JUMANJI: THE NEXT LEVEL is afgelopen week in première gegaan en is op nr. 1 geopend met een opbrengst van meer dan 1,3 miljoen.
In het openingsweekend zijn er bijna 125.000 bezoekers naar de film geweest.
Een op de vier Nederlandse bioscoopgangers koos dit weekend voor JUMANJI: THE NEXT LEVEL.
PREMIÈRES IN BERLIJN, PARIJS EN LONDEN
Dwayne Johnson, Kevin Hart, Jack Black en Karen Gillan waren onlangs aanwezig bij premières van JUMANJI: THE NEXT LEVEL in Berlijn, Parijs en Londen.
JUMANJI: THE NEXT LEVEL draait nu in de bioscoop in 2D, 3D, Dolby Cinema, IMAX, MX4D en Screen
Dwayne Johnson, Jack Black, Kevin Hart, Karen Gillan en Nick Jonas zijn terug in JUMANJI: THE NEXT LEVEL, maar het spel is veranderd. Als de groep naar Jumanji terugkeert om één van hun vrienden te redden, ontdekken ze dat niets is zoals ze het hadden verwacht. Om te ontsnappen uit het meest onheilspellende spel ter wereld moeten de spelers gevaren trotseren in diverse gebieden, van dorre woestijnen tot aan besneeuwde bergen. Met nieuwe rollen voor o.a. Awkwafina, Danny Glover en Danny DeVito.
#JumanjiNL
10-12-2019 om 16:01
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
NA BELGIUMS GOT TALENT KRIJGT GENTSE B.O.S.S. DANCE COMPLEX INTERNATIONALE ERKENNING
Op zaterdag 14 december 2019 kan je in de Gentse Capitole gaan kijken naar Flawless, een team dat met zijn getalenteerde dansers hoog aangeschreven staat in de internationale danswereld.
In Chase the Dream, the Reboot tillen ze streetdance naar een hoger niveau door middel van de combinatie van energieke dans en acrobatie.
De Britse crewleden van Flawless waren de sterren in de films Street Dance 3D 1 & 2 en wonnen 2 maal de World Dance Championships.
Voor de start van hun voorstelling wordt het Gentse publiek opgewarmd door B.O.S.S. Dance Complex, de internationaal gekende dansschool die ligt op de Antwerpsesteenweg en in 2011 werd opgericht door Bruce Blanchard, bekend om zijn spraakmakende Hip Hop-stijl(en).
Bruce is choreograaf, artistiek directeur en een danser met een rijke en grote bagage, waar hij zowel nationaal als internationaal bekend staat voor zijn unieke stijl in Hip Hop en experimentele dans.
Hij won verschillende dansbattles, gaf masterclasses over de hele wereld en hij is de enige Belg die ooit les gaf in het Broadway Dance Center NY en Boogiezone LA.
Onder zijn stimulans gooit zijn B.O.S.S. Dance Complex hoge ogen, waaronder een succesvolle deelname aan het populaire vtm-programma Belgiums Got Talent.
Dat was 3 jaar geleden en toen slaagde het gezelschap erin om An Lemmens tot tranens toe te ontroeren.
Damm. Zon act met power en ballen. Dit zijn wij, dont mess with us!, zei de blondine na afloop van hun succesvolle auditie.
Flawless vroeg ons om het populaire Gentse dansgezelschap te contacteren voor de openingsact omdat ze net als wij onder de indruk zijn van hun prestaties. Ze krijgen inderdaad opnieuw internationale erkenning en met het Junior Show Team, Bosses Crew, Sjomara, HipHop Kids en The Twinzz zorgen ze gegarandeerd voor dansspektakel, zegt Kathleen Verheyden namens organisator House Of Entertainment.
Tickets voor de Flawless-show Chase the Dream, the Reboot én het exclusieve openingsoptreden van B.O.S.S. Dance Complex, bestel je op www.ticketkopen.eu Kaarten kosten 31, 36 en 42 euro.
Opgelet!
Voor tickets die aan de kassa worden gekocht wordt een extra servicekost van 2 euro per ticket aangerekend.
10-12-2019 om 15:42
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
VERNIEUWD FIVE DAYS INSIDE TOONT DAGELIJKSE REALITEIT IN ZORGINSTELLINGEN
Het personeel van allerlei zorginstellingen verzet dagelijks bergen werk om de bewoners van de juiste hulp en aandacht te voorzien. Het meeste vindt plaats achter gesloten deuren.
Maar hoe ziet het dagelijks leven in al die instellingen eruit?
Presentatrices Angela Groothuizen, Caroline Tensen en Natasja Froger verblijven los van elkaar vijf dagen en vier nachten in diverse zorginstellingen om te zien hoe alles reilt en zeilt.
De mooie en vaak aangrijpende verhalen die zich binnen de muren afspelen zijn vanaf dinsdag 14 januari om 21.30 uur te zien bij RTL 4.
Iedere presentatrice gaat meerdere keren Five Days Inside. Zo reist Angela onder meer af naar JellinekMinnesota in Amstelveen, een kliniek waar mensen proberen van allerlei soorten verslaving af te komen. Ze loopt mee met een mannengroep die het intensieve 12-stappenprogramma volgt. Angela: 'Bij Five Days Inside ga je vijf dagen lang heel intens om met mensen die door bijvoorbeeld verslavingen of ziektes hun leven moeten omgooien. Doordat je er vijf dagen intensief bij mag zijn leer je ze goed kennen en zie je pas echt hoe ze hun leven oppakken'.
Caroline gaat onder meer inside bij Het Passion in Hummelo, een time-out voorziening voor dak- en thuislozen. Hier krijgen deze mensen de rust en ruimte om bij te komen van een heftige periode die ze hebben meegemaakt. Caroline: Ik vond het een eer om dit te mogen doen, maar het was ook pittig. Je maakt zoveel meer mee als je ergens aan aantal dagen en nachten verblijft, heel intens.
Natasja pakt haar koffer onder meer uit bij De Kloosterhoeve in Raamsdonksveer, waar ze verblijft bij bewoners die lijden aan de ziekte van Huntington. Deze erfelijke progressieve hersenaandoening veroorzaakt ernstige motorische symptomen, verstandelijke achteruitgang en psychiatrische problemen. Natasja: 'Je verblijft vijf dagen en nachten in een kliniek. Je slaapt en eet met de bewoners en drinkt s avonds een kopje thee met de nachtzuster. Hierdoor zit je volledig in de materie. Het raakt je echt tot op het bot.
De cliënten, patiënten en het (vrijwillige) personeel nemen de presentatrices stuk voor stuk mee in hun bijzondere dagelijks leven. Overdag registreert een cameraploeg alle ups-and-downs. In de avond en nacht filmen Angela, Caroline en Natasja zelf alles wat ze meemaken.
Five Days Inside wordt geproduceerd door Vincent TV Producties.
Five Days Inside is vanaf dinsdag 14 januari wekelijks om 21.30 uur te zien bij RTL 4.
Vanaf 14 januari zijn de eerste twee afleveringen te zien bij Videoland. Wekelijks wordt een aflevering toegevoegd.
10-12-2019 om 15:10
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
TRIPLE DARTSPLEZIER BIJ RTL IN DECEMBER
De dartsliefhebber kan zijn hart ophalen bij RTL in december.
Op vrijdag 13 december start het meest prestigieuze dartstoernooi ter wereld, het Wereldkampioenschap.
Drie weken lang is bij RTL 7 te zien hoe elf Nederlanders een gooi naar de titel proberen te doen in een afgeladen Alexandra Palace in Londen.
In aanloop naar dit bijzondere toernooi brengt Videoland 'Donnies Darts Show' en RTL 7 een nieuwe documentaire over Raymond van Barneveld.
WK Darts
Een paar dingen zijn zeker in het leven, de zon komt op, de zon gaat onder en in december strijden de beste darters ter wereld in Londen voor de wereldtitel. Deze editie van het WK doen elf Nederlanders mee, waaronder natuurlijk Michael van Gerwen en voor de laatste keer Raymond van Barneveld. Michael van Gerwen wist vorig jaar de titel op zijn naam te schrijven en zal er alles aan doen om zijn titel te prolongeren. De eerste paar dagen zal de nadruk liggen op Raymond van Barneveld. Hij gooit dit jaar zijn allerlaatste pijl in Alexandra Palace en wil nog één keer vlammen. De presentatie van het WK Darts is in handen van Marcel Maijer en Koert Westerman. Dagelijks ontvangen ze verschillende analisten in hun nieuwe Darts-kamer. Naast de uitzendingen bij RTL 7 is het WK traditiegetrouw ook te volgen via RTL 7 Darts radio en op desktop en mobiel via Videoland. Voor alle ins en outs kunnen de fans ook terecht op de wersite rtl7darts.nl. Daar vind je nu bijvoorbeeld al de loting voor de eerste en tweede ronde en een bracket om zelf de wedstrijden bij te houden.
Van Barneveld: Het Fenomeen
In 1998 zette Raymond van Barneveld in zijn eentje het darten in Nederland op de kaart. Jarenlang hield hij miljoenen Nederlanders rond de kerstdagen aan de buis gekluisterd en groeide hij uit tot een fenomeen. Bij het aankomende WK neemt hij na een legendarische carrière afscheid van de dartsport. Met vijf wereldtitels en een compleet leger aan fans, verliest de dartswereld een icoon die de sport voor altijd heeft veranderd. In van Barneveld: Het Fenomeen kijken we met alle hoofdrolspelers terug op de imposante WK-successen van Raymond van Barneveld. Aan het woord onder meer zijn vader, angstgegner Phil Taylor, natuurlijk Michael van Gerwen en vele anderen die getuigen waren van de geboorte van een legende. De documentaire is 14 december om 19.00 uur te zien bij RTL 7.
Donnies Darts Show
In Donnie's Darts Show ontmoet rapper en groot dartfan Donnie de beste darters van het WK. Hij probeert onder anderen Michael van Gerwen, Peter Wright en Michael Smith te verslaan met diverse challenges en maakt speciaal voor hen een vliegensvlugge rap. Donnie reist samen met zijn dartvriend Frank Evenblij af naar Stoke-on-Trent. Stoke is niet alleen bekend vanwege het pottenbakken en de staalindustrie, maar is ook dé dartshoofdstad van Engeland. Het dorp heeft grote darters voorgebracht als Phil Taylor, Ted Hankey, Adrian Lewis en Andy Hamilton. Tijd voor Donnie om dit dorp eens flink onder de loep te nemen. Samen met Frank Evenblij maakt hij een roadtrip door Stoke-on-Trent. De eerste aflevering van Donnie's Darts Show is nu te zien bij Videoland. Vrijdag 13 december volgt de tweede aflevering.
Uitzending 'WK Darts', vanaf vrijdag 13 december 20.00 uur bij RTL 7 'Van Barneveld: Het Fenomeen', zaterdag 14 december 19.00 uur bij RTL 7 'Donnie's Darts Show', vanaf nu bij Videoland.
10-12-2019 om 15:04
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
OVERNAME SANOMA NETHERLANDS DOOR DPG MEDIA NEDERLAND
DPG Media Nederland en Sanoma Group maken vandaag bekend dat ze overeenstemming hebben bereikt over de voorgenomen overname van Sanoma Media Netherlands door DPG Media Nederland.
Met de bundeling van deze twee mediabedrijven ontstaat een sterk en complementair portfolio van nieuwsmedia, magazines, radio en online services.
Sanoma Media Netherlands is Nederlands grootste uitgever van magazines met titels als Libelle, Margriet, Donald Duck, vtwonen en Veronica Magazine, met meer dan 1 miljoen abonnees.
Het bedrijf is tevens eigenaar van nieuwsplatform NU.nl, de grootste nieuwssite van Nederland met een maandelijks bereik van 8 miljoen bezoekers.
Erik Roddenhof, CEO DPG Media Nederland:Ik ben heel blij met de overname van Sanoma Media Netherlands. Dit is een belangrijke versterking van onze onderneming, die noodzakelijk is in deze steeds verder digitaliserende wereld. Samen hebben we synergie en grotere slagkracht. Zo kunnen we onze producten beter en sneller digitaliseren.
Vertrouwde, sterke en geliefde merken, geworteld in Nederland, dat is wat Sanoma Media Netherlands met DPG Media verbindt. Onze media komen al decennia dagelijks over de vloer bij miljoenen Nederlandse gezinnen. Libelle, Margriet, vtwonen, Donald Duck en andere merken van Sanoma zijn nu vooral succesvol als magazine, maar hebben ook toekomst in het digitale tijdperk. Daar gaan we in investeren. We hebben op dit gebied inmiddels goede ervaring opgedaan met onze nieuwsmedia. We hopen dat dit, samen met de expertise van de bladenmakers, tot mooie nieuwe digitale producten gaat leiden. Vanzelfsprekend zetten we het succes van de gedrukte magazines voort.
Digitaal platform NU.nl is een verrijking van ons aanbod in nieuwsmedia. De combinatie met onze eigen nieuwsmedia geeft ons de slagkracht om te groeien ten opzichte van de globale digitale spelers. Google en Facebook zijn de dominante platformen in deze markt. Ze hebben een enorm bereik, investeren continu in technologie en beschikken over een gigantische hoeveelheid data. Daarmee hebben ze de wereld stormenderhand veroverd. Inmiddels hebben ze meer dan tweederde van de digitale advertentiemarkt in handen. Het is voor lokale mediabedrijven bijzonder moeilijk geweest hiertegen een vuist te maken. Maar wij geloven dat er ruimte is voor een lokaal alternatief dat bestaat uit Nederlandse merken met een groot gezamenlijk bereik, gedreven door waarden als kwaliteit en betrouwbaarheid.
We zijn een huis met geliefde mediamerken die Nederlanders elke dag informeren, inspireren en entertainen. De mediamerken van Sanoma Media Netherlands sluiten daar goed op aan en zullen thuis bij ons zijn.
Susan Duinhoven, President en CEO van Sanoma Corporation:Ik ben trots op het werk dat is gedaan binnen Sanoma Media Netherlands. Er staat een prachtig portfolio met sterke merken, waarmee we onderscheidende producten voor consumenten en adverteerders ontwikkelen in Nederland en België. De winstgevendheid is de afgelopen jaren gestegen en aanvullend is uitstekende groei gerealiseerd op het vlak van nieuws en data. Daarmee is een goede basis voor de toekomst neergezet. Ik ben ervan overtuigd dat, als onderdeel van DPG Media, Sanoma Media Netherlands haar groeiambities volledig gaat waarmaken. Ik draag het fantastische team van Sanoma Media Netherlands dan ook met een gerust hart over aan DPG Media.
Sanoma Media Netherlands behaalde in 2018 424 miljoen omzet. Bij het bedrijf werken 894 FTE, grotendeels met standplaats Hoofddorp. DPG Media Nederland, onderdeel van DPG Media Group, maakte in 2018 746 miljoen omzet, bij het bedrijf werken momenteel 2.795 FTE verspreid over heel Nederland.
De voorgenomen overname van Sanoma Media Netherlands door DPG Media is onder voorbehoud van goedkeuring door Autoriteit Consument & Markt (ACM) en is voorgelegd voor advies bij de betrokken ondernemingsraden.
10-12-2019 om 14:51
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
SUZAN & FREEK OP ZATERDAG 16 MEI IN TRIX
Suzan & Freek hebben een enorm succesvol 2019 achter de rug: Met hits in de charts, uitverkochte shows in Nederland en België, en afgelopen weekend nog opener bij BLØF in Lotto Arena.
Het hitduo keert in 2020 terug naar de poppodia met een nieuwe clubtour.
In april geven ze tien optredens in Nederland, en het geliefde Vlaanderen slaan ze niet over.
Op zaterdag 16 mei staan Suzan & Freek in Trix in Antwerpen.
Bijzonder aan de nieuwe clubtour is dat het duo voor het eerst op tour gaat met band!
Nog voor hun hits Als Het Avond Is en Blauwe Dag waren Suzan & Freek al een livefenomeen.
Met hun optredens wist het duo elke show weer meer publiek aan zich te binden.
Met optredens op grote en gerenommeerde festivals als Paaspop, Sziget en Concert at SEA bewezen zij de grote massa moeiteloos te kunnen raken.
Dat resulteerde in een #2 chartentry bij release van hun langverwachte debuutalbum Gedeeld Door Ons in België.
Ze moesten enkel The Beatles voor laten gaan.
Met deze liedjes op zak gaan ze weer de clubs in.
Ditmaal voor het eerst samen met band.
Wij willen het publiek elke keer weer verrassen, zo zegt Suzan.
Tijdens de theatertour die vanavond van start gaat nodigen we de mensen als het ware bij ons thuis uit. Een intieme ervaring, waarvoor we de liedjes van ons debuutalbum dusdanig hebben gearrangeerd dat ze ook werken als wij ze semi-akoestisch met zijn tweeën uitvoeren.
Freek voegt toe dat het optreden met band een heel nieuwe dynamiek geeft en dat deze optredens dus ook heel anders zullen zijn dan wat ze in de theaters brengen.
Tot nu toe hebben we altijd met zijn tweeën op het podium gestaan, met band kunnen we uitpakken en het publiek een heel andere kant van onszelf en van onze nieuwe liedjes laten horen. We vinden allebei spelen voor mensen gewoon het heerlijkste wat er is .
10-12-2019 om 14:49
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
SCREEN FLANDERS INVESTEERT 1.3 MILJOEN EURO IN TIEN NIEUWE PRODUCTIES
Screen Flanders investeert 1.300.000 euro in tien nieuwe audiovisuele producties.
Dat maakte Vlaams minister van Economie Hilde Crevits vandaag bekend.
In de lijst met ondersteunde producties van de tweede oproep van 2019 staan o.m. Annette, de nieuwe speelfilm van Leos Carax, en de Britse misdaadreeks The Cambridge Murders. Daarnaast kunnen ook de speelfilms Rookie van Lieven Van Baelen, Dreambaby van Jeroen Perceval en Ritueel van Hans Herbots rekenen op steun van het fonds.
De investering van 1,3 miljoen euro genereert ruim 10,9 miljoen euro aan audiovisuele uitgaven in het Vlaamse Gewest, goed voor een economische hefboom van 8,41 per geïnvesteerde euro. Binnen de tweede oproep van 2019 schommelen de toegekende steunbedragen tussen 70.000 euro en 360.000 euro per project.
De lijst met ondersteunde producties oogt ook dit keer divers: speelfilms en tv-reeksen; fictie, documentaire, animatie en zelfs een musicalfilm.
Zes speelfilms krijgen in de tweede oproep van 2019 steun van het economisch fonds Screen Flanders: Annette, The Deep House, Ritueel, Rookie, Dreambaby en La Sirène.
Annette is het Engelstalig debuut van de Franse regisseur Leos Carax (Les Amants du Pont-Neuf, Holy Motors). Het is een musicalfilm over een glamourkoppel dat een kind krijgt: Annette, een mysterieus meisje met een onwezenlijk uiterlijk. De hoofdrollen worden gespeeld door grote namen Adam Driver en Marion Cotillard. De opnames gebeurden onder meer in het Concertgebouw in Brugge en in de Brusselse KVS, naast de Lites-studio in Vilvoorde. De Belgische coproducent is Production Services Belgium.
The Deep House is een speelfilm van Alexandre Bustillo en Julien Maury over een koppel urban exploration-fotografen die in de Franse Pyreneeën een spookhuis onder water willen verkennen en daarmee de duistere geest van de plaats tot leven wekken. Het Franse Radar Films is de hoofdproducent, met Umedia Production Services als Belgische partner. De onderwaterscènes voor de film zullen worden gedraaid in de waterstudio van Lites, dat ook het opnamemateriaal levert. Daarnaast zijn verschillende Vlaamse professionals als crewlid betrokken bij de productie.
Ritueel is de nieuwe speelfilm van Hans Herbots, bij ons bekend van speelfilms als Bo en De behandeling, maar de voorbije jaren vaak in de regiestoel te vinden van internationale fictiereeksen als Rellik (BBC) en Riviera (Sky). Ritueel, met Marie Vinck en Geert van Rampelberg in de hoofdrollen, is een psychologische thriller gebaseerd op een boek van de Britse schrijfster Mo Hayder. Eyeworks Film & TV Drama is de hoofdproducent. Ritueel zal worden gedraaid op locaties in en rond Antwerpen.
Rookie is het speelfilmdebuut van Lieven Van Baelen en wordt geproduceerd door Czar Film & TV, het productiehuis achter o.a. Coureur van Kenneth Mercken en Engel van Koen Mortier. De film volgt het verhaal van een jonge, ambitieuze en zelfverzekerde motorracer, gespeeld door Matteo Simoni. Zijn tegenspeelster is Veerle Baetens. In Vlaanderen werd o.a. in Lede gedraaid. Rookie is momenteel in postproductie en wordt in het voorjaar van 2020 verwacht.
Nog een speelfilmdebuut dat steun krijgt van Screen Flanders is Dreambaby van Jeroen Perceval, een drama over een beroemde acteur en een veertienjarige drugdealer. Recent werd aangekondigd dat Ben Segers en Veerle Baetens de hoofdrollen zullen spelen. De opnames staan gepland voor het voorjaar van 2020 op verschillende locaties in Antwerpen. Savage Film produceert de film.
Ten slotte investeert Screen Flanders ook in de lange animatiefilm La Sirène van de Iraanse regisseur Sepideh Farsi over een tiener en zijn grootvader die tijdens een belegering in Iran in het jaar 1980 met een schip hun geliefden proberen te redden. Lunanime is de Vlaamse coproducent en het animatiewerk zal gebeuren in de Gentse Studio Lumière.
Naast zes speelfilms gaat er in de tweede oproep van 2019 ook steun van het economisch fonds Screen Flanders naar vier producties voor televisie, waarvan drie fictiereeksen en een documentairereeks.
De spannende fictiereeks The Cambridge Murders, over een politie-eenheid die een reeks moordzaken in en rond de eeuwenoude Britse universiteit onderzoekt, zal worden gedraaid op locaties in Antwerpen, Gent en Leuven. Indra Siera zit in de regiestoel en Caviar Antwerp is aan boord als Vlaamse coproducent. Ook bij de crewleden en leveranciers vallen de namen op van heel wat Vlaamse professionals.
The Window is een tiendelige fictiereeks over het leven in de kleedkamers en de bestuurszalen van een Britse professionele voetbalploeg op het hoogste niveau. De regie is in handen van Adrian Shergold, Claudia Garde en de Vlaming Pieter Van Hees (Waste Land, Generatie B., Versailles). Bij ons zal op locaties in Antwerpen, Brugge, Gent en Schelle gedraaid worden. Ook in de cast en crew is Vlaanderen sterk vertegenwoordigd, met o.a. Louis Talpe, Ella Leyers en Barbara Sarafian in bijrollen en componist Raf Keunen en DOP Richard van Oosterhout op de creditlijst. De Belgische coproducent is Velvet Films.
Transport is een spannende achtdelige fictiereeks over een microchip die wordt ontdekt in babyvoeding in Helsinki en een dierenarts van de grenswacht die al een jaar vermist wordt. De reeks wordt geschreven en geregisseerd door de Finse Auli Mantila en geproduceerd door het Finse Tekele Productions. Jonnydepony van Philippe De Schepper en Helen Perquy is als Vlaamse partner betrokken.
Ten slotte investeert Screen Flanders ook in een documentairereeks: De onfatsoenlijken, een regie van Luc Lemaire gebaseerd op het gelijknamige boek van journalist Jan Antonissen over de opkomst en bloei van het populisme in Europa. Wie zijn de onfatsoenlijken die de EU op haar grondvesten doen daveren? Panenka, het productiehuis van Tom Lenaerts en Kato Maes (Over Water, Taboe) is de hoofdproducent. De reeks wordt gerealiseerd met een grotendeels Vlaamse crew.
Via Screen Flanders geeft de Vlaamse overheid audiovisuele producties die een deel van hun budget in het Vlaamse Gewest spenderen een financieel duwtje in de rug. De Belgische (co-)producenten kunnen via Screen Flanders tot 400.000 euro terugbetaalbare voorschotten aanvragen als economische ondersteuning voor hun audiovisuele uitgaven binnen het Vlaamse Gewest.
Screen Flanders is een initiatief van het Agentschap Innoveren & Ondernemen (VLAIO) in samenwerking met het Vlaams Audiovisueel Fonds (VAF).
10-12-2019 om 14:30
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
09-12-2019
FACEBOOKADVERTENTIES ZIJN INHOUDELIJKER, PRESIDENTIËLER EN NEGATIEVER
Facebookadvertenties worden steeds belangrijker voor politieke partijen.
Maar verschillen die ads veel van de klassieke krantenadvertentie?
Onderzoek van UAntwerpen en VUB komt tot de vaststelling dat er drie grote verschillen zijn.
Het is niemand ontgaan dat sociale media steeds belangrijker worden en dat partijen onder meer via advertenties op Facebook een nieuwe manier hebben gevonden om de kiezer te overtuigen.
In een recente studie vergelijken onderzoekers van de VUB en UAntwerpen de inhoud van Facebookadvertenties met de klassieke krantenadvertenties in de aanloop naar de verkiezingen van 26 mei.
Anno 2019 verminderen partijen hun budgetten voor de klassieke krantenadvertenties ten koste van advertenties op Facebook.
Dat Vlaams Belang een voortrekkersrol speelt in deze evolutie is al meermaals aangetoond met cijfers, maar in hoeverre deze nieuwe vorm van adverteren afwijkt van de klassiekere advertenties is vooralsnog niet onderzocht.
Verschillende logica
De studie stelt vast dat advertenties op Facebook in vergelijking met de krantenadvertenties op drie punten duidelijk verschillen.
Facebookadvertenties zijn:
(1) inhoudelijker: er komen vaker beleidsthemas aan bod (en minder politici)
(2) presidentiëler: zijn meer gericht op één toppoliticus (ipv een brede waaier aan kandidaten)
(3) negatiever: worden vaker gebruikt om kritiek te geven op andere partijen (ipv de eigen verdiensten te beklemtonen)
Online en offline campagnes hebben inderdaad een verschillende logica, legt prof. Peter Van Aelst (UAntwerpen) uit.
Advertenties op sociale media gaan vaker inspelen op actuele themas en gebeurtenissen, en ze bevatten vaker directe aanvallen op concurrenten.
Nauwelijks kritiek
Was de campagne van Vlaams Belang, de grote winnaar op 26 mei, inhoudelijk erg verschillend van de andere partijen? Op het eerste zicht niet echt. Vlaams Belang voerde op Facebook een eenduidige campagne die partijleider Tom Van Grieken en het thema migratie centraal stelde. Maar vooral haar positie in relatie tot andere partijen was opvallend en uniek. De partij was het meest actief in het bekritiseren van andere partijen, maar werd zelf nauwelijks op de korrel genomen door de Facebookadvertenties van andere partijen.
In de onderzochte advertenties kon het Vlaams Belang vrij de aanval inzetten op politieke tegenstanders, met de N-VA als voornaamste doelwit, maar de partij moest zelf nauwelijks kritiek incasseren, zegt prof. Jonas Lefevere (VUB).
In welke mate de partijen ook gebruik maken van microtargetting, waarbij nauwkeurig afgestemde advertenties enkel worden getoond aan een deel van het publiek, is op basis van deze studie moeilijk na te gaan.
Van Aelst: Onze demografische analyse laat zien dat (althans op geaggregeerd niveau) alle leeftijdsgroepen werden getarget. Ook Vlaams Belang voerde, in tegenstelling tot wat vaak gesuggereerd wordt, geen campagne die veel meer gericht was op jongeren dan andere partijen.
09-12-2019 om 15:03
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
08-12-2019
TWEEDE BIOSCOOP VAN NACHTWACHT HET DUISTERE HART IN PREMIERE
Veel mooi en enthousiast volk op zaterdag 7 december bij de première van Het Duistere Hart, de tweede bioscoopfilm van de populaire Ketnetreeks Nachtwacht!
Vladimir (Louis Thyssen), Keelin (Céline Verbeeck) en Wilko (Giovanni Kemper), Aurel (Lauren Versnick), Haldur (Steven Van Herreweghe), Sven De Ridder (Vega), Peter Van de Velde (Cooper), Erik de Vogel (Volac), Thijs Boermans (Sylvar) en Luna Van Avermaet (Sacha) werden enthousiast onthaald op de rode loper!
Ook de reacties na afloop van de film waren unaniem lovend!
Na het enorme succes van de eerste film "De Poort der Zielen" (265 000 bezoekers in de Benelux) krijgt de populaire Ketnet-reeks Nachtwacht nu een tweede bioscoopfilm: Het Duistere Hart.
De film is te zien in de Belgische bioscopen vanaf 11 december 2019.
Giovanni Kemper, Céline Verbeeck & Louis Thyssen: "We zijn enorm blij met onze tweede film! Kom zeker kijken want hij is nog spannender dan de eerste!
Het Duistere Hart is een coproductie van Ketnet en Studio 100 en wordt verdeeld door Kinepolis Film Distribution (KFD).
Nachtwacht: Het Duistere Hart
Keelin, Vlad en Wilko zijn uitgenodigd voor de Kristalceremonie in het Elfenrijk. Tijdens die plechtigheid zal het Elfenkristal normaal gezien een van de Raadgevers van Koningin Melisande aanwijzen om haar op te volgen. Maar tot ieders verwondering wordt Keelin aangeduid als nieuwe koningin. De Nachtwacht is nog niet van haar verbazing bekomen wanneer Keelin wordt ontvoerd door Wilko. Vlad en Vega geloven in de onschuld van Wilko en besluiten uit te zoeken wat er aan de hand is
REGISSEUR:
Gert-Jan Booy
CAST:
Louis Thyssen Vladimir, Céline Verbeeck Keelin, Giovanni Kemper Wilko, Thijs Boermans Sylvar, Maaike Cafmeyer - Koningin Melisande, Lauren Versnick Aurel, Erik de Vogel Volac, Marie Verhulst Arachnia, Steven Van Herreweghe Haldur, Sven De Ridder Vega, Peter Van de Velde Cooper, Luna Van Avermaet Sacha, Brigitte Heitzer Helena
De belevenissen van Nachtwacht zijn dagelijks te zien op Ketnet, ketnet.be en de app.
De clips zijn te zien op Studio 100 TV, de Studio 100 GO app en op YouTube.
08-12-2019 om 15:53
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
JOE OPENT VOOR DE TWEEDE KEER OP RIJ HET JOE CHRISTMASHOUSE IN ANTWERPEN
Veel lampjes, sfeer, gezelligheid en een optreden van Soulsister: het Joe Christmas House is op 7 december officieel geopend!
Voor het tweede jaar op rij strijkt radiozender Joe neer op De Grote Markt in Antwerpen.
De Joe-djs maken in het Joe Christmas House tot en met 31 december elke dag live radio van 12 tot 23u, spelen de beste kersthits en ontvangen verschillende artiesten en gasten.
Voor de openingsdag kwam burgemeester Bart De Wever langs bij Joe-djs Elke Van Mello en Carl Schmitz met een kerstpakje en deed Soulsister de Antwerpse Grote Markt swingen.
Robin Vissenaekens, Programmadirecteur: Ook dit jaar gaan we in december bij Joe weer all the way voor kerst. We staan opnieuw in Antwerpen met ons Joe Christmas House waar onze djs elke dag live radio maken. Luisteraars kunnen er de sfeer komen opsnuiven en genieten van een heleboel gratis optredens. En voor wie maar niet genoeg krijgt van kerstmuziek, is er 24/7 ons Joe Christmas kanaal dat digitaal of via DAB+ te beluisteren is.
Axelle Red, Scala en Clouseau komen optreden en brengen pakje mee voor Joe-luisteraar
Het Joe Christmas House heeft er dit jaar een nieuwigheid bij: een groot balkon voor live-optredens. Daar zullen de komende weken verschillende artiesten komen optreden zoals Axelle Red, Scala en Clouseau. De artiesten die langskomen in het Joe Christmas House brengen naast goede muziek ook allemaal een pakje mee voor onder de Joe-kerstboom. Die pakjes zullen met kerst, op 25 december, geopend en weggegeven worden aan Joe-luisteraars.
Sven Ornelis trapt Svens eindejaarsvragen af met Conner Rousseau
Joe-dj Sven Ornelis zal van maandag 9 tot donderdag 19 december niet enkel te horen zijn in de ochtend maar ook tussen 19.00 en 20.00 tijdens zijn gloednieuwe programma Svens eindejaarsvragen, live vanuit het Joe Christmas House.
Sven Ornelis:Twee weken lang komen er in het Joe Christmas House heel wat bekende gasten langs om samen met mij terug te blikken op het afgelopen jaar. Daarnaast is december voor de meeste mensen hét moment om plannen te maken voor 2020 en daar wil ik alles over weten. Én ik draai met veel plezier hun favoriete kerstplaat!
De kersverse voorzitter van SP.A, Conner Rousseau, is de eerste gast bij Sven Ornelis op maandag 9 december. Verder komen ook Hilde Crevits (10/12), zangeres Glennis Grace (11/12), Geert Hoste (12/12), sterrenchef Peter Goossens (16/12), Maggie De Block (17/12), Jan Jambon (18/12) en Kürt Rogiers (19/12) langs voor een babbel.
Mariah Carey opnieuw Queen of Christmas in de Kerst Top 100?
Op vrijdag 20 december is het tijd voor de Kerst Top 100. Tussen 06.00 en 19.00 spelen de Joe-djs de 100 favoriete kerstnummers gekozen door Joe-luisteraars. Benieuwd of All I want For Christmas van Mariah Carey dit jaar op de troon blijft staan. Wie nu al niet genoeg krijgt van de beste kerstmuziek, kan 24/7 non-stop luisteren naar Joe Christmas via DAB+,Joe.be, de Joe-app en het Radioplayer-platform.
08-12-2019 om 15:44
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
ASTER, RIAN SNOEKS EN LO-LEE-TA WINNEN LIMBURGSE FINALE VAN SOUND TRACK
Op zaterdag 7 en zondag 8 december organiseerden Clubcircuit, Poppunt, AB en De Brusselse Jeugdhuizen de zes regionale finales van Sound Track, het kansenparcours voor nieuw muzikaal talent.
Na afloop van de finale in Muziekodroom maakte de jury de drie Limburgse laureaten bekend: Aster, Rian Snoeks & Lo-Lee-Ta
Zij komen terecht in Track 2020, een felbegeerd begeleidingstraject op maat waarin het komende jaar alles kan.De 45 bands, singer-songwriters, mcs, producers en solo-acts waar de livesector tweehonderd procent in gelooft voor de toekomst waren dit weekend te bewonderen vanop de eerste rij in AB, De Centrale, De Zwerver, Het Depot, Muziekodroom en Trix. Eén finale in elke regio. Zo streden acht Limburgse finalisten zaterdag onderling voor een plek op het erepodium tijdens de Limburgse finale van Sound Track in de grote zaal van Muziekodroom.
De acht finalisten Aster, BOY SILLY, Chaz & Djalu, HAMERS, Lo-Lee-Ta, Rian Snoeks, Stay Idle en WARTAAL weerspiegelden op het podium van muziekodroom als geen ander de sound van Limburg. Na afloop van een sfeervolle finale maakte de jury de drie laureaten bekend: Aster, Rian Snoeks en Lo-Lee-Ta.
Ze elk een felbegeerde plaats in Track 2020, een kansenparcours waarin alles kan: van een jaar persoonlijke begeleiding en support van de brede muzieksector, residenties in de muziekclubs, over technische, zakelijke of grafische ondersteuning, opnametijd in professionele studios, nationale exposure, shows in een gloednieuw podiumcircuit van Vlaamse jeugdhuizen tot buitenlandse showcases. Sound Track geeft hen een unieke kans om een versnelling hoger te schakelen.
STUDIO 100-HELDEN HELPEN IN ZOEKTOCHT NAAR NIEUWE PLEEGGEZINNEN
Studio 100 en Pleegzorg Nederland lanceren een opmerkelijke samenwerking.
Onder de noemer Studio100steboven wil Studio 100 helpen om pleegzorg in de kijker te zetten, en zo ook de zoektocht naar nieuwe pleeggezinnen in Nederland een steuntje in de rug geven, want die zijn erg nodig.
Vrijdag 6 december was de kick-off van de samenwerking waarbij K3 samen met 40 pleegkinderen en 20 (pleeg)ouders uit België & Nederland de clip bij het nummer Jij bent mooi van de nieuwe K3-cd Dromen heeft opgenomen.
K3 legt uit waarom dit nummer een pleegzorgnummer wordt.
Hanne: Pleegkinderen groeien op in een ander gezin en voelen zich daardoor soms een beetje anders dan andere kinderen.
Marthe: Met dit nummer Jij bent mooi willen we laten weten dat dat helemaal niet hoeft en dat elk kind er mag zijn. Een boodschap die versterkt wordt omdat zowel ouders als pleegouders van pleegkinderen meedansen in de clip.
Klaasje: Allemaal willen ze vertellen dat ze hun (pleeg)kind gewoon héél graag zien!"
De single is vanaf 18 december te beluisteren en de clip met daarin de verschillende pleeggezinnen is vanaf 20 december te zien.
Studio100steboven
In het verhaal van Studio 100 staan kinderen altijd centraal, zegt Anja Van Mensel, CEO van Studio 100.
We hopen dat we door onze verhalen en figuren de kindertijd van elk kind een stukje onvergetelijker maken. Maar hoewel elk kind kostbaar is, niet bij iedereen loopt alles even vlot. Net daarom bleef het verhaal van pleegzorg ons beklijven. Met Studio100steboven willen we iets betekenen voor kinderen die door een moeilijke thuissituatie voor korte of langere tijd een ander gezin nodig hebben. Daarom engageren we ons om Pleegzorg te ondersteunen en in de kijker te zetten.
Wanneer pleegkinderen in een pleeggezin gaan wonen, moeten ze alles achterlaten wat voor hen vertrouwd aanvoelt, zegt Esther Overweter, portefeuillehouder pleegzorg van Jeugdzorg Nederland.
Hun wereld wordt letterlijk ondersteboven gedraaid. In een pleeggezin moeten ze zich aanpassen aan nieuwe regels en andere gewoonten. Dat is voor een kind niet altijd even gemakkelijk. Dan kunnen vertrouwde Studio 100-figuren als Bumba, Maya De Bij, Wicky de Viking, Kabouter Plop of K3 een cruciale rol spelen: dezelfde magische personages, verhalen of liedjes zien ze ook in het pleeggezin terug. Op die manier biedt Studio 100 vaak nu al een houvast voor pleegkinderen om zich thuis te voelen in hun pleeggezin. Dat Studio 100 zich nu wil inzetten om samen op zoek te gaan naar nieuwe pleeggezinnen, vinden we een ongelooflijk waardevol gebaar.
Pleeggezinnen
We hopen op deze manier pleegzorg in de kijker te zetten en zo potentiële pleegouders te bereiken, zegt Anja Van Mensel.
Al is het maar één gezin dat via deze weg in aanraking komt met pleegzorg en overtuigd raakt om pleeggezin te worden, dan hebben we de wereld van één kind alvast een stukje kunnen veranderen.
Pleegzorg Nederland zoekt 3.500 nieuwe pleeggezinnen die zich willen openstellen om kinderen kort, lang of af en toe een weekend op te vangen in hun gezin.
07-12-2019 om 16:22
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
ABLO IS DE APP VAN HET JAAR 2019
Woensdag vloeide er champagne op het Emile Braunplein te Gent.
Bij Massive Media rolde een mailtje binnen van Google dat hun app, Ablo, werd bekroond tot beste app van het jaar.
Ablo is het nieuwste product van het Gentse bedrijf dat zijn eerste succesverhaal schreef met Netlog en waar later ook dating-app Twoo werd geboren.
Ablo is een chatapp die je in contact brengt met gesprekspartners wereldwijd.
Je praat gewoon in je eigen taal, de app vertaalt je tekst live.
Je kan praten via berichten en via videochat, ook hier wordt je gesprekspartner live ondertiteld.
De app stuurt je van continent naar continent, van Atlanta tot Zimbabwe. Je gesprekspartners vertellen je meer over hun land en gewoontes.
Je sprokkelt er lokale tips voor je volgende reis, doet er inspiratie op voor in de keuken of je reist simpelweg de wereld rond vanuit je zetel.
De app werd gelanceerd begin dit jaar en is actief in meer dan 180 landen.
Ablo werd reeds meer dan 5 miljoen keer gedownload en dagelijks ontstaan er meer dan 50.000 vriendschappen over de ganse wereld.
De meeste gebruikers zijn jongeren tussen de 18 en 25.
Ablo is gratis en is beschikbaar voor Android, iPhone & via de website ablo.live
De vreugde in Gent kon niet op.
De app werd door Google bekroond tot beste app van 2019 wereldwijd.
In California waren ze alvast lovend: This year, one app truly stood out from the rest: It surprised and delighted us with its ingenuity and polish. Beautifully designed and thoughtfully executed, its our Best App of 2019.
"We zijn heel blij. De award is een mooie kroon op het werk van ons ganse team dat keihard heeft gewerkt om een product te bouwen dat mensen met mekaar verbindt van over de ganse wereld en letterlijk grenzen doet vervagen." Joost Roelandts - CEO
Massive Media groeide de laatste tijd sterk aan en op hun website lezen we dat ze op zoek zijn naar nieuwe mensen om hun team te versterken.
KOEN CRUCKE IS ER KLAAR VOOR: DIT VOELT ALS EEN THUISMATCH
Na een fantastische reeks voorstellingen in de Antwerpse Elckerlyc, kan je zaterdagavond 7 december in de Gentse Capitole nog één keer genieten van La Cage Aux Folles, de bejubelde musical van regisseur Stany Crets met in de hoofdrollen Koen Crucke (Albin/Zaza) en Koen Van Impe (Georges).
Koen Van Impe werd in laatste instantie toegevoegd na het wegvallen van Johny Voners.
De legendarische, humoristische, maar tevens ook ontroerende musical speelt zich af in het bruisende nachtleven van Sint-Tropez, waar Georges een nachtclub uitbaat en zijn echtgenoot Albin, die de grote hit is met zijn travestie act ZaZa.
De poppen gaan aan het dansen wanneer Georges zijn zoon aankondigt dat hij gaat trouwen met de dochter van een conservatieve politicus.
Voor Koen Crucke wordt het een bijzondere voorstelling: Ik heb genoten van de musical, de voorstellingen, het applaus en de staande ovaties die we met deze cast in ontvangst mochten nemen. Zaterdagavond 7 december is er de laatste voorstelling in de Gentse Capitole, wat voor mij aanvoelt als een thuismatch. Ik ben nog steeds erg verweven en vertrouwd met het Gentse publiek, dus ik ben blij dat ze massaal reageerden en op de afspraak zijn. Het wordt een avond met gemengde gevoelens. Ik ga een traantje wegpinken als het doek dichtgaat, want wat ik de voorbije maanden heb meegemaakt, was voor mij heel bijzonder.
De musical La Cage Aux Folles van regisseur Stany Crets, met o.a. Koen Crucke, Koen Van Impe, Greet Rouffaer, Daisy Thys, Manou Kersting, Matthew Michel en Helle Vanderheyden, een live-orkest en een ensemble van 11 geweldige dansers, speelt op 7 december 2019 in de Gentse Capitole.
De laatste tickets bestel je aan de kassa of online, via www.deepbridge.be
07-12-2019 om 15:51
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
ROB KAMPHUES EN ROBERT DOORNBOS GEVEN GAS OP DE PLANKEN IN EXCLUSIEVE THEATERTOURNEE
Rob Kamphues en Robert Doornbos, de absolute smaakmakers van de televisie-uitzendingen rondom de Formule 1 wedstrijden (Ziggo Sport), gaan samen met het programma Kampues & Doornbos grote Grand-Prix-Circus vanaf januari 2020 het theater in.
Rob Kamphues (televisie, presentator en cabaretier) is hobbyautocoureur.
Robert Doornbos was tussen 2004 en 2007 actief in de Formule 1, Champ Car World Series, A1 GP, IndyCar Series en Superleague Formula.
Met humor, verstand van zaken en een heleboel passie delen zij op televisie en internet hun liefde voor de racerij met een miljoenenpubliek.
In het grote Grand-Prix-Circus onderzoeken ze de treffende gelijkenissen tussen circus en Formule 1.
De twee mannen gaan er vol in met (sterke) verhalen, ontboezemingen, interessante feiten, geheimen en grappen over de racesport. Persoonlijk, eerlijk en actueel.
En kunnen ze elkaar niet meer met woorden verslaan, dan stappen ze in een racesimulator om het op het circuit uit te vechten.
Dat ze aan elkaar gewaagd zijn staat vast,
Kamphues: Ik verheug me er ontzettend op om weer het theater in te gaan, al is het ook om Robert Doornbos door een Formule 1 loze winter heen te helpen.
Reactie Doornbos: Ik ga Rob nog 1 keer uitleggen waarom hij de goeie beroepskeuze heeft gemaakt door geen autocoureur te worden.
Kamphues en Doornbos presenteren samen bij Ziggo Sport de programmas rondom de races van de Formule 1.
Tevens presenteren ze de populaire AD/Ziggo Sport online serie Crashen in de Keuken.
De theatervoorstelling Kamphues & Doornbos grote Grand-Prix-Circus is vanaf 10 januari in verschillende theaters in het land te zien.
Voor tickets en speeldata: https://www.ntk.nl/voorstelling/kamphues-en-doornbos-grote-grand-prix-circus
07-12-2019 om 15:45
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
HENK DISSEL VOLGT ZIJN HART MET 'IK HEB JE LIEF'
Met een jaar vol successen sluit Henk Dissel het decennium af met een single zoals we die niet van hem gewend zijn.
Met Ik Heb Je Lief, een ballad over liefde en vriendschap, toont Henk zich van zijn gevoelige kant.
Het nummer is geschreven en opgenomen met Emile Hartkamp, met wie Henk al sinds het begin van zijn carrière nauw contact heeft.
De inspiratie voor het nummer kwam uit het advies om zijn hart te volgen.
Diep in mijn hart zing ik het liefste ballads,' aldus Henk.
Voor de videoclip konden fans in het hele land fotos opsturen van mensen die zij lief hadden.
Massaal stuurden zij fotos van hun familie, vrienden of andere dierbaren, de clip staat dan ook bol van deze geliefde mensen.
Binnenkort maakt Henk zijn plannen voor het nieuwe jaar bekend.
Terugkijkend op 2019, met een show in de Brabanthallen, zijn 5e prijs als artiest van het jaar en een geprezen deelname aan Steenrijk, Straatarm, zijn de verwachtingen hooggespannen.
07-12-2019 om 15:01
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
HASSELT IS KLAAR VOOR DE NATIONALE INTOCHT VAN DE KERSTMAN!
De stad Hasselt maakt zich klaar en viert zaterdagnamiddag 7 december de officiële, nationale intocht van de Kerstman.
Met een speciale wagen, een pakjeskoets, elfjes en muziek vertrekt het gezelschap om 15.00 uur aan de Koning Albertstraat voor een tocht door de Hasseltse binnenstad.
Hoogtepunt wordt de stop bij het oude stadhuis, waar Hasselts burgemeester Steven Vandeput het gezelschap verwelkomt, de kerstverlichting officieel ontsteekt en vervolgens plaatsneemt in de opvallende Excalibur voor het vervolg van de rit.
Aansluitend gaat het richting Winterland Hasselt, waar de Kerstman intrekt in Het Huis van de Kerstman.
Het befaamde Belgische interieurmerk Flamant zorgt voor een sfeervolle inrichting en tot 30 december krijgt het publiek de kans om tussen 12.00 en 20.00 uur de Kerstman te bezoeken.
Sinds vorig jaar is het netjes verdeeld: Antwerpen heeft de intocht van de Sint, Hasselt verwelkomt de Kerstman. Met het officieel ontsteken van de sfeerverlichting begint de mooiste tijd van het jaar en die gezelligheid vind je in de Hasseltse binnenstad en op Winterland Hasselt. De mensen hebben er zin in en blijven massaal toestromen. De voorbije 2 weken werden er al records gebroken en we verwachten de komende weken vele duizenden mensen die komen genieten van de warmte en gezelligheid, zegt Winterland Hasselt-organisator Maurice Schoenmaeckers.
Naast Het Huis van de Kerstman staat het prachtige Lego winterlandschap, goed voor duizenden blokjes en een oppervlakte van 7 m2, gebouwd door Hasselaar Steven Decoutere.
Legobouwers kunnen op zaterdag (van 13.00 tot 19.00 uur) en zondag (van 10.00 tot 17.00 uur) terecht in de Go! Next sportschool (Koning Bouwdewijnlaan 12) voor de 3de editie van de Lego-expo Rock That Block.
Wie langsloopt steunt de VZW Toverblokjes, een vereniging die verplegende en opgevangen kinderen ook de kans geeft om met Lego te bouwen.
Op de woensdagen 11 december en 3 januari kan je op Winterland Hasselt tussen 14.00 en 19.00 terecht voor een Lego-bouwmiddag.
De European Film Academy (EFA) en Filmfest Hamburg feliciteren de makers van de film PORTRAIT DE LA JEUNE FILLE EN FEU van Céline Sciamma met de European University Film Award 2019.
In België werd de film door Cinéart verdeeld.
De prijs wordt aan de makers overhandigd tijdens de welkomstreceptie in het kader van het European Film Awards-weekend op vrijdag 6 december in Berlijn.
De genomineerde films zijn bekeken en geselecteerd door studenten van 24 universiteiten uit 24 landen. Iedere universiteit mocht een favoriete film voordragen. Vervolgens kwamen 24 studenten van ieder van de deelnemende universiteiten gedurende drie dagen bijeen om de uiteindelijke winnaar te bepalen : Jonah Simanjuntak (University of Antwerp, België), Sara Rauschning (Filmuniversity Babelsberg Konrad Wolf, Duitsland), Valtteri Kauraoja (University of Turku, Finland), Florentin Groh (Université Sorbonne Nouvelle - Paris 3, Frankrijk), Panoraia Ioannou (University of the Aegean, Griekenland), Casey Hynes (University College Cork, Ierland), Sarah Jack (University of Udine, Italië), Nikulás Hlynsson (University of Iceland, Ijsland), Romy Halkin (Steve Tisch School of Cinema and Television Studies, Israel), Līga Saliņa (Latvian Academy of Culture, Letland), Viktorija Dridi (Vilnius University, Litouwen), Layli Jafari Behtash (University of Utrecht, Nederland), Selina Teichmann (University Vienna, Oostenrijk), Jakub Zawodniak (University of Lodz, Polen), Inês Alves Paredes (University of Beira Interior, Portugal), Rebeka Sarkadi (Sapientia Hungarian University of Transylvania, Roemenië), Anton Persson (Linnaeus University, Zweden), Zaineb Lassoued (University Lausanne, Zwitserland), Savina Smederevac (University of Arts Belgrade, Servië), Víctor Iturregui García de Motiloa (University of the Basque Country, Spanje), Anna Skočdopolová (Charles University, Tsjechië), Gülcin Caktug (Kadir Has University, Turkije), Kelsey Draper (Liverpool John Moores University, G.-B.), Anna Király (Catholic Péter-Pázmány University, Hongarije)
De jury: "In deze film creëert een liefdevol, soms beangstigend maar bijzonder verhaal een mythische sfeer waarin vrouwelijke personages van elkaar afhankelijk zijn en troost vinden in elkaars gezelschap. De compositie, het renaissance kleurenpalet en de gestileerde mise-en-scène dragen er toe bij dat ieder beeld toont als een schilderij op doek. Bovendien werpt de relatie van de film met Europese kunst en geschiedenis een licht op de locale waarden en manier van leven. Door de hiërarchie tussen de kunstenaar en de muze te doorbreken, verandert Sciamma het artietieke proces in een ontroerend liefdesverhaal.
Met de uitreiking van de European Film University Award beoogt de European Film Academy (EFA) en Filmfest Hamburg een jonger publiek te betrekken bij het verspreiden van de Europese gedachte en de Europese film meer onder de aandacht te brengen van studenten. De prijs zal ook bijdragen aan filmeducatie en het culturele debat.
De European University Film Award 2019 wordt mede mogelijk gemaakt door de Joachim Herz Stichting en het Ministerie voor Wetenschap, Onderzoek en Gelijke rechten te Hamburg, in nauwe samenwerking met NECSEuropean Network voor Cinema en Media Studies.
De European Film Awards Ceremonie met de bekendmaking van de winnaars vindt plaats op zaterdagavond 7 december en wordt live gestreamd op www.cinenews.be (in België) en www.europeanfilmawards.eu - vanaf 17u (de rode loper) en vanaf 19u (de ceremonie).
De 32ste European Film Awards: Berlijn, 7 december 2019
Live on www.europeanfilmawards.eu Join us on Facebook Twitter: @EuroFilmAwards Instagram: eurofilmawards YouTube: European Film Awards #efa2019
07-12-2019 om 14:54
geschreven door Ilyas Baert
Categorie:Actualia
06-12-2019
BIJZONDER NIEUWE CLIP VOOR K3
Alleen maar vrolijke gezichtjes, vandaag in de Handelsbeurs in Antwerpen!
K3 nam er samen met 40 pleegkinderen en 20 ouders en pleegouders de clip op bij het nummer Jij bent mooi, dat ook op de nieuwe K3-cd Dromen staat.
K3 legt uit waarom dit nummer een pleegzorgnummer wordt.
Hanne: Pleegkinderen groeien op in een ander gezin en voelen zich daardoor soms een beetje anders dan andere kinderen.
Marthe: Met dit nummer Jij bent mooi willen we laten weten dat dat helemaal niet hoeft en dat elk kind er mag zijn. Een boodschap die versterkt wordt omdat zowel ouders als pleegouders van pleegkinderen meedansen in de clip.
Klaasje: Allemaal willen ze vertellen dat ze hun (pleeg)kind gewoon héél graag zien!"
De single komt uit op 18 december, de clip volgt op 20 december.
De clip kadert in de samenwerking tussen Pleegzorg & Studio 100 die eerder dit jaar werd gelanceerd.
Onder de noemer Studio100steboven wil Studio 100 helpen om pleegzorg in de kijker te zetten.
Op die manier geeft Studio 100 de zoektocht naar nieuwe pleeggezinnen in Vlaanderen een steuntje in de rug.
En er is nog meer:
Studio 100 TV brengt vanaf vandaag een reeks van 5 afleveringen waarin pleegkinderen, een pleegouder en een pleegzus vertellen hoe het voelt om op te groeien in een pleeggezin. De reeks wordt gepresenteerd door Joyce Beullens en is te zien om 18u10. De afleveringen zitten ook in de gratis Studio 100 GO app
Studio 100 TV start vandaag ook een move: iedereen wordt opgeroepen om een hartje te maken. Als we alle fotos aan elkaar zetten, maken we zo de langste ketting! Deze move zal ook in de clip van K3 zitten.
Heel wat Studio 100 helden Plop, Piet Piraat, Mega Mindy, Campus 12, Nachtwacht, K3, Bumba, Maya en Baba Yega werken mee aan de move op Studio 100 TV.
Bovendien kunnen we ook rekenen op heel wat andere bekende gezichten zoals acteurs uit Familie, Frances Lefebure, Red Flame Tessa Wullaert en vele anderen!
Pleegzorg Vlaanderen Pleegzorg Vlaanderen zorgt ervoor dat kinderen die voor korte of lange tijd niet bij hun mama of papa kunnen wonen, een tijdje in een ander gezin terecht kunnen.
Een pleeggezin zorgt voor het kind, wanneer dat voor de ouders even niet lukt.
In Vlaanderen wonen op dit moment 7.100 kinderen of jongeren bij bijna 5.500 pleeggezinnen.