellewaerde en Bellewaerde Aquapark hard aan het werk om een heropening voor te bereiden.
Eénmaal de overheid meer duidelijkheid geeft omtrent een mogelijke openingsdatum, willen we voldoende voorbereid zijn om onze bezoekers een aangenaam en veilig bezoek te garanderen, zonder uiteraard de veiligheid van onze eigen mensen uit het oog te verliezen aldus Filip Van Dorpe, woordvoerder.
Verschillende maatregelen zullen genomen worden éénmaal de parken terug de deuren mogen openen.
Om de veiligheid van onze eigen mensen en bezoekers te garanderen, hebben we een groepsbestelling voor mondmaskers geplaatst via ons moederbedrijf Compagnie des Alpes.
Om een eerste openingsperiode te kunnen overbruggen, zijn er meer dan 100.000 mondmaskers in bestelling.
Bellewaerde heeft een totaaloppervlakte van 54 hectare waarvan het toegankelijk parkgedeelte voor bezoekers bijna de helft bedraagt, zonder zelfs de parkings in rekening te brengen.
In combinatie met een limiet op het totaal aantal toegelaten bezoekers (4.000) is een mooie spreiding van bezoekers dus zeker te realiseren.
Onze twee volwaardige en ver van elkaar gescheiden parking- en ingangszones zullen daarbij van groot nut zijn, daar zij een sterk gespreide en gecontroleerde instroom van bezoekers garanderen.
Om de social distancing-regels nog verder kracht bij te zetten zullen er afstandsmeters aangeduid worden in de wachtrijen, die ook extra gecontroleerd zullen worden.
Hierdoor zorgen we voor voldoende afstand tussen de bezoekers.
Om deze reden, zal het echter niet mogelijk zijn om de Stunt & Dive Show noch de meet & greets met Koning Leeuw te kunnen laten doorgaan.
Verder wordt er ontsmettingsalcohol voorzien aan de in- en uitgang van alle attracties alsook op strategische plaatsen in het park.
De veiligheidsbeugels van de gondels kunnen na iedere rit worden gedesinfecteerd.
Daarnaast zal het meubilair in restaurants en sanitaire blokken meermaals per dag worden gedesinfecteerd.
Nog extra maatregelen zijn in voorbereiding, die zullen worden toegepast, afhankelijk van hoe de situatie met betrekking tot Covid-19 evolueert.
Sowieso schakelen wij extra extern gespecialiseerde securitymensen in, die zullen helpen toezien op het correct naleven van de maatregelen.
Mensen die van plan zijn om laks om te springen met de regels en ons personeel en andere bezoekers in gevaar brengen, zijn bij deze dus niet welkom.
Veiligheid is al altijd een topprioriteit geweest bij Bellewaerde en dat zal dit seizoen niet anders zijn. Wij zullen alles in het werk stellen om bezoekers op een veilige manier te kunnen verwelkomen, rekening houdend met de verschillende maatregelen, bevestigt Stefaan Lemey, algemeen directeur.
Vorig jaar hebben wij 17,5 miljoen euro geïnvesteerd in Bellewaerde Aquapark en dit jaar nog eens meer dan 7,5 miljoen euro in onze nieuwe attractie Wakala. Deze laatste investering was quasi afgerond en kon dus niet meer on-hold gezet worden. Alle contracten waren al maanden afgesloten, grote voorschotten waren reeds betaald en de attractie stond er begin maart al voor 90%. Daarbijkomend verliezen wij enkel al in de maand april bijna 4 miljoen euro omzet. Wij hopen dus binnenkort de poorten te mogen openen, om zo ook als grote werkgever hier in de streek al onze mensen uit de werkloosheid te kunnen halen, vervolledigt Stefaan Lemey.
Quality time
Ondanks een uitgestelde openingsdatum, blijft een uitstap naar Bellewaerde en Bellewaerde Aquapark garant staan voor een dag vol plezier en avontuur met het ganse gezin.
We hopen dat onze bezoekers in de komende maanden samen met familie en vrienden toch even zorgeloos kunnen ontspannen in één van onze parken, aldus Stefaan Lemey.
Dit seizoen kunnen bezoekers de nieuwe familiale attractie Wakala ontdekken in de Canada-zone.
Daarnaast ontdekken ze er ook de vier Amoertijgers Zeya, Tynda, Nanai en Onon op hun gloednieuwe klimstructuur langs het wandelpad of vanop de attractie Bengal Express.
14-04-2020 om 12:26
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
13-04-2020
ZO WORDT EEN ASSISENJURY SAMENGESTELD
Op dinsdag 14 april staat er een geruchtmakende moordzaak op de planning van procureur Bernadette.
Een man die zichzelf de God van Temse noemt, wordt verdacht van de moord op een cafébaas.
Het is al de derde schietpartij van de beschuldigde. Het is iemand die zeer graag en vlug wapens gebruikt en dat is iemand waartegen de maatschappij moet beschermd worden, benadrukt Bernadette.
De zaak komt voor het hof van assisen en dus moet er een volksjury samengesteld worden.
Maar hoe gaat dat juist in zijn werk?
Substituut Caroline werkt aan een nieuw dossier.
Er is s nachts een brand uitgebroken in een chalet en alles wijst erop dat de brand is aangestoken:
Brandstichting is één van de zwaarste misdrijven in ons strafwetboek. Er staan heel zware straffen op van 20 tot 30 jaar gevangenis, zeker als het s nachts gebeurt.
Maar strenge straffen worden vaak afgezwakt en dat leidt soms tot frustratie
In Oudenaarde krijgt magistrate Eva telefoon van een psychiatrische patiënte die ze liet colloqueren.
En in Dendermonde moet substituut Eva beslissen of ze een meisje laat colloqueren.
Het meisje werd in kritieke toestand opgenomen in het ziekenhuis na een vermoedelijke zelfmoordpoging.
13-04-2020 om 15:53
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
RIET ZINGT EEN TOEPASSELIJK LIEDJE OP DEZE SPECIALE PAASDAG
RIET postte vandaag dit nummer op social media.
Vandaag is het Pasen. Vandaag zouden vele families samengekomen zijn om te brunchen Speciaal vandaag post ik daarom graag dit lied, "Alleen mijn adem". Het staat op mijn album dat in september uitkomt, en het is bijzonder hoe het lied in deze tijden een extra betekenis krijgt.. Ik heb er een filmpje bij gemaakt, de beelden zijn gemaakt terwijl ik in mijn buurt aan het wandelen was. Aangevuld met beelden die mensen mij hebben toegestuurd. Bastien Hubens heeft ze voor me gemonteerd.
Met grote dank aan alle mensen die naar me zwaaiden. Hou jullie goed allemaal.
Vrolijk Pasen. RIET
Oh ja, als u het nog niet wist...Riet Muylaert (Jackobond) is vanaf nu RIET.
Ze heeft een plaat gemaakt met de titel 'Aardbeien in januari' die in september 2020 uitkomt.
Credits:
Riet Muylaert : tekst & muziek Jo Francken : productie Tom Pintens : piano & vocoder Tim Vandenbergh : bas Gert Van Hoof : mastering
'STAIRWAY TO HEAVEN' OPNIEUW OP 1 IN DE CLASSICS 1000 VAN RADIO 1
Het nummer 'Stairway to Heaven' van Led Zeppelin is opnieuw de nummer 1 in de Classics 1000.
De luisteraars van Radio 1 kozen het nummer intussen al voor het elfde jaar op rij als dé ultieme classic.
'Wish You Were Here' van Pink Floyd en 'Bohemian Rhapsody' van Queen vervolledigen de top drie.
Een week lang loodsten Evert Venema, Annelies Moons, Ronald Verhaegen, Sien Wynants, Ilse Liebens, Korneel De Clercq en Ayco Duyster de luisteraar door zijn all time favourites.
Classics zijn nummers die over generaties heen goed blijven.
Het thema van deze editie van de Classics 1000 was dan ook 'generaties': met een hele week lang dagelijkse generatiekwissen (kandidaten moesten 20 jaar verschillen), een campagne met 'kinderlijke illustraties' van klassiekers én een samenwerking met PXL-Music.
Het jonge geweld van de PXL-popschool in Hasselt maakte eigen versies van een aantal classics, met een verbluffend resultaat.
'Stairway to Heaven' van Led Zeppelin blijft honkvast en onaangetast op nummer 1.
Dit jaar staat 'Wish You Were Here' van Pink Floyd opnieuw op 2, terug een plaatsje hoger dan vorig jaar.
'Bohemian Rhapsody' van Queen verliest één plaats, en staat nu op 3. Pink Floyd staat maar liefst 3 keer in de top 10.
Er staan dit jaar 479 unieke artiesten in de lijst.
The Beatles staan er het vaakst in, met 25 noteringen, gevolgd door David Bowie met 19 en Bruce Springsteen, Neil Young en The Rolling Stones met 15 noteringen.
Jacques Brel is de meest aanwezige Belg, met 8 nummers.
7 noteringen voor Boudewijn de Groot, de meest aanwezige Nederlander en 4 noteringen voor Raymond van het Groenewoud, de meest aanwezige Vlaamse artiest.
'Mia' van Gorki is de hoogste Nederlandstalige notering, op 9.
Er zijn 412stijgers, 400 dalers, 3ex-aequo's en 185nieuwkomers, waarvan 140 een re-entry zijn.
Hoogste nieuwkomer is 'You'll Never Walk Alone' van Gerry and the Pacemakers, de hoogste re-entry is 'Closing Time' van Tom Waits. H
et populairste Classics-decennium is de jaren 70, met 290 nummers.
Nieuw: non-stop Radio 1 Classics
Voor wie spijt heeft dat de Classics 1000 voorbij zijn, is er goed nieuws.
Vanaf vandaag is er ook Radio 1 Classics, een eindeloze stroom onsterfelijke klassiekers.
De nieuwe digitale stream is voortaan 24/7 te beluisteren via de Radio 1-app en radio1.be.
Classics in beeld
Dat je veel songtitels ook visueel mooi kan vertalen, toonde Radio 1 al aan met de 'kinderlijk' geïllustreerde campagnefiguurtjes.
Maar ook de luisteraars kunnen er wat van.
Radio 1 lanceerde aan het begin van de week een oproep om tekeningen in te zenden en kreeg er meer dan350 binnen: van kindertekeningen tot schilderijen, cartoons en art works.
De actie was een enorm succes. Eén luisteraar, Paul Moerman, maakte maar liefst 26 Classics 1000-tekeningen.
HERBERT KIEST BEWUST VOOR POSITIEVE BOODSCHAP MET NIEUWE SINGLE 'VANAVOND UIT MET JOU'
Op vrijdag 3 april kwam het nieuwe album Horen, Zien, Zingen van zanger, TV- en radiopresentator Herbert Verhaeghe uit.
Op dit album, dat fysiek te verkrijgen is via de webshop van Herbert, staan 12 liedjes, waaronder de eerder uitgebrachte singles 'De radio' en 'Dans met mij'.
Als nieuwe single koos Herbert voor het uiterst dansbare, vrolijke en positieve 'Vanavond uit met jou'.
Geen voor de hand liggende titel misschien in deze moeilijke periode, maar een bewuste keuze aldus de zanger:
"Het zijn hele gekke, rare tijden en iedereen kan een beetje vrolijkheid gebruiken denk ik. Wel, dit nummer is daar ideaal voor. Het is eigenlijk een soort droom momenteel, 'Vanavond uit met jou', gewoon eens op café of restaurant gaan met de kameraden of je partner, gezellig samen het weekend inzetten. Het lijkt zo simpel, het was zo simpel, maar dat is het nu helaas voor even niet. Laat ons na deze periode dan maar dubbel en dik genieten van dat avondje uit!"
'Vanavond uit met jou' kan je HIERbeluisteren op 'Horen, Zien, Zingen', het nieuwe album van Herbert dat ook fysiek verkrijgbaar is via zijn webshop.
Bestellingen worden aan huis geleverd én Herbert schrijft in elke bestelde cd een gepersonaliseerde boodschap!
Tracklist 'Horen, Zien, Zingen' 1. Wereldreis 2. Dans met mij 3. Ik ben er voor jou 4. Even alleen 5. Ze is de beste 6. Wij houden van het leven 7. Vanavond uit met jou 8. Volg je weg 9. Rozengeur en maneschijn 10. Luilekkerland 11. De radio 12. Zonder jou (een verloren man)
11-04-2020 om 16:07
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
DANNY DE ROOVER EN DOCHTER THAISA STUNTEN MET NIEUWE SINGLES!
Het was de bedoeling dat we dit unieke moment samen konden beleven met onze familie, vrienden, fans en kennissen in aanwezigheid van de pers, maar helaas hebben het coronavirus en de terecht genomen maatregelen daar anders over beslist. Volgens mij is het de eerste keer dat vader en dochter op dezelfde dag elk een nieuwe single voorstellen, zegt de Vlaamse zanger Danny De Roover.
Met Waarom kijk jij zo lief naar mij heb ik gekozen voor een stevige Nederlandstalige Pop-Rock. Een origineel nummer gemaakt met Peter Keereman en muzikaal geïnspireerd op Dire Straits en Creedence ClearwaterRevival (CCR), mijn favoriete artiesten. Mijn dochter Thaisa zorgt ook bij mij voor een absolute verrassing. De eerste keer zongen we samen tijdens mijn fanreis in Spanje drie jaar geleden, waarna we dan een duet-single Jij alleen uitbrachten. Vandaag verschijnt haar eerste solosingle Hier en nu, een eigentijdse, positieve Nederlandstalige popsingle, waarmee ze bewijst dat ze een karaktervolle doorzetster is. Als vader ben ik haar grootste fan en uiteraard ontzettend trots. Ik was echt verrast en kreeg tranen in mijn ogen toen ze mij haar debuutsingle liet horen. Collega-artiest en goede vriend Steve Tielens schreef mee aan het pittige, eigentijdse nummer dat helemaal bij haar past.
Met Thaisa krijgt de Vlaamse showbizz er deze week een nieuwe artieste bij en ze heeft er veel zin in.
Omdat ik op vijfjarige leeftijd begon met ballet en later jazz- en clip-dance, dacht ik altijd danseres te worden, totdat ik de microbe van het zingen drie jaar geleden te pakken kreeg door het duet met mijn vader. Een droom is ooit mee te spelen in een musical. Ik ben opgegroeid met iconen zoals Britney Spears, Whitney Houston en Michael Jackson, maar momenteel kijk ik het meeste op naar mijn Nederlandstalige idool: Niels Destadsbader. Ik heb enorm getwijfeld over de stijl die ik wilde gaan zingen voor mijn debuutsingle, maar ik ben enorm geïnspireerd geraakt na het zien van Niels in het Sportpaleis, zodat ik daarna de klik heb kunnen maken om toch in het Nederlands verder te gaan. Ik wil iets vertellen met mijn muziek, een positieve en hoopvolle boodschap geven naar de mensen toe. Steve Tielens en Elias Smekens begrepen perfect wat ik wou en dat vertaalt zich in deze dansbare meezinger Hier en nu. Mijn vader is een geweldige coach en ik ben blij dat ik hem kon verrassen. Dat laatste heb ik van hem geleerd, want hij weet perfect hoe je het publiek moet entertainen. Blijf trouw aan je stijl, maar zorg dat je dingen blijft doen die mensen niet van jou verwachten, en die gouden raad neem ik zeker mee in mijn carrière. Hij bewijst dat trouwens met zijn nieuwe single Waarom kijk jij zo lief naar mij? . Het is de eerste keer dat mijn vader een andere kant van zich laat horen en zien. Ik vind het fantastisch en ik ben heel benieuwd hoe de fans en het publiek gaan reageren als ze het nummer horen, of als ze op tv mijn pa op zijn moto zien voorbij scheuren.
'Waarom kijk jij zo lief' en 'Hier en nu', de nieuwe singles van Danny De Roover en Thaisa, kan u nu beluisteren op alle grote streamingplatformen.
11-04-2020 om 16:00
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
BINNENKORT NIEUW OP FOX: DE SPANNENDE SERIE 'THE TRUTH ABOUT THE HARRY QUEBERT AFFAIR'
De grote schrijver Harry Quebert, gespeeld door Golden Globe en Emmy Award genomineerde acteur Patrick Dempsey, wordt beschuldigd van moord nadat het lichaam van een jong meisje op zijn terrein wordt opgegraven.
Marcus Goldman, een succesvolle jonge romanschrijver die door Harry Quebert werd opgeleid, wordt gespeeld door Ben Schnetzer.
Jean-Jacques Annaud, regisseur van de met een Academy Award bekroonde film 'Black and White in Color', zal zijn tv-regiedebuut maken en elke aflevering van de serie regisseren.
De serie is gebaseerd op de gelijknamige roman van Joël Dicker.
Cast
Patrick Dempsey (Grey's Anatomy, Bridget Jones's Baby), Ben Schnetzer (Snowden, Pride), Damon Wayans Jr. (New Girl), Virginia Madsen (Joy, Designated Survivor, Sideways), Kristine Froseth (Apostle), Colm Feore (House of Cards), Josh Close (Person of Interest), Matt Frewer (Timeless), Connor Price (X Company), Tessa Mossey (The Glass Castle), Victoria Clark (Homeland), Craig Eldridge (The Death and Life of John F. Donavan), Kurt Fuller (Phil) Don Harvey (The Deuce), Felicia Shulman (Brads Status), Wayne Knight (Narcos).
Vanaf 20 april elke maandag om 20.35 uur
11-04-2020 om 15:00
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
PSYCHO 44 STELT NIEUWE SINGLE RATIONAL LOVE VOOR
Bijna exact één jaar na het verschijnen van het bejubelde debuut van SJ Hoffman is daar al de nieuwe single TURNING ON en voorloper van het nieuwe en tweede album Waves Holding Time (release 15 mei) Pascal Deweze (Metal Molly, Sukilove, Broken Glass Heroes) neemt een deel van de vocals voor zijn rekening en hoe!
11-04-2020 om 14:49
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
TOPDOKTERS MAKEN ZICH ZORGEN OVER HUISELIJK GEWELD
In de derde aflevering van Topdokters: Corona staat professor Gerlant van Berlaer stil bij familiaal geweld in tijden van corona.
Door de strenge quarantainemaatregelen blijkt het aantal gevallen van huiselijk geweld immers stevig op te lopen en doordat de scholen en sportclubs gesloten zijn, blijven ook heel wat cases onder de radar.
Prof. Van Berlaer overlegt in het UZ Brussel wekelijks met het Vertrouwenscentrum Kindermishandeling. Dokters die patiënten zien waarvan ze denken dat er thuis hulp nodig is kunnen dit melden.
Het Vertrouwenscentrum vreest dat er veel kinderen nergens meer terecht kunnen en roept minderjarigen op om anoniem te chatten op nupraatikerover.be.
Ook Dokter Vanregenmortel ziet in ZNA Stuivenberg meer patiënten op intensieve zorg die opgenomen zijn door agressie en overmatig alcoholgebruik.
Hoog bezoek in UZ Brussel, want afgelopen woensdag kwam Koning Filip de zorgverleners daar een hart onder de riem steken. Prof. van Berlaer mocht hem rondleiden op de dienst Kinderintensieve zorg. Met zijn bezoek toonde de Koning ook aan dat het volstrekt veilig is om naar het ziekenhuis te gaan. Helaas wachten veel mensen met klachten thuis nog te lang om naar de dokter te gaan, uit schrik voor corona.
In Menen is een triagecentrum voor consultaties opgericht in het zwembad t Badhuis. Dr. Stéphanie De Maesschalck is huisarts en moet beslissen of de klachten van haar patiënten erg genoeg zijn om naar het ziekenhuis door te verwijzen. Veel mensen komen met een bang hartje op consultatie. Het is niet gemakkelijk om als huisarts zonder scans of testen in te schatten of een opname noodzakelijk is.
In de ziekenhuizen is momenteel zeer weinig bezoek toegelaten. Daardoor kunnen vele families soms geen afscheid nemen van hun geliefde. De dokters en verpleegkundigen proberen zoveel mogelijk de patiënten bij te staan en niet alleen medische maar ook menselijke zorg.
In zekere zin nemen we bij het levenseinde de rol van de familie een stukje over. Tegelijk proberen we vanop afstand de familie te steunen. Maar we vinden het bijzonder hard zowel voor de patiënt als de familie, want dat is een periode die nooit terugkomt, vertelt dr. Geriater Ann Vandenbroucke.
In Topdokters: Corona houden artsen een videodagboek bij waarin ze tonen hoe zij deze periode persoonlijk beleven.
Zij vormen de frontlinie tegen het virus en registreren door hun eigen ogen de impact ervan op de wereld.
Via Skypegesprekken en zelf gefilmde beelden vertellen ze de kijker hoe ze zowel thuis als op hun werk omgaan met de risicos en onzekerheid, en hoe ze ondertussen zoveel mogelijk mensenlevens redden.
11-04-2020 om 14:43
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
HEEL NEDERLAND ZENDTIJD BIJ RTL
Een virtuele knuffel voor oma, een sympathieke actie van lokale ondernemers of een online ode aan de liefde?
Vanaf aankomende week biedt RTL via All You Need Is Love op de verschillende RTL-zenders een podium aan hartverwarmende boodschappen van heel Nederland.
Onder de noemer #SamenSterk wordt in de programmering ruimte gemaakt voor hartenkreten van de kijkers.
Saamhorigheid en verbinding Peter van der Vorst, Directeur Content bij RTL, over deze actie: Onze actualiteitenprogrammas, zoals RTL Nieuws, RTL Boulevard en Jinek, werken elke dag intensief samen om verslag te doen van alle ontwikkelingen rondom het coronavirus. Informatie in deze tijd is van groot belang, maar we zien ook dat er behoefte is aan positiviteit. We zien zoveel mooie, sympathieke en creatieve initiatieven in het land ontstaan en die verdienen wat ons betreft een podium. Saamhorigheid en verbinding zijn belangrijk voor RTL en dus we maken graag plek bij onze zenders voor persoonlijke videoboodschappen van onze kijkers.
RTL heeft voor deze actie de handen ineengeslagen met het RTL 4 programma All You Need Is Love.
Inzendingen zijn overigens niet beperkt tot liefdesverklaringen.
Ook ludieke acties van lokale ondernemers en creatieve uitspattingen zijn welkom.
De leukste, mooiste en meest ontroerende inzendingen worden vanaf dinsdag 14 april in compilaties uitgezonden bij RTL 4, 5, 7 en 8 en online via de RTL-socials.
Zoveel mensen, zoveel liefdeswensen, zeker nu. Iedereen in Nederland geeft op eigen wijze invulling aan de nieuwe werkelijkheid en daarbij staat als een paal boven water dat we samen sterker zijn dan alleen. Fantastisch dat we dat niet alleen in de uitzendingen van All You Need Is Love laten zien, maar ook RTL-breed, aldus presentator Robert ten Brink.
Vier extra uitzendingen Het langstlopende liefdesprogramma van Nederland was de afgelopen weken in aangepaste vorm te zien.
Het elkaar in de armen vallen werd vervangen voor herenigingen via Love Streams en publiek was welkom via Skype.
Ondanks de fysieke afstand werd de nieuwe opzet van All You Need Is Love door de kijkers omarmd.
Daarom is het seizoen verlengd en zijn vanaf aankomende zaterdag 11 april vier extra uitzendingen te zien om 21:30 uur bij RTL 4.
11-04-2020 om 14:40
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
10-04-2020
DE COOLSTE DISNEY CHANNEL ORIGINAL MOVIES VANAF ZONDAG OP DISNEY CHANNEL
Het weekend in met:
Welkom in Seabrook, een voorstad vol eenheid, traditie en pep rally's tot het grensverleggende semester waarin leerlingen van Zombietown op Seabrook High School komen. Terwijl de menselijke en zombieleerlingen proberen samen te leven, kan de ontpoppende vriendschap tussen cheerleader Addison (Meg Donnelly) en zombie Zed (Milo Manheim) de school en gemeenschap voorgoed verenigen.
NU zondag 12 april om 10.00 uur én op donderdag 21 mei om 18.25 uur
De populaire saga 'Descendants' keert terug op
Disney Channel!
De spreuk 'Ze leefden nog lang en gelukkig' klinkt ons allemaal bekend in de oren, maar wat komt daarna?
Zo creëerde Disney Channel een nieuwe wereld met de populaire saga Descendants, gebaseerd op de kinderen van de meest geliefde helden én schurken. Een avontuur vol spanning, sensatie, dans, muziek... en vooral veel onthullingen die niemand verwacht.
De trilogie vertelt het verhaal van de spannende avonturen van MAL (Dove Cameron), EVIE (Sofia Carson), CARLOS (Cameron Boyce) en JAY (Booboo Stewart). De kinderen van de meest beruchte schurken in het Disney-universum. Doorheen de films leren ze niet enkel hun ware aard kennen, maar ook de echte betekenis van liefde en vooral vriendschap.
De films werden geregisseerd door Emmy® en DGA Award winnende Kenny Ortega - bekend van de High School Musical-franchise - en de choreografie werd bedacht door Jamal Sims (Disney's "Aladdin") en Ortega.
De eerste film draait rond de vier kinderen van vier slechteriken uit het Disney-universum die dankzij prins Ben (Mitchell Hope), de zoon van Belle en het Beest, een tweede kans krijgen in Auradon. Hun ouders werden namelijk jaren geleden verbannen uit het magische koninkrijk Auradon naar het donkere, sobere en slechte Dwaaleiland.
De slechteriken vertellen hun kinderen dat dit het moment is om de macht te grijpen en de magie weer mogelijk te maken op het dwaaleiland waar ze gevangen zitten. Vervolgens proberen ze die opdracht uit te voeren, maar hoe meer ze in Auradon zijn, hoe meer ze twijfelen of wat ze doen echt is wat ze willen.
Vrijdag 17 april om 19.50 uur
Het verhaal gaat verder waar het verhaal van "Descendants" stopte. De kinderen van de schurken Mal, Evie, Carlos en Jay wonen nu in het prinselijke Auradon. De meesten van de schurkenkinderen hebben zich het idylissche leven in het koninkrijk eigen gemaakt met uitzondering van Mal, zij worstelt met haar ideeën over wat van haar verwacht wordt in haar nieuwe rol als jonkvrouw van het hof aan de zijde van koning Ben.
Wanneer de druk om in het perfecte plaatje te passen haar te veel wordt, ontvlucht Mal Auradon en keert terug naar haar kwaadaardige roots op Dwaaleiland. Op het eiland ontmoet ze Uma, de nieuwe koningin van de stad, en haar piratenbende. Ben en de andere schurkenkinderen komen door een samenloop van omstandigheden ook op Dwaaleiland terecht, waar ze ontdekken wat Uma echt wil: alle schurkenkinderen die opgesloten zitten op Dwaaleiland voor eens en voor altijd, vrije toegang geven tot Auradon. Naarmate het verhaal vordert komen de schurkenkinderen en de piratenbende oog in oog te staan in een bloedstollend gevecht.
Zaterdag 25 april om 09.20 uur
Descendants 3 gaat verder op Villain Kids Day. De goedhartige Mal, Evie, Carlos en Jay - de Villain Kids - gaan de grens over richting hun geboorteplaats: het eiland van de Verlorenen. Daar willen ze vier waardige schurkenkinderen naar het begeerde Auradon Prep brengen, zodat ook zij hun kans op succes, geluk en vervulling kunnen krijgen. Het is Mal die weet dat ze de grens naar het eiland van de Verlorenen voorgoed moet sluiten uit angst dat de vijanden Uma en Hades wraak zullen nemen. Naast haar moeilijke beslissing worden de mensen uit Auradon nog steeds bedreigd door een duistere kracht.
Woensdag 6 mei om 18.25 uur
Ontdek hieronder de volledig programmatie
Kijk naar speciale bonus clips van 'Descendants' en dans & zing mee met je favoriete songs uit de films, samen met de cast op:
zondag 10 mei om 16.20 uur
zaterdag 16 mei om 10.00 uur
zondag 17 mei om 16.20 uur
vrijdag 22 mei om 19.50 uur
Als extra vind je hier nog enkele leuke activiteiten in het thema van de populaire trilogie!
10-04-2020 om 17:18
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
HERBERT VERHAEGHE MAAKT BEWONERS VAN HASSELTSE ZORGCENTRUM COVIDA-DE ZEGGE, DIE AL 4 WEKEN BINNEN ZITTEN, GELUKKIG!
Normaal gaan ze tijdens het weekend naar huis, maar door de coronacrisis zitten de 9 bewoners - met lichte mentale handicap en gedragsproblemen - in het Hasseltse zorgcentrum Covida De Zegge al 4 weken met elkaar in quarantaine.
Op dit moment is het echt hun 2de thuis en alles wat zij thuis doen, doen wij hier ook met hen: wassen, spelletjes spelen, koken, fietsen, wandelen, activiteiten op een veilige en verantwoorde manier. De leefgroep bestaat uit 3 vrouwen en 6 mannen en hun leeftijden variëren tussen de 25 en 50 jaar. We maken er samen het beste van. In ons centrum staat vaak tv-zender Ment op, omdat onze mensen houden van Nederlandstalige muziek. Als die wordt gespeeld, dan zingen en dansen ze volle bak mee en de presentatoren zijn hier de sterren van het scherm. Collega-opvoedster Lize Segers nam een paar weken geleden contact op met House of Entertainment en vroeg hen of zij contact hadden bij Ment en eventueel zouden kunnen vragen of er iemand van de zender een briefje wou schrijven ter attentie van de bewoners om hen in deze extra moeilijke tijden op die manier een hart onder de riem te steken, zegt begeleidster Tine Joos.
Groot was de verrassing toen we gisteren met Bpost een pakketje kregen afgeleverd van zanger, radio- (Radio 2 West-Vlaanderen) en Ment-presentator Herbert Verhaeghe, die voor alle bewoners en begeleiders een gepersonaliseerde handtekeningkaart had getekend, en onder een berg snoep voor de bewoners zat ook nog zijn gloednieuwe album Horen, Zien, Zingen, dat vorige week vrijdag is uitgekomen. Je zag iedereen glunderen van blijdschap en wij waren ook allemaal erg aangedaan.
Ontroerend
Herbert Verhaeghe: Toen ik hun verhaal hoorde, heb ik geen seconde getwijfeld en onmiddellijk mijn medewerking toegezegd, zegt Herbert Verhaeghe die donderdagmiddag nog voor een absolute climax zorgde. Met het personeel had ik afgesproken om de leefgemeenschap te verrassen met een Skype-sessie. Groot was hun verbazing toen ze mij op het computerscherm zagen verschijnen. We waren beiden ontroerd. Iedereen mocht zichzelf voorstellen en de 3de dame was echt dolgelukkig. Ze zei: Herbert, jouw nieuwe cd is super. Het zijn allemaal schone liedjes met een prachtige mix van snelle en trage nummers. Ja, ze meende het en raakte mij. Ik heb hen gevraagd wat ze vandaag nog gingen doen én hoe lastig het is om in een groep te leven in coronatijden. Er was iemand die zijn mama miste, want ze mogen momenteel niet naar huis. We doen alles via WhatsApp. Zo houden we contact. Ik vroeg hen ook wie hun favoriete artiesten waren: Lindsay, Christoff, Swoop en Steve Tielens vallen er ook erg in de smaak.
De babbel duurde bijna 20 minuten en één van de meest ontroerende momenten was zonder twijfel het applaus.
Toen Herbert een applaus vroeg voor ons zorgteam klapten ze allemaal luid en lang mee en die dankbaarheid raakte ons allen. Herbert bevestigde tijdens de babbel dat deze groep sterk aan elkaar hangt. Voor Koen was dit een mooi moment. Na zijn knieoperatie zat hij een aantal dagen op zijn kamer in quarantaine, maar vandaag kon hij weer aansluiten en daar was hij ontzettend blij mee. Het was een hele fijne babbel die onze bewoners meer dan deugd heeft gedaan. Hun dankbaarheid was groot en ik denk dat ze na afloop nog meer fan zijn geworden van Herbert. Ik weet nu al welk cd er hier de komende dagen non-stop gaat spelen en waarop ze volop gaan meezingen, zegt Tine Joos al lachend.
Steek net als Herbert Verhaeghe de leefgroep Covida De Zegge mee een hart onder de riem en schrijf hen een briefje of stuur een kaartje naar:
Covida De Zegge
Kloosterbeekstraat 1
3500 Hasselt
10-04-2020 om 17:08
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
NIELS DESTADSBADER SCHRIJFT NIEUWE SINGLE VANUIT ZIJN KOT!
Onze wereld staat sinds vier weken even op pauze.
Waar een stevige knuffel en goeie babbel nu zon deugd zouden doen, moeten we ons allen sterk houden.
Niels Destadsbader schreef over deze bijzondere periode de song: Nooit Alleen.
De impact van wat er nu aan het gebeuren is, is ongelofelijk groot. Iedereen moet zóveel geliefden missen en die afstand doet pijn.
Mijn mémétje van 89 die helemaal afgezonderd zit in het rusthuis, zonder enig bezoek. Daar lig ik wakker van.
En zo heeft iedereen in deze periode, wel iemand waar hij zich zorgen over maakt en elke dag moet missen.
Je bent nooit alleen.
Daarom schreef ik dit liedje en gooiden we een akoestische versie online. Het bleek al snel dat veel mensen er iets aanhebben, omdat ze dit gevoel delen. Vandaar dat we de song nu ook écht hebben opgenomen, in twee versies! Ik hoop dat er veel mensen kracht uit putten. Want als we dit samen doen, dan komen we er hier sterker uit. Daar geloof ik in, aldus Niels.
Vanaf vrijdag 10 april is Nooit Alleen beschikbaar en overal te beluisteren.
Niels roept op met #nooitalleen
Wil jij ook aan iemand laten weten dat er aan hem/haar gedacht wordt?
Maak dan een video waarbij je deze boodschap overbrengt.
Teken, bak, dans, knutsel, schrijf erop los - film het in 10 seconden en stuur jullie #nooitalleen videos door naar nooitalleen@nielsdestadsbader.be.
De leukste beelden die worden opgestuurd vóór maandag 13 april, vormen de rode draad van de bijhorende videoclip.
Nooit Alleen wordt een clip én een song van iedereen!
"NOOIT ALLEEN" van Niels Destadsbader zal vanaf vrijdag 10 april verkrijgbaar zijn als digitale download en via de courantste streamingdiensten.
10-04-2020 om 17:01
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
COOKIES AND CREAM RELEASEN 'CHILLEN IN ONS ONDERGOED'
Door de huidige situatie zijn ook wij na een lange fantastische tijd van live spelen technisch werkloos. Geen shows of festivals, geen handjes in de lucht, no more belegde broodjes. Eindelijk tijd om dingen aan te pakken dachten we: lekker tuinieren, een handje toesteken in het huishouden of verscholen vanonder een fleece dekentje eindelijk de laatste aflevering van Lost bekijken... Dankzij een reeks aan gênante video calls kwam er gelukkig nóg een beter plan: de eerste Cookies release in volle crise!"
Voor de opnames en productie werd beroep gedaan op Peter Lesage, één derde van Ertebrekers en partner in crime van Flip Kowlier.
Speciaal voor deze single zat ook Ertebrekers kompaan Jeffrey Jefferson mee aan de schrijftafel.
Allemaal volgens de social distancing regels, uiteraard.
"Onze eigen Cookies song speciaal voor al onze oude en nieuwe vrienden. Deze is voor alle mensen die onze wereld laten draaien, voor de moedige ouders die samen met hun kids nog maar eens een wandeling gaan maken, voor de koppels die graag een gezelschapsspelletje spelen, maar vooral voor alle chillers die het hoofd koel houden in volle lockdown, respect!
Sommigen zeggen dat The Rolling Stones de eerste echte rockband waren.
Anderen vinden dat Giorgio Moroder de eerste échte dance-pionier was.
Maar iedereen is het erover eens dat Cookies And Cream de eerste band was die de scheurende gitaren uit de rockscene wist te combineren met de pompende beats die elke club doen daveren.
Met deze combinatie werkte Cookies And Cream zichzelf de afgelopen 10 jaar op tot dé referentie als het gaat over een stevige party op de festivalpodia.
Met meer dan 1000 shows op de teller waaronder passages op Tomorrowland, Rock Werchter en Laundry Day is Cookies And Cream al jaren the must have band voor de zomerfestivals.