Inhoud blog
  • Samenstelling van de huid
  • WELKOM
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Natuurlijke huidverzorging

    20-01-2016
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Samenstelling van de huid

    Hoe is onze huid opgebouwd ?

    Ons grootste orgaan van ons lichaam omhuld je gehele lichaam en is globaal gezien opgebouwd uit drie lagen :

    • De opperhuid (epidermis)
    • De lederhuid (dermis)
    • Het onderhuids bindweefsel (subcutis)

    De opperhuid (epidermis)

    De opperhuid is de buitenste laag van je huid (epidermis ). Deze laag bestaat uit een vijftal lagen. De celdeling vindt plaats in de onderste laag en de oudere cellen worden voortdurend naar boven geduwd. De cellen sterven af en in de bovenste laag van de opperhuid bevinden zich alleen nog maar dode cellen,dit is de hoornlaag dat een zeer sterk pantser vormt. Dit pantser is moeilijk doordringbaar voor ziekteverwekkers en gaat ook de uitdroging van de huid tegen. De buitenste laag  of hoornlaag zal uiteindelijk verschilferen en verdwijnen, maar de volgende laag staat reeds klaar om de taken over te nemen. Na gemiddeld 30 dagen is de opperhuid volledig vervangen. 

    In de onderste laag van de epidermis worden de  pigmentcellen of melanocyten gevormd. Door toedoen van de zon (ultraviolette straling) produceren de melanocyten de stof melanine die ervoor zorgt dat de huid kleurt. Eén op de tien cellen die gevormd worden is een melanocyt. Normaal zijn de melanocyten gelijkmatig verdeeld over de ganse huid. Soms komt het voor dat een aantal melanocyten een groepje vormen en dan onstaat er een pigmentvlek,beter bekend als een  moedervlek (naevus). De huid kan ook nog andere vlekken die pigment bevatten vertonen, bijvoorbeeld ouderdomsvlekken ( keratosis senilis). Deze laatste worden echter niet gevormd door melanocyten.

    De lederhuid

    De tweede laag van de huid is de lederhuid (dermis). Deze laag bevat het actieve verdedigingssysteem (speciale witte bloedcellen), zorgt eveneens voor de elasticiteit en de trekvastheid van de huid. Bij veroudering of beschadiging zal de elasticiteit en de veerkracht afnemen. Beschadigingen van de lederhuid zullen altijd zichtbaar blijven in de vorm van een litteken. De lederhuid is een stevige constructie van bindweefsel en bevat de volgende cellen en weefsels:

    • Bloedvaten (voedsel en zuurstofvoorziening)
    • Lymfevaten (afvoer van afvalstoffen)
    • Zenuwen (tast, pijn en temperatuurgevoelig)

    Onderhuids bindweefsel (subcutis)

    Deze laag scheidt de huid van de spieren en pezen ons lichaam. Bestaat vooral uit vet wat zorgt voor een extra isolatie en is ook een bron van energie in tijden van schaarste). Deze laag zit verspreid over het ganse lichaam , behalve op de plaatsen waar de huid zeer dun is (Bv : scheenbeen, oogleden en tepels). De verspreiding van deze laag verschilt ook in functie van het geslacht . Bij mannen meestal op buik en schouders en bij vrouwen meestal onder het middel, billen, heupen en rond de dijen. In deze huidlaag komen onderstaande structuren voor:

    • Vet.
    • Bindweefselschotten.
    • Bloedvaten.
    • Zweetklieren. 
    • Talgklieren.
    • Haren.





    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail *
    URL
    Titel *
    Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (0)


    Archief per maand
  • 01-2016

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !

    Klik hier
    om dit blog bij uw favorieten te plaatsen!

    Foto

    Mijn favorieten
  • Webshop
  • Spray Tanning


  • Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs